Jak zdobyć obserwujących na Instagramie: 7 skutecznych sztuczek

jak zdobyć obserwujących na instagramie

Chcesz wiedzieć, jak zwiększyć liczbę obserwujących na Instagramie? Dobrze trafiłeś!

Zwiększanie followersów na Instagramie nie jest istotne tylko z punktu widzenia naszego poczucia własnej wartości… Liczba obserwujących bezpośrednio przekłada się na to, czy twój profil lub profil twojej firmy osiągnął sukces w świecie online.

W tym wpisie poznamy wszystkie sztuczki, techniki i zaawansowane narzędzia, dzięki którym łatwo odpowiesz sobie na pytanie, jak zdobyć więcej followersów na Instagramie, by szybko i skutecznie poprawić swój wizerunek online i widoczność w mediach społecznościowych. Gotowy? Zaczynajmy!

Jak zdobyć obserwujących na Instagramie: wszystkie sposoby

Zobaczmy zatem, jakie są techniki i możliwości najczęściej wykorzystywane przez influencerów i managerów social media, które pozwalają na szybkie zwiększenie obserwujących na profilu. Niektóre z nich są całkowicie uprawnione, inne natomiast nieco kontrowersyjne lub też trudniejsze do zastosowania…

1. Jak zdobyć followersów na Instagramie: organicznie

Jeśli twoim celem jest zostanie influencerem i zarabianie tysięcy złotych miesięcznie dzięki publikowaniu sponsorowanych treści na swoim profilu, musisz zdecydowanie poświęcić temu sporo czasu i możliwie udoskonalić swoje konto na Instagramie nie tylko pod względem graficznym i strategicznym, ale i pod względem publikowanych treści i marketingu.

Wielu czołowych influencerów, na których teraz patrzysz z zazdrością, kilka lat temu zaczynało kompletnie od zera, jak ty teraz. Żeby znaleźć się tam, gdzie są teraz, musieli regularnie publikować dużo postów i zdjęć, wyróżniać się na tle innych, doceniać swoich obserwujących i wchodzić z nimi w relację, ale przede wszystkim wykazać się ogromną cierpliwością, pracowitością i wytrwałością.

Ty też możesz zdobyć obserwujących w sposób organiczny czyli ten najbardziej naturalny, czasochłonny i pracochłonny, ale i najbezpieczniejszy i przynoszący najbardziej stabilne efekty. To, co sam uczciwie wypracujesz, jest już twoje.

Swoich przyszłych followersów możesz zainteresować, publikując filmiki na Instagram TV oraz krótsze wideo, tzw. Instagram Reels. To zawsze uczyni twój profil bardziej atrakcyjnym i pokaże, że nie czekasz biernie, ale jesteś aktywnym użytkownikiem, który stara się zaproponować coś ciekawego.

Ponadto warto zrobić rozeznanie i przeczytać poradnik, w którym znajdziesz wskazówki, jak zdobyć obserwujących na Instagramie, jak osiągnąć sukces w tym social media i jak zacząć w końcu na tym zarabiać.

jak zdobyć followersów na instagramie

Polecam ci w szczególności poradnik oferowany na stronie Instalikes, która profesjonalnie zajmuje się usługami na social media. Jest o e-book w formacie pdf przygotowany we współpracy ze specjalistami w branży mediów społecznościowych i marketingu sieciowego. Jego tytuł – „Jak wypromować profil na Instagramie i zacząć na nim zarabiać?” – mówi w zasadzie sam za siebie.

Dostępny jest w bardzo przystępnej cenie 29 zł, a naprawdę zawiera wiele cennych porad, których wprowadzenie w życie pomoże ci znacznie szybciej osiągnąć sukces na Instagramie. Znajdziesz go pod tym linkiem.

2. Jak zdobyć followersów na Instagramie: serwis InstaGrow

By móc wyróżniać się na Instagramie, konieczne jest publikowanie takich zdjęć i filmików, które okażą się wartościowe w oczach użytkowników. Niemniej jednak wielu influencerów i wiele firm swój sukces zawdzięcza wsparciu ze strony serwisu zajmującego się rozwojem kont na Instagramie.

Jeśli ktoś nie ma za dużo czasu, który może poświęcić na szybki wzrost obserwujących, najlepszym rozwiązaniem jest oddanie sprawy w ręce zespołu ekspertów, który poprowadzi twój profil ku lepszemu, wykonując ręcznie operacje mające na celu zwiększenie twojej popularności.

Jednym z lepszych serwisów, które się właśnie tym zajmują, jest InstaGrow (link do oficjalnej strony). Za usługą kryją się tutaj prawdziwi ludzie, którzy ręcznie stosują operacje follow/unfollow, zarządzają komentarzami, lajkami i w ten sposób rozwijają twój profil również w sposób organiczny.

instagrow-bot-instagram

InstaGrow oferuje 3 różne pakiety:

 • Basic (4 godziny aktywności dziennie)
 • Elite (8 godzin aktywności dziennie)
 • Premium (12 godzin aktywności dziennie)

Ceny odnoszą się do miesięcznej usługi, która jest odnawiana w sposób automatyczny, ale nie jesteśmy związani żadną długoterminową umową, więc w każdej chwili możemy zrezygnować z kontynuowania pobierania usługi.

3. Jak zdobyć obserwatorów na Instagramie dzięki botom

Boty na Instagram to zewnętrzne narzędzia, które możesz połączyć ze swoim profilem i dzięki temu sprawić, by to one wykonywały niektóre czynności na twoim koncie w sposób automatyczny, podczas gdy normalnie musiałbyś robić je ręcznie. Te czynności to np.

 • follow/unfollow czyli obserwowanie i zaprzestanie obserwowania innych użytkowników;
 • autolike czyli lajkowanie zdjęć innych użytkowników;
 • komentowanie zdjęć i filmików innych użytkowników;
 • wysyłanie prywatnych wiadomości innym użytkownikom (tzw. auto DM);
 • masowe wyświetlanie relacji innych użytkowników;
 • automatyczne odpowiadanie na pytania i ankiety;
 • publikowanie o określonych porach zdjęć i filmików.

Jak łatwo możesz się domyślić, boty na Instagram są po prostu programami, które pozwalają zdobywać obserwujących na Instagramie, a koszt ich użytkowania wynosi zwykle mniej niż usługa rozwoju konta oferowana przez firmę, jak w poprzednim punkcie.

Wadą używania botów jest to, że tak czy inaczej początkowo musimy włożyć trochę czasu i pracy w odpowiednie ustawienie narzędzia, a przy tym bardzo uważać, by nie przekroczyć limitów operacji follow/unfollow czy lajków, które narzucone zostały przez Instagram i których złamanie może grozić nieprzyjemnymi konsekwencjami.

Najbezpieczniejszymi i najbardziej skutecznymi botami, jakie obecnie są na rynku, są Inflact i Hyper IBF.

4. Jak zdobywać followersów na Instagramie: polecane strony

Praktyką szeroko rozpowszechnianą w ostatnim czasie, służącą szybkiemu zwiększeniu liczby followersów na Instagramie, jest kupowanie obserwujących na Instagramie za pośrednictwem stron specjalizujących się w tego typu ofercie.

Istnieje całe mnóstwo stron, które oferują kupno followersów na Instagramie – mogą być oni międzynarodowi albo pochodzący z określonego kraju, pochodzić od botów lub nieaktywnych kont, ale też być całkowicie prawdziwi.

Z pewnością lepiej jest zakupić obserwujących na stronie, która gwarantuje, że followersi będą reprezentowani przez rzeczywistych, aktywnych użytkowników. Wśród takich stron bardzo dobrze wypadają SocialMediaBiz i Instalikes – serwisy w języku polskim, oferujące usługi na Instagram i inne social media.

FOLLOWERS NA INSTAGRAM – NAJLEPSZE STRONY

Ocena: 4.9/5

Ocena: 4.8/5

Ocena: 4.6/5

Procedura zwiększenia followersów dzięki tym stronom jest bardzo prosta: wystarczy wybrać liczbę obserwujących, których chcesz otrzymać, wskazać adres URL lub nazwę użytkownika, co pozwoli namierzyć twój profil na Instagramie, a następnie dokonać płatności.

Zalet kupowania obserwujących na Instagramie jest naprawdę wiele: tzw. efekt bandwagon, który powoduje, że zaczyna cię obserwować coraz więcej użytkowników głównie dlatego, że widzą, że masz już sporo followersów i lajków.

Poza tym twój wizerunek poprawi się nie tylko w oczach innych użytkowników, ale i marek, które zaczną postrzegać cię jako potencjalnego influencera, któremu warto zaproponować płatną współpracę.

5. Jak zdobyć więcej obserwujących na Instagramie dzięki reklamie

Ogłoszenia reklamowe na Instagramie są skutecznym sposobem na to, by błyskawicznie dotrzeć do dużej liczby użytkowników i tym samym szybko zwiększyć obserwujących na Instagramie. To dlatego, że pokazują one publikowane przez ciebie treści osobom, które w przeciwnym razie by ich nie zobaczyły.

Najlepsze w tym jest to, że Instagram Ads pozwalają ci dotrzeć bardzo precyzyjnie do tych odbiorców, którzy przynależą do twojej niszy na rynku. Na etapie programowania kampanii możesz ustawić:

 • target geograficzny
 • zainteresowania (np. sport, jedzenie, fitness, muzyka)
 • zachowania użytkowników (np. kierujesz reklamę do osób, które chętniej obserwują inne profile)
jak szybko zdobyć followersów na instagramie

Są dwa główne miejsca, gdzie możesz umieścić reklamę: Instagram feed oraz Instagram stories. Ponadto możesz sponsorować zdjęcie, filmik lub sekwencję krótkich filmików.

Większość firm i managerów social media używa reklam na Instagramie w celu sprzedania produktu lub usługi, ale w rzeczywistości to narzędzie wykorzystywane jest również przez wielu początkujących influencerów, których celem jest zdobycie popularności na Instagramie.

W porównaniu ze strategią follow/unfollow stosowanie Instagram Ads jest bardziej skuteczne, ponieważ użytkownicy, którym pojawi się twoja reklama, od razu przyporządkują twojemu profilowi wyższą wartość (co przełoży się na liczbę obserwujących i lajków).

6. Jak szybko zdobyć followersów na Instagramie: konkurs

Jeśli prowadzisz profil jakiejś marki lub profil firmowy i zastanawiasz się, jak zdobyć followersów na Instagramie, najlepszym sposobem na to jest zorganizowanie spersonalizowanego konkursu na Instagramie.

Konkursy nie wychodzą z mody i zawsze przynoszą satysfakcjonujące rezultaty. To dlatego, że ludzie najzwyczajniej uwielbiają grać w różne gry i loterie, a szansa na wygranie czegoś za darmo dodatkowo ten mechanizm podkręca.

Ważne jest, żeby nagrody miały dla uczestników jakieś znaczenie. Jeśli skoncentrujesz się na nagrodach, które mogą okazać się dla kogoś istotne i wartościowe, twój konkurs szybko się rozprzestrzeni podobnie jak wieść o prowadzonym przez ciebie profilu.

Skutecznym pomysłem na konkurs jest „Otaguj i wygraj”.

Chodzi o to, żeby użytkownik oznaczył swojego przyjaciela. To niezawodny sposób na zwiększenie w sposób organiczny obserwujących na Instagramie, zwłaszcza, że otagowana osoba otrzymuje od razu powiadomienie.

jak zdobyć followers na instagramie

W ten sposób użytkownicy od razu trafią na twój profil, a jeśli zawartość ich zainteresuje, zaczną cię obserwować.

W regułach konkursu możesz poprosić też o otagowanie 2 lub 3 osób, jeśli nagroda jest faktycznie tego warta. Efekty będą naprawdę znakomite.

Konkurs musi mieć rzecz jasna limit czasowy – po jego upływie, wybierasz losowo jedną z osób i ogłaszasz ją zwycięzcą!

7. Jak zdobyć followersów na Instagramie za darmo: aplikacje

Inną sztuczką na to, by zdobyć nowych obserwujących na Instagramie szybko (i za darmo), jest skorzystanie z tzw. aplikacji wymiany followersów. O co w tym chodzi?

Aplikacje tego rodzaju bazują głównie na zarabianiu wirtualnej waluty, które możesz otrzymać, obserwując inne profile lub lajkując zdjęcia i wideo proponowane przez aplikację.

W zamian za twój wysiłek wirtualne pieniądze mogą zostać w każdej chwili wymienione na rzeczywiste lajki i obserwujących, pochodzące od użytkowników, którzy podobnie jak ty korzystają z tej aplikacji.

Poza tym wirtualną walutę możesz kupić, jeśli nie chce ci się angażować w ich zdobycie własnego czasu i pracy.

jak zdobyć followersów na instagramie aplikacja

Jakie są najlepsze aplikacje tego typu?

Nie jest łatwo odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ co chwila się one zmieniają. Przez to też mają dość krótkie życie i nie zapewniają stabilnego źródła followersów. Jest ich jednak bardzo dużo i niektóre są naprawdę dobrze oceniane przez użytkowników. Bez problemu wyszukasz je w Google Play lub Apple Store, wpisując „darmowi obserwujący na Instagramie”.

Jak zdobyć obserwujących na Instagramie: podsumowanie

Zobaczyliśmy więc, jak zdobyć followersów na Instagramie, dzięki 7 skutecznym i szeroko wykorzystywanym technikom, zarówno przez influencerów, jak i managerów social media.

Pamiętaj, że ilość obserwujących nic nie będzie znaczyła, jeśli nie zadbasz o to, by twój profil był efektywny i zoptymalizowany tak, by osiągać konkretne rezultaty (np. sprzedaż produktów i usług lub nawiązywanie współpracy z markami jako influencer).

Instagram może być prawdziwą kopalnią złota, jeśli wiesz, jak wykorzystać jego potencjał – a w tym może pomóc ci lektura poradnika „Jak wypromować profil na Instagramie i zacząć na nim zarabiać?”.

Za kilka miesięcy będziesz mógł cieszyć się z osiągniętych wyników!

3/5 - (3 votes)

Czytaj również: