Szukaj
Close this search box.

Instagram proxy: czym jest, jak działa i jaki wybrać?

instagram proxy

Zastanawiasz się, czym jest Instagram proxy? Może słyszałeś gdzieś o tym, że warto go używać, jeśli posługujesz się botem?

W tym wpisie dowiesz się właśnie, czym jest Instagram proxy, jak używać serwerów proxy pod Instagram, jak je wybrać i gdzie kupić – zrecenzowałem 3 najlepsze serwisy, które oferują taką usługę.

Instagram proxy: co to?

Zanim wyjaśnimy sobie, czym jest Instagram proxy, zacznijmy od tego, co to w ogóle jest proxy. Słowo to pochodzi od angielskiego terminu procuracy, co dosłownie oznacza pełnomocnictwo. Dlatego też serwer proxy nazywany jest również serwerem pośredniczącym.

Pełna definicja brzmi:

W informatyce proxy to serwer pośredniczący między komputerem użytkownika a innym serwerem (np. firmy hostingującej), który zachowuje w pamięci pliki i odwiedzone strony internetowe, sprawiając, że przeglądanie staje się szybsze.

Mówiąc ogólnie, serwer proxy działa w naszym imieniu, łącząc się z serwerem danej strony internetowej. Korzystając z niego, możemy pozostać anonimowi (nasz adres IP zostaje ukryty), ale też przyspieszyć i usprawnić ładowanie stron, blokować niektóre adresy internetowe i zachować większe bezpieczeństwo.

Jeśli chodzi o Instagram, to proxy tak samo odgrywa rolę pośrednika między oprogramowaniem, którym posługuje się użytkownik, a aplikacją Instagram. Za chwilę wyjaśnimy to sobie bardziej szczegółowo.

proxy instagram

Do czego służą serwery proxy na Instagramie?

Konieczność korzystania z Instagram proxy narodziła się w związku z marketingiem. Osoby zawodowo się nim zajmujące miały potrzebę używania wielu kont w tym samym czasie, ale pojawił się mały problem.

Instagram (w postaci aplikacji na telefon) nie pozwala na jednoczesną obsługę więcej niż 5 kont. Dlatego też, jeśli używasz np. bota, który obsługuje więcej niż 5 profili, możesz wzbudzać podejrzenia.

Programiści Instagrama dzięki odpowiednim algorytmom zadbali o to, żeby użytkownicy łamiący warunki użytkowania lub korzystający z niedopuszczalnych aplikacji zostali łatwo wychwyceni.

Takie konta mogą zostać zablokowane lub wręcz usunięte. Mówiąc ogólnie, im więcej profili obsługujesz z tym samym IP, tym gorsza jest efektywność aplikacji, których używasz, i tym większe jest ryzyko, że zostaniesz zdemaskowany.

Właśnie dlatego pojawiła się potrzeba serwera proxy pod Instagram. Ponieważ social media stosują jedne z największych restrykcji, konieczne jest użycie prywatnych proxy lub tzw. virgin proxy.

Virgin proxy (jak sama nazwa sugeruje) to takie proxy, które mają swój adres IP, ale nie były nigdy wcześniej używane, natomiast prywatne (lub dedykowane) wskazuje, że korzysta z niego tylko jedna osoba.

Zalety używania proxy na Instagramie

Istnieją trzy typy aplikacji, dla których konieczne może być używanie proxy pod Instagram:

 • Narzędzia do planowania postów
 • Boty na Instagram
 • Narzędzia analizy na Instagram

Dlaczego? Wiążą się z tym dwie główne zalety, jakie niesie ze sobą użycie Instagram proxy:

 • Możliwość zarządzania nawet setką kont bez ryzyka, że twoje profile zostaną zawieszone bądź usunięte.
 • Szybsze osiągnięcie wyników. Jeśli używasz np. bot na Instagram, dzięki proxy zauważysz wzrost prędkości, a jaką wypromowany zostanie twój profil.

Możliwy jest zakup proxy dla różnych narodowości, ale najlepiej by pochodził z twojego kraju lub chociaż z kraju pobliskiego, dzięki czemu będzie najbardziej efektywny dla twojego konta na Instagramie.

To dlatego, że jeśli zostaną zaobserwowane częste wejścia na jedno konto z różnych, odległych miejsc na świecie w zbliżonym czasie, to może to wzbudzić podejrzenia.

Instagram proxy: 3 najlepsze serwisy

Przejdźmy zatem do zestawienia 3 najlepszych stron oferujących serwer proxy pod Instagram.

1. Smart Proxy

Z pewnością SmartProxy jest jednym z czołowych serwisów jeśli chodzi o usługę Instagram proxy.

Znajdziemy tu ofertę, która pozwala na wykorzystanie maksimum możliwości tego rozwiązania, a więc uwzględniającą wszystkie użycia proxy, o których mówiliśmy sobie w poprzednich akapitach.

instagram proxies smart proxy

Usługa dostępna jest na zasadach miesięcznego abonamentu i prezentuje wiele zalet:

 • Nielimitowane proxy
 • Zmienne proxy (ze zmiennym IP)
 • Ponad 195 krajów pochodzenia
 • IP w wersji mobilnej i tradycyjnej na komputer
 • Łatwe i szybkie ustawienia
 • Statystyki transmisji
 • Wsparcie klienta 24/7
 • Odpowiedź w czasie krótszym niż 3.1 sekundy
proxy instagram smart proxy

Dostępne warianty cenowo uzależnione są od limitu transmisji:

 • Micro, 5 GB
 • Starter, 20 GB
 • Regular, 50 GB

Na wszystkie pakiety obowiązuje 3-dniowa gwarancja albo zwrot pieniędzy.

instagram proxy smart proxy

Kliknij poniżej, aby zapoznać się z ofertą SmartProxy.

2. HighProxies

Innym dużym serwisem oferującym Instagram proxy jest HighProxies. Aby zapoznać się z dostępną usługę, na stronie głównej kliknij Buy Proxies, a następnie Buy Social Media Proxies (wcześniej: Buy Instagram Proxies).

instagram proxy high proxies

Ceny zaczynają się od 3,20 dolarów za jeden serwer proxy (na miesiąc). Jeśli zdecydujesz się na pakiet, otrzymasz zniżkę: 5 serwerów to koszt 15 dolarów, natomiast 10 – 28 dolarów.

Dostępny jest również abonament roczny, który wynosi 35 dolarów, a więc ok. 2,91 dolary miesięcznie.

proxy instagram highproxies

Klikając „BUY NOW”, przejdziesz do ustawień zamówienia, gdzie możesz wybrać typ abonamentu – miesięczny lub roczny – oraz lokalizację proxy.

instagram proxies high proxies

Płatności możesz dokonać przez Paypal, Payza lub CoinGate. Jej zatwierdzenie i realizacja zamówienia następują w ciągu godziny od zakończenia operacji.

Serwis postara się dostarczyć proxy z twoich okolic – aby zapoznać się ze szczegółami, wystarczy, że wejdziesz w dane proxy.

3. Blazing Seo

Ostatnią stroną oferującą serwer proxy na Instagram w moim zestawieniu jest BlazingSeo. Oferta tego serwisu jest bardzo urozmaicona pod względem wielkości pakietów i lokalizacji.

instagram proxy blazing seo

W zakładce PRODUCTS kliknij BLAZING PROXIES, aby przejść do dostępnych usług oraz wideo prezentującego działanie serwisu.

Wchodząc na tę stronę, będziesz miał pełen ogląd oferty wraz z cennikiem, który uzależniony jest od wybranego kraju pochodzenia.

Spośród proponowanych typów proxy polecałbym dedykowane, którego nie będziesz z nikim dzielił (patrz: obrazek poniżej).

proxy for instagram blazing seo

Jeśli dajmy na to zdecydujesz się na 5 serwerów proxy z Niemiec na miesiąc, zapłacisz 7 dolarów. Dodatkowo BlazingSeo oferuje darmowy dwudniowy okres próbny. Przy zakupie proxy na dłużej niż miesiąc otrzymasz zniżkę.

instagram proxy server blazing seo

Podsumowując: jeśli zarządzasz wieloma kontami na Instagramie, zachęcam cię zawsze do korzystania z proxy – zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak i wydajności pracy. Na pewno ci się to opłaci, szczególnie jeśli skorzystasz z oferty zrecenzowanych tu serwisów – interesujących pod kątem jakości i ceny.

Odpowiedzi na najczęstsze pytania

Wciąż masz wątpliwości odnoście serwerów proxy pod Instagram? Podsumowałem treść powyższego wpisu, zwracając uwagę na najczęstsze pytania. Mam nadzieję, że odpowiedzi na nie okażą ci się pomocne.

Jakie są najlepsze strony, na których kupię Instagram proxy?

Najlepsze strony, z uwzględnieniem jakości i ceny, na których możesz nabyć proxy pod Instagram, to SmartProxy, HighProxies i BlazingSeo.

Ile kosztuje Instagram proxy?

Ceny za Instagram proxy na tej stronie zaczynają się od 3,20 dolarów.

Dlaczego kiedy używam bot na Instagram, powinienem mieć proxy?

Proxy znacznie poprawia funkcjonowanie botów na Instagram, jednocześnie chroniąc przed ryzykiem blokady konta.

Czym powinienem się kierować, wybierając kraj pochodzenia proxy?

Wybierz lokalizację, która będzie możliwie najbliższa twojej rzeczywistej lokalizacji, co w przyszłości nie wzbudzi podejrzeń. Wybieraj więc lokalizację w Polsce lub chociaż w krajach Europy.

5/5 - (3 votes)

Czytaj również: