Szukaj
Close this search box.

Jak przestać obserwować na Instagramie: najlepsze strony w 2024

jak przestać obserwować na instagramie

Co oznacza „unfollow” na Instagramie? Jak przestać obserwować na Instagramie? Czy istnieją aplikacje do automatyzacji usuwania obserwujących na Instagramie? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, czytaj dalej!

Aby zarządzać kontem IG w najlepszy możliwy sposób, konieczne jest pełne zaznajomienie się z każdą funkcją z nim związaną. W tym artykule skupimy się na usuwaniu obserwujących na Instagramie.

Zaczniemy od wyjaśnienia, co oznacza „unfollow” na Instagramie. Następnie przedstawimy wszystkie możliwości, w tym najlepsze aplikacje, boty i strony internetowe, które pomogą ci odobserwować innych użytkowników.

Unfollow Instagram: co to takiego?

Termin unfollow pochodzi z języka angielskiego i można go przetłumaczyć jako „przestać śledzić„. Słowo to jest pod każdym względem przeciwieństwem słowa follow, które w naszym języku odpowiada słowu „obserwować” lub „śledzić„.

Unfollow Instagram odnosi się do działania, za pomocą którego użytkownik IG decyduje się przestać monitorować działania innego konta w tej samej sieci społecznościowej.

W wyniku tej operacji publikacje i działania użytkownika, którego przestałeś obserwować, nie będą już pojawiać się na twojej osi czasu (lub kanale).

Jak ręcznie przestać obserować na Instagramie?

Zobaczmy wspólnie procedurę ręcznego usuwania obserwujących na Instagramie. Aby to zrobić, masz 2 opcje, które teraz szczegółowo przeanalizujemy.

1. Wariant wolny

Zacznijmy od tego, co możemy nazwać wolnym wariantem tego, jak przestać obserwować kogoś na Instagramie. Odbywa się to za pomocą samej aplikacji (z telefonu lub komputera).

Oto jak przestać obserwować na Instagramie w tym przypadku:

 1. Otwórz lnstagram;
 2. Przejdź do swojego profilu;
 3. Przejdź do obserwowanych kont;
 4. Wpisz nazwę użytkownika interesującego cię konta w pasku wyszukiwania;
 5. Dotknij/kliknij jego zdjęcie profilowe;
 6. Przejdź do opcji „Obserwujesz„;
 7. Wybierz „Przestań obserwować„;
 8. Potwierdź swój wybór.

2. Wariant szybki

Przejdźmy do szybszej wersji tego, jak przestać obserwować na Instagramie. Pozwoli ci ona przestać obserwować wiele kont za pomocą jednej operacji (z telefonu lub komputera).

Oto jak przestać obserwować na Instagramie w szybki sposób:

 1. Otwórz Instagram;
 2. Przejdź do ikony na dole ze swoim zdjęciem profilowym;
 3. Przejdź do obserwujących;
 4. Przejdź do „sortuj według„;
 5. Dotknij/kliknij ikonę 2 strzałek;
 6. Wybierz sposób sortowania kont;
 7. Dotknij/kliknij „Obserwujesz„.

Dzięki tej praktyce będziesz mógł filtrować konta według precyzyjnego kryterium, a to pozwoli ci masowo przestać je obserwować. Należy wspomnieć, że w przypadku kont prywatnych zostaniesz poproszony o dalsze potwierdzenie.

Możesz sortować obserwowane profile według czasu obserwowania – od tych najdawniejszych do najświeższych, lub domyślnie.

Masz również możliwość sortowania profili według kategorii, tj:

 • Użytkownicy, z którymi najmniej się kontaktowałeś
 • Użytkownicy najczęściej wyświetlani w kanale
 • Hashtagi, twórcy i firmy.

Wreszcie, należy uważać, aby nie przekroczyć limitów platformy dla unfollow Instagram, zarówno godzinowych, jak i dziennych. Przeczytaj więcej w naszym przewodniku po limitach na Instagramie w 2024 roku.

Jak automatycznie przestać obserwować na Instagramie

Oprócz właśnie opisanych praktyk, możesz automatycznie przestać obserwować na Instagramie. Oto 2 dostępne opcje.

1. Aplikacje unfollow Instagram

Android

W sieci można znaleźć kilka aplikacji, które pozwalają monitorować interakcje zachodzące między użytkownikiem a jego obserwującymi. Można ich również użyć do cofnięcia obserwowania jednego lub więcej kont.

Jeśli masz telefon z Androidem, jedną z najlepszych aplikacji do usuwania obserwujących na Instagramie jest Unfollow Users (możesz ją znaleźć tutaj).

unfollow instagram

Łatwa w użyciu i przede wszystkim darmowa aplikacja Unfollow Users umożliwia śledzenie profili, których nie obserwujemy lub wyświetlanie listy użytkowników, którzy nas nie obserwują, ale których obserwujemy.

Jednak to, co nas tutaj interesuje, to możliwość cofnięcia obserwowania jednego lub więcej użytkowników naraz, co można zrobić za pomocą kilku dotknięć.

W Google Play aplikacja ta ma średnią ocenę 4,5 na 5 gwiazdek. Aby ją pobrać, możesz kliknąć w ten link.

iOS

Jeśli masz iPhone’a, to polecamy następującą aplikację: Unfollow for Insta (możesz ją znaleźć tutaj).

jak przestać obserwować wszystkich na instagramie

Ta aplikacja jest prawdziwym narzędziem, które pozwala zarządzać obserwowanymi użytkownikami i zawartością profilu na Instagramie. W szczególności można tu wykonać takie kroki jak:

 • masowe odobserwowanie użytkowników;
 • blokowanie/odblokowywanie innych profili;
 • usuwanie postów.

Podsumowując, jest to świetne rozwiązanie, aby przestać obserwować inne profile, jeśli posiadasz iPhone’a lub iPada.

2. Boty unfollow Instagram

Kiedy mówimy o botach, mamy na myśli program lub usługę zdolną do automatycznego wykonywania szeregu czynności, które w przeciwnym razie musiałbyś wykonać samodzielnie.

Jak można się domyślić, boty są doskonałym rozwiązaniem do usuwania obserwujących z Instagrama. W sieci można znaleźć kilka takich rozwiązań.

Jedną z opcji jest pobranie odpowiedniego programu. Programy tego typu często niedrogie i można nimi zarządzać za pomocą komputera po pobraniu oprogramowania. Mają jednak tę wadę, że do dalszego działania wymagają, aby komputer pozostawał włączony, chyba że używany jest wirtualny serwer VPS. W szczególności polecamy program FollowAdder.

Drugą możliwością są boty, którymi można zarządzać z poziomu przeglądarki i są droższe niż oprogramowanie, ale prostsze w użyciu. Ich konfiguracja zajmuje tylko kilka minut, a ustawienia można zmieniać na bieżąco. Możesz nawet zatrzymać aktywność bota i uruchomić go ponownie, kiedy tylko chcesz. Najlepszą opcją dla botów internetowych jest Inflact.

Podsumowując, można śmiało powiedzieć, że korzystanie z bota do usuwania obserwujących na Instagramie jest opcją, którą należy zdecydowanie rozważyć.

Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy chcą rozpocząć karierę jako influencer (lub tych, którzy już nim są) oraz dla tych, którzy muszą zarządzać jednym lub kilkoma profilami firmowymi.

Wreszcie, rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, który można wykorzystać na poprawę jakości treści.

Jeśli jesteś zainteresowany tym tematem, przeczytaj nasz przewodnik po najlepszych botach Instagram.

NAJLEPSZE BOTY NA INSTAGRAM

Ocena: 9/10

Ocena: 8.5/10

Ocena: 8/10

Jak przestać obserwować na Instagramie: tracker

Zamykamy nasz przewodnik, omawiając trackery do unfollow Instagram.

Kiedy mówimy o trackerach do przestania obserwowania na Instagramie, mamy na myśli narzędzie zaprojektowane do monitorowania i śledzenia interakcji użytkowników z twoim kontem.

Trackery tego typu koncentrują się na otrzymanych akcjach unfollow, dostarczając szczegółowych informacji na temat listy użytkowników, którzy przestali śledzić twój profil.

Pozwala to na śledzenie zmian w grupie odbiorców i zrozumienie, w jaki sposób dynamika obserwowania/nieobsługiwania występuje w konkretnym przypadku.

Podstawową funkcjonalnością trackera jest wyświetlanie użytkowników, którzy ostatnio przestali obserwować użytkownika. W takim przypadku często podawane są również dokładne informacje, takie jak data i godzina zaprzestania obserwowania.

jak przestac obserwowac kogos na instagramie

Istnieją również narzędzia śledzące, które oferują bardziej zaawansowane analizy, takie jak możliwość identyfikowania wzorców zachowań użytkowników lub otrzymywania powiadomień w czasie rzeczywistym o znaczących obserwujących.

Instagram unfollow trackers pozwalają również influencerom, firmom i zwykłym użytkownikom ocenić skuteczność ich strategii dotyczących treści.

Oznacza to, że zawsze masz kontrolę nad ewolucją swoich odbiorców i możesz wykryć negatywne trendy na wczesnym etapie. To samo dotyczy treści, które mogły przyczynić się do utraty obserwujących.

W przypadku telefonów z systemem Android jednym z najlepszych trackerów jest Followers & Unfollowers. Umożliwia on przeglądanie wszystkich wskaźników profilu na Instagramie, w tym otrzymanych obserwujących. Ponadto można zarządzać wieloma kontami IG w tym samym czasie.

Z drugiej strony, jeśli masz telefon z systemem iOS, zalecanym wyborem jest Reports+ Unfollowers Followers, ze względu na szeroki zakres funkcji, które zapewnia. Obejmują one możliwość śledzenia liczby otrzymanych unfollows, dzięki codziennemu raportowi.

Inną interesującą funkcją jest ta, która pozwala dowiedzieć się, kto nie jest twoim obserwatorem (lub przestał nim być), ale patrzy na twoje posty, pozostawiając polubienia i komentarze.

Unfollow Instagram: pytania i odpowiedzi

Jak przestać obserwować na Instagramie?

Aby przestać kogoś obserwować na Instagramie możesz wykonać proste operacje ręcznie lub automatycznie. Do automatyzacji tego zadania służą programy, boty i strony, które opisaliśmy w artykule.

Co to jest unfollow Instagram?

Unfollow Instagram odnosi się do działania, za pomocą którego użytkownik IG decyduje się przestać monitorować działania innego konta w tej samej sieci społecznościowej.

Jakie są najlepsze boty unfollow Instagram?

Jeśli chcesz pobrać konkretny program, polecamy FollowAdder. Jeśli chcesz korzystać z bota z poziomy przeglądarki, najlepszą opcją dla botów internetowych jest Inflact.

Jaki jest najlepszy tracker unfollow Instagram?

W przypadku telefonów z systemem Android jednym z najlepszych trackerów jest Followers & Unfollowers. Jeśli masz telefon z systemem iOS, zalecanym wyborem jest Reports+ Unfollowers Followers.

Jak odobserwować wszystkich na Instagramie?

Aby przestać obserwować wszystkich na Instagramie, najlepiej będzie ręcznie zrezygnować z obserwowania każdego pojedynczego profilu.

5/5 - (1 vote)

Czytaj również: