Jak zarabiać na Tik Toku: kompletny przewodnik dla początkujących

Jak zarabiać na Tik Toku: kompletny przewodnik

Chcesz wiedzieć, jak zarabiać na Tik Toku? Zastanawiasz się, jakie są najlepsze strategie na zarabianie na Tik Toku? Jesteś we właściwym miejscu!

Pojawienie się nowego chińskiego portalu społecznościowego sprawiło, że w ostatnich latach wielu użytkowników, z czasem coraz młodszych, zyskało niesamowite możliwości zarabiania pieniędzy, wykorzystując swoje pasje.

Jest to wciąż mało dojrzały rynek. Dlatego oferuje on bardzo szybką dynamikę wzrostu, pod warunkiem, że zna się odpowiednie techniki.

Niezależnie od tego, jakie strategie są stosowane, w tym artykule skupimy się na sposobach zarabiania pieniędzy na Tik Toku, używanych przez największych influencerów tej platformy. Zobaczymy, co takiego robią użytkownicy, którzy korzystają z tych mediów społecznościowych w pełnym wymiarze godzin. W ten sposób nie tylko zarabiają, ale także stają się gwiazdami.

TikTok to w rzeczywistości nie tylko media społecznościowe dla już znanych ludzi, takich jak na przykład Chiara Ferragni. Przeznaczony jest także dla nieznanych osób, które chcą zdobyć popularność. I to wszystko za pomocą przystępnego i niezbyt formalnego narzędzia.

Ale przejdźmy już do meritum i przeanalizujmy teraz, jak zarabiać na Tik Toku. Przedstawimy tutaj, jeden po drugim, najlepsze sposoby na zarabianie pieniędzy za pomocą tej platformy.

Zarabianie na Tik Toku za pomocą przedmiotów wirtualnych

Pierwszym sposobem na zarabianie pieniędzy na Tik Toku i tym, który naszym zdaniem również jest najbardziej naturalny, jest zastosowanie systemu nagród w ramach platformy. Wykorzystuje on wirtualne kamienie wymienialne na prawdziwe pieniądze.

To pozwala na zarabianie na z Tik Toku po prostu za pomocą aplikacji. Przy użyciu kilku technik, o których za chwilę powiemy, można zacząć progresywnie i stale zarabiać, nawet tego nie zauważając!

Na Tik Toku są dwa rodzaje kamieni: rubiny i diamenty. A tak wygląda ich konwersja: 100 rubinów to równowartość 1 diamentu, co z kolei odpowiada około 1 euro.

Poniżej znajduje się ilustracja, jak możesz zamienić swoje diamenty na prawdziwą walutę i przelać je na swoje konto PayPal.

Teraz zobaczmy, jakie są najprostsze sposoby na zdobycie rubinów i diamentów na Tik Toku.

Pierwszy sposób to zaproszenie przyjaciół do założenia konta Tik Tok. Za każdym razem, gdy jeden z twoich przyjaciół zarejestruje się na platformie poprzez twój link, otrzymasz w sumie 50 rubinów, co równa się 0,50 euro.

Ludzie, których zapraszasz, nie muszą być twoimi bliskimi przyjaciółmi. Możesz użyć dowolnego innego portalu, aby przyciągnąć ludzi. Na przykład, jeśli posiadasz kanał YouTube, możesz polecić swoim subskrybentom swój nowy film na Tik Toku.

Ci, którzy nie są zarejestrowani, będą musieli przejść przez proces rejestracji, aby obejrzeć ten film. Tym samym dadzą ci zarobić 50 rubinów.

Ponadto, jeśli osoba zaproszona przez ciebie będzie oglądać filmy przez co najmniej 10 minut każdego dnia przez trzy kolejne dni, otrzymasz dodatkowy bonus w wysokości 2,50 euro.

Innym sposobem na zdobycie kamieni na Tik Toku jest korzystanie z codziennych programów dostarczanych przez samych twórców platformy.

Programy te dotyczą:

  • wyświetlenia regulaminu (100 rubinów);
  • wyświetlania filmików (1 minuta dziennie = 200 rubinów, 3 minuty dziennie = 300, 10 minut dziennie = 500);
  • publikowania wideo (1 film dziennie = 500 rubinów).

Aby skorzystać z tej kampanii, po prostu otwórz aplikację TikTok, kliknij na „Ja” w prawym dolnym rogu, wybierz „Spread the word” i zbieraj kamienie.

Jak zarabiać na Tik Toku, sponsorując produkty

Drugi sposób na zarabianie na Tik Toku polega na sponsorowaniu produktów i/lub usług. Jest to strategia stosowana już na Instagramie, ale poprzez platformę społecznościową, o której mówimy, nabiera ona bardziej bezpośredniego i angażującego wymiaru.

Czy te produkty są wynikiem twojej pracy, czy też osób trzecich, sposób ich promocji nie zmienia się. Jak widać na powyższym zdjęciu, pewna dziewczyna reklamuje brokat, wypróbowując go bezpośrednio i pokazując publiczności efekt jego użycia.

Jeśli użytkownik oglądający film jest zainteresowany reklamowanym produktem, może spontanicznie zdecydować się na jego zakup.

Ponadto, jeśli jesteś profesjonalistą (także na Instagramie), możesz promować produkty i usługi, z których sam korzystasz. Weźmy kilka przykładów.

Powiedzmy, że jesteś fryzjerem i fanem konkretnej marki żelu do włosów. To, co zrobisz, to wypróbujesz ten produkt na kliencie, publikując filmik, na którym go nakładasz. W opisie postu umieścisz link, pod którym twoi obserwujący mogą zakupić produkt. Zarobisz wtedy pewien procent od każdej wygenerowanej sprzedaży.

Może to być również sposób na reklamę twoich usług i pozyskanie nowych klientów, którzy będą chcieli, abyś to ty ich uczesał.

Jeśli natomiast zajmujesz się pielęgnacją kobiecego ciała, będziesz mógł przetestować produkty kosmetyczne na sobie lub klientce, pokazując ich wspaniałe zalety!

Jest to sposób na zarabianie na Tik Toku, który musi jeszcze dojrzeć. Dotychczasowa skuteczność jest jednak bardzo obiecująca.

Zarabianie na Tik Toku jako influencer

Formą komplementarną do poprzedniej metody zarabiania pieniędzy na Tik Toku jest zostanie influencerem. To, oprócz wspomnianej wcześniej możliwości sponsorowania produktów, otworzy przed tobą nowe szanse na zarobienie pieniędzy.

TikTok oferuje obecnie możliwości rozwoju, których nie są w stanie zapewnić bardziej dojrzałe media społecznościowe, przede wszystkim Instagram. Każdy może szybko zyskać nawet miliony fanów na Tik Toku, stając się prawdziwą gwiazdą, zwłaszcza wśród młodych.

Celem tego artykułu nie jest zagłębianie się w najlepsze sposoby na sukces na TikToku, ale poznanie efektów, jakie przyniesie ta popularność.

Przede wszystkim będziesz mógł zarabiać pieniądze poprzez wyświetlenia. Wiedząc, że twoje filmiki zapewniają dużo wyświetleń, niektóre marki, nawet te bardzo znane, będą mogły skontaktować się z tobą, aby promować swoje produkty za pośrednictwem twojego konta.

Co więcej, im bardziej popularny się staniesz, tym więcej będziesz miał lojalnych fanów. Ci mogą zdecydować się na darowizny, które możesz zamienić na kamienie, a tym samym na prawdziwe pieniądze. TikTok ma również swoją własną walutę wewnętrzną, która może być używana przez osoby dorosłe i w razie potrzeby przekazywana innym.

Ponadto, możesz stać się sławny na innych portalach społecznościowych. Wielu TikTokkerów, jest w stanie pozyskać licznych obserwujących na Instagramie, otwierając w ten sposób nową możliwość zarabiania pieniędzy.

Nie wspominając już o współpracy z innymi TikTokkerami w trybie offline, która może prowadzić do jeszcze większych możliwości, może nawet w telewizji

Przeczytaj też: Jak zdobyć fanów na Tik Toku?

Zarabianie na Tik Toku przez sprzedaż kont

Czwarty i ostatni sposób na zarabianie na Tik Toku to sprzedaż kont.

Jak już mówiliśmy, ta platforma oferuje największe możliwości wzrostu, nawet w krótkiej perspektywie czasowej. Dlatego też ta dynamika może zostać wykorzystana na twoją korzyść. Możesz rozbudowywać konta, a następnie je sprzedawać.

W innych mediach społecznościowych, takich jak YouTube, członkowie przywiązują się do właściciela kanału. Na TikToku wszystko jest bardziej spontaniczne i mniej zorganizowane. Skrollujesz jeden film za drugim, nie mając dużej wiedzy na temat tego, co się dzieje. Nie mówiąc już o tym, że nawet nie wiesz, jaki kanał oglądasz w danym momencie.

Także ta strategia, czyli sprzedaż kont na TikToku, okazała się w przeszłości bardzo owocna dla potencjalnych zainteresowanych. Ci, którzy nie chcą tracić czasu i chcą od razu zacząć od dobrze rozbudowanego konta, które ma już odbiorców, z chęcią takie konto kupią.

Jak zarabiać na Tik Toku jako firma

Pytanie o to, jak zarabiać na TikToku w przypadku, gdy jesteś marką lub firmą, prowadzi do zupełnie innych aspektów. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że chociaż TikTok powstał niedawno, jest już gotowy na kampanie reklamowe.

Jeśli jesteś marką lub firmą, bezpośrednim sposobem na zarabianie na Tik Toku jest wykorzystanie reklamy i zwiększenie liczby potencjalnych klientów. W ten sposób zwiększysz sprzedaż, a w konsekwencji zyski.

Możesz również działać pośrednio, zatrudniając osoby odpowiedzialne za promocję twojej marki, o czym już mówiliśmy w tym artykule.

Jeśli chodzi o reklamę, pojawiła się nowa platforma związana z TikTokiem – TikTok Ads. Platforma ta wykorzystuje system bardzo podobny do systemu Facebook Ads. Pozwala generować własne reklamy i rozpowszechniać je wśród zainteresowanych odbiorców.

Krótko mówiąc, jeśli jesteś firmą lub marką, to jest to właściwy czas, aby zainwestować w reklamę i rozpowszechnić twoje treści na TikToku.

Stosując dobrą strategię marketingową na TikToku będziesz w stanie przyciągnąć wielu zainteresowanych twoją marką. Inwestując w reklamę, pozwolisz im lepiej poznać twoją markę i się do niej przywiązać.

Jak zarabiać na Tik Toku: częste pytania

Wciąż masz wątpliwości, jak zarabiać na Tik Toku? Nie panikuj! Poniżej zamieściliśmy kilka często zadawanych pytań wraz z odpowiedziami. Jesteśmy pewni, że pomogą ci rozwiać wszelkie wątpliwości!

Co to jest TikTok?

TikTok jest obecnie najczęściej pobieraną aplikacją na świecie. To nic innego jak serwis społecznościowy stworzony przez chińską firmę ByteDance. TikTok jest wynikiem połączenia z aplikacją Musical.ly – tym samym odziedziczył większość jej funkcji.

Po co używać Tik Toka?

TikTok narodził się niedawno i większość jego użytkowników należy do słynnego pokolenia Z czyli pokolenia po millennialsach. Z tego powodu należy zwrócić szczególną uwagę na publikowane treści, ale przede wszystkim na samego TikToka trzeba spojrzeć jak na sieć społecznościową, która za kilka lat stanie się rdzeniem reklamy internetowej i interakcji między użytkownikami.

Jak zwiększyć liczbę followersów na TikToku?

Istnieją różne strategie mające na celu zwiększenie liczby followersów na TikToku. Strategie te pozwolą ci nie tylko zwiększyć liczbę twoich obserwujących, ale także rozprzestrzenić twoje treści i i uwidocznić je dla setek tysięcy nowych użytkowników. Istnieją strategie optymalizacji profilu, właściwego wykorzystania hashtagów oraz interakcji z twoimi fanami.

Czy są jakieś usługi rozwoju, które w łatwy sposób pozwalają stać się influencerem na TikToku?

Tak, GoSo i TeekTop to najlepsze usługi rozwojowe w sieci. Pozwalają one na interakcję z odbiorcami docelowymi, a tym samym zwiększają liczbę followersów, lajków i wyświetleń twoich treści wideo.

Czy mogę automatycznie przyspieszyć proces rozwoju na TikToku?

Zostanie influencerem lub po prostu posiadanie profilu na TikToku w celu sponsorowania własnej marki lub produktów i usług nie jest wcale łatwe i wymaga dużej ilości czasu i energii. Z tego powodu, dla ułatwienia całego procesu, istnieją TikTok Boty.

Jak zarabiać na Tik Toku?

Istnieją cztery główne sposoby na zarabianie na TikToku: poprzez wirtualne przedmioty, produkty sponsoringowe, jako influencer oraz poprzez sprzedaż kont.

4.6/5 - (8 votes)

Czytaj również: