Kurs Instagrama: ranking 10 najlepszych szkoleń online

kurs Instagrama

Jak wybrać kurs Instagrama? Czy szkolenie z Instagrama to dobra inwestycja?

Instagram, choć jest już z nami od wielu lat, wciąż stanowi jedno z najważniejszych mediów pozwalających rozreklamować swoją działalność, zarówno pod postacią przedsiębiorstwa, jak i marki osobistej.

Jeśli nie masz do dyspozycji usług specjalisty od marketingu w social media, zapewne szukasz sposobu na samodzielne przyswojenie tej niezwykle użytecznej wiedzy, która pomogłaby nadać tempa twojej karierze. Kurs Instagrama czy szkolenie Instagrama to właśnie jeden z tych sposobów.

Na rynku jest wiele dostępnych kursów Instagrama tłumaczących w przystępny sposób, jak skonstruować skuteczną kampanię reklamową, jak pozyskiwać obserwujących i nowych klientów oraz jak promować swoje produkty i usługi na Instagramie.  

W dzisiejszym wpisie zobaczymy, jak wybrać kurs prowadzenia Instagrama, który najlepiej będzie odpowiadał naszym potrzebom. Przygotowałem ranking 10 szkoleń Instagrama online, by każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie.

Najlepsze kursy Instagrama: top 10

1. Marketing i sprzedaż na Instagramie - Katarzyna Ross

Z kolei na platformie Strefa Kursów, wśród licznych szkoleń, znajdziemy również kurs Marketing i sprzedaż na Instagramie, przygotowany przez specjalistkę w dziedzinie mediów społecznościowych i trenerkę biznesu Katarzynę Ross.

To niezwykle kompleksowy kurs, w bardzo przystępnej cenie, który zdążył już zebrać kilkadziesiąt pozytywnych opinii użytkowników. Szkolenie to koncentruje się wyłącznie na Instagramie i uczy, w jaki sposób przekształcić swoje konto na tej platformie społecznościowej w dobrą wizytówkę firmy i zacząć wykorzystywać cały potencjał Instagrama do promocji swojego biznesu.

Kurs kierowany jest zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników Instagrama. Jego główną zaletą jest to, że koncentruje się przede wszystkim na darmowych narzędziach pozwalających na zwiększenie zasięgów i poprawę wyników sprzedaży, więc nie musisz mieć obaw, że twoja inwestycja w ten kurs okaże się potem studnią bez dna.

Na kurs składa się 5 modułów zawierających lekcje wideo (podgląd przykładowej lekcji jest za darmo). Dowiesz się, jak stworzyć skuteczny profil na Instagramie, jakie treści powinny znaleźć się na Instagramie biznesowym, w jaki sposób zaangażować odbiorców oraz jak wykorzystać płatne reklamy.

2. Skuteczna reklama na Facebooku & Instagramie od podstaw - Adam Bakalarz

Korzystanie z reklam na Instagramie to jeden ze sposobów na to, by szybko zdobyć popularność i lepsze wyniki. Ponieważ wymaga to nakładu finansowego, warto wiedzieć wcześniej, jak to zrobić. W tym celu powstał kurs Skuteczna reklama na Facebooku & Instagramie od podstaw.

Dzięki niemu zrobisz pierwsze kroki, by stworzyć jak najskuteczniejszą kampanię reklamową w social media. Dowiesz się, jakie ustawienia zastosować, jak wybrać grupę docelową oraz jak wykreować ją, by przyciągnęła uwagę potencjalnych klientów i fanów.

Ale to nie wszystko poznasz również techniki perswazyjne oraz nauczysz się właściwie wykorzystywać budżet na reklamę, co dla osób początkujących jest szczególnie istotne. Poznasz także narzędzia analizy, które pomogą ci zoptymalizować reklamę na Instagramie.

3. Instagram Reels - sekrety angażujących rolek - Natalia Gosik, Patrycja Kapela

Kto jest na bieżąco z nowościami na Instagramie, ten wie, jak ogromny potencjał mają Instagram Reels – krótkie filmiki, będące odpowiedzią na konkurencję w postaci TikToka. Jeśli chcesz osiągnąć sukces na Instagramie, kurs Instagram Reels – sekrety angażujących rolek to pozycja obowiązkowa.

To aż 45 wykładów, w którym autorki kursu tłumaczą, jak stworzyć oryginalne i przykuwające uwagę rolki. Poznasz nie tylko sekrety virali i angażujących filmików, ale również sztuczki techniczne, pozwalające na dodanie unikatowych i wyjątkowo atrakcyjnych efektów do twojego wideo.

Dowiesz się, jak właściwie wykorzystać przy tym hashtagi i jak użyć algorytmu Instagrama na swoją korzyść. Co więcej, jeśli zechcesz zrobić użytek z rolek na potrzeby Facebooka czy wspomnianego TikToka, również odkryjesz, jak to zrobić.

4. Instagram 2023 - Niezbędne podstawy! dla biznesu - Michał Lubaszewski

Instagram 2023 – Niezbędne podstawy! dla biznesu to kurs dostępny na platformie Udemy, przygotowany przez Michała Lubaszewskiego – młodego lecz doświadczonego już specjalistę w dziedzinie marketingu cyfrowego.

To kurs Instagrama w pełnym tego słowa znaczeniu, bowiem uczy używania tej platformy społecznościowej od zera do poziomu eksperckiego, dzięki czemu opanujesz ją w 100% tak, by jak najlepiej wykorzystać ją do promowania twojego biznesu i sprzedaży.

Kurs zebrał mnóstwo pozytywnych opinii i jest absolutnym bestsellerem na stronie Udemy. Trwa ponad 5 godzin, a dodatkowo udostępnia konsultacje z jego autorem. Dzięki niemu stworzysz skuteczny content plan, nie popełnisz błędów konkurencji, nauczysz się tworzyć kampanie reklamowe oraz pozyskiwać nowych, ale i lojalnych klientów.

Szkolenie jest na bieżąco aktualizowane. Masz do niego dożywotni dostęp, a po jego ukończeniu otrzymasz certyfikat. Standardowa cena już jest przystępna, a co więcej niekiedy można trafić na bardzo atrakcyjne obniżki.

5. Zacznij przygodę z reklamami na Facebooku i Instagramie - Monika Czaplicka

Zacznij przygodę z reklamami na Facebooku i Instagramie to jeden z najbardziej atrakcyjnych cenowo kursów, co w żaden sposób nie umniejsza jego wartości.

Przygotowała go Monika Czaplicka, bezdyskusyjna ekspertka w tej dziedzinie, autorka popularnych książek na temat biznesu oraz akcji „Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka”. Firmy, z którymi współpracowała, są dowodem, że warto zainteresować się jej kursem.

Jeśli potrzebujesz, kompletnego kursu korzystania z reklam na Instagramie, idealnie trafiłeś. To 16 godzin rzetelnych informacji na ten temat, wzbogacone zadaniami do wykonania. Szkolenie kończy się otrzymaniem certyfikatu, a ty pozostajesz z wiedzą w dziedzinie reklam w social media, która pozwoli ci sprawnie się w poruszać w tym zagadnieniu.

Dowiesz się, jak krok po kroku stworzyć swoją kampanię reklamową, oraz poznasz wszystkie dostępne opcje i narzędzia (nie tylko menedżera reklam) i nauczysz się z nich korzystać. Porady są niezwykle aktualne i dostosowywane do bieżącej sytuacji na rynku online.

6. Wprowadzenie do marketingu cyfrowego na Instagramie - Otman Amesnaou

Wprowadzenie do marketingu cyfrowego na Instagramie to kurs dostępny na hiszpańskiej platformie Domestika. Jest to dość zaawansowane szkolenie, dotykające różnych aspektów marketingu w social media w oparciu o przypadek Instagrama.

Dowiesz się, jak stworzyć swój profil i jak korzystać ze statystyk Instagrama. Nauczysz się tworzyć ciekawe i skuteczne Instastories oraz projektować spójny wizualnie i przyciągający uwagę feed. Ponadto poznasz wszelkie strategie marketingowe z punktu widzenia klienta, influencera i procesu publikowania.

Oprócz lekcji w postaci wykładów online do pobrania są 22 dodatkowe zasoby dla kursantów. Kurs wieńczy wykonanie własnego projektu – zadania wyznaczonego przez prowadzącego.

Ze szkolenia skorzystało już kilkanaście tysięcy osób, które wystawiły mu bardzo dobre opinie. Po jego opłaceniu otrzymasz nielimitowany dostęp, również z poziomu aplikacji mobilnej platformy.

7. Strategia marki na Instagramie - Julieta Tello

Marzy ci się wypromowanie twojej marki osobistej na Instagramie? W takim razie kurs Strategia marki na Instagramie jest dla ciebie! Prowadzony w języku hiszpańskim z polskimi napisami poprowadzi cię krok po kroku od momentu założenia konta firmowego na Instagramie.

Dowiesz się, jak ustalić swoje cele i plan dążenia do nich. Poznasz sekrety skutecznych relacji na Instagramie, które pozwolą ci zbudować więź z twoimi odbiorcami. Dużo uwagi zostało poświęcone zwiększaniu obserwujących i ich zaangażowania na twoim profilu.

Z tym kursem stworzysz wzorcową galerię, wykorzystasz potencjał reklam na Instagramie, a także dowiesz się, jakich błędów należy unikać. Kurs składa się z 18 lekcji uzupełnionych zasobami do pobrania, a kończy go wykonanie projektu.

8. Profesjonalne zdjęcia na Instagramie - Mina Barrio

Autorka kursu Profesjonalne zdjęcia na Instagramie jest zawodową fotografką produktów i zajmuje się opracowaniem treści wizualnych dla różnych marek. Podzieli się z tobą swoją wiedzą w tym bardzo przydatnym kursie Instagrama, który koncentruje się na wizualnych aspektach.

Jeśli chcesz nauczyć się tworzyć profesjonalne zdjęcia z przeznaczeniem na twojego Instagrama, ten kurs spełni twoje oczekiwania. Nauczysz się komponować kadr, fotografować przedmioty i wnętrza oraz aranżować scenografię do twoich zdjęć.

Ponadto dowiesz się, jak obrabiać fotografie za pomocą proponowanych przez autorkę narzędzi. Na koniec kursu zobaczysz, jak zaprezentować swoje prace na Instagramie, by zrobić to ładnie i skutecznie.

7. Instagram Marketing: Complete Guide To Instagram Growth - Benjamin Wilson

Instagram Marketing: Complete Guide To Instagram Growth to bardzo solidnie przygotowany kurs Instagram dostępny na platformie Udemy. Niech nie zraża cię fakt, że jest po angielsku – wideo są z polskimi napisami.

Jest to zaktualizowane szkolenie Instagrama, które w czasie ponad 7 godzin rozłożonych na 65 wykładów przeprowadzi cię przez Instagram od A do Z. Możesz być pewny, że żaden aspekt tej platformy nie zostanie pominięty.

Przede wszystkim dowiesz się, jak przygotować swoje biznesowe konto na Insta, przyciągnąć followersów i przekształcić ich w twoich stałych klientów. To wszystko za sprawą reklam, statystyk i narzędzi dostępnych na Instagramie.

Ponadto dowiesz się, jak działa algorytm Instagrama, nauczysz się tworzyć skuteczne treści i poznasz sekrety influencer marketingu. Kurs kończy się certyfikatem i zawiera również zasoby do pobrania.

10. Haker Social Media - Marcin Osman

Jeśli kojarzysz Marcina Osmana i jego stronę OSMPower.pl, to znakomicie, bo to właśnie między innymi dla ciebie przygotowany jest ten kurs! Haker social media to niekonwencjonalne szkolenie Instagrama, które być może nie każdego do siebie przekona, ale zupełnie niesłusznie, bo pozory mylą!

Marcin Osman to przedsiębiorca internetowy, autor książek biznesowych i wydawca światowych bestsellerów poświęconych tej tematyce. Jest znawcą internetowych narzędzi sprzedaży i naprawdę warto zaufać jego niestandardowym metodom.

Kurs jego autorstwa to zaledwie 10 lekcji wideo, za to niezwykle skondensowanych, wysoce praktycznych i pozbawionych zbędnych wypełniaczy treści. Osman nie leje wody, ale od razu przechodzi do konkretu, by nauczyć swoich słuchaczy, jak zhakować social media.

Ten kurs Instagrama pozwoli ci zaoszczędzić dużo czasu, dostarczy ci niezbędnych trików, które zwiększą twoją skuteczność i pozwolą zapanować nad kapryśnymi algorytmami, a przy odpowiednim zaangażowaniu nauczy cię, jak mistrzowsko poruszać się po mediach społecznościowych.

Kurs Instagrama: dlaczego warto?

Choć Instagram to powszechnie stosowana platforma społecznościowa, dostępna dla każdego, szkolenie z Instagrama naprawdę ma sens. Wiąże się z nim wiele praktycznych korzyści:

  • Skutecznie wykorzystasz potencjał marketingu na Instagramie;
  • Rozwiniesz umiejętności graficzne i w zakresie tworzenia treści;
  • Zwiększysz zaangażowanie twoich followersów;
  • Nie zmarnujesz środków na źle dostosowaną reklamę;
  • Zaoszczędzisz dużo czasu i nerwów z powodu nieudanych prób.

Zobaczyliśmy wspólnie, jakie kursy Instagrama są obecnie oferowane na rynku. Mam nadzieję, że ten ranking pomoże ci zdecydować się na poszerzenie twojej wiedzy za pomocą szkolenia online.

W rezultacie z pewnością samodzielnie będziesz w stanie wprowadzić skuteczną strategię marketingową i wybić się na Instagramie, poprawić wizerunek swojej marki, rozwijać swój biznes i promować swoją aktywność w mediach społecznościowych.

4.2/5 - (12 votes)

Czytaj również: