Kursy grafiki 3d, modelowania i drukowania: 8 najlepszych szkoleń

kursy grafiki 3d

Zastanawiasz się, na czym polega grafika 3D? Planujesz zacząć przygodę z modelowaniem i projektowaniem 3D? A może chcesz poznać bardziej zaawansowane techniki i metody stosowane w projektowaniu trójwymiarowym? Jeśli tak, kursy grafiki 3D to coś, czego potrzebujesz!

Grafika 3D jest dziedziną grafiki komputerowej i zajmuje się wizualizacją trójwymiarowych obiektów. Wizualizacje 3D są obecnie bardzo często wykorzystywane w projektowaniu, np. w architekturze.

Grafika trójwymiarowa jest także bardzo popularna w grach komputerowych, ale ma swoje zastosowanie również podczas tworzenia filmów oraz w medycynie, szczególnie w celach diagnostycznych.

W tym artykule przedstawię ci najlepsze kursy grafiki 3D, jakie możesz znaleźć w Internecie. Są to jedne z najlepiej ocenianych szkoleń online. Aby móc zdobyć niezbędną wiedzę na temat modelowania, drukowania czy projektowania 3D, nie musisz więc nawet wychodzić z domu.

Przejrzyj ranking szkoleń i wybierz najlepszy dla siebie kurs grafiki 3D!

1. Kurs Blender od podstaw - Damian Kuk

Blender od podstaw – wprowadzenie do modelowania 3D” to szkolenie, dzięki któremu poznasz podstawy grafiki 3D i wskazówki na temat tworzenia projektów w darmowym programie Blender. Ten kurs grafiki 3D pomoże ci nauczyć się nakładania tekstur, tworzenia materiałów i budowania realistycznych modeli 3D.

Podczas szkolenia zdobędziesz podstawowe informacje o praktycznym użyciu narzędzi do modelowania, o pracy z trójwymiarowymi obiektami czy o mapowaniu tekstur.

Ponadto dowiesz się, jak animować obiekty, nanosić realistyczne renderowanie i oświetlenie, a także jak operować przedmiotami w trójwymiarowej przestrzeni. Jeśli chcesz zacząć przygodę z grafiką 3D, ten kurs będzie dla ciebie idealny!

2. Kurs Blender - zaawansowane techniki - Damian Kuk

Blender – zaawansowane techniki modelowania 3D” to druga część kursu prowadzonego przez Damiana Kuka, przeznaczona dla bardziej doświadczonych grafików i pasjonatów projektowania 3D. W tym szkoleniu zaznajomisz się z zaawansowanymi technikami pracy w programie Blender i udoskonalisz swoje umiejętności modelowania trójwymiarowego.

Kurs grafiki 3D na poziomie zaawansowanym pomoże ci zdobyć doświadczenie w pracy z wieloma modyfikatorami, w pracy w systemie nodów czy w zarządzaniu geometrią obiektów.

Ponadto nauczysz się tworzenia renderów produktowych, wizualizacji produktów oraz tworzenia i teksturowania realistycznych materiałów. Weź udział w szkoleniu i poznaj ogromne możliwości, jakie oferują zaawansowane funkcje Blendera.

3. Kurs Maya - Krzysztof Kopciowski

Maya – od teksturowania do animacji” jest kursem, z którego dowiesz się, jak tworzyć animacje oraz renderować obiekty. Zdobędziesz też praktyczną wiedzę na temat teksturowania i sprawdzonych technik operowania światłem w grafice 3D. Opanujesz rozwiązania, które pomogą ci osiągać w swoich pracach bardzo realistyczne rezultaty.

Ponadto zapoznasz się z głównymi koncepcjami, takimi jak: projekcja, edycja UV czy bump map. Będziesz mieć również okazję odkryć nieznane dotąd możliwości, jakie dają tekstury proceduralne. Szkolenie jest dedykowane wszystkim osobom znającym techniki modelowania, które chcą popracować nad bardziej zaawansowanymi aspektami programu Maya, niezbędnymi w ich codziennej pracy.

4. Kurs modelowania i drukowania 3D - Piotr Cichalewski

Kurs modelowania i drukowania 3D” to szkolenie online prowadzone przez Piotra Cichalewskiego, specjalistę ds. oprogramowania CAD i druku 3D. Podczas kursu opanujesz podstawy obsługi drukarki 3D. Autor wytłumaczy ci, jak zacząć modelować i jak tworzyć niesamowite trójwymiarowe wydruki.

Kurs grafiki 3D, w którym masz szansę wziąć udział, pozwoli ci zdobyć wiedzę na temat różnych technologii trójwymiarowego druku, podstaw modelowania oraz działania drukarek 3D. Szkolenie przeznaczone jest zarówno dla osób, które mają już podstawową wiedzę o działaniu tego typu drukarek, jak i dla tych, którzy zamierzają rozpocząć swoją przygodę z drukami w trójwymiarze.

5. Kurs AutoCAD modelowanie 3D - Elżbieta Śleboda

Kurs AutoCAD modelowanie 3D” to szkolenie stworzone przez Elżbietę Ślebodę. W swoim kursie autorka przygotowała niezbędne wskazówki dotyczące tworzenia wizualizacji 3D, jakie można wykonać w programie AutoCAD. Dzięki warsztatom tajniki modelowania trójwymiarowego nie będą ci już obce!

Proponowany kurs modelowania 3D składa się z 14 części i podzielony jest na 122 wykłady. Dowiesz się z nich wszystkiego o narzędziach, takich jak: ViewCube, Orbitai i Steering Wheel.

W trakcie szkolenia nauczysz się budować bryły i obiekty 3D, prymitywy siatki 3D, powierzchnie NURBS i wierzchołki sterujące, złożone bryły Algebra boole’a i wiele, wiele więcej!

6. Kurs 3ds Max od podstaw - Krzysztof Sałek

Kurs 3ds Max od podstaw” to szkolenie, dzięki któremu poznasz najważniejsze narzędzia 3ds Max i zaczniesz tworzyć profesjonalne projekty 3D. Kurs pomoże ci opanować umiejętności budowania obiektów geometrycznych i ich animacji, pracy z mapami UV i teksturami oraz kluczowania i edycji klatek.

Biorąc udział w szkoleniu, nauczysz się również prawidłowo poruszać po interfejsie programu 3ds Max, a co za tym idzie, zapoznasz się ze wszystkimi najistotniejszymi funkcjami i ustawieniami.

Ponadto dowiesz się, jak przygotowywać realistyczne materiały, jak dobierać optymalne ustawienia rendingu, a także jak w sposób zaawansowany operować cieniami i oświetleniem.

7. Wprowadzenie do modelowania pojazdów 3D - Alber Silva

Wprowadzenie do modelowania pojazdów 3D” to szkolenie prowadzone przez Albera Silvę, projektanta specjalizującego się w technikach 3D. Podczas kursu dowiesz się, jak teksturować, modelować oraz renderować samochód i inne pojazdy w programach Keyshot, Autodesk Maya, Substance Painter i Adobe Photoshop.

Ten kurs grafiki 3D nauczy cię umiejętności modelowania trójwymiarowego od podstaw i przekaże ci podstawową wiedzę na temat technik i metod stosowanych podczas tworzenia i modyfikowania obiektów 3D.

W trakcie warsztatów dowiesz się m.in. jak definiować projekt, jak szukać obrazów referencyjnych, a także w jaki sposób teksturować i eksportować mapy, aby stworzyć poprawny model 3D.

8. Kurs Grafika 3D dla początkujących - Mepi.pl

Grafika 3D dla początkujących 7 szkoleń online MEGAPACK” to kurs grafiki 3D, w którym poznasz działanie programów graficznych, takich jak: Blender 2.8-2.9, UE4, AutoCAD, 3ds max, Maya, Inventor oraz Rhino 3D. Szkolenie jest doskonałym wyborem dla osób początkujących, które chcą zapoznać się z tajnikami praktycznego modelowania i animacji 3D.

Warsztaty doskonale wprowadzą cię w świat grafiki trójwymiarowej i przygotują cię do podstawowej pracy nad modelami 3D. Podczas kursu będziesz uczył się tworzyć assety do gier, renderować sceny czy projektować domy, samochody, a także unikalne przedmioty podarunkowe, za pomocą druku trójwymiarowego.

Modelowanie, drukowanie, projektowanie i grafika 3D: czym jest i czemu służy?

Modelowanie 3D, inaczej projektowanie 3D, jest cyfrowym przedstawieniem dowolnych obiektów lub powierzchni, wykonanym przy pomocy specjalnych oprogramowań do modelowania trójwymiarowego.

Drukowanie 3D to natomiast drukowanie przestrzenne, polegające na tworzeniu obiektu fizycznego, dzięki nanoszeniu kolejnych warstw materiału. Jest ono możliwe po wykonaniu modelu komputerowego 3D oraz dzięki zastosowaniu programu do obróbki trójwymiarowej oraz specjalnego materiału do druku.

Grafika 3D polega na trójwymiarowej prezentacji danych geometrycznych, które następnie umożliwiają wprowadzenie zmian oraz renderowanie na ich podstawie dwuwymiarowych obrazów. Grafika trójwymiarowa ma za zadanie wizualizować wyobrażenia twórcy.

Przedstawianie obiektów w trójwymiarze możliwe jest dzięki zastosowaniu specjalnych programów graficznych. Najpopularniejsze programy do modelowanie, projektowania i grafiki 3D to:

 • Blender 3D
 • AutoDesk TinkerCAD
 • Google SketchUp
 • Open SCAD
 • LeoCAD
 • Rhino
 • Maya
 • 3DS Max
 • Vectary
 • Meshmixer
 • SculptGL
 • ZBrushCoreMini
 • SketchUp Free
 • Wings3D
 • Leopoly

Jak widzisz, oferta programów do modelowania, projektowania i grafiki 3D jest ogromna. Powyższa lista zawiera zarówno bezpłatne, jak i płatne programy, dlatego każdy może znaleźć odpowiednie dla siebie oprogramowanie.

Jak już wspomniałam, grafika 3D ma bardzo szerokie zastosowanie i w ostatnich czasach stała się bardzo popularna. Wykorzystywana jest do tworzenia wirtualnej rzeczywistości czy opracowywania gier komputerowych i animacji.

Stosowana jest także w przemyśle, lotnictwie, architekturze, edukacji, medycynie, turystyce, rozrywce, sztuce oraz marketingu cyfrowym.

Aby nauczyć się projektowania i grafiki 3D lub wzbogacić swoje umiejętności, wybierz kurs grafiki 3D. Dzięki szkoleniom możesz w krótkim czasie nauczyć się wszystkich niezbędnych działań i ciekawych sztuczek. W ten sposób zdobędziesz cenne umiejętności z dziedziny projektowania trójwymiarowego, które obecnie są niezwykle pożądane.

Wszystkie zaprezentowane wyżej kursy grafiki 3D są bardzo praktyczne, gdyż oprócz teorii zawierają mnóstwo ćwiczeń, zadań oraz przykładów. Dodatkowo oferują one certyfikat ukończenia kursu, co potwierdzi zdobyte przez ciebie umiejętności.

Zobacz także: Programy graficzne online: 10 najlepszych darmowych i płatnych

5/5 - (1 vote)

Czytaj również: