Kursy cyberbezpieczeństwa: najlepsze szkolenia online

Kursy cyberbezpieczeństwa

Zastanawiasz się, na czym polega cyberbezpieczeństwo? Chcesz czuć się bezpiecznie w sieci? Szkolenie cyberbezpieczeństwa  to w takim razie coś dla ciebie!

Cyberbezpieczeństwo to obecnie głośny temat. Coraz więcej przestępstw nie dzieje się fizycznie, a w internecie. Aby chronić siebie, swoją rodzinę oraz efekty własnej pracy, konieczne jest posiadanie odpowiedniej wiedzy.

Warto wiedzieć, jak działają groźne oprogramowania i inne niebezpieczeństwa czyhające w sieci. W ten sposób można zabezpieczyć się przed hakerami utratą danych, a nawet pieniędzy.

W tym artykule przedstawimy najlepsze kursy cyberbezpieczeństwa, jakie możesz znaleźć w sieci. Będzie to 7 najskuteczniejszych szkoleń online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ aby zdobyć gruntowną wiedzę, nie musisz nawet wychodzić z domu. Zaczynajmy!

Kurs Ethical Kacking i cyberbezpieczeństwo od podstaw” to dla początkujących w temacie, którzy zainteresowani są cyberbezpieczeństwem z dwóch perspektyw.

Z jednej strony dowiemy się tutaj sporo o ethical hackingu, czyli technice, która pozwala na autoryzowane wyszukiwanie słabych stron aplikacji i programów. Z drugiej strony nauczymy się wykorzystania sieci Tor do zachowywania anonimowości i unikania typowych błędów narażających bezpieczeństwo twojej sieci i systemu.

Kurs ten kosztuje jedynie 82 zł. W tej cenie otrzymujemy 6,5 godziny nagrań wideo, do których możemy zawsze wracać. Do tego, autor przygotował dla nas różne testy i zadania, które pozwolą przećwiczyć zdobytą wiedzę w praktyce.

2. Kurs Jak zadbać o bezpieczeństwo w IT - Arkadiusz Wrzos

Jak zadbać o bezpieczeństwo w IT” to szkolenie specjalnie przygotowane dla wszystkich, którzy pracują w IT.

Podczas kursu nauczysz się przygotowania stanowiska pracy w firmie oraz podczas home office, skutecznej obrony przed zagrożeniami typu keylogger, malware i spyware, ochrony loginów i haseł oraz bezpiecznego posługiwania się nimi oraz szyfrowania i zabezpieczenia danych przed atakami lub przypadkowym usunięciem.

Dodatkowo dowiesz się, jak zabezpieczać tablety i smartfony przed próbą włamania i jak bezpiecznie pracować z pocztą elektroniczną i przeglądarką.

3. Kurs Podstawy bezpieczeństwa w Internecie dla każdego - Arkadiusz Wrzos

Kurs Podstawy bezpieczeństwa w Internecie dla każdego” to szkolenie z cyberbezpieczeństwa dosłownie dla każdego. Jeżeli tylko korzystasz z internetu, nieważne, czy prywatnie, czy służbowo, znajdziesz tu potrzebną ci wiedzę.

W dzisiejszych czasach każdy użytkownik internetu powinien wiedzieć, jak bronić się przed cyberprzestępcami. Dlatego też podczas tego kursu nauczysz się zabezpieczania dostępu do komputera i smartfona, identyfikowania prób wyłudzania danych i bezpiecznego robienia zakupów w internecie, korzystania z przeglądarki, internetu i aplikacji w smartfonie bez obaw o swoje dane oraz zabezpieczania wrażliwych danych takich jak hasła, loginy czy informacje firmowe.

Do tego nauczysz się, jak chronić swoje konto mailowe, listę kontaktów i treści SMSów.

4. Ekspert ds. cyberbezpieczeństwa

Ekspert ds. cyberbezpieczeństwa” to pakiet szkoleniowy zawierający 3 różne kursy na temat cyberbezpieczeństwa. Dodatkowo, na koniec będziesz mógł wykonać test i uzyskać certyfikat i tytuł eksperta ds. cyverbezpieczeństwa.

Przy wyborze tego pakietu otrzymujesz dostęp do trzech szkoleń omówionych powyżej. Niby nic takiego, jednak tylko ta opcja pozwala na zdanie egzaminu. Nie wspominając już o atrakcyjnej cenie.

Całość trwa około 18 godzin. Dostaniesz dostęp do 127 wykładów w formie wideo online, do których będziesz mógł wracać tyle razy, ile będziesz potrzebował.

5. Cyberbezpieczeństwo od podstaw - Pracownia wiedzy

Cyberbezpieczeństwo od podstaw” to kurs dla wszystkich, którzy na co dzień korzystają z internetu, ale nie mają pojęcia o cyberbrzpieczeństwie.

Podczas kursu dowiesz się, czym dokładnie jest cyberbezpieczeństwo i dlaczego jest dziś ono tak istotne. Poznasz typy hakerów i metody ich działania oraz podstawowe pojęcia związane z bezpieczeństwem w sieci.

Nauczysz się, jak zmienić ustawienia prywatności i bezpieczeństwa przeglądarki i jak odpowiednio skonfigurować router w celu zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa domowej sieci bezprzewodowej.

6. VPN po polsku - bezpieczeństwo Twojej sieci oraz anonimowość - Marious Kuriata

VPN po polsku – bezpieczeństwo Twojej sieci oraz anonimowość” to szkolenie, które skupia się na temacie VPN, czyli wirtualnej sieci prywatnej.

Jeśli nie masz zielonego pojęcia, o co chodzi, koniecznie powinieneś skorzystać z tego szkolenia. Jeśli znasz ten termin, a może używasz nawet jednego z dostępnych programów, również skorzystasz.

Podczas szkolenia nauczysz się podstaw działania VPN, protokołów PPTP, IPsec oraz SSL, metod szyfrowania danych i ustalania bezpiecznych haseł. Dowiesz się, jak pozostać anonimowym w sieci, co to jest hash i jak go używać oraz na czym polega OpenVPN.

7. Kali Linux - Podstawy etycznego hackingu i bezpieczeństwa - Przemysław Szmaj

Kali Linux – Podstawy etycznego hackingu i bezpieczeństwa” to szkolenie dla każdego aspirującego hakera. Podczas kursu poznasz tajniki tak zwanego „etycznego hackingu”.

Wykupując szkolenie, otrzymujesz dostęp do ponad 100 wykładów (czas trwania wszystkich wideo to 14,5 godziny), z których dowiesz się, jak korzystać z Linuxa, jak chronić się przed atakami, także tymi typu phishing oraz jak być bezpiecznym w sieci.

Dodatkowo, nauczysz się atakowania sieci WiFi, podstawowych ataków sieciowych, sniffingu i łamania haseł.

Kursy cyberbezpieczeństwa: na czym polegają?

Cyberbezpieczeństwo to bezpieczeństwo w sieci internetowej. Składają się na nie procesy, techniki i praktyki, które pozwalają chronić sieć, urządzenia, programy i dane przed atakami hakerów, czyli internetowych przestępców.

W dzisiejszych czasach coraz trudniej pozostać bezpiecznym w internecie. Hakerzy czyhają tylko, aby wykraść dane, które pozwalają zdobyć nielegalne pieniądze, szantażować czy przekazać informacje konkurencji.

Aby chronić się przed tego typu atakami, prywatnie i służbowo, warto zainwestować w kurs cyberbezpieczeństwa.

Wszystkie wyżej zaproponowane szkolenia cyberbezpieczeństwa oferują certyfikat ukończenia kursu, a więc będą w stanie wzbogacić twoje CV i tym samym pomóc ci zaprezentować zdobyte kompetencje.

Ponadto warto podkreślić, że kursy cyberbezpieczeństwa są niezwykle praktyczne,  nie ograniczają się do teorii, a tym samym pozwolą ci od razu zabezpieczyć twój sprzęt, dane i programy.

5/5 - (1 vote)

Czytaj również: