Kurs sztucznej inteligencji: najlepsze szkolenia online

kurs sztucznej inteligencji

Chciałbyś rozwinąć swoje umiejętności w korzystaniu z AI? Jeśli tak, idealnym rozwiązaniem będzie dla ciebie kurs sztucznej inteligencji.

Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje obecnie wiele stanowisk pracy. Warto poznać jej etyczne aspekty, dowiedzieć się, jakie są jej możliwości i jak może wpłynąć w przyszłości na rynek pracy, a w nim rolę człowieka.

Sztuczna inteligencja to przyszłość, ale i teraźniejszość. Im szybciej wdrożysz się w tę nową technologię, tym bardziej udoskonalisz swoją pracę i będziesz pionierem na rynku.

Aby zdobyć tę wiedzę, wystarczy wziąć udział w jednym z kursów sztucznej inteligencji online. Szkolenia tego typu są tańsze niż stacjonarne, a wszystkie wykłady i zadania można odbyć bez wychodzenia z domu lub z dowolnego miejsca na Ziemi. Czytaj dalej i znajdź kurs sztucznej inteligencji, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom!

Kurs sztucznej inteligencji: top 6 szkoleń

1. Machine Learning Engineer - Ścieżka kariery

Machine Learning Engineer to w zasadzie nie jeden kurs, a pakiet 4 szkoleń i egzaminu, które pozwolą ci zdobyć kompleksową wiedzę w temacie uczenia maszynowego.

Podczas kursu poznasz podstawy wykorzystywania sztucznej inteligencji do rozwiązywania problemów i poznasz ogólne tło tej dziedziny. Następnie nauczysz się, jak korzystać z zaawansowanych algorytmów AI – drzew decyzyjnych i sieci neuronowych.

Do odbycia kursów przyda się znajomość języka programowania Python. Aby ukończyć kurs wystarczy zdać test. Otrzymasz wtedy Certyfikat Specjalisty.

2. Sztuczna Inteligencja: Teoria i Podstawy dla Początkujących - Jarosław Łojko

Sztuczna Inteligencja: Teoria i Podstawy dla Początkujących autorstwa Jarosława Łojko to kurs dla zupełnych laików w tym temacie.

Dzięki szkoleniu zrozumiesz podstawy koncepcji sztucznej inteligencji i jej rodzaje. Zdobędziesz wiedzę o etycznych i społecznych aspektach, które wiążą się z technologią AI. Poznasz czynniki, które sprawiają, że sztuczna inteligencja agresywnie wpływa i będzie wpływać na rynek pracy.

Dodatkowo poznasz zastosowanie AI w różnych dziedzinach nauki i gospodarki. A wszystko to w ciągu 2,5 godziny wykładów online, dla których nie musisz nawet wychodzić z domu.

3. Artificial Intelligence – Computer Vision w języku Python - Paweł Krakowiak

Kolejnym prezentowanym kursem jest Artificial Intelligence – Computer Vision w języku Python. Szkolenie zostało stworzone przez Pawła Krakowiaka.

Dzięki kursowi dowiesz się, jak pracować z biblioteką OpenCV, z konturami i z detekcją krawędzi. Nauczysz się budować zbiory obrazów do modeli i korzystać z framework Mask R-CNN.

Dowiesz się również, jak przeprowadzać operacje na obrazie przy pomocy języka Python. Ze względu na konieczność rozumienia podstaw i znajomości Pythona, nie jest to kurs dla początkujących. Jeśli jednak masz już jakieś pojęcia o pracy z AI, na pewno dużo się nauczysz.

4. Artificial Intelligence A-Z 2024: Build 5 AI + LLM & ChatGPT - Haelin de Ponteves

Artificial Intelligence A-Z 2024: Build 5 AI + LLM & ChatGPT to kolejny kurs dla zaawansowanych w temacie sztucznej inteligencji. Potrzebne ci będą: podstawowa znajomość Pythona oraz niezła znajomość matematyki.

Kurs ten pozwoli ci skutecznie łączyć umiejętność przetwarzania danych z uczeniem się maszyn. Efektem będą różne rodzaje AI dopasowane do potrzeb różnych zastosowań.

Dzięki szkoleniu nie tylko zrozumiesz teorię stojącą za AI, ale zrozumiesz, jak AI może rozwiązać wiele problemów obecnego świata.

5. Artificial Intelligence for Business + ChatGPT Prize [2024] - SuperDataScience Team

Artificial Intelligence for Business + ChatGPT Prize [2024] to kolejny kurs w języku angielskim. Do zrozumienia kursu znów będziesz potrzebował podstawowej znajomości Pythona i niezłej znajomości matematyki.

Podczas kursu dowiesz się, jak można wykorzystać sztuczną inteligencję do rozwijania biznesu. Nauczysz się optymalizować procesy biznesowe, maksymalizować wydajność, minimalizować koszty, a to wszystko za pomocą AI.

Takie zastosowanie AI pozwala nie tylko zwiększyć dochód, ale również usprawnić i ułatwić wiele procesów, które wcześniej były problematyczne.

Kurs trwa 15 godzin i kosztuje jedynie 194,99 zł.

6. Kurs Midjourney & ChatGPT - sztuczna inteligencja w projektowaniu graficznym - Łukasz Szymański

Nasz ranking najlepszych kursów AI kończymy szkoleniem Łukasza Szymańskiego pod tytułem Kurs Midjourney & ChatGPT – sztuczna inteligencja w projektowaniu graficznym.

Jest to kurs przeznaczony dla początkujących. Dowiesz się z niego, jak wykorzystać narzędzia AI na różnych etapach projektowania graficznego. Nauczysz się obsługi Midjourney do tworzenia konceptów i gotowych grafik oraz wykorzystasz ChatGPT do generowania pomysłów i tekstów.

Dowiesz się również, jak pisać prompty – polecenia AI – oraz jak pracować efektywniej i wydajniej. Na koniec kursu otrzymasz certyfikat ukończenia szkolenia.

Kurs AI: co to jest i czy warto?

W dzisiejszych czasach sztuczna inteligencja staje się już koniecznością. Na razie powoli wchodzi do naszego życia, niedługo jednak będzie obecna w każdej jego sferze i w każdej dziedzinie nauki i gospodarki. Aby utrzymać się na rynku, zdobyć umiejętności i otworzyć się na nowe możliwości, warto wziąć udział w kursie AI.

Na rynku istnieje bardzo duży wybór kursów sztucznej inteligencji online. Niektóre z nich zajmują się samym programowaniem, inne uczą, jak wykorzystać AI w biznesie, jeszcze inne zajmują się projektowaniem graficznym, gdzie sztuczna inteligencja ma ogromny potencjał.

Aby wziąć udział w tych szkoleniach, warto znać podstawy programowania w języku Python, to na nim bazuje większość kursów. Przydatna może być także znajomość matematyki.

Jeśli jednak nie masz zielonego pojęcia o programowaniu, po prostu chcesz dowiedzieć się więcej o samej sztucznej inteligencji, na pewno znajdziesz też coś dla siebie. Istnieje wiele kursów skupiających się na samej idei i teorii stojącej za AI, wyjaśniających jej potencjał, zagrożenia i aspekty etyczno-społeczne.

5/5 - (2 votes)

Czytaj również: