Książki o marketingu internetowym: 10 najlepszych pozycji

książki o marketingu internetowym

Prowadzisz własną firmę i chciałbyś dowiedzieć się więcej o marketingu internetowym? Jeśli tak, to świetnie trafiłeś! Książki o marketingu internetowym z naszej listy na pewno okażą się bardzo pomocne.

Internet kryje w sobie nieograniczone możliwości. Warto więc wykorzystać je do własnych celów i rozwinąć własny biznes. Nie ma sensu jednak działać po omacku – to strata czasu i energii. A też łatwo się zniechęcić, nie widząc efektów.

Mimo że mówimy cały czas o e-marketingu, doskonałym źródłem wiedzy na ten temat są… stare, dobre książki. W tym artykule zaprezentujemy 10 najlepszych pozycji, jakie dostępne są na rynku. Będą to książki zarówno dla początkujących, jak dla zaawansowanych. Jeśli pasjonuje cię marketing internetowy, książki z poniższego rankingu zaspokoją twoją żądzę informacji.

1. E-mail marketing oswojony - A. Dąbrowski, F. Kłodawski

E-mail marketing to bardzo istotna część marketingu internetowego. Niestety mało kto naprawdę umie skutecznie go prowadzić.

Na szczęście z pomocą przychodzą Artur Dąbrowski i Filip Kłodawski. W swojej książce „E-mail marketing oswojony. Teoria, praktyka, prawda” zawarli wszystkie najistotniejsze informacje, które pozwolą ci skutecznie wykorzystać możliwości e-mail marketingu.

Przeczytasz tu o mitach, jakie już od dawna krążą wokół tej dziedziny. Dowiesz się, co zrobić, żeby twoje newslettery odnosiły sukces i zjednywały klientów. To wcale nie takie proste, bowiem większość tego typu maili ląduje w koszu.

2. Content Marketing i Social Media - Barbara Stawarz

Content Marketing i Social Media. Jak przyciągnąć klientów” Barbary Stawarz to chyba jedna z najlepszych książek o content marketingu, jakie dostępne są obecnie na rynku.

Jak wiadomo, marketing internetowy i social media są ze sobą ściśle powiązane. Jedno praktycznie nie istnieje bez drugiego. Warto więc wykorzystać stwarzane przez ten fakt możliwości. Obojętne, czy jesteś studentem marketingu, zajmujesz się marketingiem profesjonalnie w dużej korporacji, czy prowadzisz własną firmę i chcesz ją rozwinąć także w Internecie. W każdym z tych przypadków polecamy przeczytać tą książkę.

Pozycja ta napisana jest bardzo prostym i przystępnym językiem. Nawet zupełnie początkujący marketingowiec załapie wszystko.

3. Marketing społecznościowy - Arkadiusz Podlaski

W dzisiejszych czasach tradycyjne media tracą na zainteresowaniu publiczności. Wszystko przenosi się do Internetu, gdzie użytkownicy spędzają całe swoje dnie, a czasem i noce. Warto to wykorzystać i także przenieść własne działania marketingowe do sieci. Ale jak to zrobić?

Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w książce Arkadiusza Podlaskiego „Marketing społecznościowy. Tajniki skutecznej promocji w social media„. Przeczytasz tutaj o porażkach i sukcesach znanych marketingowców w social media. To pozwoli ci dokonywać lepszych wyborów i uczyć się na cudzych błędach. Dodatkowo poznasz zasady marketingu wirusowego i szeptanego. Po tej lekturze sam staniesz się ekspertem i będziesz mógł udzielać porad innym.

4. Kup teraz! Jak stworzyć swój e-sklep i odnieść sukces - Maciej Stodolny

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z marketingiem internetowym, ta pozycja będzie dla ciebie idealna. „Kup teraz! Jak stworzyć swój e-sklep i odnieść sukces” Macieja Stodolnego to książka w sam raz dla początkujących marketingowców.

Obojętne, czy prowadzisz własny sklep internetowy, czy zajmujesz się marketingiem w większej firmie, ta książka o marketingu internetowym to twój pierwszy krok do sukcesu w sieci. Dowiesz się tutaj, jakie są najczęstsze błędy popełniane przez „specjalistów”. Poznasz techniki i metody, które działają i które pozwolą ci zabłysnąć wśród konkurencji.

Jeśli szukasz książki o marketingu internetowym, ponieważ chcesz przenieść sprzedaż do sieci, ta pozycja jest dla ciebie idealna!

5. E-marketing. Współczesne trendy - J. Królewski, P. Sala

Książka Jarosława Królewskiego i Pawła Sali „E-marketing. Współczesne trendy. Pakiet startowy” to prawdziwe kompendium wiedzy o marketingu internetowym. Z uważnie prześledzonych projektów doświadczonych marketingowców wyciągają oni przydatne wnioski i porady, które tylko czekają, żebyś z nich skorzystał.

Z książki tej dowiesz się, dokąd zmierza współczesny marketing i poznasz cechy dobrego, nowoczesnego speca od marketingu. Jak się okazuje, miłość do technologii i kreatywność to dwie najważniejsze cechy, jeśli chcesz stać się królem e-marketingu. Oprócz tego, dowiesz się, czym jest marketing 3.0, jak dbać o internetowego klienta, jak prowadzić kampanię e-mail marketingową i jak wykorzystać nowe technologie do stworzenia przewagi konkurencyjnej.

6. E-marketing w praktyce - Artur Maciorowski

Jeśli szukasz książki o marketingu internetowym, która nauczyłaby cię wszystkiego, co niezbędne, ten podręcznik zapewne ci się spodoba. „E-marketing w praktyce. Strategie skutecznej promocji online” Artura Maciorowskiego to kompleksowy przewodnik po świecie e-marketingu.

Z tej książki dowiesz się, jak określić twoją grupę docelową i dobrać działania i strategie, które pozwolą ci sobie ją zjednać. Nauczysz się planować internetowe akcje marketingowe od początku do końca i poznasz całą gamę technik marketingu internetowego, z której będziesz mógł wybrać te, które najbardziej ci pasują.

Z pomocą tej lektury wypromujesz twój biznes. Nieważne, czy posiadasz małą czy średnią firmę. Jeśli będziesz podążał za wskazówkami, wypromujesz swoją markę i podbijesz Internet.

7. E-marketing. Strategia, planowanie, praktyka - Grzegorz Mazurek

Może do tej pory nie zdawałeś sobie z tego sprawy, ale marketing może być sprawą życia lub śmierci. Przynajmniej jeśli chodzi o twoją firmę, bo to ona może zginąć śmiercią tragiczną, jeśli w porę nie przeniesiesz jej działań również do Internetu.

Jeśli nie wiesz, jak to dokładnie zrobić, albo pragniesz zgłębić temat, polecamy książkę profesora Grzegorza Mazurka „E-marketing. Strategia, planowanie, praktyka„. Jest to książka, która zawiera w sobie zarówno czystą teorię, jak i ćwiczenia, które pozwolą ci lepiej utrwalić wiedzę. Do tego pozycja zawiera także studium różnych przypadków, z których wyciągnąć można pomocne wnioski.

Książka ta to całościowe wprowadzenie w tematykę marketingu internetowego. Polecamy zarówno początkującym, jak i zaawansowanym specjalistom od marketingu.

8. Odnieś sukces w sieci! - Krzysztof Morawski

Krzysztof Morawski to ekspert w dziedzinie marketingu internetowego. Od lat szkoli i wspiera początkujących i doświadczonych marketingowców. Obojętne, czy posiadasz już sklep online, myślisz o przeniesieniu biznesu do sieci lub pragniesz prowadzić stronę internetową. W książce „Odnieś sukces w sieci! Praktyczny przewodnik po e-marketingu dla małych i średnich firm” znajdziesz wszystkie potrzebne ci wskazówki.

Internet pełen jest możliwości sprzedażowych i promocyjnych, trzeba tylko wiedzieć jak je wykorzystać. Z tej książki dowiesz się, jak przygotować promocję internetową i nie wydać na nią fortuny, jak znaleźć i dotrzeć do twojej grupy docelowej oraz jak zwiększyć skuteczność twojej strony internetowej.

Jak się okazuje, marketing internetowy opiera się przede wszystkim na zaufaniu, systematyczności i podążaniu za nowinkami.

9. SEO jako element strategii marketingowej Twojej firmy - Paweł Cengiel

Jeśli interesujesz się marketingiem internetowym, zapewne wiesz, że w dzisiejszych czasach zaistnieć bez SEO jest praktycznie niemożliwe. Optymalizacja wyszukiwarki internetowej i pozycjonowanie to podstawa bycia widocznym w Internecie. Wszystkim, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej, polecamy książkę Pawła Cengiela „SEO jako element strategii marketingowej Twojej firmy„.

Książka ta to prawdziwe kompendium wiedzy o SEO. Obojętne, czy sam się tym zajmujesz, czy zlecasz takie działania firmie trzeciej. Warto posiadać podstawową wiedzę na ten temat. Książka ta wprowadzi się w tajniki SEO, nauczy podstawowych pojęć, które dla zupełnego ignoranta są kompletnie niezrozumiałe, i wytłumaczy ci, jak to wszystko działa.

10. Twoja firma w social mediach - Marcin Żukowski

Chyba każdy, w obecnych czasach, korzysta w jakimś stopniu z mediów społecznościowych. Dlatego też są one świetnym miejscem i narzędziem dla marketingu internetowego. Jeśli posiadasz małą lub średnią firmę i pragniesz rozwijać się także w social media, polecamy przeczytać książkę Marcina Żukowskiego „Twoja firma w social mediach. Podręcznik marketingu internetowego dla małych i średnich przedsiębiorstw„.

Autor książki, ekspert w dziedzinie social mediów, z łatwością udowodni ci, że wcale tak dużo o social media nie wiesz. Wprowadzi cię w tajniki portali społecznościowych i nauczy, jak wykorzystać je do promowania własnej marki, zjednywania klientów i powiększania grupy docelowej.

To właśnie z tej książki dowiesz się o nowinkach w wirtualnym świecie i będziesz mógł je wykorzystać, zanim obudzi się twoja konkurencja.

To już koniec naszej listy, w której zaprezentowaliśmy najlepsze książki o marketingu internetowym. Jak widać, oferta dostępna na rynku jest obfita i różnorodna. To już od ciebie zależy, czy wolisz zacząć od pozycji dla początkujących, czy skusisz się na coś dla bardziej zaawansowanych. Mamy nadzieję, że z pomocą tych książek poprawisz swoje umiejętności i osiągniesz oczekiwany sukces.

5/5 - (2 votes)

Czytaj również: