Co to jest Canva Pro i jak to działa? Jakie są jego główne cechy i zalety w porównaniu z wersją darmową? Ile kosztuje?
W tym artykule o Canva Pro dowiesz się wszystkiego, co istotne o platformie graficznej, która staje się jedną z najczęściej używanych na świecie dzięki swojej wszechstronności i łatwości użycia.
Zobaczymy razem wszystkie projekty graficzne, które można stworzyć za pomocą Canva, jak to narzędzie sprawdza się w praktyce, opinie osób korzystających z wersji Pro oraz ewentualne promocje, dzięki którym zdobędziesz ją dla siebie i swojego zespołu w niższej cenie.
Canva: co to takiego?
Canva (tutaj oficjalna strona) to świetna platforma graficzna, która pozwala na łatwe tworzenie różnego rodzaju grafik, takich jak loga, plakaty i wiele innych. Znana przede wszystkim z łatwości obsługi, jest narzędziem nadającym się także do profesjonalnej pracy.

Założona w 2012 roku w Australii, Canva jest dziś programem znanym i używanym na całym świecie. W rzeczywistości, miesięcznie korzysta z niego ponad 30 milionów użytkowników, którzy używają jego funkcji do tworzenia różnych projektów graficznych.
Stworzony z myślą o ułatwieniu użytkownikom tworzenia produktów graficznych, Canva oferuje szeroki zakres szablonów, obrazów, ilustracji i czcionek dostępnych w jego bibliotekach. Dzięki temu uzyskanie wysokiej jakości efektów nie wymaga szczególnych umiejętności graficznych ani zakupu dodatkowych aplikacji.
Wystarczy wybrać szablon opracowany przez prawdziwego projektanta, dostosować go do własnych potrzeb, wstawić pożądane elementy i tekst za pomocą kilku kliknięć i pobrać swój projekt w wybranym formacie, w tym .jpg, .png i .pdf.
Jeśli chcesz, dzięki specjalnemu serwisowi drukarskiemu Canva możesz również otrzymać papierową wersję tego, co zostało stworzone. Będziesz miał możliwość drukowania wizytówek, naklejek, fotoalbumów i kalendarzy własnego autorstwa. Dzięki bezpłatnej dostawie otrzymasz wszystko do domu w ciągu kilku dni.
Jak działa Canva i do czego służy
Aby zacząć korzystać z Canva i tworzyć własne projekty, musisz się najpierw zalogować lub zarejestrować (zaloguj się tutaj).
Rejestracja jest możliwa poprzez Google, Facebook lub po prostu poprzez wybranie nazwy, adresu e-mail i hasła. W ten sposób będziesz mógł zapisać swoje projekty, aby mieć do nich dostęp w każdej chwili lub w celu wprowadzenia zmian w przyszłości.

Po wejściu na twoją osobistą stronę będziesz mógł rozpocząć nowy projekt, klikając na ikonę w prawym górnym rogu „utwórz projekt„. Rozpoczynając nowy projekt, możesz skorzystać z istniejącego szablonu opartego na tym, co oferuje Canva, m.in:
- ulotki
- wizytówki
- plakaty
- relacje Instagram
- broszury
- prezentacje
- posty na Facebooku i Instagramie
- loga
- kolaże fotograficzne
- CV
- infografiki
Po wybraniu rodzaju szablonu, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom, możesz wybrać spośród różnych gotowych wzorów ten, który najbardziej ci się podoba. Albo, jeśli wolisz, możesz stworzyć projekt od podstaw, puszczając wodze fantazji.
Nawet rozpoczynając nowy projekt od podstaw, zawsze możesz zaimportować gotowe ilustracje lub elementy z gotowych szablonów, aby ułatwić sobie pracę.

Na stronie głównej dostępne są również inne funkcje, takie jak dzielenie się szkicem z przyjaciółmi, tworzenie zespołu lub tworzenie brand kit z logo marki, czcionkami, kolorami, aby nadać swojej pracy bardziej profesjonalny wygląd.
Canva Pro a darmowa wersja
Jeśli kiedykolwiek wcześniej odwiedziłeś Canva (strona tutaj), na pewno widziałeś, że niektóre funkcje są zastrzeżone dla programu Canva Pro. Ale co właściwie zawiera program Canva premium? Jakie ma zalety w stosunku do standardowej, darmowej wersji programu? Sprawdzimy to razem.
Jedna z największych zmian dotyczy przestrzeni dyskowej, która rozciąga się do 100 GB, w porównaniu do 5 GB oferowanych w Canva Free. Pozwoli ci to na przechowywanie większej ilości zdjęć i zachowanie znacznie większej ilości prac i szablonów, które stworzyłeś w swoim pulpicie Canva.
Dodatkowo, z Canva premium będziesz miał dostęp do ponad 42 000 szablonów codziennie przeprojektowywanych przez zespół profesjonalnych grafików oraz do większego zasobu (ponad 75 milionów) zdjęć, filmów, audio i grafik do wykorzystania.
Będziesz mógł stworzyć brand kit z własnymi czcionkami i logotypami. W ten sposób możesz być unikalny i spójny we wszystkich swoich pracach!
W wersji Canva Pro możesz również tworzyć własne szablony, którymi możesz dzielić się ze swoim zespołem, co jest niezbędne do stworzenia silnej tożsamości marki.

Kolejną funkcją, której nie należy lekceważyć, jest planowanie treści dla mediów społecznościowych. Istnieje bowiem możliwość zaplanowania publikacji treści stworzonych za pomocą Canva na 7 różnych platformach, takich jak Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest i Tumblr.
Przyjrzyjmy się teraz dwóm kolejnym praktycznym narzędziom dostępnym tylko w programie Canva Pro. Są to „Magic Resize” i „Background Remover„, które można uruchomić jednym kliknięciem.
O co w nich chodzi? Przyjrzyjmy się temu bliżej.
Jeśli opracowuję ilustracje do postu na Facebooku i zdecyduję, że chcę opublikować tę samą treść na Instagramie, dzięki Magic Resize mogę zmienić rozmiary i dostosować je do formatu relacji na Instagramie bez zmiany treści i proporcji.
Dzięki funkcji Backgroung Remover, będziesz mógł nadać kontur swoim zdjęciom i zapisać je z przezroczystym tłem. Funkcja ta jest niezwykle wygodna przy tworzeniu profesjonalnych logotypów, na przykład bez tła.
Na tym zalety wersji pro się nie kończą, bowiem Canva premium oferuje wiele dodatkowych funkcji, które pozwalają nam na bardziej samodzielną pracę i tworzenie estetycznych treści w krótkim czasie.
Canva premium: ceny i promocje
W tym momencie nasuwa się pytanie: biorąc pod uwagę ilość korzyści, jakie daje wersja Canva Pro, jaki jest jej koszt?
Dostęp do platformy Canva Pro ma różne ceny, w zależności od wielkości zespołu, który będzie z niej korzystał (można też korzystać indywidualnie) i w zależności od czasu trwania abonamentu, miesięcznego lub rocznego.
Zobaczmy bardziej szczegółowo, jak prezentują się poszczególne plany i jakie są aktualne promocje.

W tym momencie nie są dostępne żadne promocje, dlatego też za rok Canva Pro zapłacimy 449,99 zł. Za dodatkową opłatą można dodać kolejnych członków zespołu. Wtedy zostanie dla was utworzone konto współdzielone.
Jak działa konto współdzielone? Każdy członek zespołu ma swój prywatny pulpit roboczy. Tylko jeśli udostępni swoje projekty reszcie zespołu, będą one widoczne dla wszystkich. Główną zaletą jest możliwość wspólnego projektowania, pracy nad tym samym projektem w tym samym czasie i obserwowania wprowadzonych zmian oraz komentarzy kolegów z zespołu.
Jeszcze bardziej wszechstronną ofertą jest Canva Firma. Ten plan oferuje znacznie więcej funkcji niż Canva Pro i jest przeznaczony dla wszystkich zespołów i organizacji, które realizują projekty na dużą skalę. Dzięki Canva Firma możesz sprawić, że wszystkie działy twojej firmy będą współpracować w ramach jednego projektu.
30-dniowa wersja próbna Canva Pro
Jeśli nie jesteś w 100% przekonany, czy chcesz kupić Canva Pro, ale nadal chciałbyś zobaczyć, jak to działa, możesz aktywować darmową wersję próbną.

Wchodząc na stronę Canva (link tutaj) i przechodząc do „Wypróbuj Canva Pro„, otrzymasz 30 dni wersji Premium. W ten sposób możesz sprawdzić, czy jest ona dla ciebie odpowiednia.
Aby otrzymać wersję próbną, nadal będziesz musiał podać metodę płatności. Ale nie martw się, kiedy twój miesięczny okres próbny wygaśnie, Canva wyśle ci powiadomienie i nie zostaniesz obciążony kosztami, jeśli anulujesz subskrypcję.
Jeśli uważasz, że usługa jest dobra, możesz nadal korzystać ze swojego konta Canva, aktywując subskrypcję, która najlepiej odpowiada twoim potrzebom.
Canva: opinie
A jakie są opinie osób, które korzystały już z usług Canva Pro? Czy użytkownicy są zadowoleni? Co najbardziej docenili?
Użytkownicy generalnie są zadowoleni z usług świadczonych przez Canva i Canva Pro. Jako dowód może świadczyć ocena programu na stronie Capterra – 4,7 punktów na 5.

W szczególności, wielu użytkowników docenia prostotę obsługi, szybkość, z jaką można tworzyć wysokiej jakości treści oraz szeroki wybór obrazów i grafik, które można wykorzystać. W końcu możemy zdefiniować Canva Pro jako prostszą wersję Photoshopa, odpowiednią dla bardzo szerokiego grona odbiorców, takich jak menedżerowie mediów społecznościowych, agencje cyfrowe, ale także studenci i nauczyciele.


Jeśli chcesz przeczytać więcej opinii lub chcesz zacząć korzystać z usługi Canva, możesz przejść do niej bezpośrednio, klikając poniższy przycisk.
Aby dowiedzieć się, co Canva Pro ma do zaoferowania, nie zapomnij skorzystać z 30-dniowej darmowej wersji próbnej!
Częste pytania i odpowiedzi
Jeśli nadal nie jesteś pewien co do Canva Pro, to trafiłeś we właściwe miejsce. Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Canva Pro to wersja premium programu Canva, platformy online do tworzenia grafik i ilustracji.
Z Canva możesz tworzyć ulotki, wizytówki, plakaty, prezentacje, posty i historie na Facebooku i Instagramie, loga, kolaże, CV i wiele więcej – wystarczy, że puścisz wodze fantazji, a Canva zapewni przestrzeń twojej kreatywności.
Wersja Pro oferuje kilka dodatkowych korzyści w porównaniu z wersją darmową, w tym: więcej miejsca do przechowywania (100 GB), większą bibliotekę szablonów i obrazów, planowanie treści, profesjonalne funkcje i wiele więcej.
Tak, wystarczy wejść na stronę Canva i aktywować 30-dniowy bezpłatny trial.
Platforma graficzna oferuje różne pakiety w zależności od twoich potrzeb. Podstawowa cena miesięczna wynosi 37,49 zł. Cena może się różnić w zależności od wielkości zespołu i długości abonamentu. Więcej szczegółów na stronie.
Prostota. Zarówno Photoshop, jak i Canva to aplikacje do tworzenia treści graficznych, ale Canva nie wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu projektowania graficznego i może być używana bezpośrednio z przeglądarki internetowej, bez instalowania jakiegokolwiek oprogramowania na komputerze.
Tak, pomimo tego, że jest to program niezwykle łatwy w użyciu, jakość pracy jest bardzo wysoka. Użytkownicy wybierają Canva właśnie z tego powodu.