Gdzie i jak kupić obserwujących na Instagramie: 8 najlepszych stron

jak kupić followersów na instagramie

Kupowanie followersów na Instagramie to bez wątpienia najczęściej używana strategia, zarówno przez aspirujących influencerów, jak i firmy, pozwalająca szybko zwiększyć liczbę obserwujących dany profil.

Ale czy ta praktyka rzeczywiście działa? Przynosi konkretne efekty, czy jest tylko wyrzucaniem pieniędzy w błoto?

Prawda jest taka, że wszystko zależy od tego, jakie są twoje cele, oraz jakich serwisów i stron używasz, żeby kupić followersów na Instagramie.

W tym wpisie wyjaśnię ci, jak kupić followersów na Instagramie, jakie są zalety i wady takiego rozwiązania oraz gdzie kupić obserwujących. Przygotowałem ponadto listę i recenzje 8 najlepszych moim zdaniem stron, które oferują zakup followersów.

NAJLEPSZE STRONY OFERUJĄCE FOLLOWERSÓW NA INSTAGRAM

4.7/5
4.6/5
4.5/5

Gdzie kupić obserwujących na Instagramie: 8 najlepszych stron

Poniżej przedstawiam ranking 8 najlepszych stron oferujących followersów na Instagram. Znajdziesz tu zarówno polskie, jak i międzynarodowe serwisy, z bardzo konkurencyjnymi cenami.

1. SocialMediaBiz

followers instagram social media biz

Zaczniemy od strony Social Media Biz, która jest najlepszym serwisem tego typu w języku polskim. Nie musimy się więc martwić, że czegoś nie zrozumiemy lub że będzie nam dane kontaktować się z obcojęzyczną obsługą klienta.

Serwis oferuje pakiety obserwujących na Instagram w bardzo atrakcyjnych cenach. Najmniejszy z nich to 100 followersów w cenie 7,99 zł. 1000 obserwujących kupimy za 54,99 zł, a 10.000 (największy pakiet) – za 449,00 zł.

Przy zakupie możemy zaznaczyć też dodatkowe, płatne opcje (każda z nich to koszt 10,00 zł): stopniowe dodawanie followersów oraz autouzupełnianie. Ponadto serwis daje 30 dni gwarancji uzupełnienia obserwujących.

Followersi pochodzą od prawdziwych użytkowników, co gwarantuje wysoką jakość usługi. Prosta i szczegółowo wyjaśniona instrukcja sprawiają, że zakup przebiega błyskawicznie.

2. Instalikes

followers na instagram instalikes

Kolejna strona na mojej liście to Instalikes, podobnie jak poprzednim, w języku polskim.

Cennik usług jest prawie taki sam jak u konkurencji: za 100 followersów zapłacimy 7,99 zł, za 10000 – 54,99 zł, a za 10.000 – 449,99 zł.

Różnicę da się zauważyć w usługach dodatkowych. W przypadku Instalikes możemy dopłacić za wysoką jakość followersów. Dopłata jest proporcjonalna do pakietu i wynosi 25% jego ceny.

Followersi pojawiają się na profilu bardzo szybko, bo już w ciągu pierwszej godziny od złożenia zamówienia możemy zauważyć pierwsze efekty. Jeśli natomiast zamówienie nie zostanie zrealizowane w ciągu 72h, klientowi przysługuje 100% zwrotu pieniędzy.

3. Get A Follower

followers spotify getafollower

GetAFollower to dla odmiany strona anglojęzyczna, która oferuje usługi na niemal wszystkie social media. To czyni ją najlepszym serwisem międzynarodowym w tej kategorii.

Na Instagram, poza followersami, znajdziemy tu:

 • lajki
 • komentarze
 • wyświetlenia
 • odpowiedzi na komentarze
 • wejścia na profil
 • i wiele innych…

Najmniejszy pakiet obserwujących na Instagram oferowany przez GetAFollower wynosi 50 followersów i kosztuje jedynie 2 dolary. 100 followersów to koszt 3 dolarów, a 1000 – 20 dolarów, tak więc cena proporcjonalnie maleje. Największy pakiet to aż 50.000 followersów za 749,00 dolarów.

Na ogół followersi pochodzą z międzynarodowych kont, natomiast jest też opcja wybrania kraju (na liście nie ma jednak Polski).

GetAFollower deklaruje gwarancję satysfakcji albo zwrot pieniędzy.

4. Social King

gdzie kupić followersów social king

Social King to jeden z najszybszych serwisów oferujących followersów na Instagramie. Już po kilku godzinach na swoim profilu zauważysz zamówionych obserwujących.

Social King oferuje pakiety od 100 followersów za 2,49 dolary aż do 2500 w cenie 30,49 dolarów.

Obsługa klienta jest czynna 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu w języku angielskim lub hiszpańskim. Istnieje również możliwość zwrotu w terminie 60 dni od zakupu.

Poza followersami na Instagramie na Social King możesz nabyć:

5. Stormlikes

gdzie kupic obserwujacych na instagramie stormlikes

Stormlikes oferuje zestaw usług skoncentrowanych na Instagramie. Poza followersami znajdziesz tam:

 • lajki
 • lajki automatyczne
 • wyświetlenia

Procedura zakupu followersów jest bardzo prosta: wystarczy wybrać interesujący nas pakiet, podać nazwę użytkownika profilu na Instagramie i dokonać płatności. Dostępne pakiety zaczynają się od 100 obserwujących w cenie 2,89 dolarów. Jednorazowo możemy nabyć maksymalnie 15.000 followersów.

Stormlikes chwali się przede wszystkim followersami wysokiej jakości, co oznacza, że ich aktywność na naszym profilu jest naturalna i realistyczna, a ponadto rozłożona w dłuższym czasie. Innym atutem jest szybkie „dostarczenie” obserwujących na twoje konto – praktycznie od razu po zatwierdzeniu płatności.

Obsługa klienta w formie chatu na żywo jest dostępna 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

6. Social Empire

kupowanie followersów na insta social empire

Social Empire to hiszpańska strona specjalizująca się w usługach dla użytkowników Instagrama, YouTube’a i SoundClouda.

Wyjątkowość usługi oferowanej przez Social Empire polega na obecności zespołu osób, które analizują twój profil, publikowane na nim treści oraz twoją aktualną popularność, by następnie stworzyć strategię zwiększenia liczby followersów w oparciu o czynniki, które przed chwilą wymieniłem.

Obserwujący będą stopniowo pojawiać się na twoim profilu, a strategia pozwoli Social Empire zmaksymalizować jakość twoich followersów. Najmniejszy możliwy do zakupienia pakiet wynosi 250 followersów w cenie 4,49 dolarów (najwięcej jednorazowo można kupić 10.000 obserwujących za 68,49 dolarów).

Poza followersami na stronie możesz nabyć pakiety:

 • lajków
 • autolajków
 • wyświetleń

Serwis umożliwia domaganie się zwrotu w okresie 45 dni od daty zakupu.

7. Media Mister

kupowanie followersów na instagramie media mister

Media Mister to strona mająca jedną z pełniejszych ofert, jeśli chodzi o kupowanie followersów na Instagramie. Proponuje pakiety w zasadzie każdego rodzaju (Snapchat, Pinterest, Twitch, czy nowy w wersji polskiej Telegram) i dla każdej narodowości.

W ofercie obserwujących możesz zacząć od najmniejszego pakietu 100 followersów w cenie 3 dolarów, kończąc na największym – 500.00 followersów (nikt inny nie oferuje takiej liczby przy jednorazowym zakupie). Możesz zdecydować też, czy chcesz kupić followersów z całego świata, czy też z konkretnego kraju (np. z Rosji).

Followersi będą pojawiali się na twoim koncie stopniowo, poczynając od minimum 1-3 dni, aż do 60 dni. Powodem tego jest fakt, że Instagram prowadzi bardzo restrykcyjną politykę w stosunku do tego rodzaju praktyk. W konsekwencji konieczne jest rozłożenie liczby followersów na więcej dni, by uniknąć tymczasowych blokad lub zbanowania konta.

Poza followersami na stronie znajdziesz również pakiety:

 • lajków i autolajków
 • wyświetleń relacji
 • wspominania
 • komentarzy i autokomentarzy
 • wyświetleń profilu
 • wyświetleń filmików i Instagram TV
 • i wiele więcej…

Media Mister oferuje również możliwość dokonania zwrotu w okresie 30 dni od zakupu.

8. Poprey

kupowanie obserwujących na instagramie poprey

Poprey to amerykańska firma, która oferuje głównie usługi na Instagram. Możesz wybierać spośród:

 • followersów
 • lajków
 • automatycznych lajków
 • wyświetleń
 • komentarzy

Podstawowe pakiety zaczynają się od 10 followersów i dochodzą do 50.000.

By dokonać zakupu, wystarczy kliknąć przycisk „Buy Now” oraz podać adres URL i nazwę użytkownika profilu na Instagramie, dla którego chcemy zamówić followersów.

Jeśli będziesz potrzebować pomocy, możesz skontaktować się z obsługą klienta Poprey za pomocą formularza kontaktowego. Z powodu podwyższonej liczby klientów i zamówień czas oczekiwania na odpowiedź może być wydłużony i wynosi wówczas średnio 12 godzin. Mimo to obsługa klienta działa sprawnie i zwykle jest w stanie rozwiązać problem stosunkowo szybko.

Podsumowując, jakość serwisu jest doskonała, a cena – bardziej niż uczciwa. Poprey przygotował bardzo dobrą ofertę pakietów dla klientów o niezbyt wysokim budżecie.

Czy warto kupić followersów na Instagramie?

W Internecie trwa dyskusja na ten temat. Niektórzy blogerzy i youtuberzy utrzymują, że kupowanie followersów na Instagramie to doskonały sposób, by mówiąc kolokwialnie, „dać kopa” swojemu profilowi, podczas gdy inni są temu przeciwni, twierdząc, że kupowanie obserwujących jest swego rodzaju „krętactwem”.

Jedno, w czym się zgadzają, to, że ważne jest znalezienie odpowiednich rozwiązań i wcielenie strategii, które pozwolą zyskać więcej followersów.

Na przykład dla firm posiadanie dużego grona obserwujących na Instagramie jest doskonałym sposobem na zwiększenie widoczności i wiarygodności marki. Jednakże zyskanie tradycyjną, organiczną drogą wiernej publiczności wymaga czasu, czego większości przedsiębiorców zwyczajnie brakuje.

W konsekwencji, w ostatnich latach szybko pojawiło się dużo serwisów online, które sprzedają followersów na Instagramie i nie tylko. Osobiście korzystałem z usług niektórych z tych serwisów przez ponad rok i obecnie jestem w stanie wymienić wszystkie wady i zalety takiej praktyki.

Decyzja o tym, czy skorzystać (bądź nie) z oferty tych serwisów, może być warunkowana wieloma czynnikami. Poniżej znajdziesz zalety i wady kupowania obserwujących na Instagramie. Rzuć na nie okiem i sam zdecyduj, czy tego typu usługa jest dla ciebie odpowiednia.

Kupowanie followersów na Insta: zalety

Kupowanie followersów na Instagramie jest najszybszym sposobem, żeby:

 • rozwinąć twoje nowe konto na Instagramie
 • odmienić los konta, które marnieje
 • rozkręcić dużą cyfrową kampanię marketingową

Serwisy, które zaprezentowałem ci w tym poradniku, mają na celu nadać twojemu kontu lekki rozpęd bez ryzyka, że Instagram cię na to ukarze. Ich celem jest umożliwienie, by publikowane przez ciebie treści mogły zostać wyświetlone przez tysiące osób i byś dzięki temu mógł znacznie zwiększyć swoją widoczność.

Z tych powodów wszyscy, od celebrytów po małe lokalne firmy, używają tego rodzaju strategii. Oto trzy zalety, z których skorzystasz, kupując followersów na Instagramie:

1. Linki w relacjach: musisz wiedzieć, że po przekroczeniu progu 10.000 followersów Instagram odblokuje ci funkcję, która pozwala na umieszczanie linków w relacjach. To bardzo istotny argument, zwłaszcza jeśli:

 • masz firmę lub biznes online i używasz relacji na Instagramie w celu sprzedaży swoich produktów i usług w sieci
 • chcesz zostać (albo już jesteś) influencerem i marki, z którymi współpracujesz, proszą cię o umieszczenie linków do ich stron lub do ich produktów w twoich relacjach
 • masz wolny zawód i chcesz skierować twoich potencjalnych klientów na stronę, gdzie będziesz mógł pozyskać kontakt do nich

2. Social proof: Posiadanie dużej liczby followersów umożliwia ci wykazanie, na pierwszy rzut oka, wyższej wartości względem tych, którzy startują od zera. Chodzi tu o tzw. social proof czyli społeczny dowód słuszności: to, co zostało widocznie docenione przez innych przed nami, zyskuje w naszych oczach na wartości, w przeciwieństwie do tego, co jest ignorowane.

3. Autorytet i reputacja marki: jeśli twoja marka lub firma są na Instagramie od niedawna, to normalne, że nikt jej jeszcze nie obserwuje. Z pewnością łatwiej jest zyskać nowych followersów, gdy starujesz z 5.000 lub 10.000 obserwujących, niż kiedy zaczynasz od zera. Ta zasada działa tak samo w przypadku reklam: użytkownicy, którzy odwiedzą twoje konto po kliknięciu na reklamę… raczej ci nie zaufają, nie znając twojej marki, a w dodatku widząc, że nikt cię nie obserwuje.

Kupowanie obserwujących na Instagramie: wady

Z kolei teraz przyjrzymy się niektórym wadom wynikającym z kupowania followersów na Instagramie:

1. Niemal zerowy organic engagement: mało prawdopodobne, że zakupieni followersi zaczną lajkować i komentować twoje filmiki i zdjęcia (szczególnie jeśli nie są polscy), ponieważ nie zaczęli obserwować cię spontanicznie, a przy tym nie znają cię. Kupowanie followersów ma sens, jeśli chcemy na samym początku zwiększyć ich liczbę, ale jeśli twoim marzeniem jest zostać influencerem, to, co naprawdę się liczy, to stała interakcja na przestrzeni czasu, a nie ilość obserwujących.

2. Zmniejszanie się z czasem: w ciągu kilku tygodni może się zdarzyć, że zakupieni followersi przestaną obserwować twoje konto. Nie dotyczy to wszystkich tego typu usług, ale jeśli postawisz na serwis niskiej jakości, bardzo możliwe, że twoja inwestycja rozpłynie się w powietrzu, a ty będziesz musiał od początku zdobywać obserwujących. Lepiej zapłacić nieco więcej, a mieć pewność, ze nie zostanie się z niczym.

3. Followersi nie są twoją grupą docelową: nie ma nic złego w kupowaniu obserwujących, ale musisz wiedzieć, że mało prawdopodobne, że będą oni zainteresowani zakupem twoich produktów lub usług. Najlepszym sposobem na stworzenie sobie publiki, której można będzie zaoferować swoje produkty, jest użycie reklamy na Instagramie, której celem jest właśnie pomoc w znalezieniu użytkowników odpowiadających sektorowi rynku, w którym działasz. Zobaczysz, że przy takich samych zainwestowanych środkach Instagram Ads pozwolą ci uzyskać lepsze efekty niż zakup followersów.

Najczęściej zadawane pytania

Jeśli dotarłeś do tego punktu, zakładam, że masz jeszcze dużo wątpliwości dotyczących tego gdzie i jak kupić followersów na Instagramie. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w tym temacie, które udało mi się zgromadzić i przeanalizować.

Mam nadzieję, że informacje zawarte w odpowiedziach okażą ci się pomocne 😉

1. Instagram zamknie moje konto, jeśli kupię obserwujących?

Nie, Instagram nie zamknie twojego konta, jeśli kupisz followersów. W najgorszym wypadku stracisz zakupionych obserwujących, co nie jest dobre, ponieważ po pierwsze wyrzuciłeś pieniądze, a po drugie to negatywnie wpłynie na twoją reputację na Instagramie. By tego uniknąć, upewnij się, że korzystasz z jednego z serwisów, który poleciłem ci wyżej. Oferują one wyłącznie followersów wysokiej jakości, a nie jedynie boty czy konta spam. Jeśli kupisz followersów na jednej z recenzowanych tu stron, możesz być pewny, że twoje konto na tym nie ucierpi.

2. Czy inni będą wiedzieli, że kupuję followersów na Instagramie?

To zależy od jakości followersów, których kupiłeś. Jeśli nabyłeś obserwujących na niesprawdzonej stronie, dla innych będzie dość oczywiste, że są fałszywi. Najlepsze serwisy oferują na tyle wysoką jakość followersów, że nikt nie podejrzewa, że zostali kupieni.

3. Jakie są cechy serwisu, który sprzedaje followersów wysokiej jakości?

Przede wszystkim należy patrzeć na to, jak długo followersi pozostają aktywni od momentu zakupu, jak ta aktywność wygląda i na ile wydają się autentyczni. Ponadto zwróć uwagę na kwestie typu „gwarancja satysfakcji albo zwrot pieniędzy”, politykę prywatności i obsługę klienta, zanim wciśniesz przycisk „Kup”.

4. Jak będą wyglądać kupieni przeze mnie followersi?

To znów zależy od jakości dostawcy, którego wybierzesz. Followersi niskiej jakości będą robili wrażenie nowo założonych kont: z niewielką ilością zdjęć, brakiem opisu, bez followersów, obserwujący zazwyczaj wiele innych kont. Followersi wysokiej jakości mają wszystkie cechy prawdziwych followersów na Instagramie, ponieważ publikują dużo treści, mają pełne opisy, a na ich koncie stosunek followersów do obserwowanych kont wynosi 1 do 10. Ci obserwujący będą prawdopodobnie nie do odróżnienia od tych uzyskanych metodą organiczną. Niekiedy fałszywi followersi mają prywatne konta po to, by trudno było ustalić, czy są prawdziwi czy nie.

5. Kupowanie followersów na Instagramie naprawdę działa?

Tak! Kupowanie followersów na Insta to najprostszy i najszybszy sposób na rozwój twojego profilu. Zaczynanie od zera w social media jest zawsze trudne, więc czemu miałbyś nie skorzystać z drobnej pomocy? Prawda jest taka, że miliony użytkowników kupiło swoich followersów na Instagramie, chociaż żaden z nich nigdy tego nie przyzna. Ta praktyka jest tak popularna, ponieważ… działa!

6. W jaki sposób recenzowane przez ciebie serwisy oferują pakiety obserwujących?

Każdy serwis jest inny i używa własnych technik i metod w celu dostarczenia followersów na każde konto. Wykorzystywane metody mogą zawierać zarówno używanie prostych botów, jak i zaawansowane techniki targetingu w kampaniach reklamowych.

7. Stracę kupionych followersów?

Jest bardzo mało prawdopodobne, że stracisz zakupionych followersów, jeśli skorzystasz z jednego z poleconych przeze mnie serwisów. Jedną z największych obaw związanych z kupowaniem followersów jest właśnie to, że można ich stracić. Prawda jest taka, że istnieją nieuczciwe serwisy, przez które utracisz wszystkich kupionych obserwujących w mniej niż tydzień, ale żaden z nich nie znalazł się w tym wpisie.

8. Dlaczego powinienem zaufać recenzjom zamieszczonym na tej stronie?

Ponieważ wypróbowałem wszystkie recenzowane serwisy. Social Gain powstał właśnie w tym celu: by pomóc użytkownikom w znalezieniu najlepszych usług, jakie dostępne są w sieci, oraz uchronić ich przed popełnieniem klasycznych błędów typowych przy kupowaniu followersów na Instagramie po raz pierwszy. Moje doświadczenie nauczyło mnie tego, na co dokładnie zwracać uwagę i co koniecznie trzeba ocenić przy wyborze serwisu sprzedającego followersów, a moje recenzje uwzględniają wszystkie aspekty, na które powinno się zwracać uwagę, zanim zdecyduje się o kupnie obserwujących.

9. Jak wygląda proces nabywania followersów?

Każdy serwis jest inny, ale followersi najwyższej jakości są rzeczywistymi użytkownikami, którzy otrzymują pieniądze za każde konto, które obserwują. Serwis, który sprzedaje ci obserwujących, jest pośrednikiem między tobą (kupującym) a użytkownikami Instagrama, którzy „sprzedają” ci usługę obserwowania.

10. Czy kupowanie obserwujących na Insta jest oszustwem?

Kupowanie followersów na Instagramie nie jest oszustwem. Znajdziesz wiele serwisów, które poza oferowaniem rzeczywistych obserwujących, dołączają „gwarancję satysfakcji albo zwrot pieniędzy”. To gwarancja satysfakcji klienta, która w zasadzie eliminuje obawy związane z utratą followersów w krótkim czasie lub niedostarczeniem ich. Niestety na rynku obecni są również oszuści, ale wśród nich nie znajdziesz wymienionych w moim wpisie stron! Nieuczciwe serwisy zwykle oferują błyskawiczne dostarczenie obserwujących za śmiesznie niską cenę. Zwracaj zawsze uwagę na cenę, kiedy kupujesz followersów.

11. Kupowanie obserwujących na Instagramie jest bezpieczne?

Tak. Celem tych serwisów jest wyłącznie pomoc w zwiększeniu liczby followersów na twoim koncie na Instagramie. Ni mniej, ni więcej. Z tego powodu mało prawdopodobne jest, że twoje konto zostanie zablokowane lub zbanowane

12. Kupowanie followersów na Instagramie jest legalne?

Jak najbardziej. Nie istnieje żaden przepis, który zabraniałby kupowania obserwujących na Instagramie.

Jak kupić obserwujących na Instagramie: podsumowanie

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego wpisu wiesz już, jak kupić followersów na Instagramie. Ta praktyka może okazać się bardzo skuteczna w osiągnięciu niektórych celów w relatywnie krótkim czasie, takich jak zwiększenie autorytetu profilu lub możliwość zamieszczania linków w relacjach.

By osiągnąć sukces na dłuższą metę na Instagramie, polecam ci natomiast skupienie się na strategiach związanych ze wzrostem organicznym, co pozwoli ci zyskać obserwujących wśród użytkowników będących twoją grupą docelową i autentycznie zainteresowanych twoją marką i publikowanymi przez ciebie treściami.

NAJLEPSZE STRONY OFERUJĄCE FOLLOWERSÓW NA INSTAGRAM

4.7/5
4.6/5
4.5/5
4.1/5 - (38 votes)

Czytaj również: