Szukaj
Close this search box.

Jak pobrać zdjęcie z Instagrama na komputer, Android i iPhone

jak pobrać zdjęcie z instagrama

Jak pobrać zdjęcie z Instagrama na komputer, Android lub iPhone?

Jest to pytanie, które zapewne zadałeś sobie przynajmniej raz, jeśli jesteś jednym z wielu użytkowników tej platformy. Pobieranie zdjęć, nie tylko własnych, ale i z innych profili, jest obecnie koniecznością. Wiele osób zastanawia się, czy możliwe jest umieszczenie obrazów z IG w ich urządzeniach offline.

A to dlatego, że bezpośrednio z tej aplikacji nie można pobierać zdjęć. Klikając na ikonę trzech kropeczek, można wykonać kilka akcji, ale żadna z nich nie pozwala na pobranie zawartości posta.

Co najwyżej aplikacja pozwoli ci na zapisanie obrazu do późniejszego wglądu. Ale to zdecydowanie nie to samo, co zapisanie zdjęcia na komputerze lub telefonie z systemem Android lub iOS.

Dlatego też w tym artykule opiszemy krok po kroku, jak pobrać zdjęcia z Instagrama. Przeanalizujemy najciekawsze obecnie dostępne możliwości.

Jak pobrać zdjęcie z Instagrama: 6 sposobów

Dowiedzmy się zatem, jak pobrać zdjęcia z Instagrama. Poniżej przyjrzymy się 6 możliwym sposobom. Wypróbujemy różne programy i aplikacje internetowe, a także urządzenia, takie jak komputer i telefon komórkowy z systemem Android i iOS.

1. Jak pobrać zdjęcie z Instagrama: Inflact

Pierwszy sposób na pobranie zdjęć z Instagrama jest według mnie najskuteczniejszy. Polega on na użyciu narzędzia stworzonego specjalnie do tej czynności.

Mowa o Instagram Photo Downloader firmy Inflact (do którego można przejść klikając ten link). A wygląda on tak:

pobieranie zdjęć instagram inflact

Obsługa tego narzędzia jest bardzo prosta. Aby pobrać zdjęcie z Instagrama, wystarczy wkleić link do danego zdjęcia i kliknąć „Search”.

Można w ten sposób również pobrać całą zawartość profilu. Wystarczy podać link do konta lub nazwę użytkownika, aby zobaczyć zdjęcia i pobrać zawartość.

Instagram Photo Downloader firmy Ingramer jest dostępny za darmo, jeśli pobieramy tylko kilka plików dziennie.

Za dostęp do nieograniczonego pobierania plików obowiązuje niewielka miesięczna opłata. Możesz wypróbować to narzędzie i wszystkie jego funkcje za jedyne $1 przez 3 dni i sprawdzić, czy to coś dla ciebie (kliknij tutaj).

Wraz z obrazami można również pobierać filmy, materiały IGTV, a także Instastory. Uzyskaj dostęp do tego fenomenalnego narzędzia już teraz i wypróbuj je za darmo:

2. Jak ściągnąć zdjęcie z Instagrama za pomocą 4k Stogram

Drugim sposobem na pobranie zdjęcia z Instagrama jest użycie półdarmowego oprogramowania 4k Stogram (oficjalna strona tutaj).

Aby pobrać zdjęcia z Instagrama, wystarczy ściągnąć program. Działa on zarówno w systemie Windows, jak i Mac. Nie będziesz miał więc kłopotów z korzystaniem z niego z dowolnego urządzenia stacjonarnego.

Jeśli używasz systemu Windows, pobierzesz plik .exe. Po prostu kliknij na niego, aby przejść do instalacji. Jeśli używasz MacOS, otwórz pakiet .dmg, i przeciągnij jego ikonę do folderu „Aplikacje”.

W bezpłatnej wersji 4k Stogram umożliwia połączenie z dwoma kontami na Instagramie i pobranie maksymalnie 100 obrazów na profil.

Jeśli jesteś zainteresowany nieograniczoną liczbą profili i plików do pobrania, możesz skorzystać z wersji Premium. Dostępnych jest kilka pakietów i każdy to jednorazowy zakup. Zero powtarzających się płatności.

Oprogramowanie nie jest drogie, można je mieć za około dziesięć euro w osobistej wersji premium. Istnieje również wersja pakietowa, dzięki której można również mieć dostęp do programu do pobierania wideo i konwertera filmów z Youtube’a do mp3 (do piosenek).

3. Jak pobierać zdjęcia z Instagrama przez DownloadGram

Porozmawiajmy teraz o tym, jak pobrać zdjęcia z Instagrama online, bezpośrednio z przeglądarki i bez pomocy dedykowanych narzędzi.

Szukając takich opcji, natkniesz się na kilka możliwości. Tylko kilka z nich jest jednak naprawdę niezawodnych i bezpiecznych. Jedną z tych, które uważamy za najbardziej interesujące, jest DownloadGram.

Jego użycie jest bardzo proste. Wystarczy przejść do strony DownloadGram i wkleić link do zdjęcia, które chcesz pobrać. Aby znaleźć adres URL interesującego cię obrazu, po prostu otwórz aplikację Instagram. Następnie znajdź zdjęcie i kliknij na ikonę trzech pionowych kropek, a na końcu wybierz „Kopiuj link”.

Zaletą korzystania z tego narzędzia online jest to, że nie trzeba za nie nic płacić. Wadą jest to, że można pobrać tylko jedną rzecz naraz.

Oprócz zdjęć można również pobierać filmiki, IGTV i Reel. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują pobrać pojedyncze zdjęcie z Instagrama. Narzędzie to nie nadaje się jednak do pełnego pobrania, w przeciwieństwie do kolejnego, o którym zaraz opowiemy.

4. Jak pobrać zdjęcie z Instagrama bezpośrednio

W artykule o tym, jak pobrać zdjęcia z Instagrama, nie może przecież zabraknąć opisu narzędzi samej aplikacji IG.

Podkreślmy, że prezentowana teraz funkcja może być używana tylko wtedy, gdy masz dostęp do profilu, z którego chcesz pobrać zdjęcia. Warunkiem wstępnym jest więc znajomość nazwy użytkownika i hasła do konta.

W wersji mobilnej, przejdź do ustawień Instagrama, kliknij na „Zabezpieczenia”, a następnie na „Pobierz dane”, tak jak tu:

Podobnie można również pobrać zdjęcia z Instagrama w przeglądarce. Procedura jest podobna, też wchodzisz do sekcji ustawień i zabezpieczeń.

Pobieranie danych oznacza pobieranie wszystkich treści dotyczących twojego profilu, tj. zdjęć, filmów, relacji, live’ów i IGTV.

5. Jak pobrać zdjęcie z Instagrama na iPhone

Przyjrzyjmy się teraz narzędziom przeznaczonym dla produktów firmy Apple. Możesz używać ich na urządzeniach typu Mac, iPhone i iPad. Aplikacja nazywa się Shortcuts i zazwyczaj jest już wstępnie zainstalowana na urządzeniu.

Do tej aplikacji można też dodać niestandardowe skróty, ale aby to zrobić, musisz najpierw wyrazić zgodę w samej aplikacji.

Przejdź do menu Ustawienia > Skróty i włącz „Pozwalaj na niezaufane skróty„. Brzmi to może jak coś niebezpiecznego, ale zapewniam cię, że nie ma się czym martwić.

Po włączeniu tego ustawienia można pobrać skrót „Pobierz zdjęcie IG„. W ten sposób dodasz dany skrót do sekcji „Moje Skróty” w aplikacji Shortcuts.

W tym momencie wystarczy przejść do Instagrama i skopiować link, używając tej samej procedury, o której mówiliśmy w poprzedniej sekcji, czyli klikając na ikonę trzech pionowych kropek i wybierając „Kopiuj link”.

Otwórz ponownie aplikację Shortcuts i kliknij na nowo dodany skrót, aby pobrać zdjęcie z Instagrama. Proces ten pozwala na pobranie tylko jednego obrazu naraz.

6. Jak pobrać zdjęcie z Instagrama przez aplikację na Androida

Zakończmy naszą listę sposobów na pobranie zdjęć z Instagrama, prezentując aplikację dedykowaną dla użytkowników Androida (Update: od niedawna dostępna również dla iOS).

Chodzi o FastSave for Instagram, którą można pobrać bezpośrednio ze Sklepu Play na wszystkich urządzeniach z systemem Android.

Każdy może z łatwością korzystać z FastSave for Instagram. Po prostu otwórz aplikację, a następnie kliknij na zakładkę „Open Instagram”, aby nawiązać połączenie z aplikacją IG.

Aby zautomatyzować proces pobierania, możesz włączyć „FastSave service”. Wtedy po przejściu do Instagrama i skopiowaniu linku do zdjęcia za pomocą ikony z trzema kropkami, na FastSave znajdziesz pobrany już automatycznie obraz.

Dodatkowo w galerii twojego telefonu automatycznie utworzony zostanie album FastSave, w którym znajdą się wszystkie twoje pobrania. Praktyczne, nie?

Jak pobrać prywatne zdjęcia z Instagrama?

Na koniec wyjaśnijmy jeszcze, czy można pobrać zdjęcia z Instagrama, jeśli profil jest prywatny.

Mamy na myśli przypadek, w którym interesujący cię profil nie należy do ciebie. Oczywiście jeśli jest twój, poprzez ustawienia Instagrama, zawsze możesz upublicznić swój profil. Na przykład na czas niezbędny do pobrania zdjęć.

Ale porozmawiajmy o innym przypadku, w którym trzeba pobrać zdjęcia z Instagrama z prywatnego profilu, który nie jest twój lub do którego nie masz dostępu.

Cóż, z przykrością informujemy, że w tym przypadku nie można w żaden sposób pobrać zawartości.

Jeśli nie masz złych zamiarów i musisz pobrać zawartość od znajomego, poproś go o ustawienie profilu w trybie publicznym. Innej opcji niestety nie ma, prywatność jest na Instagramie najważniejsza, więc jeśli użytkownik zdecydował się nie udostępniać swoich treści publicznie, to dobrze, że jego życzenia są respektowane.

4/5 - (5 votes)

Czytaj również: