Szukaj
Close this search box.

Jak pobrać relacje z Instagrama: 5 możliwych sposobów

jak pobrać relacje z instagrama

Jak pobrać relacje z Instagrama? Innymi słowy, jak zapisać Instastory?

Jak sam pewnie wiesz, relacja na Instagramie po 24 godzinach magicznie znika. Jej treść nie będzie wtedy już nigdy dostępna.

I dotyczy to zarówno użytkownika, który je opublikował, jak i innych, którzy je widzą… Instagram próbował rozwiązać przynajmniej częściowo ten problem, wprowadzając highlights, czyli wyróżnione relacje… ale nadal, aby je zobaczyć, musisz zalogować się za każdym razem do Instagrama.

Ale co by było, gdybyśmy ci teraz powiedzieli, że istnieje nie jeden, ale aż 5 sposobów, aby pobrać relacje z Instagrama i przechowywać je tam, gdzie chcesz? Poznasz je w tym artykule!

Jak pobrać relacje z Instagrama: 5 niezawodnych metod

Przedstawimy teraz, zgodnie z obietnicą, 5 najbardziej skutecznych sposobów na pobranie Instastory. Będą to różne narzędzia i triki, zarówno dla użytkowników telefonów z Androidem, jak iOS, a także z poziomu przeglądarki.

1. Narzędzie Inflact

Pierwszy sposób na pobieranie relacji z Instagrama jest również tym, który bardzo polecam używać, ponieważ jest to najbardziej kompletna i skuteczna metoda. Polega ona na wykorzystaniu narzędzi dedykowanych specjalnie do tej czynności.

Jednym z najlepszych tego typu narzędzi na rynku jest Instagram Story Downloader firmy Inflact (do którego można przejść klikając w ten link). Poniżej znajduje się podgląd tego, jak to wygląda:

Działanie jest naprawdę proste: wystarczy wpisać nazwę użytkownika profilu, z którego chcesz pobrać relacje z Instagrama i kliknąć na przycisk „Szukaj”. W tym momencie zobaczysz anonimowo relacje, które można obecnie oglądać w aplikacji Instagram. Zobacz przykład poniżej:

Aby pobrać relację, wystarczy kliknąć „pobierz” i gotowe.

Jeśli chcesz oglądać i pobierać relacje z Instagrama, które są starsze niż 24 godziny, a zatem nie są już dostępne, będziesz musiał zarejestrować się na stronie całkowicie bezpłatnie. Daje to kilka darmowych dziennych użyć, w których można znaleźć wszystkie relacje.

Istnieje niewielka miesięczna opłata za dostęp do nieograniczonego wyszukiwania i pobierania plików. Możesz wypróbować w pełni funkcjonalne narzędzie za jedynie 1 dolara za 3 dni i zobaczyć, czy jest odpowiednie dla ciebie (kliknij tutaj).

Wraz z relacjami będziesz mógł pobierać zdjęcia, filmy, IGTV, a nawet pełny profil z wszystkimi treściami. Uzyskaj dostęp do tego fenomenalnego narzędzia do pobierania relacji z Instagrama już teraz i wypróbuj je za darmo:

2. Strona Storysaver.net

Drugim sposobem na pobieranie relacji z Instagrama, w tym przypadku na komputery PC, jest korzystanie z aplikacji internetowych dostępnych bezpośrednio z przeglądarki.

Chcemy jednak od razu zaznaczyć, że zazwyczaj pozwalają one na oglądanie, a następnie pobieranie relacji z ostatnich 24 godzin, starsze nie są dostępne.

Jednym z takich przykładów jest strona storysaver.net. Po uzyskaniu dostępu do aplikacji internetowej, pojawi się następujący widok:

Także tutaj musisz wpisać nazwę użytkownika profilu, którego relacje chcesz pobrać z Instagrama na swój komputer.

Natychmiast zobaczysz na swoim profilu listę aktualnych relacji. Przewijając w dół, można je przeglądać po kolei, a następnie pobrać na komputer lub gdziekolwiek wolisz (aplikacja jest również dostępna z telefonu komórkowego).

Przypominamy, że niestety nie ma możliwości odnalezienia w ten sposób starszych relacji, więc w razie potrzeby odsyłamy do narzędzia Inflact.

3. Zintegrowane archiwum

Trzecim sposobem na pobieranie relacji z Instagrama jest wykorzystanie wbudowanego archiwum, które ten portal społecznościowy udostępnia wszystkim użytkownikom.

Jest to stosunkowo proste i nie wymaga żadnych usług i/lub aplikacji zewnętrznych. Wybierając opcję włączenia archiwum, możesz zobaczyć wszystkie swoje relacje w specjalnej sekcji na samym Instagramie. Ponadto, można z nich korzystać w przyszłości lub po prostu czerpać inspirację z wcześniejszych pomysłów.

Aby aktywować archiwum relacji na Instagramie, należy wykonać następujące kroki:

  • Zaloguj się do swojej aplikacji Instagram z komórki;
  • Kliknij na obrazek, który mówi „twoja relacja”, tak jakbyś zamierzał opublikować nową;
  • Wejdź do sekcji ustawień relacji, klikając na symbol w lewym górnym rogu w kształcie koła;
  • Włącz „Zapisz relację w archiwum”.

W tym momencie będziesz mógł oglądać swoje relacje na Instagramie, logując się do swojego profilu i klikając na ikonę w prawym górnym rogu, która składa się z trzech poziomych linii (w żargonie technicznym nazywana również ikoną hamburgera).

4. Funkcja Iphone’a

Pobieranie relacji z Instagrama można także uskutecznić, korzystając z funkcji swojego telefonu, jeśli jesteś właścicielem iPhone’a. Poniżej przedstawiono szczegółowo proces pobierania relacji z Instagrama:

  • Otwórz relację, która cię interesuje;
  • Kliknij na ikonę z trzema kropkami w prawym dolnym rogu;
  • Kliknij „Zapisz”;
  • Wybierz folder docelowy;
  • Kliknij „Gotowe”.

Poniżej znajduje się przykład w wersji angielskiej:

Jak widać, metoda ta jest dość prosta i, podobnie jak poprzednia, nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności ani usług osób trzecich. Tutaj najważniejszą rzeczą jest posiadanie iPhone’a, który wykona całą pracę, pozwalając ci na pobranie relacji na telefon.

Istotną kwestią związaną z zapisywaniem relacji przy użyciu tej metody jest to, że nie będą one zapisywane automatycznie. Trzeba ręcznie zapisać każde wybrane zdjęcie.

Podobnie jak w przypadku aplikacji internetowych, metoda ta ma zastosowanie tylko do najnowszych relacji, które zostały udostępnione w ciągu ostatnich 24 godzin.

5. Pobieranie wyróżnionych relacji

Aby zapisać wyróżnione relacje z Instagrama, można skorzystać z jednej z dwóch pierwszych metod, które wymieniłem.

W rzeczywistości, Instagram Downloader firmy Inflact (który można znaleźć pod tym linkiem), pozwoli ci pobrać również wyróżnione relacje.

Jest to dość ważna funkcja, ponieważ zazwyczaj relacje publikowane jako wyróżnione są już wstępnie wybrane i skategoryzowane. Zatem są idealne do stworzenia na przykład albumu zdjęć, który można również wydrukować.

Odnosi się to oczywiście do relacji, które są częścią twojego profilu, jak również do relacji innych użytkowników, więc nie ma tu żadnych ograniczeń!

Jak pobrać film z Instastory?

Dotychczasowe metody mają zastosowanie zarówno w przypadku udostępniania relacji ze zdjęciem jak i z filmikiem.

Tak więc możesz użyć w tym przypadku jednej z metod, o których już mówiliśmy, aby pobrać film z Instastory.

Pamiętaj, że jeśli chcesz zapisywać relacje w swoim telefonie w dużej ilości, musisz mieć wystarczającą ilość pamięci. Pobieranie dużej ilości filmów może naprawdę zająć sporo miejsca.

Czy można pobrać relacje z Instagrama, jeśli profil jest prywatny?

Kończymy ten artykuł wyjaśniając, czy można pobrać relację z Instagrama, jeśli profil jest prywatny.

Oczywiście mamy tu do czynienia z przypadkiem, w którym interesujący cię profil nie należy do ciebie. Jeśli jest twój, poprzez ustawienia Instagrama zawsze możesz go upublicznić, przynajmniej na czas niezbędny do pobrania relacji.

Ale porozmawiajmy o innym przypadku, w którym chcesz pobrać relacje z Instagrama z profilu, który nie jest twój lub do którego nie masz dostępu.

Cóż, z przykrością informujemy, że w tym przypadku nie można w żaden sposób pobrać relacji.

Jeśli masz dobre intencje i musisz wykonać tę pracę dla przyjaciela, poproś go, aby ustawił status profilu jako publiczny. Prywatność zawsze jest na pierwszym miejscu. Jeśli więc jakiś użytkownik zdecydował się nie udostępniać swoich treści publicznie, to dobrze, że jego życzenia są respektowane.

5/5 - (5 votes)

Czytaj również: