Kursy Adobe After Effects: 6 najlepszych szkoleń online

kursy Adobe after effects

Zastanawiasz się, jak działa i na czym polega Adobe After Effects? Chcesz zacząć używać tego programu do edycji swoich filmów? Kursy Adobe After Effects to w takim razie coś dla ciebie!

Adobe After Effects to program stworzony przez firmę Adobe Inc. pozwalający na tworzenie efektów specjalnych i edytowania kompozycji. Dzięki jego funkcjom użytkownik może łączyć wideo z grafiką, animacjami czy tekstem i dodawać dowolne efekty specjalne.

W tym artykule przedstawimy najlepsze kursy Adobe After Effects, jakie możesz znaleźć w sieci. Będzie to 6 najskuteczniejszych szkoleń online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ aby zdobyć gruntowną wiedzę, nie musisz nawet wychodzić z domu. Zaczynajmy!

Kursy Adobe After Effects: top 6

1. Kurs Adobe After Effects CC dla początkujących - Filip Gorzka

Kurs Adobe After Effects CC dla początkujących” to szkolenie stworzone przez instruktora SolidWorks Filipa Gorzkę. Jak sama nazwa kursu wskazuje, pozwoli ci on opanować podstawy tego programu.

Podczas szkolenia dowiesz się, jak korzystać z najważniejszych narzędzi i workflow motion designera, jak dostosować funkcje programu do swoich potrzeb, poznasz tajniki pracy na warstwach i maskach oraz nauczysz się tworzenia kształtów, tekstu i łączenia ich w animacje.

Kurs składa się z 80 wykładów i trwa 8 godzin. Kupując dostęp do szkolenia, zyskujesz dożywotnią możliwość korzystania z materiałów. Na koniec możesz również uzyskać certyfikat ukończenia kursu.

2. Kurs After Effects - techniki pracy - Krzysztof Micielski

Kurs After Effects – techniki pracy” to kurs przygotowany przez Krzysztofa Micielskiego, dostępny na platformie Strefa Kursów. W przeciwieństwie do poprzedniego szkolenia, ten kurs świetnie nada się dla zaawansowanych użytkowników programu.

Podczas kursu dowiesz się, jak profesjonalnie tworzyć filmy, animacje i efekty 3D. Nauczysz się tworzenia zaawansowanych projektów graficznych, takich jak reklama produktu, postprodukcja filmu czy teledysk. Wszystkie informacje zamieszczone w kursie bazują na przykładach z prawdziwego życia, czyli uczyć się będziesz od mistrzów.

Kurs ten trwa zaledwie 3,5 godziny i kosztuje niewiele, bo 79 zł. Dostępny jest także w aplikacji mobilnej i zawiera 34 wykłady, kilka testów i zadań do utrwalenia wiadomości.

3. Kurs After Effects - tworzenie animacji - Krzysztof Micielski

Kurs After Effects – tworzenie animacji” to kolejne szkolenie przeznaczone dla średniozaawansowanych użytkowników programu Adobe After Effects, stworzone przez Krzysztofa Micielskiego – eksperta od animacji, który w swojej karierze stworzył między innymi teledysk do piosenki zespołu Queen.

Jeśli czujesz, że znasz już podstawy programu, ale brakuje ci wiedzy na temat praktycznych technik pracy, to szkolenie to coś dla ciebie. Dzięki niemu nauczysz się tworzyć ciekawe, przyciągające uwagę animacje i korzystać z technik wykorzystywanych przez specjalistów.

Kurs trwa 4 godziny i składa się z 63 wykładów. W momencie wykupienia szkolenia otrzymujesz dożywotni dostęp do materiałów. To wszystko za jedyne 79 zł.

4. Kurs After Effects - efekty 3D - Krzysztof Micielski

Kurs After Effects – efekty 3D” to już trzeci kurs prowadzony przez Krzysztofa Micielskiego. Tym razem profesjonalista w temacie animacji pokaże nam, jak wykorzystać program Adobe do tworzenia efektów 3D.

Także to szkolenie przeznaczone jest dla średniozaawansowanych użytkowników, co oznacza, że powinieneś posiadać już podstawy umiejętności korzystania z Adobe After Effects. Podczas kursu poznasz nowe rozwiązania, które pozwolą ci tworzyć fascynujące kompozycje 3D.

Kurs trwa aż 6 godzin i podzielony jest na 82 wykłady. To jeden z najobszerniejszych kursów o programie Adobe. Na koniec możesz ubiegać się o certyfikat ukończenia kursu, co pozwoli ci potwierdzić twoją wiedzę i umiejętności.

5. Wprowadzenie do After Effects - Carlos "Zenzuke" Albarrán

Wprowadzenie do After Effects” to kurs przygotowany przez Carlosa „Zenzuke” Albarrana. To szkolenie Adobe After Effects dostępne jest na platformie Domestika i przeznaczone jest dla wszystkich początkujących zainteresowanych programem Adobe.

Podczas kursu zrozumiesz działanie programu, poznasz istotne wyrażenia, nauczysz się, czym jest i jak tworzyć przestrzeń 3D. Dowiesz się, na czym polega motion graphics oraz wykonasz mnóstwo zadań, aby utrwalić nowo zdobyte umiejętności.

Kurs jest w języku hiszpańskim, jednak dostępne są polskie i angielskie napisy. Całość trwa około 14 godzin i podzielona jest na 5 mniejszych kursów.

6. After Effects dla zaawansowanych - Carlos "Zenzuke" Albarrán

After Effects dla zaawansowanych” to kolejny kurs przygotowany przez Carlosa „Zenzuke” Albarrana, profesjonalnego reżysera i animatora grafiki. Tym razem szkolenie kierowane jest do zaawansowanych użytkowników tego programu Adobe.

Podczas kursu nauczysz się tworzyć kompleksowe animacje za pomocą warstw kształtów i animatorów tekstu, kreować kompozycje dostosowujące się do dowolnych treści, używać narzędzi do kompleksowego riggingu postaci i dowiesz się, jak zintegrować zewnętrzne programy z After Effects.

Kurs jest w języku hiszpańskim, jednak dostępne są napisy w kilku językach, w tym po polsku i angielsku. Całość nastawiona jest na dużą dawkę ćwiczeń praktycznych.

Dlaczego warto skorzystać z kursu Adobe After Effects?

Adobe After Effects to program stworzony przez firmę Adobe Inc. pozwalający na tworzenie efektów specjalnych i edytowania kompozycji. Dzięki jego funkcjom użytkownik może łączyć wideo z grafiką, animacjami czy tekstem i dodawać dowolne efekty specjalne.

Krótko mówiąc, to idealne narzędzie do tworzenia animacji i efektów na potrzeby filmów, telewizji i stron internetowych.

Aby skutecznie korzystać z Adobe After Effects, należy poświęcić trochę czasu na praktykę. Duża liczba różnego rodzaju funkcji wymaga skupienia i poznania odpowiednich metod. Najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w kurs Adobe After Effects, który w krótkim czasie nauczy cię wszystkich potrzebnych działań i tricków.

Większość wyżej zaproponowanych kursów Adobe After Effects oferuje certyfikat ukończenia kursu, a więc będziesz w stanie wzbogacić twoje CV i tym samym pomóc zaprezentować zdobyte kompetencje przed potencjalnym pracodawcą.

Ponadto, warto podkreślić, że są to kursy niezwykle praktyczne, które nie ograniczają się do teorii, a tym samym pozwolą ci się od razu uniezależnić: będziesz mógł natychmiast zacząć pracę w programie Adobe After Effects!

5/5 - (1 vote)

Czytaj również: