Kurs Adobe Premiere: najlepsze szkolenia online

Kurs Adobe Premiere

Zastanawiasz się, jak działa i na czym polega praca w Adobe Premiere? Chcesz zacząć używać tego programu do edycji swoich filmów? Kurs Adobe Premiere to w takim razie coś dla ciebie!

Montaż filmów to dziś dziedzina, w której może odnaleźć się każdy. Wystarczy laptop lub komputer stacjonarny i odpowiedni program. Adobe Premiere to program, który nie tylko jest intuicyjny, ale pozwala również osiągnąć świetne rezultaty małym kosztem. Aby z niego skorzystać, należy jednak posiadać wiedzę praktyczną.

Aby zdobyć tę wiedzę, wystarczy wziąć udział w jednym z kursów Adobe Premiere online. Szkolenia tego typu nie są drogie, a wszystkie wykłady i zadania można odbyć bez wychodzenia z domu lub z dowolnego miejsca na Ziemi. Czytaj dalej i znajdź kurs Adobe Premiere, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom!

Najlepsze kursy Adobe Premiere

1. Adobe Premiere Pro CC - kurs montażu od podstaw - Adrian Wzorek

Adobe Premiere Pro CC – kurs montażu od podstaw” to szkolenie stworzone przez Adriana Wzorka, profesjonalnego operatora kamery i fotografa. Jeśli nie masz pojęcia o montażu filmów, a chcesz zająć się tym profesjonalnie (lub chociażby hobbistycznie), ten kurs montażu wideo będzie dla ciebie odpowiedni.

Podczas kursu poznasz najważniejsze funkcje i możliwości programu Adobe Premiere. Dowiesz się, jak ciąć i łączyć kadry, jak dostosować dźwięk, poprawić kolorystykę i dodać efekty specjalne.

Szkolenie składa się z 58 wykładów podczas których poznasz teorię, którą następnie możesz wykorzystać w zadaniach praktycznych i projekcie końcowym. Po ukończeniu kursu możesz również ubiegać się o certyfikat, który wzbogaci twoje CV.

2. Kurs Adobe Premiere Pro CS5 - esencja - Ksawery Kargól

Kurs Adobe Premiere Pro CS5 – esencja” to szkolenie stworzone przez Ksawerego Kargóla, przeznaczony dla początkujących użytkowników programu. Autor wybrał najstotniejsze informacje i narzędzia i stworzył przejrzysty przewodnik.

Podczas tego szkolenia dowiesz się, jak stworzyć nowy projekt, jakie narzędzia wybrać i jak z nich korzystać oraz jaka jest wygodna i poprawna kolejność działań podczas montażu filmu. Poznasz również światowe standardy tworzenia wideo oraz nauczysz się wykorzystywać efekty specjalne.

Kurs ten trwa 5 godzin i podzielony jest na 70 wykładów w formie wideo online. W momencie zakupu kursu, otrzymujesz dożywotni dostęp do treści.

3. Wprowadzenie do Adobe Premiere Pro - Juanmi Cristobal

Introduction to Adobe Premiere Pro” to w zasadzie połączenie 6 krótszych kursów, które wprowadzą cię w świat montażu filmów i programu Adobe Premiere. Autorem jest zawodowy fotograf i edytor wideo Juanmi Cristobal.

Podczas kursu poznasz podstawy pracy w Adobe Premiere Pro. Nauczysz się edytować własne wideo, obojętne, czy ich przeznaczeniem jest użytek prywatny, Internet czy telewizja. Dowiesz się, jak poprawnie ciąć materiał, jak pracować nad oświetleniem, kolorem, dźwiękiem i efektami.

Cały kurs jest w języku hiszpańskim, jednak dostępne są napisy, zarówno po angielsku, jak i po polsku.

4. Professional Audiovisual Editing with Adobe Premiere Pro - Giacomo Prestinari

Przejdźmy teraz do kursów oferowanych na stronie Domestika. Szkolenie „Professional Audiovisual Editing with Adobe Premiere Pro” to kurs Adobe Premiere autorstwa Giacoma Prestinariego. Cały kurs jest w języku hiszpańskim, ale dostępne są także napisy w języku angielskim.

Wszystkiego nauczymy się od profesjonalisty, który pracował między innymi nad edycją reklam Coca-Coli, Ikea czy Volkswagena. Prestinari przedstawi techniki i tricki związane z montażem filmów w jego ulubionym programie.

Pod koniec kursu wykonasz projekt końcowy, który pozwoli ci wykorzystać w praktyce wszystkie zdobyte informacje. Po ukończeniu projektu otrzymasz certyfikat, który wzbogaci twoje CV.

5. Adobe Premiere Pro dla początkujących - Alex Hall

Adobe Premiere Pro dla początkujących” to jak sama nazwa wskazuje, szkolenie odpowiednie nawet dla zupełnie zielonych w temacie. Autorem jest zawodowy fotograf, edytor i twórca filmów.

Podczas kursu nauczysz się profesjonalnie edytować wideo i montować filmy. Kurs podzielony jest na 6 sekcji tematycznych. Każda z nich wprowadzi cię w kolejny krok projektu, aż do końcowego działania, jakim jest eksport gotowego filmu.

Cały kurs jest w języku angielskim. Dostępne są też polskie napisy. Całość trwa ponad 7 godzin i podzielona jest na 40 lekcji. Na koniec możesz ubiegać się o certyfikat ukończenia kursu.

6. Adobe Premiere Pro na potrzeby edycji wideo - Eduardo Chatagnier

Adobe Premiere Pro na potrzeby edycji wideo” to idealne szkolenie Adobe Premiere dla tych, którzy aspirują do zostania profesjonalnymi edytorami wideo.

Kurs składa się z 6 minikursów, które przeprowadzą cię przez cały proces montażu filmów, od zainstalowania programu aż do eksportu gotowego filmu. Nauczysz się również używać różnych zsynchronizowanych kamer i korzystać z narzędzia Multicam.

Kurs jest w języku portugalskim, ale to nie powinno cię zniechęcać, ponieważ dostępne są napisy w języku angielskim i polskim. Składa się z 40 lekcji, więc cena na pewno nie jest wygórowana.

7. Wprowadzenie do korekcji kolorów w programie Adobe Premiere Pro - Sergio Marquez

Wprowadzenie do korekcji kolorów w programie Adobe Premiere Pro” to nieco inne szkolenie Adobe Premiere niż te opisane do tej pory. Autor kursu Sergio Marquez skupia się tutaj na jednym konkretnym narzędziu, a mianowicie na Lumetri.

Jest to narzędzie do korekcji koloru w filmach. To dzięki niemu możesz wyrównać nieudane momenty, nadać twojemu dziełu niepowtarzalnego charakteru lub po prostu zmienić to, co nie podoba ci się w wersji oryginalnej.

Na koniec stworzysz własny projekt i otrzymasz ocenę innych uczestników i samego prowadzącego. Kurs Adobe Premiere składa się z 36 lekcji w języku hiszpańskim z polskimi napisami.

8. Adobe Premiere Pro CC: Łatwy Montaż Wideo w Premiere Pro - Phil Ebiner

To już ostatni kurs montażu filmu, jaki zaprezentujemy w tym artykule. „Adobe Premiere Pro CC: Łatwy Montaż Wideo w Premiere Pro” to szkolenie autorstwa Phila Ebinera. Dostępne jest ono na platformie Udemy w cenie 99,99 PLN.

Podczas kursu, dowiesz się, jak zmontować film od początku do końca korzystając z profesjonalnych technik. Nauczysz się dobierać odpowiednie ustawienia, poprawisz kolorystykę wideo, dodasz efekty wizualne i poznasz techniki użycia green screen.

Kurs trwa 7 godzin i zawiera 83 wykłady w formie wideo online. Oznacza to, że wszystkie lekcje są zawsze do twojej dyspozycji, obojętne gdzie się znajdujesz, wystarczy dostęp do internetu i laptop lub telefon.

Czym jest Adobe Premiere?

Montaż filmowy to istotny element tworzenia dzieła filmowego. Polega on na łączeniu poszczególnych kadrów, usuwaniu i dodawaniu fragmentów nagranego wcześniej materiału.

Adobe Premiere pozwala montować fragmenty wideo w dowolne konfiguracje, dodawać efekty specjalne i dowolnie zmieniać parametry.

Oferowane przez program narzędzia przydają się nie tylko przy wielkich produkcjach. Jeśli tworzysz wideo na potrzeby swojej firmy lub prywatnie dla rozrywki, nagrywasz film z wakacji albo regularnie publikujesz vlogi, Adobe pozwoli ci osiągnąć świetne rezultaty.

Jeśli nie wiesz, jak się do tego zabrać, kursy Adobe Premiere pomogą ci zdobyć odpowiednią wiedzę i umiejętności. A wszystko to bez wychodzenia z domu i w dogodnym dla ciebie czasie.

Program ma wiele różnych wersji, w tym najnowszą z 2022 roku, jednak najczęściej wybieraną jest Adobe Premiere Pro CC. Na rynku istnieje oczywiście wiele alternatyw. Te dorównujące jakością i ilością funkcji to Vegas Pro, Nuke czy Shotcut.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o montażu filmów, przeczytaj nasz artykuł.

5/5 - (2 votes)

Czytaj również: