Jak wybić się na Instagramie: skuteczny przewodnik

Jak wybić się na instagramie

Jak wybić się na Instagramie? Jakie są główne strategie i zasady, których należy przestrzegać, aby pokonać konkurencję na tym portalu społecznościowym?

Instagram w ostatnich latach gwałtownie się rozwinął i obecnie może pochwalić się ponad 1 miliardem miesięcznych aktywnych użytkowników. Coraz więcej influencerów i celebrytów korzysta z tej platformy, więc konkurencja jest spora, ale wciąż jest dużo miejsca na nowe twarze i nowe pomysły. Chodzi o to, by wyróżnić się z tłumu!

W tym wpisie dowiesz się, jak wybić się na Instagramie dzięki kilku strategiom i metodom, które bardzo łatwo wprowadzić w życie. Znajdziesz tu wiele przydatnych narzędzi, które pozwolą ci nauczyć się więcej i lepiej zrozumieć świat mediów społecznościowych, zdobyć nowych obserwujących i podrasować publikowane treści. Gotowy? Zaczynamy!

Weź udział w kursie Instagram

Jedną z najlepszych porad, jakie możemy ci dać, jest wzięcie udziału w kursie Instagrama. Na rynku istnieje wiele różnych kursów, z których te najlepsze opisaliśmy w naszym rankingu szkoleń IG online.

Jeśli nie masz do dyspozycji usług specjalisty od marketingu w social media, zapewne szukasz sposobu na samodzielne przyswojenie tej niezwykle użytecznej wiedzy, która pomogłaby nadać tempa twojej karierze.

Kurs Instagrama czy szkolenie Instagrama to właśnie jeden z tych sposobów. Podczas tego typu kursu online dowiesz się, jak skonstruować skuteczną kampanię reklamową, jak pozyskiwać obserwujących i nowych klientów oraz jak promować swoje produkty i usługi na Instagramie. Nauczysz się również, jak pokonać konkurencję. 

Jednym z najlepszych kursów, na jakie się natknęliśmy, jest kurs Marketing i sprzedaż na Instagramie Katarzyny Głąb. Kurs kierowany jest zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników Instagrama. Koncentruje się przede wszystkim na darmowych narzędziach pozwalających na zwiększenie zasięgów i poprawę wyników sprzedaży.

Kurs składa się z 5 modułów zawierających lekcje wideo. Dowiesz się, jak stworzyć skuteczny profil na Instagramie, jakie treści powinny znaleźć się na Instagramie biznesowym, w jaki sposób zaangażować odbiorców oraz jak wykorzystać płatne reklamy na Instagramie.

Mówiąc krótko, jeśli chcesz sprawić, by twoja marka wybiła się na Instagramie, a przy tym nie masz wielkiego budżetu, ten kurs może okazać się niezwykle pomocny. Kliknij poniżej, by poznać go lepiej.

Kup obserwujących

Innym dobrym pomysłem, aby wybić się na Insta, jest skorzystanie ze stron, na których można kupić obserwujących. Za niewielką opłatą otrzymasz tylu obserwujących, ilu chcesz i to już w ciągu kilku godzin od zakupu.

Kupowanie followersów na Instagramie to bez wątpienia najczęściej używana strategia, zarówno przez aspirujących influencerów, jak i firmy. Pozwala szybko zwiększyć liczbę obserwujących dany profil. Istnieje mnóstwo stron, zarówno polskich, jak i zagranicznych, które oferują followersów za darmo lub za opłatą. Warto jednak przyjrzeć się poszczególnym ofertom, ponieważ nie wszystkie usługi naprawdę spełnią nasze oczekiwania.

Jedną z lepszych platform oferujących obserwujących do kupienia jest Social Media Biz. Strona dostępna jest w języku polskim, więc nie ma obaw, że czegoś nie zrozumiesz. Serwis oferuje pakiety obserwujących na Instagram w bardzo atrakcyjnych cenach. Najmniejszy z nich to 100 followersów w cenie 7,99 zł. 1000 obserwujących kupimy za 54,99 zł, a 10.000 (największy pakiet) – za 449,00 zł.

Followersi pochodzą od prawdziwych użytkowników, co gwarantuje wysoką jakość usługi. Prosta i szczegółowo wyjaśniona instrukcja sprawiają, że zakup przebiega błyskawicznie.

Jeśli chcesz mieć pewność, że dana platforma to nie przekręt, warto przeczytać nasz artykuł „Gdzie i jak kupić obserwujących na Instagramie„. Prezentujemy tam listę 8 najlepszych stron tego typu.

Skorzystaj z oferty Inflact

Jeśli nadal zastanawiasz się, jak wybić się na Instagramie, polecamy skorzystać z oferty platformy Inflact (dawniej Ingramer). Jest to bot na Instagram najnowszej generacji, który okazał się jednym z najpotężniejszych i najbardziej godnych zaufania narzędzi tego typu. Pozwala rozwinąć i wypromować profil oraz zautomatyzować poszczególne działania.

To bot w typie web-based, a więc korzystamy z niego bezpośrednio z poziomu przeglądarki. Nie ma potrzeby instalowania na komputerze żadnego dodatkowego oprogramowania. Co więcej, nie musimy mieć stale włączonego komputera, by Inflact mógł pracować – jest stale aktywny w chmurze.

Dzięki Inflact będziesz w stanie promować swoje konto na Instagramie, by zwiększyć na nim liczbę obserwujących oraz zaangażowanie w postaci interakcji z twoimi treściami. Zautomatyzujesz następujące działania: follow, unfollow, polubienia postów nowych użytkowników, polubienia postów użytkowników, których już obserwujesz i masowe wyświetlanie relacji.

Inflact pozwala również zautomatyzować czat i sterować rozmowami za pomocą przejrzystego panelu. Platforma posiada także własny generator hashtagów, który pomoże ci odnaleźć te najlepsze, aby twoje treści dotarły do jak największej liczby osób.

Co istotne, Inflact pozwala również szpiegować konta innych oraz analizować profile konkurencji. W ten sposób możesz zobaczyć, co inni robią lepiej i wzorować się na nich. Założenie konta na Inflact trwa tylko kilka minut. Żeby to zrobić, kliknij w ten link.

Użyj programów graficznych do tworzenia postów

Kolejną podstawową zasadą, aby stać się sławnym na Instagramie, jest zamieszczanie wysokiej jakości zdjęć, filmów i relacji. Oznacza to dbałość o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół treści zamieszczanych na platformie. W tym wypadku warto skorzystać z dedykowanych programów graficznych, takich jak Canva.

program do grafiki canva jak wybić się na ig

Canva to bardzo prosty w użyciu program online. Używany jest on przez miliony użytkowników na całym świecie do tworzenia wszelkiego rodzaju profesjonalnych grafik za pomocą kilku kliknięć.

W Canva możesz użyć istniejącego szablonu lub zacząć od zera, wybierając niestandardowe rozmiary. Co ważne, Canva posiada szablony przygotowane specjalnie pod posty i relacje Instagrama. Do dyspozycji masz również darmowe zdjęcia, grafiki, czcionki, animacje i ikony.

Na tej platformie zawsze masz pełną kontrolę nad każdym elementem tworzonej grafiki (możesz zmieniać rozmiar, kolor, przezroczystość i kolejność warstw) oraz masz wiele możliwości edycji zdjęć (dodawanie filtrów, zmiana jasności i nasycenia). Pamiętaj, że program ten posiada nieograniczoną czasowo wersję darmową oraz płatną wersję Pro.

Wersja Pro kosztuje od 55,48 zł miesięcznie. Oferuje mnóstwo szablonów i dodatkowych elementów graficznych, 100 GB przestrzeni dyskowej w chmurze, możliwość planowania treści na social media oraz przydatną opcję usuwania tła. Możesz wypróbować wersję Canva Pro za darmo przez 30 dni, rejestrując się tutaj.

Skorzystaj z narzędzi do planowania postów

Bardzo istotnym czynnikiem wypływającym na zasięg twoich postów jest odpowiedni czas publikacji treści. Istnieją programy, które wyręczą cię w publikacji zaplanowanych przez ciebie postów. Jednym z nich jest Napoleoncat.

napoleoncat jak wybić się na ig

Aktywność naszych obserwujących wpływa na popularność publikowanych treści. Dlatego właśnie pora publikacji jest tak ważna na Instagramie. Świadomość, która jest najlepsza, pozwala na wrzucanie postów dokładnie wtedy, kiedy będą mogły mieć one największą siłę przebicia i najwyższą skuteczność.

NapoleonCat oferuje systemy narzędzi usprawniających pracę w mediach społecznościowych, dzięki którym będziesz w stanie ocenić, co przynosi najlepsze efekty i jaki jest optymalny czas publikowania postów.

Narzędzie to pozwala również zautomatyzować planowanie i publikację postów, co nada tempa twojej pracy, jednocześnie odciążając cię, byś mógł poświęcić czas i uwagę na naprawdę ważne rzeczy. Kiedy już ocenisz, jaki czas najbardziej sprzyja twoim postom, będziesz mógł je z wyprzedzeniem przygotować i odpowiednio zaplanować ich automatyczną publikację dzięki kalendarzowi. Dodatkowo platforma przygotowała specjalny dashboard dla influencerów, który dostarcza wielu użytecznych danych statystycznych.

Plany abonamentowe NapoleonCat są różne w zależności od potrzeb. Warto jednak podkreślić, że możesz wypróbować NapoleonCat zupełnie za darmo przez 14 dni. Nie musisz podawać danych karty, więc okres próbny nie jest obciążony żadnym ryzykiem.

Inne porady dotyczące jakości i treści postów

Wykorzystanie odpowiednich programów i usług znacznie przyspiesza rozwój twojego profilu na Instagramie oraz ułatwia życie. Nie można zapomnieć jednak o tym, że wiele zależy także od twojej ciężkiej pracy.

Jeśli zamierzasz stać się influencerem z krwi i kości i chcesz przegonić konkurencję, wszystko, co publikujesz, musi być dobrej jakości. Warto więc poświęcić więcej czasu na tworzenie postów i relacji. Do tego, bardzo istotne jest regularne publikowanie. Twoi obserwujący muszą dostawać nowe treści w podobnych odstępach czasu. Jeśli ich zawiedziesz, zwrócą się do konkurencji.

Jako aspirujący influencer musisz wyrobić sobie własny styl, który wyróżni cię spośród innych publikujących. To właśnie twój styl sprawi, że twoje treści będą rozpoznawalne. Warto więc publikować podobne pod względem grafiki i tematyki posty i relacje oraz znaleźć najwłaściwszy moment na publikację.

Jeśli chcesz wybić się na Instagramie warto również pamiętać, że trzeba poświęcić trochę czasu obserwującym. Dobrym pomysłem jest postowanie angażujących treści, konkursów oraz odpowiadanie na komentarze. W końcu każdy lubi poczuć się zauważony i doceniony.

Wśród tylu użytkowników, nie jest łatwo osiągnąć sukces na Instagramie. Jeśli jednak będziesz stosował się do wskazówek opisanych w powyższym artykule, na pewno rozwiniesz swój profil i zdobędziesz nowych obserwujących.

5/5 - (2 votes)

Czytaj również: