Kursy animacji: 8 najlepszych szkoleń online

Kursy animacji

Zastanawiasz się, na czym polega tworzenie animacji komputerowych? Planujesz zacząć przygodę z animacją 2D i 3D? A może chcesz poznać bardziej zaawansowane techniki i metody stosowane w tworzeniu animacji? Jeśli tak, kursy animacji to coś, czego potrzebujesz!

Animacja komputerowa jest bardzo popularna w grach komputerowych, ale ma swoje zastosowanie również podczas tworzenia filmów, gifów i reklam. Wykorzystując darmowe programy można tworzyć dobrze sprzedające się małe dzieła sztuki.

W tym artykule przedstawię ci najlepsze kursy animacji, jakie możesz znaleźć w Internecie. Są to jedne z najlepiej ocenianych szkoleń online. Aby móc zdobyć niezbędną wiedzę na temat tworzenia obrazów i animowania ich, nie musisz więc nawet wychodzić z domu. Przejrzyj ranking szkoleń i wybierz najlepszy dla siebie kurs animacji!

Najlepsze kursy animacji komputerowej

1. Kurs After Effects - tworzenie animacji - Krzysztof Micielski

Kurs After Effects – tworzenie animacji” to szkolenie przeznaczone dla średniozaawansowanych użytkowników programu Adobe After Effects, stworzone przez Krzysztofa Micielskiego – eksperta od animacji, który w swojej karierze stworzył między innymi teledysk do piosenki zespołu Queen.

Jeśli czujesz, że znasz już podstawy programu, ale brakuje ci wiedzy na temat praktycznych technik pracy, to szkolenie to coś dla ciebie. Dzięki niemu nauczysz się tworzyć ciekawe, przyciągające uwagę animacje i korzystać z technik wykorzystywanych przez specjalistów.

Kurs trwa 4 godziny i składa się z 63 wykładów. W momencie wykupienia szkolenia otrzymujesz dożywotni dostęp do materiałów. To wszystko za jedyne 79 zł.

2. Kurs Photoshop - 3D i animacja - Ksawery Kargól

Kurs „Photoshop – 3D i animacja” został stworzony, aby dostarczyć ci wszelkich niezbędnych wskazówek dotyczących tworzenia animacji i grafik 3D. Podczas szkolenia poznasz najważniejsze techniki i metody, które będą pomocne w pracy nad prostymi projektami graficznymi.

Podczas kursu, razem z autorem, będziesz uczył się między innymi tworzenia prezentacji produktu wraz z realistycznymi wizualizacjami. Ponadto przygotujesz animowane banery, animacje poklatkowe, ożywisz zdjęcia oraz połączysz obrazy nieruchome z ruchomymi.

Uczestnicy, biorący udział w tych warsztatach, ocenili ich poziom jako bardzo wysoki. Dlatego jeśli zależy ci na zaznajomieniu się z tworzeniem animacji i 3D, koniecznie sprawdź ofertę kursu!

3. Kurs Animacja whiteboard w biznesie i marketingu - Sylwia Kołowacik

Kurs Animacja whiteboard w biznesie i marketingu” to szkolenie stworzone przez Sylwię Kołowacik, która jest profesjonalnym grafikiem i motion designerem. Kurs tworzenia animacji przeznaczony jest zarówno dla średniozaawansowanych, jak i zupełnie początkujących użytkowników.

Podczas kursu nauczysz się tworzyć animacje whiteboard od podstaw, przygotujesz samodzielnie animacje do mediów społecznościowych, dowiesz się, jak tworzyć do nich dźwięk i lektora. Do tego nauczysz się kreatywnie wykorzystywać twoje treści w marketingu i biznesie.

Kurs trwa jedynie 3,5 godziny i zawiera 29 wykładów w formie wideo, które możesz odtworzyć w dowolnym miejscu, dowolną ilość razy.

4. Motion Designer

Motion Designer” to kurs dla początkujących twórców animacji oferowany na stronie Strefa Kursów.

Podczas szkolenia nauczysz się korzystać z programu Adobe Effects i tworzyć animacje. Dowiesz się, jak montować filmy i na czym polega postprodukcja w tym programie. Dzięki szkoleniu stworzysz własne portofolio, wykorzystując do tego proponowane w wykładach ćwiczenia i projekty.

Kurs trwa aż 21,5 godziny i składa się ze 189 wykładów w formie wideo, które odtworzyć możesz dowolną liczbę razy. Na koniec otrzymasz certyfikat ukończenia kursu, który wzbogaci twoje CV.

5. Kurs Grafika 3D dla początkujących - Mepi.pl

Grafika 3D dla początkujących 7 szkoleń online MEGAPACK” to kurs grafiki 3D, w którym poznasz działanie programów graficznych, takich jak: Blender 2.8-2.9, UE4, AutoCAD, 3ds max, Maya, Inventor oraz Rhino 3D. Szkolenie jest doskonałym wyborem dla osób początkujących, które chcą zapoznać się z tajnikami praktycznego modelowania i animacji 3D.

Warsztaty doskonale wprowadzą cię w świat grafiki trójwymiarowej i przygotują cię do podstawowej pracy nad animacjami 3D. Podczas kursu będziesz uczył się tworzyć assety do gier, renderować sceny czy projektować przedmioty za pomocą druku trójwymiarowego.

6. Kurs Animowane Infografiki w After Effects

Kurs Animowane Infografiki w After Effects” to szkolenie dla wszystkich, którzy chcą zacząć tworzyć skuteczne i estetyczne klipy informacyjne. Wszystkie zadania i ćwiczenia wykonywane będą za pomocą programu After Effects.

Dzięki temu kursowi, nauczysz się tworzyć presety animacji, dobierać współczesne style projektów graficznych, przygotowywać reklamy w aplikacji mobilnej i analizować reklamy eduweb.

Do tego, dowiesz się, jak zautomatyzować twoje animacje. W prezencie otrzymasz pakiet presetów i animowanych masek oraz dostęp do bazy pomysłów.

7. Kurs Maya - Krzysztof Kopciowski

Maya – od teksturowania do animacji” jest kursem, z którego dowiesz się, jak tworzyć animacje oraz renderować obiekty. Zdobędziesz też praktyczną wiedzę na temat teksturowania i sprawdzonych technik operowania światłem w grafice 3D. Opanujesz rozwiązania, które pomogą ci osiągać w swoich pracach bardzo realistyczne rezultaty.

Ponadto zapoznasz się z głównymi koncepcjami, takimi jak: projekcja, edycja UV czy bump map. Będziesz mieć również okazję odkryć nieznane dotąd możliwości, jakie dają tekstury proceduralne.

Szkolenie jest dedykowane wszystkim osobom znającym techniki modelowania, które chcą popracować nad bardziej zaawansowanymi aspektami programu Maya, niezbędnymi w ich codziennej pracy.

8. CreateStudio 2D Animation and 2D Animation Marketing Videos - Brian Jackson

Zaprezentowaliśmy już kilka kursów, które uczą tworzenia animacji 3D. Warto jednak znać także metody tworzenia klasycznych animacji dwuwymiarowych. Dlatego też polecamy kurs pod tytułem „CreateStudio 2D Animation and 2D Animation Marketing Videos” przygotowany przez Briana Jacksona.

Nauczysz się tutaj tworzenia animacji 2D, łączenia animacji z tłem, obrazami i tekstem. Dowiesz się, jak tworzyć wideo reklamowe, które pozwolą zwiększyć sprzedaż i jak sprawić, aby wyglądał one profesjonalnie. Wszystko to za pomocą przyjaznego oprogramowania CreateStudio.

Kurs trwa około 10 godzin i składa się z 15 wykładów. Na koniec ubiegać się możesz o certyfikat potwierdzający odbycie kursu.

Animacja komputerowa: na czym polega i do czego służy?

Animacja komputerowa to sztuka tworzenia ruchomych obiektów za pomocą komputera. Jest to dziedzina grafiki komputerowej i animacji. Coraz większą popularnością cieszy się animacja 3D, czyli trójwymiarowa/przestrzenna, ale nadal chętnie stosuję się także animację 2D – dwuwymiarową, czyli płaską.

Tworzenie animacji możliwe jest dzięki programom przeznaczonym do tworzenia grafiki i animacji. Przedstawiamy tu listę najlepszych z nich dostępnych online:

 • Pivot Animator
 • Blender
 • Adobe Animate CC
 • CrazyTalk Animator
 • 3DCrafter
 • Express Animate
 • Easy GIF Animator
 • CrazyTalk
 • 3D Text
 • Aurora 3D Animation Maker
 • Autodesk Maya
 • Cinema 4D
 • Flow Architect Studio

Jak widzisz, oferta programów do tworzenia animacji 2D i 3D ogromna. Powyższa lista zawiera zarówno bezpłatne, jak i płatne programy, dlatego każdy może znaleźć produkt odpowiedni dla siebie.

Jak już wspomnieliśmy na początku, animacja komputerowa ma bardzo szerokie zastosowanie i w ostatnich czasach stała się bardzo popularna. Wykorzystywana jest do tworzenia wirtualnej rzeczywistości czy opracowywania gier komputerowych. Stosowana jest także w rozrywce, reklamie, tworzeniu filmów i marketingu cyfrowym.

Aby nauczyć się tworzenia grafiki i animowania lub aby wzbogacić swoje umiejętności, wybierz kurs animacji. Dzięki szkoleniom możesz w krótkim czasie nauczyć się wszystkich niezbędnych działań i ciekawych sztuczek. W ten sposób zdobędziesz cenne umiejętności z dziedziny animacji komputerowej, które obecnie są niezwykle pożądane.

Wszystkie zaprezentowane wyżej kursy animacji są bardzo praktyczne, gdyż oprócz teorii zawierają mnóstwo ćwiczeń, zadań oraz przykładów. Dodatkowo oferują one certyfikat ukończenia kursu, co potwierdzi zdobyte przez ciebie umiejętności.

5/5 - (2 votes)

Czytaj również: