Aplikacje do tworzenia Instastories: recenzja 8 najlepszych

Aplikacje do tworzenia Instastories

Jakie są najlepsze aplikacje do tworzenia stories? Czy istnieją jakieś aplikacje do edycji Instastories, dodawania efektów, warstw i animacji lub planowania ich z wyprzedzeniem? Jak te narzędzia działają w praktyce i które z nich są darmowe?

Instastories zdecydowanie zastąpiły tradycyjne posty (zdjęcia i filmy) w ostatnich latach. Ich przewagą jest natychmiastowość i wiele funkcji, które pozwalają twórcom treści puścić wodze fantazji.

Istnieje wiele aplikacji i narzędzi poza Instagramem, które dają nam możliwość tworzenia przykuwających uwagę relacji, mogących zwiększyć zaangażowanie naszych fanów. Poznajmy je dzięki naszej poniższej liście najlepszych aplikacji do tworzenia Instastories.

Aplikacje do tworzenia Instastories: top 8

Poniżej prezentujemy listę najlepszych aplikacji do tworzenia Instastories. To programy, które mają bogate biblioteki szablonów i ciekawe narzędzia, a niekiedy pozwalają na bezpośrednie publikowanie relacji na Insta.

1. Storrito

Storrito (oficjalna strona tutaj) jest najbardziej wszechstronnym narzędziem do planowania relacji na Instagramie, ponieważ pozwala zaplanować automatyczną publikację relacji, a także bezpośrednio wstawiać naklejki, GIF-y, pytania lub ankiety, tak jak w przypadku aplikacji Instagram.

aplikacja do instastories

Możesz zarządzać wszystkim z komputera, publikując relacje natychmiast lub ustalając dokładny czas publikacji na Instagramie i Facebooku. Liczne szablony udostępnione przez to narzędzie znacznie ułatwią ci pracę!

Możesz również skorzystać z darmowej wersji Storrito, która ma dość niski limit planowania. Jeśli pracujesz z sieciami społecznościowymi, na pewno trzeba będzie rozważyć aktywację płatnej wersji. Będziesz miał za to naprawdę dobre narzędzie do swojej dyspozycji.

2. Canva

Canva (tutaj oficjalna strona) jest jedną z najpopularniejszych na rynku platform graficznych i oferuje szereg funkcji, które czynią ją bardzo łatwą w użyciu. Do nich należy niezwykle intuicyjny kreator relacji i wpisów na Instagram, który daje możliwość dowolnego dobierania szablonów, kolorów, stylów i innych elementów.

aplikacje do instastories

Możesz też wcześniej zrobić zdjęcia (lub nagrać wideo) swoim smartfonem, a następnie przesłać je do Canva i edytować, poprawiać, dodawać filtry, tekst, ramki i inne elementy graficzne. Dzięki szablonom i możliwościom dostosowania Canva, nawet najprostsze zdjęcie może stać się bardziej dopracowane i oryginalne.

Canva może być używana na komputerze poprzez wersję internetową lub na smartfonie poprzez poręczną aplikację dla systemów Android i iOS. Pamiętaj, że ten program do tworzenia relacji na Instagramie posiada nieograniczoną wersję darmową oraz płatną wersję pro. Aby założyć konto i korzystać za darmo, kliknij tutaj.

3. Snappa

Snappa (oficjalna strona tutaj) to świetna platforma do tworzenia treści graficznych, specjalizująca się w tworzeniu bannerów i postów dla mediów społecznościowych, ale również przydatna do tworzenia relacji na Instagram.

aplikacje do insta story

To, co dla nas jest ważne, to, że Snappa wyróżnia się przede wszystkim wysoką integracją z mediami społecznościowymi oraz dużą liczbą narzędzi i funkcji, które można wykorzystać do tworzenia bardzo atrakcyjnych postów.

Snappa oferuje swoim użytkownikom duży zasób zdjęć i grafik w wysokiej rozdzielczości (ponad 5 mln) oraz gotowych szablonów (ponad 6 tys.), dzięki którym niezwykle łatwo będzie można tworzyć relacje na Instagram. Co więcej, dzięki Snappa możesz bezpośrednio z aplikacji zaplanować publikację takich treści, także dzięki integracji z Bufferem.

Aby zacząć pracę z programem, wystarczy uruchomić darmowe konto Starter i wybrać szablon dedykowany Instagram Stories. W celu np. integracji z Bufferem oraz nielimitowanego pobierania stworzonych projektów, trzeba opłacić wersję Pro, która kosztuje między 10 a 20$, w zależności od tego, czy jest to abonament roczny czy tylko miesięczny.

4. Unfold

Unfold jest bez wątpienia jedną z najpopularniejszych aplikacji do tworzenia Instastories. Możemy ją pobrać za darmo zarówno na Androida, jak i iOS. Unfold daje ci dostęp do wielu szablonów, grafik i ramek, dzięki którym nadasz swoim relacjom na Instagramie niepowtarzalny styl.

aplikacje do relacji na instagramie

Ta aplikacja pozwala również na podgląd Instastories, dzięki czemu można się dowiedzieć, jak twoi obserwujący będą je widzieć, gdy zostaną opublikowane. Jest to jedna z najpopularniejszych aplikacji dla influencerów, szczególnie tych, którzy cenią sobie dopracowany, a zarazem minimalistyczny styl.

Wersja Unfold Pro jest dostępna od 12,99$ miesięcznie i oferuje znacznie więcej funkcji dla firm, agencji internetowych i menedżerów mediów społecznościowych niż wersja darmowa.

5. InShot

InShot to aplikacja do łatwego tworzenia, edycji i montażu filmów do swoich relacji na Instagramie. Oferuje na przykład wszystkie funkcje, których potrzebujesz, aby przyciąć wideo, przeplatać je ze zdjęciami, dodać ścieżkę dźwiękową lub tekst, spowolnić, a nawet przyspieszyć.

aplikacja do relacji na instagramie

Jest to bardzo przydatna aplikacja, ponieważ pozwala dostosować każde wideo do odpowiedniego dla Instastories formatu, co jest nie lada wyczynem. Jedyną wadą aplikacji jest stała obecność logo na filmach, które można usunąć tylko poprzez aktualizację do wersji pro. Aplikację można pobrać zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS.

6. Storyluxe

Storyluxe jest dostępny tylko na iOS. To świetny wybór dla tych, którzy lubią tworzyć oryginalne i kreatywne relacje na Instagramie. Podobnie jak Unfold, oferuje on szereg konkretnych szablonów, na których możesz budować wszystkie swoje Instastories.

aplikacja do tworzenia stories

Ponadto możesz tworzyć kolaże, nakładać ramki na zdjęcia, dodawać neonowe napisy oraz tworzyć gify i krótkie filmy w łatwy i atrakcyjny wizualnie sposób. Wersja podstawowa jest całkowicie darmowa, ale za opłatą dostępna jest również wersja premium.

7. A Design Kit

A Design Kit to idealna aplikacja do dodawania zabawnych elementów i ożywiania zdjęć do twoich relacji na Instagramie. Zawiera bogate pakiety naklejek, tła, a nawet pędzle do rysowania bezpośrednio na zdjęciach.

aplikacja do tworzenia instastory

Jeśli zaczniesz korzystać z tej aplikacji, z pewnością wyróżnisz się spośród wszystkich innych użytkowników na Instagramie. Twoje stories zyskają na osobowości, a także będą odznaczać się oryginalnym akcentem. A Design Kit jest jednak dostępny tylko dla systemu iOS.

8. Mojo

Mojo to bez wątpienia najlepsza aplikacja do tworzenia animowanych relacji na Instagramie. Po prostu wybierz zdjęcie, którego chcesz użyć, wybierz szablon animacji, który chcesz zastosować i dodaj tekst. Rezultat będzie znakomity!

aplikacja do robienia instastory

Aplikacja Mojo zawiera setki animowanych szablonów dla każdego rodzaju treści, które chcesz opublikować. Dodatkowo, każdy szablon jest w pełni konfigurowalny i masz możliwość przycinania lub dostosowywania obrazów, dodawania efektów, tytułów, zmiany prędkości odtwarzania, kolorów i wiele więcej.

Tworzenie animowanych relacji na Instagramie za pomocą Mojo może być świetnym sposobem na opowiedzenie czegoś w oryginalny sposób swoim followersom, ale także na promocję produktu, usługi lub na zaproszenie użytkowników do przejścia na twoją stronę za pomocą „swipe up”. Aplikację można pobrać za darmo zarówno na Androida, jak i iOS.

5/5 - (4 votes)

Czytaj również: