Automatyczne wiadomości Instagram: 3 najlepsze boty auto DM

automatyczne wiadomości instagram

Chcesz wiedzieć, jak ustawić automatyczne wiadomości na Instagram? Szukasz najlepszych botów wysyłających automatyczne odpowiedzi na Instagramie? Dobrze trafiłeś!

Wysyłanie automatyczne DM (direct messages) na Instagramie to praktyka, która może okazać się użyteczna w wielu przypadkach:

 • szybkie odpowiadanie na zapytania,
 • wysyłanie newslettera czy ofert obserwującym profil,
 • dotarcie do większej liczby użytkowników, którzy cię nie znają
 • wzmocnienie relacji z odbiorcami.

W tym wpisie zobaczymy, jak wysyłać automatyczne wiadomości Instagram i jak ustawić automatyczne odpowiedzi na Instagramie. Porównamy 3 najlepsze narzędzia w kategorii chatbot Instagram z funkcją auto DM.

Instagram Bot Direct Message: najlepsze narzędzia

Na początku sprawdźmy, jakie są najlepsze chatboty na Instagram czyli boty z automatyzacją wiadomości na Instagramie, umożliwiające wysyłanie wiadomości do wysokiej liczby użytkowników oraz na zarządzanie automatycznymi odpowiedziami na twoich czatach na Instagramie.

Są to narzędzia niezależne od Instagrama, które musisz ustawić i połączyć ze swoim profilem tak, by zapewnić najskuteczniejsze działanie. Poniżej znajdziesz recenzję 3 najlepszych botów tego typu:

1. Inflact

Inflact (tu oficjalna strona) to bez cienia wątpliwości najpotężniejszy bot z funkcją auto DM. Pozwala na zautomatyzowanie czatów prowadzonych z twoimi kontaktami, przygotowanie automatycznych odpowiedzi i wysyłanie wiadomości promocyjnych wysokiej liczbie użytkowników.

ingramer bot direct

Przede wszystkim, jeśli wykupisz ten pakiet, Inflact udostępni ci bardzo wygodny panel sterowania. Będziesz mógł zarządzać z niego wszystkimi czatami bezpośrednio z komputera, używać etykietek oraz wprowadzać informacje dla każdego kontaktu. W ten sposób możesz przekształcić swój Instagram w prawdziwą bazę danych klientów.

Ponadto, możesz używać modułu direct Inflact tak, jakby był to chatbot. Dzięki temu możesz wysyłać automatycznie powitalne wiadomości swoim nowym followersom, automatycznie odpowiadać na niektóre pytania i zaprogramować go tak, by działał jak obsługa klienta.

W końcu, najciekawszą funkcją modułu direct jest możliwość automatycznego wysyłania znacznej liczbie kontaktów promocyjnych wiadomości, w celu sprzedaży twoich produktów lub usług, lub przypominajek i informacji tym użytkownikom, którzy już wcześniej wchodzili z tobą w interakcję. To prawie jak newsletter dostarczany mailowo!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Inflact, przeczytaj naszą recenzję.

2. Autogramer

Autogramer (tu oficjalna strona) to kolejny bardzo polecany bot IG z automatyzacją DM na Instagram. Można z niego korzystać z przeglądarki, więc nie musisz pobierać żadnego oprogramowania.

autogramer bot instagram

Dzięki funkcji Auto DM możesz np. wysyłać automatyczną wiadomość powitalną swoim nowym followersom.

Autogramer to jeden z najbardziej wszechstronnych botów na Insta. Oprócz obsługi automatycznych DM, znajdziemy tu następujące funkcje:

 • follow/unfollow;
 • masowe wyświetlanie relacji;
 • interakcje w postaci quizów, ankiet i pytań;
 • planowanie treści i automatyczna publikacja;
 • automatyczne komentarze i like;
 • narzędzia analizy;
 • usuwanie szkodliwych followersów-widmo

Mocną stroną Autogramera jest zdecydowanie jego cena. Możesz korzystać ze wszystkich wymienionych przeze mnie funkcji już od 19 euro miesięcznie (pakiet w przypadku jednego konta Instagram). Opinie klientów, którzy z niego korzystali, są również bardzo pozytywne.

3. InstaChamp

InstaChamp (tu oficjalna strona) to chatbot Instagrama oferowany przez Mobile Monkey. Jest to najbardziej znana platforma zajmująca się automatyzacją DM na Instagramie oraz na innych mediach społecznościowych i stronach internetowych.

instachamp automatyczne wiadomości instagram

Poprzez ten auto DM Instagram bot każdy twórca contentu, influencer lub firma może tworzyć automatyczne wiadomości do wysokiej liczby kontaktów tak, by przełożyło się to na wzrost rezultatów i zaangażowania na profilu na Instagramie.

Ponadto, masz możliwość ustawienia automatycznych odpowiedzi lub personalizowanych wiadomości adresowanych do użytkowników, którzy się z tobą kontaktują, nowych obserwujących, komentujących twoje zdjęcia czy wspominających o tobie w relacjach.

Możliwości jest wiele i wszystkie są naprawdę bardzo pożyteczne, jako że pozwalają zaoszczędzić czas i poprawić relacje z obserwującymi!

Mobile Monkey to płatna platforma marketingowa, ale oferuje również wersję darmową, w której możesz przetestować InstaChamp i zobaczyć, czy ci odpowiada.

Automatyczne odpowiedzi na Instagramie: jak działają?

Poza botami, które zaprezentowaliśmy wyżej, istnieje również funkcja oferowana przez sam Instagram. Służy ona przyspieszeniu i po części zautomatyzowaniu interakcji z innymi użytkownikami poprzez DM. Są to automatyczne odpowiedzi na Instagramie.

Krótko mówiąc, każde firmowe konto na Instagramie ma możliwość stworzenia i zapisania szybkich odpowiedzi (quick replies). Mogą być one wysyłane użytkownikom, którzy zadają określone pytania.

Są bardzo użyteczne, jeśli chcemy uniknąć sytuacji, w której za każdym razem musimy ręcznie odpisywać to samo. W efekcie znacznie przyspieszają aktywność obsługi klienta na Instagramie.

Miej jednak na uwadze, że szybkie odpowiedzi Instagrama nie są automatyczne, jak te zarządzane przez zewnętrzne chatboty. Tak czy siak musisz przeczytać wiadomości, które dostajesz, wybrać odpowiednią odpowiedź z przygotowanej wcześniej listy i wysłać ją użytkownikowi.

Jak ustawić automatyczne odpowiedzi na Instagramie?

Aby włączyć tę opcję, wystarczy przejść do ustawień twojego konta na Instagramie, kliknąć „Firma”, a następnie „Zapisane odpowiedzi”. W tym momencie możesz stworzyć wszystkie szybkie odpowiedzi, jakie tylko chcesz, a następnie użyć je bezpośrednio w czacie z użytkownikami, którzy się z tobą kontaktują.

Automatyczne wiadomości Instagram: po co ich używać?

automatyzacja dm instagram

Używanie auto DM Instagram bota lub też ustawianie automatycznych odpowiedzi bezpośrednio w aplikacji może okazać się bardzo pożyteczne w wielu przypadkach. Zobaczmy, jakie są poszczególne zalety automatycznych wiadomości na Instagramie:

1. Uproszczona obsługa klienta

Jeśli sprzedajesz produkty online lub zarządzasz stroną na Instagramie, która ma tysiące obserwujących, na pewno zdarzy ci się otrzymywać znaczną liczbę zapytań o informacje, reklamacji czy częstych wątpliwości. Trudno za każdym razem odpowiadać na to samo.

Bot, taki jak Inflact, ale też szybkie odpowiedzi Instagrama pozwalają ci zaoszczędzić sporo cennego czasu. Automatycznie odeślą użytkownikom wiadomość o odpowiedniej treści.

2. Tworzenie newslettera

Z zaawansowanym narzędziem takim jak Inflact możesz przekształcić swoje czaty na Instagramie w prawdziwy newsletter. Dzięki niemu będziesz na bieżąco informował swoje kontakty o wszystkich nowinkach związanych z twoją firmą.

Automatyzacja DM Instagram pozwoli ci wysyłać wiadomości promocyjne, robić skuteczny follow-up w związku z zapytaniami klientów i rozwijać bezpośrednie relacje z każdym z twoich obserwujących.

3. Dotarcie do nowych użytkowników

Na koniec boty dają ci również możliwość wyjścia poza proste funkcje automatycznych odpowiedzi i rozpoczęcia interakcji z nowymi użytkownikami, którzy jeszcze cię nie znają.

Z auto DM od Inflact możesz przeprowadzać masowe działania marketingowe i wysyłać prywatne wiadomości do setek profili na Instagramie, filtrowanych pod kątem zainteresowań lub obserwowanych influencerów.

Wykorzystywana ostrożnie i bez przesadzania praktyka ta może pozwolić ci znacznie zwiększyć liczbę twoich followersów, współpracy i sprzedaży.

5/5 - (4 votes)

Czytaj również: