Boty na Instagram: ranking 10 najlepszych w 2022 roku

boty na instagram

Chcesz dowiedzieć się więcej o botach na Instagram i poznać najlepsze boty do automatycznych lajków i zwiększenia liczby obserwujących w tej aplikacji?

W tym przewodniku poznamy 10 najlepszych botów na Instagram dostępnych na rynku w 2022 roku. Oprócz tego omówimy sposób działania botów na Instagramie, rodzaje dostępnych obecnie programów tego typu, a także korzyści i zagrożenia związane z automatyzacją aktywności na Insta.

Niezależnie od tego, czy jesteś zainteresowany rozwojem swojego osobistego profilu, aby stać się influencerem, czy chcesz dać mu zastrzyk energii i zautomatyzować zarządzanie firmowym kontem na Instagramie, w tym artykule znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz 😉

Poniżej znajdziesz już wykres podsumowujący, przedstawiający 3 najlepsze boty Instagrama z 2022 roku. Aby poznać wszystkie 10, czytaj dalej!

NAJLEPSZE BOTY NA INSTAGRAM

5/5
4.7/5
4.5/5

Najlepsze boty na Instagram 2022

Teraz, kiedy znasz już różne rodzaje narzędzi mogących pomóc w rozwoju twojego profilu na Instagramie, nadszedł moment, żeby przyjrzeć się rankingowi najlepszych botów w 2022 roku. Zaczynajmy!

1. Inflact

bot instagram inflact

OCENA: 9/10 – Najlepszy w kategorii „Web-based bot”

Inflact (poprzednio Ingramer) jest pomyślany pod kątem tych, którzy chcą otrzymać od sieciowego bota maksimum zarówno w zakresie potencjału, jak i wszechstronności.

Z serwisem Inflact będziesz mógł automatycznie sterować operacjami obserwuj/przestań obserwować, lajkowania, komentowania, wysyłania wiadomości prywatnych i publikowania postów w określonym czasie. I to wszystko wraz z możliwością dokładnego określenia swojego targetu, dzięki tzw. Pro Targeting Filters.

Ponadto Inflact stara się być na czasie. Ostatnio wprowadził także wyświetlenia stories, jedną z technik rozwoju konta na Instagramie, która w tej chwili jest bardzo modna.

Oczywiście wszystkie te możliwości są nam oferowane za cenę, która niestety do najniższych nie należy. Ale jak to się mówi: no pain, no gain!

Cena standardowego pakietu to 49 euro miesięcznie za jedno konto. Możesz otrzymać zniżkę, kupując bot na wiele profili. Dodatkowe usługi jak automatyczne wiadomości prywatne lub terminowe publikowanie treści są płatne oddzielnie.

ZALETY

 • Doskonała funkcjonalność i możliwości.
 • Wysokie bezpieczeństwo dzięki dedykowanemu proxy.
 • Wygodny, przejrzysty interfejs.
 • Brak konieczności pobierania oprogramowania.

WADY

 • Droższy od innych botów typu web-based

2. InstaGrow

instagrow bot instagram

OCENA: 8,5/10 – Najlepszy w kategorii „Serwisy do prowadzenia konta”

Moim zdaniem InstaGrow to najlepszy serwis do prowadzenia konta i rozwijania go, jaki istnieje na rynku.

To włoski serwis (dostępny w języku angielskim) przydzielający ci swój zespół ekspertów, który codziennie pracuje na twoim profilu i gwarantuje mu stały rozwój pod względem rzeczywistych followersów i lajków, jakości i z uwzględnieniem targetu twojego sektora.

Jako dodatkową usługę InstaGrow oferuje kompletne zarządzanie treściami publikowanymi na twoim profilu i możliwość stałego kontaktu na WhatAppie z jednym z członków zespołu działającego na twoim profilu.

Followersi, których możesz otrzymać dzięki usłudze InstaGrow, plasują się w przedziale od 300 do 2100 miesięcznie. Dostępne są cztery pakiety:

 • Basic w cenie 99 euro miesięcznie (300-900 followersów)
 • Élite w cenie 149 euro miesięcznie (400-1300 followersów)
 • Platinum w cenie 199 euro miesięcznie (500-1700 followersów)
 • Diamond w cenie 249 euro miesięcznie (600-2100 followersów)

Biorąc pod uwagę, że płacisz za prawdziwych menedżerów social media, którzy prowadzą twoje konto za ciebie, ta kwota wydaje się śmiesznie niska, ale jednak wciąż wyższa niż za bot, który musisz ustawiać i kontrolować samodzielnie.

Jeśli zdecydujesz się na pakiet Platinum, otrzymasz dodatkowo gratis e-book na temat strategii rozwoju i zarabiania na Instagramie, o równowartości 59 euro. Muszę powiedzieć, że czytałem go, i przyznam, że jest bardzo przydatny i aktualny.

Dodatkowo możesz wypróbować pakiet Platinum przez dwa tygodnie za 69 euro, jeśli nie masz pewności co do tego, czy będzie dostatecznie skuteczny.

Używałem i używam InstaGrow przy moim projekcie biznesowym i jestem bardzo zadowolony, zarówno ze skuteczności usługi, jak i wsparcia przez WhatsApp.

Ale to nie wszystko! Wpisując w momencie zakupu kod promocyjny „PDVMEDIA5”, otrzymasz 5% zniżki na wszystkie dostępne pakiety. Nieźle, co?

ZALETY

 • Nie musisz się niczym martwić.
 • Porównywalne z menedżerem social media, który dla ciebie pracuje.
 • Od 300 do 2100 rzeczywistych followersów w miesiąc.
 • e-book na temat marketingu na Instagramie gratis.

WADY

 • Dość kosztowne.

3. Instagram Bot Follower

instagram bot follower

OCENA: 8,5/10 – Kategoria „Web-based bot”

Instagram Bot Follower (IBF) to inny, moim zdaniem dający dużo możliwości, bot na Instagram typu „web-based”. Wolę go od innych ze względu na naprawdę wyjątkowy stosunek jakości do ceny.

Ostatnio odświeżył swoją platformę i dostępne pakiety, wprowadzając nowe bardzo interesujące opcje, jak tzw. „HyperVote” czyli możliwość wchodzenia w interakcję z wysoką liczbą ankiet, quizów i pytań publikowanych w relacjach na Instagramie przez innych użytkowników.

Poza opcją HyperVote IBF oferuje również wszystkie pozostałe, tradycyjne funkcje (auto-follow, auto-like, auto-DM, auto-comment, auto-repost, wrzucanie zdjęć i stories…) i monitorować w czasie rzeczywistym rezultaty, które otrzymujesz dzięki zaawansowanemu systemowi analizy danych.

To, co najbardziej mi się podoba w Instagram Bot Follower, to jego szybkość: skonfigurowanie go zajęło mi mniej niż połowę czasu poświęconego na ustawienia w Follow Adder. A to nie byle co, zważywszy, że z IBF masz wygodę sterowania wszystkim z poziomu przeglądarki, bez konieczności instalowania czegokolwiek na komputerze! Interfejs też jest bardzo przyjemny i intuicyjny.

Jeśli chodzi o cenę, istnieją 4 typy różnych abonamentów. Najtańszy kosztuje 9,99 euro miesięcznie przy rocznym rozliczeniu (i 11,99 euro przy miesięcznych rozliczeniach), a więc naprawdę niewiele zważywszy, ile oferuje ten bot.

Ponadto możesz wypróbować IBF, zanim zdecydujesz się na zakup abonamentu. 24-godzinny okres próbny kosztuje zaledwie 0,99 euro – możesz go zamówić, klikając tutaj.

W każdym razie pierwszym krokiem do odkrycia możliwości tego bota jest utworzenie darmowego konta na platformie. Możesz to zrobić przez ten link. To bot naprawdę godny polecenia!

ZALETY

 • Nowatorska funkcja HyperVote.
 • Przyjemny i intuicyjny interfejs.
 • Analizy i filtry dla zaawansowanego targetingu.
 • 1-dniowy okres próbny za 0,99 euro.
 • Bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

WADY

 • Trochę słaby pod względem szybkości promocji.
 • Niedostępny 3-dniowy darmowy okres próbny.

4. FollowAdder

boty na instagram followadder

OCENA: 8/10 – Najlepszy w kategorii „Oprogramowanie do pobrania”

Tak oto dotarliśmy do najlepszego bota na Instagram dla komputerowców!

FollowAdder to oprogramowanie do pobrania na PC, a co za tym idzie, gwarantuje ci możliwość kontrolowania twojego profilu i działania, które trudno by było osiągnąć za pomocą botów sterowanych z poziomu przeglądarki. Funkcje, jakimi dysponuje to:

 • autolike
 • obserwuj/przestań obserwować
 • planowanie postów do publikacji
 • automatyczne prywatne wiadomości
 • wyszukiwanie użytkowników i zdjęć pod względem hashtagów
 • wyszukiwanie użytkowników i zdjęć pod względem geolokalizacji

To naprawdę wszechstronny bot, kompletny, stabilny, niedrogi, posiadający wsparcie klienta (po angielsku) na świetnym poziomie, z wieloletnim doświadczeniem i kilkudziesięcioma tysiącami zadowolonych użytkowników.

Jeśli zdecydujemy się go pobrać i zainstalować na naszym komputerze, będziemy musieli poświęcić trochę czasu na skonfigurowanie go za pierwszym razem i zaznajomienie się z nim, ale zapewniam cię, że każdy, kto jest choć trochę obeznany z komputerem, zdoła skutecznie z niego korzystać.

Jeśli chodzi o cenę, FollowAdder przewiduje opłatę za abonament w wysokości 24 dolarów miesięcznie za konto. To naprawdę drobne, biorąc pod uwagę zakres oferty, a przede wszystkim, porównując go do innych botów na Instagram.

Naprawdę godny polecenia szczególnie, że to jeden z botów o największych możliwościach.

ZALETY

 • Bardzo tani.
 • Ogromny potencjał w porównaniu z konkurencją.
 • Wysoka kontrola każdej operacji.
 • Doskonała obsługa klienta i wysokie standardy bezpieczeństwa.

WADY

 • Konieczne pobranie na PC i konfiguracja.
 • Brak bezpłatnego okresu próbnego.

5. Massgramer

boty na instagram massgramer

OCENA: 8/10 – Kategoria „Web-based bot”

Massgramer to kolejny interesujący bot Instagrama, którego można używać bezpośrednio w przeglądarce. Dlatego nie wymaga on pobierania, a co ciekawsze, można go wypróbować zupełnie za darmo przez dwa dni.

Jest to jeden z najbardziej wszechstronnych botów na Insta. Oprócz tradycyjnych funkcji, takich jak follow/unfollow, można wykorzystać masowe wyświetlanie relacji z interakcją w postaci quizów, ankiet i pytań. Ponadto można także zaplanować i automatycznie publikować treści.

Mocną stroną Massgramera jest zdecydowanie jego cena: po bezpłatnym okresie próbnym możesz korzystać ze wszystkich wymienionych przeze mnie funkcji już od 19 euro miesięcznie. Opinie klientów, którzy z niego korzystali, są również bardzo pozytywne.

ZALETY

 • Funkcja masowego wyświetlania i głosowania.
 • Planer Instagrama w pakiecie.
 • 2 dni bezpłatnego okresu próbnego.
 • Świetny stosunek jakości do ceny.

WADY

 • Szybkość promowania niższa niż u innych botów.

6. Combin

bot instagram combin

OCENA: 7,5/10 – Kategoria „Serwisy do prowadzenia konta”

Combin to serwis rozwoju profilu na Instagramie, który wykorzystuje nie tylko tradycyjne techniki automatycznego follow/unfollow, polubień i komentarzy, ale także masowe wyświetlanie stories. W tym sensie posiada on wszystkie cechy, które powinien mieć dobry bot na Instagrama.

Ponadto, dzięki sztucznej inteligencji wykorzystywanej przez Combin, możliwe jest bardzo szczegółowe określenie grupy odbiorców, do której należy kierować działania, w celu pozyskania fanów zainteresowanych treściami użytkownika, a to przyczynia się do zwiększenia zaangażowania pod każdym względem.

Jednym z największych atutów Combin jest fakt, że plan podstawowy, zwany „Basic”, jest dostępny całkowicie bezpłatnie. I to bez żadnych ograniczeń czasowych! W ten sposób użytkownik może sam sprawdzić, czy jest to skuteczna usługa, i być może później zdecydować się na zakup jednego z płatnych planów.

ZALETY

 • Pakiet podstawowy całkowicie za darmo.
 • Masowe oglądanie stories.
 • Możliwe dodanie planowania treści.
 • Szczegółowe określenie grupy odbiorców.

WADY

 • Płatne pakiety są dość kosztowne.

7. Kicksta

kicksta boty na instagram

OCENA: 7,5/10 – Kategoria „Serwisy do prowadzenia konta”

Kicksta to kolejny serwis rozwoju konta, którego działanie jest bardzo proste i przejrzyste. Tym razem usługa nie bazuje jednak na klasycznym follow/unfollow ani na zostawianiu komentarzy. Serwis Kicksta preferuje technikę bardzo naturalną, organiczną i nienachalną, a przy tym nie mniej skuteczną czyli lajkowanie. Jak to wygląda w praktyce?

Wykupujesz usługę i udostępniasz Kicksta swoje konto do Instagrama (musisz w tym wypadku podać hasło). Następnie możesz podać namiary na podobne profile (np. konkurencję, pokrewne branże, influencerów z tej samej niszy itp.) Serwis regularnie lajkuje na każdym z tych profili po 1-2 zdjęcia, co zachęca tych użytkowników do zainteresowania się twoim kontem.

Jak widzisz, jest to metoda budująca trwałe i owocne relacje z innymi podobnymi profilami na Instagramie, zapewniając zrównoważony i stabilny wzrost. Do wyboru masz dwa pakiety: za 49 i aktualnie za 99 dolarów miesięcznie. Plan Standard pozwala na podanie 10 profili określających twój target, natomiast plan Premium to 40 takich profili plus zindywidualizowane wsparcie klienta i zaawansowane opcje targetowania. W ciągu 14 dni możesz zrezygnować z usługi i otrzymać całkowity zwrot pieniędzy.

ZALETY

 • Naturalny, organiczny wzrost.
 • Twój profil zostaje powierzony pracownikom serwisu.
 • Sprawdzanie autentyczności lajkowanych profili (nie tracimy lajków na fake konta).
 • 14-dniowa gwarancja satysfakcji albo zwrot pieniędzy.

WADY

 • Ograniczone usługi – tylko lajkowanie.
 • Stosunkowo wysoka cena planów.

8. IG Mass Viewing

ig mass viewing bot insta

OCENA: 7,5/10 – Kategoria „Web-based bot”

IG Mass Viewing, jak sama nazwa wskazuje, to bot Instagrama, który wykorzystuje najbardziej zaawansowane techniki promocji, czyli masowe oglądanie relacji oraz interakcję z ankietami, quizami i pytaniami w ich obrębie.

Prawda jest taka, że po wprowadzeniu przez Instagram dość rygorystycznych limitów follow/unfollow, są to obecnie najskuteczniejsze metody.

Ponadto należy wspomnieć, że story viewer IG Mass Viewing jest jednym z najpotężniejszych narzędzi tego typu na rynku, ponieważ umożliwia wyświetlenie nawet pół miliona relacji dziennie. W razie jakichkolwiek problemów można skontaktować się z pomocą techniczną dostępną 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Bota można wypróbować za darmo przez 2 dni, a następnie zdecydować się na zakup jednego z pakietów, które są dostępne już od 9,99 USD miesięcznie.

ZALETY

 • Innowacyjne funkcje.
 • Wyświetlanie nawet pół miliona relacji dziennie.
 • 2-dniowy darmowy okres próbny.
 • Przystępne ceny.
 • Zniżki na roczne pakiety

WADY

 • Ograniczenie funkcji do wyświetlania relacji i głosowania.

9. Flock Social

flock social instagram bot

OCENA: 7/10 – Kategoria „Web-based bot”

Flock Social to kolejny bot Instagrama, który okazał się całkiem skuteczny według tych, którzy go wypróbowali. Należy do kategorii web-based, więc można z niej korzystać bezpośrednio przez Internet, bez konieczności pobierania plików i pozostawiania włączonego komputera, aby mogła działać.

W przypadku Flock Social, po utworzeniu konta należy przejść przez kreator w celu określenia grupy docelowej, z którą chcemy wejść w interakcję. Następnie bot będzie automatycznie wykonywał swoje zadania, wchodząc w interakcję z wybraną grupą odbiorców.

Możesz wybierać odbiorców według hashtagów, konkurentów lub podobnych profili oraz geolokalizacji, jest to więc bardzo elastyczny bot Instagrama.

Aplikacja deklaruje, że w przypadku najtańszego pakietu o nazwie „Instagram Rising Star” można uzyskać wzrost liczby obserwujących nawet o 600 osób miesięcznie. Pakiet ten jest dostępny w cenie 49 USD miesięcznie, która jest o połowę niższa w przypadku wybrania subskrypcji rocznej.

ZALETY

 • Dokładny wybór grupy odbiorców.
 • Zaawansowane statystyki wzrostu.
 • 50% zniżki na roczne pakiety.
 • Dostęp do innych narzędzi Instagrama.

WADY

 • Cena nie należy do najniższych w porównaniu z innymi botami.

10. Jarvee

like bot instagram jarvee

OCENA: 7/10 – Kategoria „Oprogramowanie do pobrania”

Jarvee to bot, który należy do kategorii oprogramowań do pobrania – musisz go samodzielnie pobrać, zainstalować i skonfigurować na swoim PC.

Zdefiniowałbym go raczej jako prawdziwe narzędzie do zarządzania na wszystkich social media, aniżeli bot na Instagram, ponieważ jego możliwości zostały rozszerzone na wszystkie poniższe platformy:

 • Instagram
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
 • LinkedIn
 • Tumblr

Możesz po prostu dodać w nim swoje profile w social media i prowadzić je całkowicie przez Jarvee, automatyzując publikację treści i akcje służące rozwojowi twojego konta (obserwowanie, lajki, komentarze, prywatne wiadomości…).

Inną rzeczą, którą naprawdę uwielbiam w Jarvee, jest to, że w odróżnieniu od FollowAdder oferuje bezpłatny 5-dniowy okres próbny. Po upływie tego terminu cena jest jednak wyższa niż w przypadku FollowAdder (co nie dziwi, biorąc pod uwagę zakres oferty).

W porównaniu z FollowAdder i botami sieciowymi konfiguracja Jarvee jest bardziej złożona i skomplikowana, zwłaszcza, jeśli nie posługujesz się wyjątkowo sprawnie komputerem.

Polecam ci to narzędzie, jeśli jesteś menedżerem social media albo jeśli chcesz po prostu w sposób automatyczny zarządzać profilami tego samego projektu na różnych mediach społecznościowych lub różnymi kontami na Instagramie.

Jeśli natomiast jesteś zainteresowany wyłącznie prowadzeniem jednego konta na Instagramie, moim zdaniem nie opłaca się kupować Jarvee i na twoim miejscu wybrałbym innego bota spośród tych, które polecam we wpisie.

ZALETY

 • Najbardziej kompletne narzędzie zarządzania kontami na wszystkich social media.
 • Pozwala na prowadzenie różnych kont na różnych mediach społecznościowych jednocześnie.
 • Jeśli codziennie pracujesz na różnych social media, nie obejdziesz się bez niego.
 • 5-dniowy darmowy okres próbny.
 • Bezpieczny, stabilny, kompletny, wszechstronny.

WADY

 • Dość drogi.
 • Konieczność pobrania i instalowania na komputerze.
 • PC musi być włączony, żeby narzędzie mogło działać.
 • Początkowa konfiguracja jest nieco skomplikowana.

Bot Instagram: czym jest i do czego służy

Bot na Instagramie to program lub serwis, który w automatyczny sposób zarządza niektórymi czynnościami, które normalnie musiałbyś wykonywać ręcznie. Te czynności to:

 • obserwowanie lub zaprzestanie obserwowania innych profilów (follow i unfollow)
 • wciskanie lajków pod zdjęciami innych użytkowników (autolike)
 • komentowanie zdjęć i wideo innych użytkowników
 • wysyłanie prywatnych wiadomości do innych użytkowników (auto DM)
 • publikowanie za ciebie zdjęć i filmików o określonych godzinach

Jak możesz się domyślać, korzyści płynące z automatyzacji tych zadań i braku konieczności zajmowania się tym osobiście są naprawdę znaczne. Dlatego też od kilku lat tysiące influencerów, menedżerów social media i przedsiębiorców cyfrowych korzysta z botów na Instagramie, aby zaoszczędzić czas, znaleźć klientów lub współpracowników i poprawić swoją widoczność w sieci.

Problem z botami na Instagramie polega na tym, że są one sprzeczne z zasadami tej platformy, ponieważ IG nie zezwala na korzystanie z zewnętrznego oprogramowania w celu automatyzacji różnych zadań, które użytkownicy musieliby wykonywać ręcznie. W efekcie nadmierna automatyzacja grozi tym, że doświadczenia innych użytkowników, którzy zetkną się z kontem wykorzystującym boty, staną się mniej autentyczne.

Z tego powodu, począwszy od lata 2019 r., twórcy Instagrama rozpoczęli kampanię mającą na celu przeciwdziałanie usługom, które są sprzeczne z wytycznymi (takim jak boty Instagrama). W związku z tym zmniejszono limity follow/unfollow do maksymalnie 200 dziennie i 20 na godzinę.

Jeśli zdecydujesz się na korzystanie z bota Instagrama, pamiętaj, aby prędkość, z jaką bot wykonuje automatyczne operacje na twoim koncie, była umiarkowana, co pozwoli uniknąć kar ze strony Instagrama lub tymczasowych blokad. Jeśli to możliwe, używaj profesjonalnych i bezpiecznych botów, takich jak Inflact, które posiadają wstępny tryb bezpieczny, aby uniknąć problemów z siecią społecznościową.

Bot na Instagram: rodzaje

Zważywszy na wyjątkowo duże zainteresowanie wśród użytkowników korzystaniem z tego rodzaju narzędzi, w ostatnich latach coraz więcej firm oferuje na rynku swój bot na Instagram, angażując do tego programistów i ekspertów w dziedzinie web marketingu, by zagwarantować najwyższy poziom jakości i skuteczności.

Musisz bowiem wiedzieć, że stworzenie narzędzia, które wchodzi w interakcję z Instagramem, symulując ludzkie zachowanie, nie jest łatwą rzeczą do zrealizowania i wymaga dużego nakładu pracy oraz nieustannej obsługi, by dotrzymywać kroku aktualizacjom, które Instagram wprowadza w swojej aplikacji.

Z tego powodu na rynku istnieje wiele rodzajów botów, charakteryzujących się różnym działaniem i różnymi poziomami jakości. Zobaczmy teraz, jakie są główne typy botów obecnie na rynku, i przeanalizujmy ich wady i zalety.

Programy do pobrania

Pierwszym rodzajem botów jest klasyczne oprogramowanie do pobrania, jak np. FollowAdder.

Ten typ botów nie kosztuje dużo i może być sterowany bezpośrednio z komputera. Po dokonaniu płatności możesz pobrać program i zainstalować go na swoim komputerze lub serwerze VPS.

Jeśli wybierzesz to drugie rozwiązanie, będziesz mógł używać bota również wtedy, kiedy komputer będzie wyłączony, w chmurze.

P.S. Jeśli szukasz niedrogiego serwera VPS, polecam ci GreenCloudVPS, w szczególności serwery z sekcji „Jarvee Optimized VPS”.

Te boty są zwykle najtańsze i najbezpieczniejsze w użyciu, ale jednocześnie nieco trudne w ustawieniu i sterowaniu. Jeśli nie radzisz sobie najlepiej z komputerem, radzę ci spróbować któregoś z dwóch pozostałych typów, które za chwilę ci przedstawię.

Boty sieciowe

Tzw. web-based bot są nieco droższe od programów, które możemy pobrać, za to dużo szybciej i łatwiej będzie nam się ich używało.

Nie musisz nic innego robić, jak tylko wybrać stronę, z której usługi chcesz skorzystać, zapłacić, podać dane twojego konta na Instagramie i ustawić wszystko w opcjach serwisu.

Nie ma potrzeby pobierania na komputer żadnego oprogramowania czy aplikacji i zwykle wystarczy dosłownie 10 minut, żeby wszystko skonfigurować. W każdej chwili będziesz mógł modyfikować ustawienia oraz zatrzymać i wznowić aktywność bota.

Najlepszym botem tego rodzaju, spośród wszystkich wypróbowanych przeze mnie, jest Inflact.

Serwisy do prowadzenia konta

Trzecim rozwiązaniem są tzw. usługi prowadzenia konta, których popularność stale rośnie dzięki gwarantowanej wygodzie i bezpieczeństwu.

Są to firmy, które biorą całkowicie na siebie prowadzenie twojego konta, powierzając je zespołowi ekspertów i zapewniając o szybkim wzroście (rzeczywistych followersów i reakcji na posty) oraz spójności z tematyką, którą się zajmujesz.

To rzecz jasna najbardziej kosztowna opcja, ale jeśli masz pewien, nawet niewielki, budżet, który co miesiąc chcesz przeznaczać na Instagram, naprawdę warto się na to zdecydować.

Najlepszym serwisem tego typu jest InstaGrow.

Darmowe boty na Instagram

W tym wpisie zaprezentowałem ci wyłącznie profesjonalne boty, który mają limitowany okres próbny, ale za które przy normalnym regularnym użytkowaniu musimy zapłacić.

Ale czy istnieją darmowe boty na Instagram?

Jeśli nie masz pieniędzy, które mógłbyś każdego miesiąca inwestować w rozwój twojego konta na Instagramie, nic dziwnego, że przychodzi ci do głowy takie pytanie. Niestety prawda jest taka, że nie istnieją darmowe boty na Instagram, które reprezentowałyby ten sam poziom, co profesjonalne, płatne boty.

W ostateczności możesz użyć darmowych aplikacji na Android jak Followers Assistant albo Followers & Unfollowers, które pozwolą ci przeprowadzić kilka podstawowych operacji:

 • zaprzestanie obserwowania użytkowników, którzy cię nie obserwują;
 • odkrycie, kto przestał cię obserwować;
 • dokonanie kilku podstawowych analiz twojego konta.

Niektóre z tych aplikacji oferują również wersję płatną, która pozwala na symulację operacji follow/unfollow typowej dla bota na Instagram. W ten sposób można rozwinąć swój profil, ale pamiętaj, że jest to mniej skuteczny i mniej bezpieczny sposób.

Moja rada, jeśli chcesz zwiększyć liczbę followersów na swoim profilu, to zaufać sprawdzonemu narzędziu, które jest bezpieczne i na bieżąco aktualizowane – mimo że wiąże się to z poniesieniem kosztów.

Jeśli natomiast chcesz tylko w sposób automatyczny przestać obserwować użytkowników, którzy cię nie obserwują, być może faktycznie wystarczy ci jedna z darmowych aplikacji, które wymieniłem wyżej 😉

Bot na Instagramie: najczęstsze pytania

Poniżej znajdziesz syntetyczne podsumowanie tego, co czym pisałem, wraz z najczęstszymi pytaniami dotyczącymi botów na Instagram.

👉 Czym są i jak działają boty na Instagram?

Boty na Instagram to narzędzia, które pozwalają na zautomatyzowanie niektórych operacji i procesów na Instagramie, jak np. lajkowanie, obserwowanie lub zaprzestanie obserwowania większej liczby użytkowników, wysyłanie wiadomości prywatnych, programowanie i automatyczne publikowanie zdjęć… a więc wszystkich czynności, które normalnie zabrałyby ci sporo czasu.

👉 Jaki jest najlepszy bot na Instagram w 2022 roku?

Najlepszym botem na Instagram w 2022 roku z funkcją automatycznych lajków, obserwowania i zaprzestania obserwowania jest bez wątpienia Inflact, dzięki swoim możliwościom i prostej obsłudze. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej.

👉 Ile kosztuje bot na Instagram?

Inflact oferuje pakiet standard w cenie 49 euro miesięcznie, zawierający automatyczne lajki, akcje follow/unfollow i różne inne zaawansowane funkcje. Kliknij tutaj, by zapoznać się z ofertą.

👉 Czy ponoszę jakieś ryzyko, używając botów na Instagram?

Używanie botów nie należy do praktyk mile widzianych przez Instagram, tak więc ponosimy ryzyko możliwej czasowej blokady konta lub shadowbana, przede wszystkim, jeśli zdecydujemy się na usługę niskiej jakości lub też jeśli ustawienia naszych akcji follow/unfollow będą zbyt skumulowane w czasie.

👉 Które boty na Instagram oferują darmowy okres próbny?

Wiele różnych botów oferuje darmowy okres próbny (zwykle 2-dniowy), pozwalający na przetestowanie usługi przed jej opłaceniem. Najlepszym botem z dostępnym okresem próbnym jest Massgramer.

👉 Jakie są najlepsze boty do wyświetlania stories?

W ostatnim czasie niektóre boty rozwinęły innowacyjną funkcję: masowego automatycznego oglądania stories (mass story viewing) czyli wyświetlania dziesiątek tysięcy stories innych użytkowników w celu skłonienia ich do odwiedzenia twojego profilu, obserwowania cię i lajkowania twoich zdjęć. Najlepszym botem tego rodzaju jest z pewnością IG Mass Viewing.

👉 Używanie botów na Instagram to to samo, co kupowanie lajków i followersów?

Nie, są to dwie różne praktyki. Jeśli chcesz wiedzieć, jak i gdzie kupić lajki i followersów na Instagramie, przeczytaj ten wpis.

5/5 - (11 votes)

Czytaj również: