Kursy e-commerce: najlepsze szkolenia online

kursy e-commerce

Zastanawiasz się, jak działa i na czym polega e-commerce? Chcesz zacząć sprzedawać produkty w Internecie albo ulepszyć własny, już istniejący sklep? Kursy e-commerce to coś dla ciebie!

E-commerce to bardzo ważne działanie strategiczne. Obojętne, czy twoja firma to mały, początkujący startup, czy potężna korporacja. W dzisiejszych czasach każdy biznes choć częściowo przenosi się także do wirtualnego świata.

Warto wiedzieć, jak działa sprzedaż online i wykorzystać wiedzę do rozwinięcia własnej marki, zdobycia nowych klientów i poszerzenia sprzedaży. A szkolenia e-commerce to wprost idealne rozwiązanie, by ten efekt osiągnąć.

W tym artykule przedstawimy najlepsze kursy e-commerce, jakie możesz znaleźć w sieci. Będzie to 6 najskuteczniejszych szkoleń online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ aby zdobyć gruntowną wiedzę, nie musisz nawet wychodzić z domu. Zaczynajmy!

1. Specjalista e-commerce - Ścieżka Kariery

Specjalista e-commerce” to kompleksowe szkolenie, które pozwoli ci nauczyć się promować i rozwijać twój biznes online. Jest to kombinacja wielu kursów, między innymi: Prawo e-commerce, kurs Google Analytics i kurs Marketing i sprzedaż na Instagramie.

To idealne rozwiązanie, jeśli chcesz kompleksowo podejść do tematu e-commerce i nauczyć się wszystkiego, co może przydać się w dalszej pracy.

Dzięki temu szkoleniu dowiesz się, jak wykorzystać możliwości social media do zwiększenia i utrzymania wysokiej sprzedaży, na czym polega SEO i nauczysz się wykorzystywać narzędzia Google Analytics do optymalizacji sprzedaży.

Szkolenie trwa około 50 godzin i podzielone jest na 351 wykładów dostępne online. W momencie zakupu kursu, otrzymujesz dożywotni dostęp do wszystkich jego treści. Na koniec możesz również ubiegać się o certyfikat ukończenia każdego z kursów zawartych w tym szkoleniu.

2. Kurs E-commerce od podstaw - Adam Bakalarz

Kurs E-commerce od podstaw – jak sprzedawać w internecie” to szkolenie przygotowane przez Adama Bakalarza, specjalistę do spraw digital marketingu. Autor w przystępny i przyjemny sposób prezentuje podstawowe informacje i techniki przydatne przy sprzedaży online.

Podczas kursu dowiesz się, jak przenieść własny biznes do Internetu i zarabiać więcej, jak zoptymalizować sklep pod względem SEO i jak wykorzystać bezpłatne metody promocji biznesu.

Do tego, nauczysz się, jak przygotować kluczowe elementy sklepu internetowego, organizować wysyłki i metody płatności i jak korzystać z reklam na Facebooku i w wyszukiwarce Google.

Ten kurs e-coomerce trwa około 6 godzin i podzielony jest na 33 wykłady dostępne online. W momencie zakupu kursu, otrzymujesz dożywotni dostęp do wszystkich jego treści. Na koniec możesz również ubiegać się o certyfikat ukończenia szkolenia.

3. Narzędzia marketingowe i automatyzacja w e-commerce - Arkadiusz Wrzos

Narzędzia marketingowe i automatyzacja w e-commerce” przygotował Arkadiusz Wrzos. Jest to szkolenie idealne zarówno dla zupełnie początkujących, jak i obeznanych w tematyce e-commerce przedsiębiorców.

Podczas kursu nauczysz się robić wszystko sam, bez konieczności znajomości technik kodowania. Poznasz wiele przydatnych narzędzi, które ułatwią ci życie, takich jak: MailChimp, Buffer, Canva czy Zapier.

Nauczysz się szybkiego tworzenia atrakcyjnych grafik na potrzeby promocji firmy, budowania bazy mailingowej i automatyzacji wysyłki newsletterów i zwiększania sprzedaży dzięki segmentacji klientów i personalizacji komunikatów.

Kurs trwa aż 8 godzin i podzielony jest na 60 wykładów. Obojętne, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z e-commerce, czy jesteś już na poziomie zaawansowanym – kurs świetnie sprawdzi się jako przypomnienie wiadomości.

4. Tworzenie sklepu internetowego WordPress - Joan Boluda

Tworzenie sklepu internetowego WordPress” to szkolenie stworzone przez Joana Boludę, strategicznego konsultanta ds. marketingu online i WordPress. Dzięki kursowi nauczysz się tworzyć i konfigurować sklep internetowy za pomocą dwóch bardzo znanych i darmowych narzędzi: WordPress.org i WooCommerce.

Podczas szkolenia poznasz główne funkcje tych serwisów, które pomogą ci stworzyć wymarzony sklep internetowy. Następnie nauczysz się konfigurować go według twoich potrzeb i gustu, zajmować się podatkami, wysyłką i płatnościami.

Kurs trwa niecałe 4 godziny i podzielony jest na 21 lekcji. Całość nagrana została w języku hiszpańskim, jednak do dyspozycji uczestników są napisy w wielu językach, w tym po polsku i angielsku. Na koniec możesz ubiegać się o certyfikat ukończenia kursu.

5. Tworzenie sklepu internetowego z Shopify - Rocio Carvajal

Tworzenie sklepu internetowego z Shopify” to kurs prowadzenia sklepu internetowego przygotowany przez Rocio Carvajal, ekspertkę w projektowaniu stron internetowych, digital marketingu i SEO. Jest to świetny kurs e-commerce dla zupełnie początkujących przedsiębiorców, którzy chcą zacząć swoją przygodę ze sprzedażą w Internecie.

Podczas kursu dowiesz się, jak korzystać z Shopify. To na tej platformie stworzysz swój sklep i skonfigurujesz wszystko zgodnie z własnymi preferencjami. Nauczysz się tworzyć produkty, dodawać różne ich warianty (choćby kolorystyczne), tworzyć strony informacyjne, blogi i dowiesz się, jak zarządzać sklepem, także pod względem SEO.

Kurs ten trwa zaledwie około 2 godzin i podzielony jest na 14 lekcji online. W momencie zakupu kursu, otrzymujesz dożywotni dostęp do wszystkich jego treści. Na koniec możesz również ubiegać się o certyfikat ukończenia szkolenia.

6. Plan marketingowy dla Twojego pierwszego sklepu internetowego - Jorge García Gómez

Kurs „Plan marketingowy dla Twojego pierwszego sklepu internetowego” prowadzi Jorge García Gómez, specjalista do spraw marketingu cyfrowego. W porównaniu do innych szkoleń e-commerce zaprezentowanych w tym artykule, to nie skupia się na samym tworzeniu sklepu internetowego. Z pomocą Jorge stworzysz własny plan marketingowy dla twojego sklepu.

Podczas kursu nauczysz się wybierać odpowiednią strategię dla twojego biznesu, i poznasz znaczenie pozycjonowania w Google. Stworzysz plan treści dla twojego bloga, określisz role twoich mediów społecznościowych i nauczysz się monitorować i oceniać wyniki twojej pracy.

Kurs ten trwa około 2,5 godziny i podzielony jest na 16 lekcji online. W momencie zakupu kurs, otrzymujesz dożywotni dostęp do wszystkich jego treści. Na koniec możesz również ubiegać się o certyfikat ukończenia szkolenia.

Szkolenia e-commerce: dlaczego warto skorzystać?

E-commerce to pełen możliwości świat, który pozwoli ci rozwinąć twój biznes. Dzięki niemu jesteś w stanie dotrzeć do większej liczby klientów i spełnić oczekiwania coraz bardziej wymagających, nieodrywających się od Internetu ludzi.

Obojętne, czy jesteś właścicielem małej prywatnej firmy, czy wielkiego międzynarodowego kolosa, e-commerce pozwoli ci sprzedawać twoje produkty w Internecie i stać się prawdziwym, nowoczesnym przedsiębiorcą.

Aby skutecznie pracować w branży e-commerce, należy poświęcić trochę czasu na praktykę. Duża liczba różnego rodzaju funkcji wymaga skupienia i poznania odpowiednich metod.

Najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w kursy e-commerce, które w krótkim czasie nauczą cię wszystkich potrzebnych działań i tricków. W ten sposób zdobędziesz umiejętności z branży e-commerce, które obecnie są niezwykle cenione na rynku pracy.

Wszystkie wyżej zaproponowane szkolenia e-commerce oferują certyfikat ukończenia kursu, a więc będą w stanie wzbogacić twoje CV i tym samym pomóc ci zaprezentować zdobyte kompetencje.

Ponadto warto podkreślić, że kursy e-commerce są niezwykle praktyczne, które nie ograniczają się do teorii, a tym samym pozwolą ci się od razu uniezależnić: będziesz mógł natychmiast zacząć pracę w sprzedaży online!

5/5 - (3 votes)

Czytaj również: