Boty na Instagram: ranking 10 najlepszych w 2021 roku

boty na instagram

Chcesz dowiedzieć się więcej o botach na Instagram i poznać najlepsze boty do automatycznych lajków i zwiększenia liczby obserwujących w tej aplikacji?

W dzisiejszym wpisie zobaczymy, czym jest bot na Instagram, jakie rodzaje botów dostępne są na rynku, które najlepiej wypadły w 2021 r. oraz jak najlepiej ich używać na swoim osobistym lub firmowym profilu.

NAJLEPSZE BOTY NA INSTAGRAM

5/5
4.7/5
4.5/5

Najlepsze boty na Instagram 2021

Teraz, kiedy znasz już różne rodzaje narzędzi mogących pomóc w rozwoju twojego profilu na Instagramie, nadszedł moment, żeby przyjrzeć się rankingowi najlepszych botów w 2021 roku. Zaczynajmy!

1. Inflact

bot instagram inflact

OCENA: 9/10 – Najlepszy w kategorii „Web-based bot”

Inflact (poprzednio Ingramer) jest pomyślany pod kątem tych, którzy chcą otrzymać od sieciowego bota maksimum zarówno w zakresie potencjału, jak i wszechstronności.

Z serwisem Inflact będziesz mógł automatycznie sterować operacjami obserwuj/przestań obserwować, lajkowania, komentowania, wysyłania wiadomości prywatnych i publikowania postów w określonym czasie. I to wszystko wraz z możliwością dokładnego określenia swojego targetu, dzięki tzw. Pro Targeting Filters.

Ponadto Inflact stara się być na czasie. Ostatnio wprowadził także wyświetlenia stories, jedną z technik rozwoju konta na Instagramie, która w tej chwili jest bardzo modna.

Oczywiście wszystkie te możliwości są nam oferowane za cenę, która niestety do najniższych nie należy. Ale jak to się mówi: no pain, no gain!

Cena standardowego pakietu to 49 euro miesięcznie za jedno konto. Możesz otrzymać zniżkę, kupując bot na wiele profili. Dodatkowe usługi jak automatyczne wiadomości prywatne lub terminowe publikowanie treści są płatne oddzielnie.

ZALETY

 • Doskonała funkcjonalność i możliwości.
 • Wysokie bezpieczeństwo dzięki dedykowanemu proxy.
 • Wygodny, przejrzysty interfejs.
 • Brak konieczności pobierania oprogramowania.

WADY

 • Droższy od innych botów typu web-based

2. InstaGrow

instagrow bot instagram

OCENA: 8,5/10 – Najlepszy w kategorii „Serwisy do prowadzenia konta”

Moim zdaniem InstaGrow to najlepszy serwis do prowadzenia konta i rozwijania go, jaki istnieje na rynku.

To włoski serwis (dostępny w języku angielskim) przydzielający ci swój zespół ekspertów, który codziennie pracuje na twoim profilu i gwarantuje mu stały rozwój pod względem rzeczywistych followersów i lajków, jakości i z uwzględnieniem targetu twojego sektora.

Jako dodatkową usługę InstaGrow oferuje kompletne zarządzanie treściami publikowanymi na twoim profilu i możliwość stałego kontaktu na WhatAppie z jednym z członków zespołu działającego na twoim profilu.

Followersi, których możesz otrzymać dzięki usłudze InstaGrow, plasują się w przedziale od 1000 do 3000 miesięcznie. Dostępne są trzy pakiety:

 • Basic w cenie 3 euro dziennie
 • Élite w cenie 5 euro dziennie
 • Platinum w cenie 7 euro dziennie

Biorąc pod uwagę, że płacisz za prawdziwych menedżerów social media, którzy prowadzą twoje konto za ciebie, ta kwota wydaje się śmiesznie niska, ale jednak wciąż wyższa niż za bot, który musisz ustawiać i kontrolować samodzielnie.

Jeśli zdecydujesz się na pakiet Platinum, otrzymasz dodatkowo gratis 2 e-booki na temat strategii rozwoju i zarabiania na Instagramie, o równowartości 88 euro. Muszę powiedzieć, że czytałem je, i przyznam, że są bardzo przydatne i aktualne.

Używałem i używam InstaGrow przy moim projekcie biznesowym i jestem bardzo zadowolony, zarówno ze skuteczności usługi, jak i wsparcia przez WhatsApp.

Ale to nie wszystko! Wpisując w momencie zakupu kod promocyjny „PDVMEDIA5”, otrzymasz 5% zniżki na wszystkie dostępne pakiety. Nieźle, co?

ZALETY

 • Nie musisz się niczym martwić.
 • Porównywalne z menedżerem social media, który dla ciebie pracuje.
 • Od 1000 do 3000 rzeczywistych followersów w miesiąc.
 • 2 e-booki na temat marketingu na Instagramie gratis.

WADY

 • Dość kosztowne.

3. Instagram Bot Follower

instagram bot follower

OCENA: 8,5/10 – Kategoria „Web-based bot”

Instagram Bot Follower (IBF) to inny, moim zdaniem dający dużo możliwości, bot na Instagram typu „web-based”. Wolę go od innych ze względu na naprawdę wyjątkowy stosunek jakości do ceny.

Ostatnio odświeżył swoją platformę i dostępne pakiety, wprowadzając nowe bardzo interesujące opcje, jak tzw. „HyperVote” czyli możliwość wchodzenia w interakcję z wysoką liczbą ankiet, quizów i pytań publikowanych w relacjach na Instagramie przez innych użytkowników.

Poza opcją HyperVote IBF oferuje również wszystkie pozostałe, tradycyjne funkcje (auto-follow, auto-like, auto-DM, auto-comment, auto-repost, wrzucanie zdjęć i stories…) i monitorować w czasie rzeczywistym rezultaty, które otrzymujesz dzięki zaawansowanemu systemowi analizy danych.

To, co najbardziej mi się podoba w Instagram Bot Follower, to jego szybkość: skonfigurowanie go zajęło mi mniej niż połowę czasu poświęconego na ustawienia w Follow Adder. A to nie byle co, zważywszy, że z IBF masz wygodę sterowania wszystkim z poziomu przeglądarki, bez konieczności instalowania czegokolwiek na komputerze! Interfejs też jest bardzo przyjemny i intuicyjny.

Jeśli chodzi o cenę, istnieją 4 typy różnych abonamentów. Najtańszy kosztuje 9,99 euro miesięcznie, a więc naprawdę niewiele zważywszy, ile oferuje ten bot.

Ponadto możesz wypróbować IBF, zanim zdecydujesz się na zakup abonamentu. 24-godzinny okres próbny kosztuje zaledwie 0,99 euro – możesz go zamówić, klikając tutaj.

W każdym razie pierwszym krokiem do odkrycia możliwości tego bota jest utworzenie darmowego konta na platformie. Możesz to zrobić przez ten link. To bot naprawdę godny polecenia!

ZALETY

 • Nowatorska funkcja HyperVote.
 • Przyjemny i intuicyjny interfejs.
 • Analizy i filtry dla zaawansowanego targetingu.
 • 1-dniowy okres próbny za 0,99 euro.
 • Bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

WADY

 • Trochę słaby pod względem szybkości promocji.
 • Niedostępny 3-dniowy darmowy okres próbny.

4. FollowAdder

boty na instagram followadder

OCENA: 8/10 – Najlepszy w kategorii „Oprogramowanie do pobrania”

Tak oto dotarliśmy do najlepszego bota na Instagram dla komputerowców!

FollowAdder to oprogramowanie do pobrania na PC, a co za tym idzie, gwarantuje ci możliwość kontrolowania twojego profilu i działania, które trudno by było osiągnąć za pomocą botów sterowanych z poziomu przeglądarki. Funkcje, jakimi dysponuje to:

 • autolike
 • obserwuj/przestań obserwować
 • planowanie postów do publikacji
 • automatyczne prywatne wiadomości
 • wyszukiwanie użytkowników i zdjęć pod względem hashtagów
 • wyszukiwanie użytkowników i zdjęć pod względem geolokalizacji

To naprawdę wszechstronny bot, kompletny, stabilny, niedrogi, posiadający wsparcie klienta (po angielsku) na świetnym poziomie, z wieloletnim doświadczeniem i kilkudziesięcioma tysiącami zadowolonych użytkowników.

Jeśli zdecydujemy się go pobrać i zainstalować na naszym komputerze, będziemy musieli poświęcić trochę czasu na skonfigurowanie go za pierwszym razem i zaznajomienie się z nim, ale zapewniam cię, że każdy, kto jest choć trochę obeznany z komputerem, zdoła skutecznie z niego korzystać.

Jeśli chodzi o cenę, FollowAdder przewiduje opłatę za abonament w wysokości 24 dolarów miesięcznie za konto. To naprawdę drobne, biorąc pod uwagę zakres oferty, a przede wszystkim, porównując go do innych botów na Instagram.

Naprawdę godny polecenia szczególnie, że to jeden z botów o największych możliwościach.

ZALETY

 • Bardzo tani.
 • Ogromny potencjał w porównaniu z konkurencją.
 • Wysoka kontrola każdej operacji.
 • Doskonała obsługa klienta i wysokie standardy bezpieczeństwa.

WADY

 • Konieczne pobranie na PC i konfiguracja.
 • Brak bezpłatnego okresu próbnego.

5. FollowPlanner

bot do instagram followplanner

OCENA: 8/10 – Kategoria „Web-based bot”

Chciałem umieścić w moim rankingu FollowPlanner, ponieważ jest to wciąż aktualne narzędzie, które posiada trochę inne funkcje niż pozostałe boty.

Jak zresztą sama nazwa wskazuje, FollowPlanner pozwala ci zaplanować i publikować w sposób całkowicie automatyczny treści na twoim koncie na Instagramie. Dzięki temu botowi możesz obsługiwać również kilka kont jednocześnie.

Przede wszystkim będziesz miał do dyspozycji planer, który umożliwi ci zobaczenie w mgnieniu oka, kiedy zostanie opublikowany twój post, podobnie jak twoje Instagram stories. Jednocześnie będziesz mógł zautomatyzować sterowanie wiadomościami prywatnymi i komentarzami.

Dodatkowo FollowPlanner dysponuje opcjami pozwalającymi na zwiększenie liczby followersów takimi jak follow/unfollow czy wchodzenie w interakcję z obserwującymi.

To wszystko możesz mieć w bardzo niskiej cenie: za jedynie 9 dolarów miesięcznie możesz prowadzić aż 5 kont. Średni pakiet kosztuje 19 dolarów miesięcznie i możesz go wykorzystać na maksymalnie 10 kontach, natomiast pakiet agency, który kosztuje 32 dolary, pozwoli ci zarządzać aż 50 kontami!

ZALETY

 • 7-dniowy okres próbny.
 • Nie ma potrzeby pobierania programu.
 • Twoje konto jest bezpieczne.
 • Wysoka wydajność.
 • Znacznie oszczędzasz czas na publikacji.

WADY

 • Służy wyłącznie do planowania treści.

6. Upleap

bot na instagramie upleap

OCENA: 7,5/10 – Kategoria „Serwisy do prowadzenia konta”

Upleap to międzynarodowy serwis zajmujący się prowadzeniem kont, który w ostatnim czasie naprawdę dowiódł swojej wartości.

By z niego skorzystać, wystarczy zarejestrować się i dostarczyć dane dotyczące podobnych użytkowników do obserwowania oraz hashtagów, do których należy się odnieść. Twój profil zostanie powierzony menedżerowi konta, który zajmie się jego rozwojem, dzięki serii wypracowanych w czasie technik.

Upleap oferuje nie tylko klasyczne follow/unfollow, ale też nową technikę masowego automatycznego oglądania stories, która polega na masowym wyświetlaniu stories w celu znacznego zwiększenia reakcji innych użytkowników.

Najbardziej zachęcające jest to, że możesz wypróbować usługi za darmo przez 3 dni. Po tym okresie masz do wyboru trzy różne pakiety, od 39 euro miesięcznie. W przypadku rocznego abonamentu możemy otrzymać dodatkową zniżkę.

Polecam, szczególnie, że serwis ciągle się rozwija.

ZALETY

 • Prawdziwa osoba zajmuje się twoim kontem.
 • Masowe oglądanie stories.
 • Jeden z najtańszych serwisów tego typu.

WADY

 • Masowe oglądanie stories niedostępne w najtańszym pakiecie.

7. Kicksta

kicksta boty na instagram

OCENA: 7,5/10 – Kategoria „Serwisy do prowadzenia konta”

Kicksta to kolejny serwis rozwoju konta, którego działanie jest bardzo proste i przejrzyste. Tym razem usługa nie bazuje jednak na klasycznym follow/unfollow ani na zostawianiu komentarzy. Serwis Kicksta preferuje technikę bardzo naturalną, organiczną i nienachalną, a przy tym nie mniej skuteczną czyli lajkowanie. Jak to wygląda w praktyce?

Wykupujesz usługę i udostępniasz Kicksta swoje konto do Instagrama (musisz w tym wypadku podać hasło). Następnie możesz podać namiary na podobne profile (np. konkurencję, pokrewne branże, influencerów z tej samej niszy itp.) Serwis regularnie lajkuje na każdym z tych profili po 1-2 zdjęcia, co zachęca tych użytkowników do zainteresowania się twoim kontem.

Jak widzisz, jest to metoda budująca trwałe i owocne relacje z innymi podobnymi profilami na Instagramie, zapewniając zrównoważony i stabilny wzrost. Do wyboru masz dwa pakiety: za 49 i aktualnie za 99 dolarów miesięcznie. Plan Standard pozwala na podanie 10 profili określających twój target, natomiast plan Premium to 40 takich profili plus zindywidualizowane wsparcie klienta i zaawansowane opcje targetowania. W ciągu 14 dni możesz zrezygnować z usługi i otrzymać całkowity zwrot pieniędzy.

ZALETY

 • Naturalny, organiczny wzrost.
 • Twój profil zostaje powierzony pracownikom serwisu.
 • Sprawdzanie autentyczności lajkowanych profili (nie tracimy lajków na fake konta).
 • 14-dniowa gwarancja satysfakcji albo zwrot pieniędzy.

WADY

 • Ograniczone usługi – tylko lajkowanie.
 • Stosunkowo wysoka cena planów.

8. InstaZood

bot na instagram instazood

OCENA: 7/10 – Kategoria „Web-based bot”

Instazood to bardzo popularny bot, chyba najczęściej używany w kategorii „web-based”, oferujący jeden z najtańszych na rynku pakietów podstawowych (9.99 $ miesięcznie)

Dodatkowe funkcje (komentarze, publikacja postów, automatyczne wiadomości prywatne) nie wchodzą w skład pakietu podstawowego i wymagają kupna dodatkowego modułu.

Jest dość łatwy i wygodny w obsłudze, również na smartfonie – jego interfejs jest zoptymalizowany pod sprzęt każdego rodzaju.

Jeśli zaś chodzi o możliwości bota, trzeba przyznać, że Instazood z pewnością nie stanowi najlepszego istniejącego rozwiązania. Niekiedy okazuje się mało stabilny, a ponadto gwarantuje niższe rezultaty w porównaniu choćby z FollowAdder.

To świetne narzędzie, które mogę polecić osobom, które dopiero zaczynają, nie mając żadnego doświadczenia z botami na Instagram ani też specjalnie dużego budżetu. Po jakimś czasie zawsze można przerzucić się na bardziej zaawansowane rozwiązanie.

Również Instazood oferuje darmowy okres próbny wynoszący 3 dni.

ZALETY

 • Jeden z najtańszych i najbardziej popularnych botów sieciowych.
 • Wygodny i łatwy w obsłudze.
 • 3-dniowy darmowy okres próbny.
 • Doskonały na początek.

WADY

 • Dodatkowe funkcje nie wchodzą w skład podstawowego pakietu.
 • Mniej skuteczny i stabilny w porównaniu z innymi botami.

9. Instarazzo

OCENA: 7/10 – Kategoria „Web-based bot”

Instarazzo to moje ostatnie miłe odkrycie. To włoski bot (ale dostępna jest polska wersja językowa) sterowany z przeglądarki, na naprawdę dobrym poziomie, w dodatku łatwy w obsłudze.

Funkcje, które proponuje, są w zasadzie identyczne, jak w przypadku innych botów (auto-lajki, obserwacje, automatyczne wiadomości prywatne, automatyczne komentarze…), ale poza tym oferuje również usługę zakupu lajków i wyświetleń na Instagramie.

Interfejs jest dużym plusem Instarazzo. Ponadto byłem naprawdę pozytywnie zaskoczony zaawansowanymi filtrami i opcjami targetingu.

Dla przykładu, możesz filtrować użytkowników pod względem wieku, języka, płci, geolokalizacji, użytych hashtagów, obserwowanych użytkowników, liczby publikowanych postów…

Najprostszy plan kosztuje 15 euro i zawiera wszystkie podstawowe funkcje, których potrzebujesz. Dla automatycznych wiadomości prywatnych, programowania postów oraz możliwych do kupienia lajków i wyświetleń na Instragramie zostały przewidziane oddzielne cenniki.

Także i w tym wypadku mamy 3 dni, żeby za darmo wypróbować usługę.

ZALETY

 • Zaawansowane filtry targetingu.
 • Polska wersja językowa.
 • 3-dniowy okres próbny.
 • Możliwość kupienia lajków i wyświetleń.

WADY

 • Cena nie należy do najniższych i nie obejmuje automatycznych wiadomości prywatnych i planowania postów.

10. Jarvee

like bot instagram jarvee

OCENA: 7/10 – Kategoria „Oprogramowanie do pobrania”

Jarvee to bot, który należy do kategorii oprogramowań do pobrania – musisz go samodzielnie pobrać, zainstalować i skonfigurować na swoim PC.

Zdefiniowałbym go raczej jako prawdziwe narzędzie do zarządzania na wszystkich social media, aniżeli bot na Instagram, ponieważ jego możliwości zostały rozszerzone na wszystkie poniższe platformy:

 • Instagram
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
 • LinkedIn
 • Tumblr

Możesz po prostu dodać w nim swoje profile w social media i prowadzić je całkowicie przez Jarvee, automatyzując publikację treści i akcje służące rozwojowi twojego konta (obserwowanie, lajki, komentarze, prywatne wiadomości…).

Inną rzeczą, którą naprawdę uwielbiam w Jarvee, jest to, że w odróżnieniu od FollowAdder oferuje bezpłatny 5-dniowy okres próbny. Po upływie tego terminu cena jest jednak wyższa niż w przypadku FollowAdder (co nie dziwi, biorąc pod uwagę zakres oferty).

W porównaniu z FollowAdder i botami sieciowymi konfiguracja Jarvee jest bardziej złożona i skomplikowana, zwłaszcza, jeśli nie posługujesz się wyjątkowo sprawnie komputerem.

Polecam ci to narzędzie, jeśli jesteś menedżerem social media albo jeśli chcesz po prostu w sposób automatyczny zarządzać profilami tego samego projektu na różnych mediach społecznościowych lub różnymi kontami na Instagramie.

Jeśli natomiast jesteś zainteresowany wyłącznie prowadzeniem jednego konta na Instagramie, moim zdaniem nie opłaca się kupować Jarvee i na twoim miejscu wybrałbym innego bota spośród tych, które polecam we wpisie.

ZALETY

 • Najbardziej kompletne narzędzie zarządzania kontami na wszystkich social media.
 • Pozwala na prowadzenie różnych kont na różnych mediach społecznościowych jednocześnie.
 • Jeśli codziennie pracujesz na różnych social media, nie obejdziesz się bez niego.
 • 5-dniowy darmowy okres próbny.
 • Bezpieczny, stabilny, kompletny, wszechstronny.

WADY

 • Dość drogi.
 • Konieczność pobrania i instalowania na komputerze.
 • PC musi być włączony, żeby narzędzie mogło działać.
 • Początkowa konfiguracja jest nieco skomplikowana.

Bot Instagram: czym jest i do czego służy

Bot na Instagramie to program lub serwis, który w automatyczny sposób zarządza niektórymi czynnościami, które normalnie musiałbyś wykonywać ręcznie. Te czynności to:

 • obserwowanie lub zaprzestanie obserwowania innych profilów (follow i unfollow)
 • wciskanie lajków pod zdjęciami innych użytkowników (autolike)
 • komentowanie zdjęć i wideo innych użytkowników
 • wysyłanie prywatnych wiadomości do innych użytkowników (auto DM)
 • publikowanie za ciebie zdjęć i filmików o określonych godzinach

Jak możesz się domyślać, korzyści płynące z automatyzacji tych zadań i braku konieczności zajmowania się tym osobiście są naprawdę znaczne.

Bot na Instagram: rodzaje

Zważywszy na wyjątkowo duże zainteresowanie wśród użytkowników korzystaniem z tego rodzaju narzędzi, w ostatnich latach coraz więcej firm oferuje na rynku swój bot na Instagram, angażując do tego programistów i ekspertów w dziedzinie web marketingu, by zagwarantować najwyższy poziom jakości i skuteczności.

Musisz bowiem wiedzieć, że stworzenie narzędzia, które wchodzi w interakcję z Instagramem, symulując ludzkie zachowanie, nie jest łatwą rzeczą do zrealizowania i wymaga dużego nakładu pracy oraz nieustannej obsługi, by dotrzymywać kroku aktualizacjom, które Instagram wprowadza w swojej aplikacji.

Z tego powodu na rynku istnieje wiele rodzajów botów, charakteryzujących się różnym działaniem i różnymi poziomami jakości.

Celem niniejszego wpisu jest pomoc w świadomym wyborze najlepszego bota na Instagram, odpowiadającego twoim wymaganiom, tak więc w pierwszej kolejności chciałbym ci przedstawić, jakie typy botów mamy obecnie do dyspozycji.

bot do instagram

Programy do pobrania

Pierwszym rodzajem botów jest klasyczne oprogramowanie do pobrania, jak np. FollowAdder.

Ten typ botów nie kosztuje dużo i może być sterowany bezpośrednio z komputera. Po dokonaniu płatności możesz pobrać program i zainstalować go na swoim komputerze lub serwerze VPS.

Jeśli wybierzesz to drugie rozwiązanie, będziesz mógł używać bota również wtedy, kiedy komputer będzie wyłączony, w chmurze.

P.S. Jeśli szukasz niedrogiego serwera VPS, polecam ci GreenCloudVPS, w szczególności serwery z sekcji „Jarvee Optimized VPS”.

Te boty są zwykle najtańsze i najbezpieczniejsze w użyciu, ale jednocześnie nieco trudne w ustawieniu i sterowaniu. Jeśli nie radzisz sobie najlepiej z komputerem, radzę ci spróbować któregoś z dwóch pozostałych typów, które za chwilę ci przedstawię.

Boty sieciowe

Tzw. web-based bot są nieco droższe od programów, które możemy pobrać, za to dużo szybciej i łatwiej będzie nam się ich używało.

Nie musisz nic innego robić, jak tylko wybrać stronę, z której usługi chcesz skorzystać, zapłacić, podać dane twojego konta na Instagramie i ustawić wszystko w opcjach serwisu.

Nie ma potrzeby pobierania na komputer żadnego oprogramowania czy aplikacji i zwykle wystarczy dosłownie 10 minut, żeby wszystko skonfigurować. W każdej chwili będziesz mógł modyfikować ustawienia oraz zatrzymać i wznowić aktywność bota.

Najlepszym botem tego rodzaju, spośród wszystkich wypróbowanych przeze mnie, jest Inflact.

Serwisy do prowadzenia konta

Trzecim rozwiązaniem są tzw. usługi prowadzenia konta, których popularność stale rośnie dzięki gwarantowanej wygodzie i bezpieczeństwu.

Są to firmy, które biorą całkowicie na siebie prowadzenie twojego konta, powierzając je zespołowi ekspertów i zapewniając o szybkim wzroście (rzeczywistych followersów i reakcji na posty) oraz spójności z tematyką, którą się zajmujesz.

To rzecz jasna najbardziej kosztowna opcja, ale jeśli masz pewien, nawet niewielki, budżet, który co miesiąc chcesz przeznaczać na Instagram, naprawdę warto się na to zdecydować.

Najlepszym serwisem tego typu jest InstaGrow.

Darmowe boty na Instagram

W tym wpisie zaprezentowałem ci wyłącznie profesjonalne boty, który mają limitowany okres próbny, ale za które przy normalnym regularnym użytkowaniu musimy zapłacić.

Ale czy istnieją darmowe boty na Instagram?

Jeśli nie masz pieniędzy, które mógłbyś każdego miesiąca inwestować w rozwój twojego konta na Instagramie, nic dziwnego, że przychodzi ci do głowy takie pytanie. Niestety prawda jest taka, że nie istnieją darmowe boty na Instagram, które reprezentowałyby ten sam poziom, co profesjonalne, płatne boty.

W ostateczności możesz użyć darmowych aplikacji na Android jak Followers Assistant albo Followers & Unfollowers, które pozwolą ci przeprowadzić kilka podstawowych operacji:

 • zaprzestanie obserwowania użytkowników, którzy cię nie obserwują;
 • odkrycie, kto przestał cię obserwować;
 • dokonanie kilku podstawowych analiz twojego konta.

Niektóre z tych aplikacji oferują również wersję płatną, która pozwala na symulację operacji follow/unfollow typowej dla bota na Instagram. W ten sposób można rozwinąć swój profil, ale pamiętaj, że jest to mniej skuteczny i mniej bezpieczny sposób.

Moja rada, jeśli chcesz zwiększyć liczbę followersów na swoim profilu, to zaufać sprawdzonemu narzędziu, które jest bezpieczne i na bieżąco aktualizowane – mimo że wiąże się to z poniesieniem kosztów.

Jeśli natomiast chcesz tylko w sposób automatyczny przestać obserwować użytkowników, którzy cię nie obserwują, być może faktycznie wystarczy ci jedna z darmowych aplikacji, które wymieniłem wyżej 😉

Bot na Instagramie: najczęstsze pytania

Poniżej znajdziesz syntetyczne podsumowanie tego, co czym pisałem, wraz z najczęstszymi pytaniami dotyczącymi botów na Instagram.

👉 Czym są i jak działają boty na Instagram?

Boty na Instagram to narzędzia, które pozwalają na zautomatyzowanie niektórych operacji i procesów na Instagramie, jak np. lajkowanie, obserwowanie lub zaprzestanie obserwowania większej liczby użytkowników, wysyłanie wiadomości prywatnych, programowanie i automatyczne publikowanie zdjęć… a więc wszystkich czynności, które normalnie zabrałyby ci sporo czasu.

👉 Jaki jest najlepszy bot na Instagram w 2021 roku?

Najlepszym botem na Instagram w 2021 roku z funkcją automatycznych lajków, obserwowania i zaprzestania obserwowania jest bez wątpienia Inflact, dzięki swoim możliwościom i prostej obsłudze. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej.

👉 Ile kosztuje bot na Instagram?

Inflact oferuje pakiet standard w cenie 49 euro miesięcznie, zawierający automatyczne lajki, akcje follow/unfollow i różne inne zaawansowane funkcje. Kliknij tutaj, by zapoznać się z ofertą.

👉 Czy ponoszę jakieś ryzyko, używając botów na Instagram?

Używanie botów nie należy do praktyk mile widzianych przez Instagram, tak więc ponosimy ryzyko możliwej czasowej blokady konta lub shadowbana, przede wszystkim, jeśli zdecydujemy się na usługę niskiej jakości lub też jeśli ustawienia naszych akcji follow/unfollow będą zbyt skumulowane w czasie.

👉 Które boty na Instagram oferują darmowy okres próbny?

Wiele różnych botów oferuje darmowy okres próbny (zwykle 3-dniowy), pozwalający na przetestowanie usługi przed jej opłaceniem. Najlepszym botem z dostępnym okresem próbnym jest FollowPlanner. Kliknij tutaj, by rozpocząć darmowy okres próbny.

👉 Jakie są najlepsze boty do wyświetlania stories?

W ostatnim czasie niektóre boty rozwinęły innowacyjną funkcję: masowego automatycznego oglądania stories (mass story viewing) czyli wyświetlania dziesiątek tysięcy stories innych użytkowników w celu skłonienia ich do odwiedzenia twojego profilu, obserwowania cię i lajkowania twoich zdjęć. Najlepszym botem tego rodzaju jest z pewnością Upleap.

👉 Używanie botów na Instagram to to samo, co kupowanie lajków i followersów?

Nie, są to dwie różne praktyki. Jeśli chcesz wiedzieć, jak i gdzie kupić lajki i followersów na Instagramie, przeczytaj ten wpis.

5/5 - (9 votes)

Czytaj również: