Jak kupić konto na Instagramie: gdzie można to zrobić i za ile

Jak kupić konto na Instagramie

Być może zdarzyło ci się trafić na ogłoszenie: „Sprzedam konto na Instagramie” albo „Kupię konto na Instagramie”. Jeśli również i ty rozważasz którąś z tych opcji i chcesz dowiedzieć się, gdzie najlepiej kupić konto na Instagramie, znalazłeś się we właściwym miejscu!

Kupno i sprzedaż profili na Instagramie, podobnie jak w przypadku followersów na Instagramie, staje się coraz bardziej popularne i fenomen ten zaczyna docierać do większości krajów na świecie. Dla tych, którzy sprzedają konto, jest to sposób na spieniężenie wykonanej pracy, natomiast dla tych, którzy to konto kupują, to świetny sposób na zaoszczędzenie cennego czasu.

W tym artykule dowiemy się wszystkiego, co trzeba wiedzieć, jeśli chodzi o kupno konta na Instagramie: ceny rynkowe, zalety i wady, odpowiednie środki ostrożności, aby nie uniknąć oszustwa i najlepsze strony, gdzie można kupić konto na Instagramie w 2020 roku.

Jak kupić konto na Instagramie: wszystkie możliwości

Zacznijmy od tego, że najbezpieczniej jest kupić konto na Instagramie, korzystając z wiarygodnych stron internetowych, które gwarantują jakość usług, a także przejrzystość i uczciwość transakcji.

Istnieją prawdziwe międzynarodowe marketplace’y, które łączą sprzedawców i kupujących, jak również agencje internetowe, które oferują sprzedaż kont na Instagramie utworzonych przez nich i opracowanych zgodnie z określonymi specyfikacjami.

Istnieją również fora i grupy na Facebooku, gdzie można znaleźć wiele ofert typu „sprzedam konto na Instagramie”, ale nie polecamy tej opcji, ponieważ łatwiej jest w ten sposób paść ofiarą oszustwa. To samo dotyczy profili przeznaczonych do sprzedaży w serwisie eBay.

Jeśli wybierzesz transakcję prywatną, bez pośrednictwa bezpiecznej platformy, musisz być świadomy ryzyka, na jakie jesteś narażony. Osoba, od której kupujesz konto, po zapłacie, może nie dać ci uprawnień dostępu i ulotnić się, pozostawiając cię z niczym.

Żeby tego uniknąć, proponujemy zawarcie zwykłej umowy sprzedaży i dokonanie płatności za pośrednictwem systemu PayPal (poprzez opcję „zakup towarów lub usług”). W ten sposób będziesz miał możliwość zażądania zwrotu pieniędzy, jeśli coś okaże się nie tak.

Oczywiście, po zakupie trzeba będzie natychmiast zmienić hasło i e-mail, z którym powiązane jest dane konto na Instagramie, tak, aby poprzedni właściciel nie mógł mieć do niego dostępu. Ten ruch ważny jest jednak w każdym przypadku. Nawet jeśli kupisz swój profil na jednej z oficjalnych stron internetowych, o których mamy zamiar ci jeszcze powiedzieć, powinieneś to zrobić.

Kupowanie konta na Instagramie: najlepsze strony

Jak zapewne już się domyślasz, najlepszym sposobem na kupno konta na Instagramie jest skorzystanie z pomocy pośrednika, może to być marketplace lub rzetelna agencja internetowa. Poniżej zamieściliśmy parę najlepszych stron, z pomocą których można kupić konta na Instagramie w 2020 roku!

1. Fameswap

Fameswap (tutaj oficjalna strona internetowa) jest pierwszym i najbardziej zaufanym międzynarodowym marketplacem, na którym można kupić konta na Instagramie w połączeniu z prawdziwymi lajkami, obserwującymi i akcjami.

jak kupić konto na instagramie fame

Na tej stronie, charakteryzującej się prostym, ale skutecznym układem, można znaleźć konta na Instagramie na sprzedaż. Są też kanały YouTube i profile na TikToku. Wszystkie konta na sprzedaż mają częściowo ukrytą nazwę użytkownika. W niektórych przypadkach można je łatwo znaleźć według ostatnich liter i zdjęcia profilowego, aby sprawdzić ich jakość.

Ceny (które można zobaczyć tylko po zarejestrowaniu się na stronie) są oczywiście wyższe niż ceny na AppSally, ale w tym przypadku są to profile oferowane przez innych użytkowników lub influencerów, którzy włożyli w te konta dużo ciężkiej pracy i czasu.

Na rynku Fameswap znajduje się obecnie ponad 2000 profili na Instagramie do sprzedaży. Można je filtrować i zamawiać według różnych parametrów, takich jak liczba obserwujących, data wystawienia na sprzedaż i kategoria, do której należą (podróże, moda, memy, fitness, zwierzęta, technologia, samochody, motywacja…). Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

2. AppSally

AppSally (tutaj oficjalna strona internetowa) to międzynarodowy marketplace wysokiej jakości usług mediów społecznościowych, marketingu internetowego i wielu innych. Jest to jedna z najbezpieczniejszych stron, gdzie można kupić konto na Instagramie, zweryfikowane już za pomocą numeru telefonu komórkowego.

appsally jak kupić konto na instagramie

Uwaga: na tej stronie nie kupisz profili należących wcześniej do innych użytkowników. Wszystkie konta oferowane do sprzedaży przez AppSally są tworzone, weryfikowane telefonicznie i rozkręcane przez samą agencję internetową.

Ceny są bardzo przystępne, ale musisz pamiętać, że kupujesz „puste” konta. Będą działać tylko jako opakowanie na to, co zdecydujesz się z nimi zrobić. Oto niektóre z dostępnych pakietów:

 • 5 konto na Instagramie istniejących od 5-12 miesięcy (aged), weryfikowanych telefonicznie (PVA), kosztuje 58,50 dolarów. Dostępne tutaj.
 • 50 kont na Instagramie istniejących od 5-12 miesięcy (aged), weryfikowanych telefonicznie (PVA) kosztuje 371,70 dolarów. Dostępne tutaj.
 • 100 kont na Instagramie dopiero co utworzonych (fresh), zweryfikowanych przez telefon (PVA) kosztuje 99 dolarów. Dostępne tutaj.

Jak widać, możliwości jest wiele. Do tego otrzymujesz 15-dniową gwarancję zakupu, różne dostępne metody płatności (w tym PayPal i Bitcoin) oraz obsługę czatu na żywo, a to wszystko czyni ten proces niezwykle bezpiecznym.

Ile kosztuje kupno konta na Instagramie?

Przejdźmy teraz do kolejnego istotnego punktu w naszym przewodniku: ile kosztuje konto na Instagramie? Jak zrozumieć, jaka jest właściwa cena za profil?

Czynniki, które należy rozważyć w celu ustalenia właściwej ceny rynkowej dla konta na Instagramie są różne. Zobaczmy główne z nich poniżej:

 • liczba osób śledzących profil (i ich autentyczność);
 • średnia liczba akcji (np. komentarze, opinie…);
 • rozpoznawalność i autorytet profilu;
 • kategoria rynkowa, do której odnosi się profil;
 • wiek konta.

Ogólnie rzecz biorąc, ceny wahają się od 25 euro (dla niedawno utworzonych kont, które mają niewielu obserwujących), aż do dziesiątek tysięcy euro (dla profili dojrzałych, dobrze usytuowanych w pewnej niszy rynkowej i mających ponad 100 tysięcy prawdziwych followersów).

kupowanie konta na instagramie

Aby podać bardziej konkretne przykłady, konto należące do kategorii podróżniczej z 10 tysiącami prawdziwych obserwujących może mieć średnią cenę około 150 euro. Konto tego samego typu z 1 mln followersów może kosztować nawet 40 tys. euro.

Po co kupować konto na Instagramie?

W tym momencie słuszne może wydać się pytanie o przydatność tej praktyki. Wiele osób kupuje konta na Instagramie, które dopiero co zostały utworzone, lub wcześniej należały do innych właścicieli. Ale w jakim celu? Zobaczmy wszystkie możliwe powody:

 • Odsprzedaż profilu po wyższej cenie: ci, którzy kupują te konta, nie zawsze chcą sami z nich korzystać. W wielu przypadkach prawdziwy biznes polega na kupnie, a następnie odsprzedaży po wyższej cenie bezpośrednio po zakupie lub po dłuższej pracy nad nimi, aby zwiększyć liczbę obserwujących.
 • Bezpośredni przychód: wiele osób kupuje już aktywowany i potwierdzony profil na Instagramie i traktuje transakcję jako prawdziwą inwestycję. Płaci się początkową cenę, którą można później odzyskać z czasem dzięki zyskowi, który gwarantuje sama strona. Niektóre metody zarabiania na Instagramie to sprzedaż shoutoutów (stories i posty z tagami innych stron za opłatą), marketing afiliacyjny i współpraca z markami działającymi w tej niszy rynkowej.
 • Masowe operacje marketingowe: niektórzy przedsiębiorcy cyfrowi wykorzystują dziesiątki, a czasem setki profili na Instagramie jednocześnie (ale w sposób zautomatyzowany, dzięki botom dla Instagrama), aby dotrzeć do bardzo szerokiej grupy odbiorców i przeprowadzić ukierunkowane kampanie i promocje. Ponieważ trudno jest stworzyć i zweryfikować dużą liczbę profili na Instagramie przez telefon, najlepszą opcją w tym przypadku jest zakup tanich kont z serwisów takich jak AppSally.
 • Wykorzystanie społeczności użytkowników: czasami zakup konta na Instagramie może mieć na celu wykorzystanie społeczności do rozpowszechniania informacji, przeprowadzania badań, uzyskiwania cennych danych lub po prostu poszerzania swojej grupy odbiorców.

Czy kupno konta na Instagramie jest legalne?

Sprzedaż i kupno kont na Instagramie staje się coraz bardziej powszechną praktyką, ale musimy pamiętać, że narusza ona warunki użytkowania sieci społecznościowych, które wyraźnie zabraniają użytkownikom kupowania, sprzedawania lub przenoszenia praw do ich konta na inną osobę, w tym nazwy użytkownika:

You can’t attempt to buy, sell, or transfer any aspect of your account (including your username) or sollicit, collect, or use login credentials or badges of other users.

Jeśli kupisz konto na Instagramie lub wystawisz takie na sprzedaż, pamiętaj, że praktyka ta nie jest mile widziana przez portale społecznościowe. Potencjalnie za akt sprzedaży konta może grozić kara lub zawieszenie, jeśli Instagram dotrze do sprzedawcy.

jak kupić konto na instagramie poradnik

W każdym przypadku, zasady Instagrama zabraniają również nabywania obserwujących i interakcji, jak również używania botów lub aplikacji do wykonywania automatycznych operacji lub po prostu zaprzestania śledzenia nieaktywnych followersów. Jednak wszystkie te operacje są normalne na Instagramie i są tylko częściowo ograniczone przez portal.

Kupowanie i sprzedawanie kont na Instagramie trudne jest jednak do wykrycia i nigdy nie będzie raczej realnym problemem dla tych, którzy się tego podejmują. Co więcej, nie istnieje żadne prawo zakazujące sprzedaży profili społecznościowych. Tak więc, jeśli kupisz konto na Instagramie, naruszysz regulamin sieci społecznościowych, ale nie naruszysz żadnego prawa.

Aby krótko odpowiedzieć na początkowe pytanie: tak, kupowanie konta na Instagramie jest legalne. Ale postaraj się zrobić to dyskretnie, aby twoje konto nie było później karane lub blokowane przez Instagram!

4.8/5 - (6 votes)

Czytaj również: