Kursy copywritingu: 8 najlepszych szkoleń dla copywriterów

kursy copywritingu

W tym artykule znajdziesz kursy copywritingu, które cieszą się obecnie ogromną popularnością i według mnie są jednymi z najlepszych dostępnych na rynku szkoleń o tej tematyce. Przygotowałam dla ciebie ranking 8 warsztatów, które dostępne są w formie online, głównie jako kursy wideo. Możesz więc wziąć w nich udział i pogłębiać swoją wiedzę na temat copywritingu w domowym zaciszu, w wybranym przez siebie terminie.

Termin „copywriting” wywodzi się z branży marketingowej i określa profesjonalne pisanie tekstów użytkowych i do publikacji, tekstów reklamowych i sloganów. „Writing” jest tłumaczone jako „pisanie”, podczas gdy „copy” w żargonie reklamowym oznacza tekst przyciągający uwagę czytelnika.

Celem copywritingu jest zatem zaintrygowanie odbiorcy, wzbudzenie w nim określonego zainteresowania, i skłonienie go do wykonania danego działania.

W zależności od grupy docelowej, copywriting może osiągnąć te cele na różne sposoby. Copywriter pracuje z szeroką gamą tekstów: od postów na blogach i artykułów internetowych po treści w mediach społecznościowych i opisy produktów.

Jeśli myślisz o rozpoczęciu kariery w zawodzie copywritera, ale nie masz jeszcze dostatecznej wiedzy na temat tej profesji, kursy copywritingu mogą pomóc ci ją zdobyć! Zachęcam cię do zapoznania się z przygotowanym przeze mnie rankingiem i szkoleniami, które nauczą cię jak stać się fantastycznym twórcą treści!

Najlepsze kursy copywritingu

1. Copywriting - jak tworzyć treści, które sprzedają – Mateusz Buczkowski

Copywriting – jak tworzyć treści, które sprzedają” to kurs prowadzony przez Mateusza Buczkowskiego. Uczestnicząc w tym szkoleniu, dowiesz się, na czym polega warsztat copywritera i jak zacząć pisać angażujące teksty, które pozwolą ci zarabiać.

Dzięki autorowi nauczysz się tworzenia reklam, ofert, tekstów na bloga czy opisów produktów, a także tworzenia nagłówków, które pozwolą wzbudzić zainteresowanie czytelników.

Podczas szkolenia będziesz mieć również okazję zaznajomić się z najważniejszymi narzędziami offline i online, z których powinni korzystać najlepsi copywriterzy!

Jeśli chcesz przekonać się, jakie błędy popełniają twórcy treści, i nauczyć się, jak ich unikać, aby pisać najskuteczniejsze teksty na potrzeby Internetu i nie tylko, powinieneś koniecznie zapoznać się z tym szkoleniem!

2. Content Marketing - skuteczne treści w praktyce – Wojciech Wiśniewski

Content Marketing – skuteczne treści w praktyce” to kurs adresowany do wszystkich tych, którzy chcą zdobyć podstawową wiedzę na temat marketingu treści. Szkolenie to pozwoli ci opanować techniki copywritingu i przekaże niezbędne informacje na temat tworzenia tekstów, które przyciągną uwagę nowych klientów.

Wojciech Wiśniewski nauczy cię opracowywania strategii działań content marketingowych oraz bezpłatnych i płatnych metod promowania treści w Internecie.

Ponadto z kursu dowiesz się, jak zwiększyć ruch na swojej stronie czy blogu, jak dokonywać analiz i optymalizacji swoich działań oraz jak zwiększać widoczność promowanych przez siebie treści.

Zacznij zarabiać na marketingu treści już dziś i poznaj najskuteczniejsze formy promocji usług i produktów, które nie wygenerują dużych kosztów!

3. Jak zostać copywriterem i zarabiać na pisaniu tekstów? - Szymon Owedyk

Jak zostać copywriterem i zarabiać na pisaniu tekstów?” to kurs, dzięki któremu poznasz tajniki pracy twórców treści oraz najskuteczniejsze metody na zdobywanie pieniędzy poprzez pisanie. Biorąc udział w szkoleniu przygotowanym przez Szymona Owedyka, dowiesz się, jak zacząć, jak budować swoje portfolio oraz pozyskiwać pierwszych i kolejnych klientów.

Ponadto będziesz mieć możliwość podszkolenia swojego warsztatu copywritera i poznania nowych technik pisania tekstów na strony WWW i blogi.

Autor przygotował dla ciebie mnóstwo cennych informacji na temat technicznych aspektów prowadzenia działalności freelancera (otwieranie własnej działalności czy wystawianie i rozliczanie faktur).

Jeśli chcesz wiedzieć, jak reklamować się w Internecie, jak znajdować dochodowe zlecenia i wartościowych klientów, ten kurs będzie dla ciebie idealny! Nie wahaj się i już teraz sprawdź całą ofertę szkolenia!

4. Copywriting: jak i gdzie zacząć karierę jako copywriter – Kuba Karamara

Zastanawiasz się nad zmianą profesji? Chcesz spróbować swoich sił w copywritingu? Nie wiesz, jakie pierwsze kroki powinieneś podjąć, aby tworzyć przyciągające treści? Nie martw się! Z pomocą przychodzi ci kurs „Copywriting: jak i gdzie zacząć karierę jako copywriter, żeby mieć zlecenia już od pierwszego dnia”.

Szkolenie, którego autorem jest Kuba Karamara, nauczy cię niemal wszystkiego na temat sztuki copywritingu. Z kursu dowiesz się przede wszystkim, czy ten zawód będzie dla ciebie odpowiedni i spełni twoje oczekiwania.

Co więcej, biorąc udział w tym szkoleniu, zaznajomisz się z metodami szukania najlepszych na rynku zleceń, które dadzą ci szansę na ogromne korzyści finansowe.

Jeśli jesteś osobą, która szuka dodatkowych źródeł dochodu lub chcesz zacząć pracować zdalnie i w wybranych przez siebie godzinach oraz nie martwić się więcej uwagami szefa, spróbuj swoich sił w copywritingu!

5. SEO 2022 - Pozycjonowanie Od Podstaw + SEO dla WordPress – Michał Lubaszewski

Kurs „SEO 2022 – Pozycjonowanie Od Podstaw + SEO dla WordPress” to niezbędne narzędzie dla każdego copywritera, które pozwoli diametralnie zwiększyć wyniki wyszukiwania prezentowanych przez ciebie treści w Internecie! Dzięki wiedzy na temat pozycjonowania i doboru słów kluczowych, będziesz w stanie polepszyć ekspozycję twojej strony internetowej, a tym samym zwiększyć swoje zyski!

Szkolenie w jasny sposób wyjaśni ci, dlaczego SEO jest tak ważnym elementem w pracy twórcy treści i wskaże, jak dobierać keywords, aby twoja strona osiągnęła szczyty popularności.

Uczestnictwo w tym kursie pozwoli ci dowiedzieć się także, czym są SEO – SEM – Reklama PPC (Google Ads – Adwords), On-Page i Off-Page SEO czy linki dofollow i nofollow. Przekonaj się, jak ich poprawne stosowanie może zmienić odbiór twoich treści w Internecie.

Pamiętaj, że wiedza na temat SEO jest niezwykle ważna i może przyczynić się do poprawienia statystyk odwiedzin czytelników na twoim blogu czy prowadzonej przez ciebie stronie WWW. Jestem przekonana, że inwestycja w ten kurs przyniesie realne korzyści!

6. The Complete Copywriting Course : Write to Sell Like a Pro – Rob Percival, Tamsin Henderson

The Complete Copywriting Course : Write to Sell Like a Pro” to propozycja szkolenia prowadzonego w języku angielskim. Podczas tego kursu nauczysz się, jak sprzedawać większą ilość oferowanych przez ciebie produktów i usług oraz jak zachęcać swoich czytelników do zakupów, korzystając z ponadczasowej psychologii sprzedaży.

Poznaj triki i sekrety najpopularniejszych i najlepszych copywriterów na świecie! Szkolenie jest fantastycznym źródłem informacji o efektywnych technikach i metodach tworzenia przyciągających treści i zarabianiu na tym naprawdę dużych pieniędzy. A tego wszystkiego możesz dowiedzieć się w ciągu jedynie 3 godzin!

Kurs adresowany jest wszystkim tym, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z copywritingiem i potrzebują wsparcia oraz solidnej dawki wiedzy na temat tajników pozyskiwania nowych czytelników i odpowiedniego pozycjonowania swoich treści w Internecie.

7. Copywriting MasterClass – Jarek Kaniewski

Copywriting MasterClass” to kurs dla osób, które chcą wykorzystywać copywriting w celach zawodowych. Szkolenie pozwoli ci spojrzeć z zupełnie nowej perspektywy na funkcjonowanie biznesu, na działanie ludzkiej psychiki czy na zarządzanie własną kreatywnością, która jest podstawą w tworzeniu przyciągających tekstów, które przemawiają do odbiorców.

Biorąc udział w kursie, dowiesz się, jak stać się wartościowym i dobrze zarabiającym copywriterem, który będzie ceniony na rynku pracy.

Jarek Kaniewski podpowie ci również, jak wypromować swoją markę, jak zdobywać nowych klientów, którzy zostaną z tobą na dłużej, jak zbudować autorytet czy jak negocjować najlepsze stawki ze swoimi zleceniodawcami.

Zdobądź mnóstwo cennego doświadczenia od jednego z najlepszych ekspertów z dziedziny copywritingu! Inwestycja w ten kurs to najlepsza inwestycja w siebie i swój rozwój!

8. Kurs copywritingu – Filip Nocny

Kurs copywritingu”, który możesz zakupić na stronie Arena Szkoleń, to 2-dniowe szkolenie w formie online, obejmujące warsztaty z pisania przyciągających tekstów i pozycjonowania stron zgodnie z zasadami SEO.

Prezentowany kurs to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na pozyskaniu praktycznej wiedzy na temat copywritingu, ponieważ warsztaty mają formę ćwiczeń pod okiem profesjonalistów.

W trakcie szkolenia poznasz zaawansowane techniki redakcyjne, profesjonalne wzory i formuły copywriterskie. Udział w kursie nauczy cię tworzenia treści, które wyróżnią prowadzone przez ciebie strony internetowe i przyciągną potencjalnych odbiorców.

Zapewnij swojej firmie przewagę nad konkurencją i zainteresuj klientów swoimi treściami w taki sposób, że zdecydują się na zakup oferowanych przez ciebie usług i produktów.

W tym artykule zobaczyliśmy wspólnie, jakie kursy copywritingu są obecnie oferowane na rynku. Według mnie są to jedne z najlepszych szkoleń, które pogłębią twoją wiedzę na temat tworzenia wartościowych i przyciągających treści oraz zapewnią ci wiele korzyści finansowych.

Mam nadzieję, że przygotowany przeze mnie ranking pomoże ci zdecydować się na wzięcie udziału w tego typu kursach. Dzięki uczestnictwie w szkoleniach z pewnością będziesz w stanie samodzielnie zadbać o prawidłowy rozwój swojego biznesu i pozyskiwanie nowych klientów.

Kursy copywritingu z pewnością przyczynią się do poprawienia statystyk odwiedzin czytelników na twoich stronach internetowych i wyniosą je na szczyty popularności.

Sprawdź także: Zlecenia dla copywritera: gdzie ich szukać i jak przygotować ofertę

3.2/5 - (5 votes)

Czytaj również: