Jak wybrać kurs Instagrama? Ranking 8 najlepszych kursów

kurs Instagrama

Wiele się mówi o zarabianiu na Instagramie i o tym, w jaki sposób ten portal społecznościowy pozwala się rozwinąć mniejszym i większym przedsiębiorcom, ale i osobom tworzącym krok po kroku swoją markę osobistą. Rzeczywiście, Instagram, choć jest już z nami od wielu lat, wciąż stanowi jedno z najważniejszych mediów pozwalających rozreklamować swoją działalność.

Jeśli nie masz do dyspozycji usług specjalisty od marketingu w social media, zapewne szukasz sposobu na samodzielne przyswojenie tej niezwykle użytecznej wiedzy, która pomogłaby nadać tempa twojej karierze. Kurs Instagrama czy szkolenie Instagrama to właśnie jeden z tych sposobów.

Na rynku jest wiele dostępnych kursów Instagrama oraz innych warsztatów i szkoleń tłumaczących w przystępny sposób, jak skonstruować skuteczną kampanię reklamową, jak pozyskiwać obserwujących i nowych klientów oraz jak promować swoje produkty i usługi na Instagramie.  

W dzisiejszym wpisie zobaczymy, jak wybrać kurs Instagrama, który najlepiej będzie odpowiadał naszym potrzebom. Przygotowałem ranking 8 szkoleń Instagrama online, w różnych cenach, by każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie: nie tylko amator, ale i pragnący rozwinąć swoje umiejętności profesjonalista!

1. Marketing i sprzedaż na Instagramie - Katarzyna Głąb

Z kolei na platformie Strefa Kursów, wśród licznych szkoleń, znajdziemy również kurs Marketing i sprzedaż na Instagramie, przygotowany przez specjalistkę w dziedzinie mediów społecznościowych i trenerkę biznesu Katarzynę Głąb.

To niezwykle kompleksowy kurs, w bardzo przystępnej cenie, który zdążył już zebrać kilkadziesiąt pozytywnych opinii użytkowników. Szkolenie to koncentruje się wyłącznie na Instagramie i uczy, w jaki sposób przekształcić swoje konto na tej platformie społecznościowej w dobrą wizytówkę firmy i zacząć wykorzystywać cały potencjał Instagrama do promocji swojego biznesu.

Kurs kierowany jest zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników Instagrama. Jego główną zaletą jest to, że koncentruje się przede wszystkim na darmowych narzędziach pozwalających na zwiększenie zasięgów i poprawę wyników sprzedaży, więc nie musisz mieć obaw, że twoja inwestycja w ten kurs okaże się potem studnią bez dna.

Na kurs składa się 5 modułów zawierających lekcje wideo (podgląd przykładowej lekcji jest za darmo). Dowiesz się, jak stworzyć skuteczny profil na Instagramie, jakie treści powinny znaleźć się na Instagramie biznesowym, w jaki sposób zaangażować odbiorców oraz jak wykorzystać płatne reklamy na Instagramie.

2. Instagram 2021 - Niezbędne podstawy! dla biznesu - Michał Lubaszewski

Instagram 2020 – Niezbędne podstawy! dla biznesu to kurs dostępny na platformie Udemy, przygotowany przez Michała Lubaszewskiego – młodego lecz doświadczonego już specjalistę w dziedzinie marketingu cyfrowego.

To kurs Instagrama w pełnym tego słowa znaczeniu, bowiem uczy używania tej platformy społecznościowej od zera do poziomu eksperckiego, dzięki czemu opanujesz ją w 100% tak, by jak najlepiej wykorzystać ją do promowania twojego biznesu i sprzedaży.

Kurs zebrał mnóstwo pozytywnych opinii i jest absolutnym bestsellerem na stronie Udemy. Trwa ponad 5 godzin, a dodatkowo udostępnia konsultacje z jego autorem. Dzięki niemu stworzysz skuteczny content plan, nie popełnisz błędów konkurencji, nauczysz się tworzyć kampanie reklamowe oraz pozyskiwać nowych, ale i lojalnych klientów.

Szkolenie jest na bieżąco aktualizowane. Masz do niego dożywotni dostęp, a po jego ukończeniu otrzymasz certyfikat. Standardowa cena już jest przystępna, a co więcej niekiedy można trafić na bardzo atrakcyjne obniżki.

3. Zacznij przygodę z reklamami na Facebooku i Instagramie 2020 - Monika Czaplicka

Zacznij przygodę z reklamami na Facebooku i Instagramie 2020 to jeden z najbardziej atrakcyjnych cenowo kursów w tym zestawieniu, co w żaden sposób nie umniejsza jego wartości. Powiem więcej: przygotowała go Monika Czaplicka, bezdyskusyjna ekspertka w dziedzinie social media, autorka popularnych książek na temat biznesu oraz znanej wielu akcji „Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka”. Firmy, z którymi współpracowała są dostatecznym dowodem na to, że warto zainteresować się jej kursem na Udemy.

Jeśli potrzebujesz świeżego, kompletnego kursu korzystania z reklam na Instagramie, idealnie trafiłeś. To 16 godzin rzetelnych informacji na ten temat, wzbogacone zadaniami do wykonania. Szkolenie kończy się otrzymaniem certyfikatu, a ty pozostajesz z wiedzą w dziedzinie reklam w social media, która pozwoli ci sprawnie się w poruszać w tym zagadnieniu.

Dowiesz się, jak krok po kroku stworzyć swoją kampanię reklamową, oraz poznasz wszystkie dostępne opcje i narzędzia (nie tylko menedżera reklam) i nauczysz się z nich korzystać. Porady są niezwykle aktualne i dostosowywane do bieżącej sytuacji na rynku online.

4. Skuteczna reklama na Facebooku, Instagramie i Messengerze - Joanna Ceplin

Kampanie reklamowe w mediach społecznościowych to niewątpliwie skuteczna strategia, ale też i niemała inwestycja. Dlatego zanim ją rozpoczniemy, warto się przygotować, by nie wydawać na marne pieniędzy i szybko zacząć osiągać oczekiwane rezultaty.

Temu właśnie służy kurs Skuteczna reklama na Facebooku, Instagramie i Messengerze przygotowany przez Joannę Ceplin, która już od blisko 20 lat doradza firmom w zakresie marketingu i rozwijania swojej marki w social media. Szkolenie to jest dedykowane zarówno początkującym, jak i profesjonalistom z branży, indywidualnym użytkownikom i przedsiębiorcom.

Kurs obejmuje 5 modułów, na które składają się 34 materiały wideo. Dowiesz się dzięki nim, jak korzystać z menedżera reklam, jak interpretować statystyki, jak stworzyć dobrą reklamę i odpowiednio ustawić target oraz zoptymalizować ją tak, by przynosiła efekty nawet przy twoim minimalnym udziale.

Kurs jest na bieżąco aktualizowany. Daje nielimitowany dostęp do nagrań i materiały w plikach PDF, a dzięki specjalnej platformie kursowej umożliwia realizowanie go w dowolnym czasie i miejscu. Dodatkowo otrzymujemy pakiet bonusów o wartości 356 zł: e-book „Targetowanie reklam – epickie możliwości” oraz dostęp do trzech webinarów.

5. Haker Social Media - Marcin Osman

Jeśli kojarzysz Marcina Osmana i jego stronę OSMPower.pl, to znakomicie, bo to właśnie między innymi dla ciebie przygotowany jest ten kurs! Haker social media to niekonwencjonalne szkolenie Instagrama, które być może nie każdego do siebie przekona, ale zupełnie niesłusznie, bo pozory mylą!

Marcin Osman to przedsiębiorca internetowy, autor książek biznesowych i wydawca światowych bestsellerów poświęconych tej tematyce. Jest znawcą internetowych narzędzi sprzedaży i naprawdę warto zaufać jego niestandardowym metodom.

Kurs jego autorstwa to zaledwie 10 lekcji wideo, za to niezwykle skondensowanych, wysoce praktycznych i pozbawionych zbędnych wypełniaczy treści. Osman nie leje wody, ale od razu przechodzi do konkretu, by nauczyć swoich słuchaczy, jak zhakować social media.

Ten kurs Instagrama pozwoli ci zaoszczędzić dużo czasu, dostarczy ci niezbędnych trików, które zwiększą twoją skuteczność i pozwolą zapanować nad kapryśnymi algorytmami, a przy odpowiednim zaangażowaniu nauczy cię, jak mistrzowsko poruszać się po mediach społecznościowych.

6. Insta Metamorfoza - Ola Foryś

Zdarza się, że wchodzisz na profil na Instagramie i niby zdjęcia są na nim ładne i profesjonalne, ale jakoś nie przyciągają twojej uwagi? A może ty sam wychodzisz ze skóry, że stworzyć jak najbardziej atrakcyjny profil i przyciągnąć klientów, ale ciągle nie widzisz oczekiwanych efektów?

Z pomocą przychodzi kurs Oli Foryś, autorki bloga Wild Rocks, zatytułowany Insta Metamorfoza. Nie bez powodu: to szkolenie, które pokazuje krok po kroku jak podrasować zawartość swojego konta na Instagramie, by zrobić doskonałe pierwsze wrażenie – właśnie to, które się liczy, gdy pozyskujemy nowych klientów lub udaje nam się nawiązać nową, lukratywną współpracę.

Ten kurs Instagrama składa się z 10 lekcji wideo, podczas których autorka zapozna cię z solidnymi, teoretycznymi podstawami, ale i pokaże nieoczywiste triki. Szkolenie uzupełniają dodatkowe lekcje w formie insta stories na specjalnym kursowym profilu oraz zeszyt ćwiczeń w formie pliku PDF.

7. Instagram Booster - Marta Kaczmarski

Instagram Booster to kurs Instagrama przygotowany przez Martę Kaczmarski. Autorka zaprasza w nim do uczestnictwa w lekcjach wideo, podczas których kursanci śledzą wszystkie działania, mając wzgląd do ekranu telefonu trenerki, dzięki czemu otrzymują praktyczną i niebudzącą wątpliwości wiedzę.

Kurs składa się z 6 lekcji, które dopełniają konkretne zadania do wykonania dla sprawdzenia swoich umiejętności. Dowiesz się z niego, jak efektywnie używać Instagrama i wykorzystać potencjał płynący ze znajomości działania jego algorytmów. Poznasz sposoby na pozyskiwanie nowych obserwujących i na uaktywnienie tych, którzy nie angażują się na twoim profilu. Nauczysz się odpowiednio promować publikowane treści i monitorować swoje efekty.

Dodatkowo kurs kładzie nacisk na aspekt współpracy w mediach społecznościowych. Dowiesz się zatem, jak nawiązać efektywną współpracę, nie popełnić przy tym błędów i odnieść natychmiastowy sukces.

8. Instagram Elite - Dawid Bagiński

Na koniec kurs Instagrama przygotowany przez Social Elite i Dawida Bagińskiego: Instagram Elite. To szkolenie o tyle nietypowe na tle pozostałych, że nie składa się wyłącznie z nagranych lekcji wideo, ale w jego ramach możesz również uczestniczyć w specjalnych warsztatach.

To kurs nakierowany na podniesienie sprzedaży za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jeśli szukałeś kursu, który nauczy cię, jak zarabiać na Instagramie, trafiłeś idealnie! Znajdziesz tu konkretną wiedzę i wskazówki, których celem jest sprawienie, by na twoim koncie w końcu zaczęły pojawiać regularne, znacznie wyższe sumy.

Standardowo dowiesz się, jak publikować atrakcyjne treści, które przyciągną uwagę odbiorców, jak posługiwać się tagami, a także jak sprzedawać konkretne produkty i usługi na Instagramie oraz jak nawiązać współpracę z influencerami czy blogerami. Mówiąc krótko, wszystko, czego potrzebuje firma, która chce z impetem wkroczyć na rynek Instagrama.

W cenie zawarty jest dostęp do kursu online, a więc platformy szkoleniowej, gdzie znajdziesz lekcje na wszystkie wymienione tematy, oraz spotkanie na żywo, które można powtórzyć nieograniczoną ilość razy, a także wsparcie w ramach specjalnej grupy – również bez ograniczeń czasowych.

Zobaczyliśmy wspólnie, jakie kursy Instagrama są obecnie oferowane na rynku. Mam nadzieję, że ten ranking pomoże ci zdecydować się na poszerzenie twojej wiedzy za pomocą szkolenia online, a w rezultacie samodzielnie będziesz w stanie wprowadzić skuteczną strategię marketingową na Instagramie, poprawić wizerunek swojej marki, rozwijać swój biznes i promować swoją aktywność w mediach społecznościowych.

4/5 - (5 votes)

Czytaj również: