FollowPlanner: przewodnik użytkownika, recenzje, opinie, cena

followplanner

To, co publikujemy na jakimkolwiek portalu społecznościowym, stało się głównym narzędziem przyciągania uwagi i angażowania followersów, szczególnie na Instagramie. Influencerzy i ogólnie każda szanujące się marka wiedzą o tym najlepiej: dlatego właśnie dla nich FollowPlanner to prawdziwy must have.

FollowPlanner to narzędzie, którego celem jest udoskonalenie obecności w social media, gwarantujące publikację stałych treści kierowanych do własnych obserwujących, dzięki czemu utrzymuje niezmienny poziom aktywności i zwiększa ilość followersów.

Ale jak naprawdę działa FollowPlanner i czym się cechuje? Zanim przyjrzymy się dokładniej wszystkim jego funkcjom, chcę przybliżyć ci trochę to narzędzie i wyjaśnić, dlaczego jest takie użyteczne.

Uwaga! W 2021 roku serwis SocialCaptain zakończył swoją aktywność. W celu znalezienia najlepszych alternatyw, przejdź do wpisu Najlepsze boty na Instagram

NAJLEPSZE BOTY NA INSTAGRAM

FollowPlanner: co to jest? Recenzja

Obecność w social media może być bardziej lub mniej silna w zależności od tego, jak i w jakiej ilości publikowane są treści. Jeśli chcesz zwiększyć liczbę obserwujących albo po prostu chcesz dotrzeć do potencjalnych klientów, musisz zachować pewną stałą jakość postów, stories i komentarzy.

Często jednak osiągnięcie takiego efektu nie jest natychmiastowe, wymaga bowiem nakładu czasu i pracy, by po pierwsze dobrze wszystko zorganizować, a po drugie publikować o odpowiednich porach dnia. Na szczęście istnieją boty na Instagram – a w tym przypadku jest to FollowPlanner.

followplanner bot

W żargonie nazywane są botami, ale możemy o nich myśleć jako współpracownikach, dzięki którym możemy zarządzać dowolną aktywnością na Instagramie i zaprogramować ją. Do tych aktywności należą publikacje postów, stories, komentarzy, obserwowania lub przestania obserwowania czy prywatnych wiadomości.

Oczywiście to ty musisz zadbać o same treści, ale później jedyne, co musisz zrobić, to odpowiednio dobrać dla nich ustawienia, o czym powiemy sobie za chwilę.

Jak działa FollowPlanner: poradnik użytkownika

Pierwszym aspektem, przy którym chciałbym się zatrzymać, jest interfejs graficzny. W oczy od razu się rzuca prostota tego serwisu i już z poziomu panelu nawigacyjnego możemy wywnioskować, jakie są możliwości programu. Później naturalnie można przeszukać wszystkie kategorie i poznać ich szczegóły.

follow planner

1. Panel nawigacyjny: ostatnia aktywność, statystyki followersów i postów

Z panelu nawigacyjnego można kontrolować wszystkie statystyki dotyczące ostatnich aktywności. Możesz ustawić okres, który ma odzwierciedlać statystyka, i w ten sposób zapoznać się z danymi z bieżącego dnia, dnia poprzedniego, ostatniego tygodnia, miesiąca, od początku działalności lub w wybranym przez ciebie przedziale czasowym.

Użyteczność tych danych polega na tym, że jesteś w stanie ocenić, jaki efekt przynosiły określone typy aktywności i o jakich porach był on najlepszy.

Ponadto do dyspozycji jest również informacja follow-back rate czyli jaki procent osób, które zaczęliśmy obserwować, odpowiedział nam tym samym i dołączył do naszych followersów.

2. Planner: zaprogramuj i zarządzaj swoją strategią na social media

Planner to kluczowa funkcja tego bota (jak zresztą sama jego nazwa wskazuje). Za jego pomocą możesz zaprogramować kolejne tygodnie wszystkich rodzajów treści, które chciałbyś umieścić na Instagramie: posty, stories, lajki, komentarze, obserwowanie i zaprzestanie obserwowania.

follow planner proxy

Jak można zauważyć na obrazku, po lewej mamy kalendarz przedstawiający ustawiony przez ciebie program: o której godzinie mają być publikowane posty i o której godzinie przeprowadzić akcje follow/unfollow. Natomiast po środku możesz ustawić target profili, z którymi chcesz wchodzić w interakcję. Wyjaśnię to lepiej.

Zasadniczo możesz tutaj podać lokalizację, hashtag lub znanego użytkownika – w ten sposób system zacznie obserwować nowych użytkowników, bazując na twoich ustawieniach i szukając osób wpisujących się w określony target.

Przykład: jeśli sprzedajesz produkty do pielęgnacji twarzy, mogą interesować cię zarówno znani influencerzy, którzy często publikują filmiki pokazujące jak dbają o cerę, jak i związane z tym hashtagi, np. #pielęgnacjatwarzy, #skincare itp.

Musisz kliknąć zielony przycisk z napisem add source, co pozwoli ci podać źródło lub odnośnik. Pod spodem natomiast ustaw maksymalną ilość osób, którą chcesz obserwować – tu lepiej nie przesadzać i trzymać się okolic liczby 20, żeby nie zostać zablokowanym.

Na koniec po prawej musisz wybrać rodzaj użytkowników, których chcesz obserwować: konta prywatne, biznesowe, anglojęzyczne, ze zdjęciem profilowym. Możesz w ten sposób ominąć tych, którzy strategicznie nie są ci przydatni, np. użytkownicy bez zdjęcia profilowego.

3. Wiadomości prywatne DM, media i presets

Funkcja preset ułatwi ci życie, ponieważ dzięki niej możesz zapisać strategie publikacji planera i powtórzyć je, kiedy chcesz, nie musząc za każdym razem od nowa ich ustawiać. Jeśli dana strategia działa, możesz w ten sposób użyć jej wiele razy.

W FollowPlanner możesz ponadto zaprogramować prywatne wiadomości i docierać bezpośrednio ze swoją reklamą, np. wysyłając bony zniżkowe na twoje produkty albo zapraszając użytkowników do obejrzenia twojego nowego wideo na TikToku.

Oczywiście możesz korzystać ze standardowych funkcji aplikacji z poziomu panelu nawigacji. Jeśli chcesz opublikować post lub story, możesz to zrobić bezpośrednio stąd.

Jak zarejestrować się na FollowPlanner

Rejestracja na FollowPlanner jest naprawdę bardzo prosta. Dodatkowo, na początku możesz wypróbować program przez 7 dni za darmo, dzięki czemu masz szansę przekonać się, jakie są jego możliwości i czy na pewno będzie on dla ciebie użyteczny.

Na początku odwiedź oficjalną stronę FollowPlanner. Następnie kliknij w prawym górnym rogu „Start your 7 day free trial” (patrz: obrazek poniżej).

followplanner proxy

Zasadniczo nie musisz robić nic ponad standardową procedurę rejestracyjną czyli podanie imienia, adresu e-mail i naturalnie hasła.

followplanner login

Po wypełnieniu formularza i zaakceptowaniu warunków jesteś gotów, żeby połączyć swoje konto na Instagramie z botem FollowPlanner i zacząć dodawać opcje i programować swoje treści, by opracować własną strategię publikacji.

Ale uwaga, zanim zaczniesz, konieczny będzie jeszcze jeden krok, mianowicie zadbanie o proxy.

Czym jest proxy? Proxy to dodatkowy serwer, który zapewnia anonimowość, kiedy łączymy się z siecią. Potrzebujesz go, jeśli chcesz zarządzać wieloma profilami na Instagramie i przeprowadzać zwielokrotnione akcje za pomocą bota bez ryzyka blokady konta. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w tym wpisie?

Ten bot akurat sam zapewnia proxy, tak więc jeśli już sam go nie posiadasz ani nie chcesz nabyć jakiegoś innego, możesz korzystać właśnie z FollowPlanner proxy.

FollowPlanner: abonamenty i ceny

Wszystkie abonamenty tego serwisu są płatne co miesiąc. Występują w 3 wariantach cenowych, które różnią się ilością kont na Instagramie, które możesz do niego podłączyć:

  • Beginner – ten plan jest przewidziany dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym botem. Maksymalnie można podłączyć do niego 5 kont. Pozostałe opcje to nielimitowane publikacje, planowanie stories, automatyczne zarządzanie obserwowaniem profili o określonych parametrach, sterowanie DM, automatyczne lajki, komentarze, obserwowanie i wiele innych.
  • Startup – dla osób, które prowadzą bardziej złożoną działalność. Pozwala na podłączenie 10 kont i posiada wszystkie opcje z poprzedniego pakietu.
  • Agency – to opcja dla prawdziwych profesjonalistów. Możemy podłączyć nawet 50 kont i mam dostęp do wszystkich funkcji wspólnych dla trzech pakietów.

Plusem jest to, że bez względu na abonament, mamy dostęp do wszystkich opcji, jakie oferuje ten program, dzięki czemu nawet przy niewielkiej ilości kont możemy przekonać się, jakie są możliwości FollowPlanner.

FollowPlanner: alternatywy

FollowPlanner to bardzo dobry aczkolwiek nie jedyny bot na Instagram, jaki jest dostępny na rynku. Do dyspozycji mamy, ogólnie rzecz biorąc, trzy typy botów:

  • Boty sieciowe, którymi sterujemy z poziomu przeglądarki (tzw. web based)
  • Oprogramowania do zainstalowania na komputerze
  • Serwisy, które oferują prowadzenie konta

O wszystkich pisałem we wpisie poświęconym botom na Instagram. Znajdziesz tam recenzję różnego rodzaju usług, wraz z cenami i opisem dostępnych opcji.

I tak np. FollowPlanner należy do grupy botów web based, podobnie zresztą jak Inflact, o którym szczegółowo pisałem w tym wpisie.

Oprogramowania, które instalujemy na komputerze, są na ogół bardziej zaawansowane i bardziej skomplikowane, ale również polecane i użyteczne. Jednym z nich jest FollowAdder, do którego przewodnik znajdziesz tutaj.

Jest ich naprawdę bardzo dużo, ale warto zapoznać się z opiniami, by wybrać ten, który naprawdę będzie odpowiadał twoim potrzebom i umiejętnościom.

FollowPlanner: opinie

FollowPlanner zbiera bardzo dużo pozytywnych opinii użytkowników. Na co przede wszystkim zwracają uwagę?

Przede wszystkim na wyjątkową łatwość korzystania połączoną z szeroką ofertą różnych opcji. To naprawdę ogromna zaleta, bowiem jak już wspominałem, korzystanie z niektórych botów wymaga trochę czasu, by nauczyć się swobodnie poruszać po ustawieniach.

followplanner opinie

Użytkownicy chwalą dodatkowe rozwiązania, jak preset, o którym pisałem wyżej, a który znacznie ułatwia i przyspiesza właściwe ustawienie bota. Ponadto niewątpliwą zaletą jest również możliwość połączenia wielu kont na Instagramie.

follow planner opinie

Wbrew pozorom wcale nie taką marginalną zaletą jest też interfejs graficzny, który sprawia, że korystania z FollowPlanner jest jeszcze przyjemniejsze, a przede wszystkim proste i intuicyjne.

followplanner bot

Odpowiedzi na najczęstsze pytania

Do czego służy FollowPlanner?

FollowPlanner pomoże ci zarządzać social media bez zbędnego wysiłku, oferując następujące funkcje: zarządzanie i programowanie treści, analizy statystyk dotyczących followersów i interakcji użytkowników, monitorowanie wyświetleń, angażowanie obserwujących, sterowanie wieloma kontami, programowanie publikacji treści. Poznaj więcej jego funkcji!

Ile kosztuje FollowPlanner?

Ceny zaczynają się już od $ 9,00 za miesiąc. FollowPlanner oferuje 3 plany abonamentowe: Beginner ($ 9,00 miesięcznie), Startup ($ 19,00 miesięcznie) i Agency ($ 32,00 miesięcznie).

Czy FollowPlanner oferuje darmowy okres próbny?

Tak, możesz wypróbować FollowPlanner za darmo przez 7 dni i przekonać się, czy warto z niego skorzystać. Kliknij tutaj, by rozpocząć okres próbny.

Jakie są najlepsze alternatywy dla FollowPlannera?

Jest wiele botów na Instagram, ale jeśli interesuje cię bot typu web based, może zainteresować cię Inflact. Jeśli wolisz pobrać oprogramowanie na komputer, polecam ci FollowAdder.

5/5 - (1 vote)

Czytaj również: