Szukaj
Close this search box.

Kurs GIMP: najlepsze szkolenia online i egzamin z GIMPA

kurs gimp

Zastanawiasz się, jak działa i na czym polega praca w GIMP? Chcesz zacząć własnoręcznie korzystać z tego narzędzia, ale nie wiesz jak? Kursy GIMP to w takim razie coś dla ciebie!

GIMP to bezpłatny program do edycji obrazów i grafiki rastrowej. Dostępny jest w wersjach na Mac, Windows, Linux i inne systemy operacyjne. Ze względu na bogatą paletę funkcji, jaką oferuje, jest to narzędzie chętnie wybierane zarówno przez amatorów, jak i przez profesjonalistów.

Korzystanie z GIMPa nie jest trudne, ale trzeba mieć podstawowe informacje o jego działaniu.

Aby zdobyć tę wiedzę, wystarczy wziąć udział w jednym z kursów GIMP. Szkolenia tego typu nie są drogie, a wszystkie wykłady i zadania można odbyć bez wychodzenia z domu lub z dowolnego miejsca na Ziemi. Czytaj dalej i znajdź kurs GIMP, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom!

GIMP: co to takiego?

Jak już wspomnieliśmy, GIMP to darmowy program do edycji obrazów. Podobnie jak Photoshop oferuje on szeroką gamę narzędzi, które pozwalają zarówno na obróbkę fotografii, jak i przygotowanie grafik na potrzeby pracy w internecie.

Dużą zaletą GIMPa jest fakt, że korzysta z niego wielu użytkowników, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, a jego rozwojem interesuje się całe grono programistów. Dzięki temu istnieje wiele wtyczek oferujących zupełnie nowe, często oryginalne i zaskakujące funkcje.

Przeczytaj też: Kursy grafiki 3D, modelowania i drukowania

Kurs GIMP: 6 najlepszych szkoleń

1. Kurs Gimp 2.10 - praktyczne projekty - Błażej Witkowski

Kurs Gimp 2.10 – praktyczne projekty” to bardzo rzeczowy i konkretny kurs GIMP dla średniozaawansowanych. Jeśli masz już jakieś pojęcie, jak korzystać z tego programu, poradzisz sobie bez problemu.

Podczas kursu dowiesz się, jak korzystać z najnowszej wersji GIMPa i jak wykorzystać wszystkie jego możliwości. Poznasz nowe funkcje i zaawansowane narzędzia, o których być może wcześniej nie miałeś pojęcia.

Nauczysz się tworzyć efektowne napisy, kreatywnie edytować portrety, tworzyć grafiki wedle najnowszych trendów i modyfikować zdjęcia za pomocą popularnych efektów.

2. Kurs GIMP w biznesie i marketingu - Błażej Witkowski

Kurs GIMP w biznesie i marketingu” to kolejne szkolenie tego samego autora Błażeja Witkowskiego, prawdziwego znawcy GIMPa.

Jest to kurs przeznaczony dla zupełnie początkujących, więc nawet jeśli nie masz pojęcia o GIMPie, nie musisz się przejmować.

Podczas szkolenia dowiesz się, jak można wykorzystać GIMPa w prowadzeniu biznesu i w marketingu. Nauczysz się szybko i skutecznie tworzyć grafiki do social mediów, przygotowywać banery reklamowe do Google Ads, projektować etykiety produktowe i wiele więcej.

3. Kurs GIMP 2.10 - podstawy edycji grafiki - Błażej Witkowski

Kurs GIMP 2.10 – podstawy edycji grafiki” to szkolenie, które bardzo przyda się wszystkim, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z GIMPem, ale nie wiedzą jak.

Dzięki kursowi dowiesz się wszystkiego od początku: jak dostosować przestrzeń roboczą do swoich potrzeb, jak wykorzystać najważniejsze narzędzia do rysowania, jak retuszować zdjęcia i usuwać niechciane elementy.

Dodatkowo nauczysz się pracy z warstwami, maskami, zaznaczeniami i przekształceniami, korekty kolorów, wykorzystania filtrów i gradientów i licznych technik pracy z tekstem.

4. GIMP 2.10 Grafika, Edycja i Obróbka Zdjęć od A do Z - Kursy Jak się Rozwijać

GIMP 2.10 Grafika, Edycja i Obróbka Zdjęć od A do Z” to kurs dla wszystkich. Znajdziesz w nim mnóstwo wskazówek, jak korzystać zarówno z podstawowych, jak i z zaawansowanych funkcji najnowszej wersji programu GIMP.

Nauczysz się wykorzystywać możliwości tego programu do prowadzenia biznesu online, krok po kroku stworzysz piękne projekty graficzne oraz dowiesz się, jak przygotowywać ciekawe pomoce szkolne, kampanie reklamowe i treści na social media.

Cały kurs trwa około 12 godzin i zawiera w sobie 71 wykładów online, w których weźmiesz udział bez wychodzenia z domu.

5. GIMP 2.10 Masterclass: From Beginner to Pro Photo Editing - Michael Davies

GIMP 2.10 Masterclass: From Beginner to Pro Photo Editing” to kolejny kurs dotyczący pracy w GIMPie, który nada się również dla początkujących.

Kurs jest w języku angielskim, jednak można włączyć polskie napisy, co ułatwi zrozumienie treści.

Dzięki temu szkoleniu poznasz podstawy GIMPa i nauczysz się edytowania zdjęć i grafik od początku do końca. Poznasz dokładnie wszystkie rodzaje warstw i ich zastosowanie oraz dowiesz się, jak stosować filtry.

6. GIMP 2.10 zrozumieć i używać. Od zielonego do biegłego. - Kamil Krzyżański

GIMP 2.10 zrozumieć i używać. Od zielonego do biegłego.” to już ostatni kurs jaki prezentujemy. Jest on w języku polskim i trwa około 13,5 godziny.

Podczas kursu dowiesz się, jak zainstalować program GIMP i dostosować go do swoich potrzeb. Następnie poznasz wszystkie podstawowe funkcje, bez których ciężko się obejść.

W końcu przejdziesz do samej pracy w GIMPie i nauczysz się przerabiania zdjęć, projektowania wizytówek i ulotek, sztuki fotomontażu i retuszowania zdjęć.

Egzamin GIMP Designer

Skoro przyjrzeliśmy się już najciekawszym kursom GIMP na rynku, warto pomyśleć o udokumentowaniu własnych umiejętności.

Strona Strefa Kursów oferuje unikalną możliwość podejścia do egzaminów, których zdanie na minimum 80 % pozwala otrzymać certyfikat specjalisty. Wśród dostępnych egzaminów znajdziesz te z programowania, projektowania oraz obróbki fotografii i wideo. Wśrod nich jest także Egzamin GIMP Designer.

Możliwość podejścia do egzaminu kosztuje jedynie 99 zł. Do egzaminu przystępujesz online, w dogodnym dla ciebie momencie. Podczas egzaminu zostaną zadane ci pytania wielokrotnego wyboru. Aby go zaliczyć musisz uzyskać 80%.

Nie musisz się martwić, jeśli nie uda ci się za pierwszym razem, możesz powtarzać podejścia do egzaminu z 7-dniową przerwą.

Po zdaniu egzaminu uzyskasz certyfikat w języku polskim i angielskim oraz zostaniesz wpisany do bazy specjalistów Strefy Kursów.

Kurs GIMP: dlaczego warto?

GIMP to niezwykle przydatny program graficzny, który może otworzyć przed tobą nieograniczone możliwości. Jednak nie wszystko od początku może wydać ci się intuicyjne.

Aby skutecznie korzystać z GIMP, należy poświęcić trochę czasu na praktykę. Duża liczba różnego rodzaju funkcji wymaga skupienia i poznania odpowiednich metod. Najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w kurs GIMP, który w krótkim czasie nauczy cię wszystkich potrzebnych działań i tricków.

Większość wyżej zaproponowanych kursów GIMP oferuje certyfikat ukończenia kursu, a więc będziesz w stanie wzbogacić twoje CV i tym samym pomóc zaprezentować zdobyte kompetencje przed potencjalnym pracodawcą.

Ponadto, warto podkreślić, że są to kursy niezwykle praktyczne, które nie ograniczają się do teorii, a tym samym pozwolą ci się od razu uniezależnić: będziesz mógł natychmiast zacząć pracę w programie GIMP!

Vote

Czytaj również: