Kursy Excel: najlepsze szkolenia online

Kursy Excel

Chciałbyś rozwinąć swoje umiejętności obsługi programu Excel? Jeśli tak, idealnym rozwiązaniem będą dla ciebie kursy Excel.

Program Microsoft Excel to jedno z najczęściej używanych narzędzi w dużych, średnich i małych przedsiębiorstwach. Naukę jego obsługi często zaczyna się już w szkole, jednak wielu z nas zapomina te bardziej skomplikowane funkcje.

Są one bardzo cenione na rynku, a umiejętność tworzenia tabel przestawnych i automatyzacji pracy w Excelu niejednemu ułatwiła życie.

Aby zdobyć tę wiedzę, wystarczy wziąć udział w jednym z kursów Excel online. Szkolenia tego typu nie są drogie, a wszystkie wykłady i zadania można odbyć bez wychodzenia z domu lub z dowolnego miejsca na Ziemi. Czytaj dalej i znajdź kurs Excel, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom!

Kursy Excel: 8 najlepszych szkoleń online

1. Kurs Excel 2019 od podstaw - Dominik Trznadel

Kurs Excel 2019 od podstaw” to szkolenie stworzone przez Dominika Trznadla dla tych, którzy albo w ogólnie nie mieli styczności z Excelem, albo są w temacie bardzo początkujący.

Podczas kursu nauczysz się wprowadzania i formatowania różnego rodzaju danych, poznasz podstawowe formuły i dowiesz się, jak bez wysiłku wykorzystać również te bardziej skomplikowane, oraz nauczysz się tworzyć przejrzyste wykresy. Do tego, dowiesz się, jak pracować na tablicach przestawnych oraz jak filtrować, sortować i grupować dane.

Cały kurs zajmie ci zaledwie 7,5 godziny. To naprawdę niewiele, aby skutecznie opanować podstawy Excela. Dodatkowo, na koniec otrzymać możesz certyfikat ukończenia kursu, który potwierdzi twoje umiejętności.

2. Kurs Makra i VBA w Excelu dla początkujących - Dominik Trznadel

Kursy Makra i VBA w Excelu dla początkujących” to kolejne szkolenie prowadzone przez Dominika Trznadla, prawdziwego guru Excela. Tym razem doświadczony prowadzący skupi naszą uwagę na automatyzacji pracy w Excelu.

Jeśli masz już dość ręcznego przeklejania danych i robienia ciągle tego samego, warto dowiedzieć się, jak zautomatyzować swoją pracę. Podczas tego kursu, nauczysz się używania gotowych makr pobranych z Internetu, nagrywania własnych, oraz edycji już istniejących. Do tego, dowiesz się, jak wykorzystać excelowe formuły w języku VBA oraz poznasz podstawy programowania.

Teraz już żadne zadanie w Excelu nie będzie ci straszne. A co ważne, jeśli będziesz chciał kiedykolwiek wrócić do materiałów z kursu, wiedz, że po wykupieniu dostępu, możesz korzystać z zawartości szkolenia dożywotnio.

3. Kurs Programowanie VBA w Excelu dla zaawansowanych - Dominik Trznadel

Kurs Programowanie VBA w Excelu dla zaawansowanych” to kurs Excel dla zaawansowanych i istna gratka dla osób, które radzą sobie już z podstawowymi funkcjami tego programu.

Tym razem Dominik Trznadel wyjaśni nam, jak wykorzystać potencjał VBA w Excelu. Krok po kroku, dowiesz się, jak tworzyć zaawansowane procedury, projektować formularze, pisać własne funkcje do Excela, czy korzystać z Visual Basic Editora.

Wszystkie te umiejętności usprawnią twoje działania w Excelu i sprawią, że praca stanie się przyjemnością. A wszystkiego nauczysz się bez wychodzenia z domu, bowiem całe szkolenie dostępne jest online.

4. Kurs Excel dla księgowych - Olga Kosiorek

Kurs Excel dla księgowych” to szkolenie autorstwa Olgi Kosiorek, przeznaczone dla wszystkich, którzy pracują w księgowości. Dzięki wskazówkom autorki, poznasz skuteczne skróty, triki i funkcje, które ułatwią i uprzyjemnią twoją pracę.

Podczas kursu nauczysz się obsługi dużych zbiorów danych, poznasz techniki zaawansowanego formatowania, dowiesz się, jak zautomatyzować wystawianie faktur i jak importować dane z różnych źródeł. Do tego, nauczysz się pracować z wykresami i tabelami przestawnymi.

Nawet jeśli pracowałeś już z programem, dzięki temu zaawansowanemu kursowi Excela twoja praca nabierze tempa. Twoje działania będą bardziej efektywne i skuteczne, a liczba popełnianych błędów znacznie spadnie.

5. Kurs Excel - zaawansowane techniki - Ksawery Kargól

Kurs Excel – zaawansowane techniki” autorstwa Ksawerego Kargóla to szkolenie w pełni dostępne online, przeznaczone dla osób, które mają już podstawową znajomość tego programu.

Podczas kursu poznasz różne zaawansowane możliwości programu Microsoft Excel. Pomogą ci one rozwiązać nawet najbardziej skomplikowane problemy, oraz przyśpieszą twoją pracę, sprawiając, że będziesz bardziej skuteczny. Do tego, przedstawione zostanie ci również przydatne rozszerzenie do Excela – Solver.

Cały kurs trwa zaledwie 4 godziny i składa się z 55 wykładów. Ponadto, jest to kurs Excel z certyfikatem, który potwierdzi nabyte umiejętności.

6. Kurs Excel dla sprzedawców - Olga Kosiorek

Program Microsoft Excel posiada mnóstwo różnych funkcji. W zależności od twojego zawodu czy roli w firmie, przydatna będzie ci tylko ich część. Dlatego też, jeśli jesteś sprzedawcą i chcesz nauczyć się tylko przydatnych ci funkcji, polecamy „Kurs Excel dla sprzedawców” autorstwa Olgi Kosiorek.

Dzięki temu szkoleniu zdobędziesz potrzebne umiejętności i nauczysz się sortować dane, tworzyć raporty i prezentować je w formie czytelnych wykresów. Do tego, poznasz tajniki pracy z tabelami przestawnymi, zautomatyzujesz swoją codzienną pracę dzięki makrom, oraz  dowiesz się, jak radzić sobie z najczęściej występującymi błędami.

W momencie zakupu kursu, otrzymujesz do niego dożywotni dostęp, co oznacza, że zawsze będziesz mógł wrócić do udostępnianych ci materiałów.

7. Kurs Excel w Twojej firmie - Natalia Krawczycka

Kurs Excel w Twojej firmie – praktyczne zastosowania” to szkolenie autorstwa Natalii Krawczyckiej przeznaczone dla właścicieli i pracowników średnich i małych przedsiębiorstw.

Podczas tego kursu Excela online dowiesz się, jak sprawdzać poprawność danych i usuwać duplikaty, jak zarządzać fakturami i innymi firmowymi dokumentami, jak tworzyć dynamiczne raporty i zabezpieczać arkusze oraz jak wyróżniać najważniejsze dane za pomocą formatowania warunkowego.

Cały kurs trwa 4 godziny i składa się z 34 wykładów. Na koniec otrzymać możesz certyfikat ukończenia kursu, który poświadczy o zdobytych umiejętnościach.

8. Specjalista MS Excel - Ścieżka Kariery

Jeśli nie chcesz bawić się w krótkie szkolenia skupiające się tylko na jednym temacie i pragniesz zostać prawdziwym guru Excela, polecamy kurs „Specjalista MS Excel„.

Kurs ten składa się z 10 mniejszych szkoleń poruszających najważniejsze zagadnienia pracy w Excelu. Nauczysz się tutaj wszystkiego o tablicach przestawnych, zaawansowanych formułach i funkcjach, poznasz Makrę i VBA. Dowiesz się, jak tworzyć przejrzyste wykresy i jak analizować dane. Na koniec czeka na ciebie egzamin i certyfikat specjalisty MS Excel.

Kurs ten to potężne szkolenie trwające w sumie 45,5 godziny. Składa się ono z 405 wykładów online, do których będziesz miał dożywotni dostęp.

Kursy Excel: dlaczego warto z nich skorzystać?

Microsoft Excel to bardzo użyteczne narzędzie, pod warunkiem, że wiesz, jak z niego korzystać. Dzięki niemu można rozliczyć wydatki, uporządkować godziny pracy, stworzyć dowolne wykresy i tabele, które posłużą zarówno w pracy naukowej, jak i w zadaniach działu księgowości.

Aby skutecznie korzystać z programu Excel, należy poświęcić trochę czasu na praktykę. Duża liczba  różnego rodzaju możliwości wymaga skupienia i poznania odpowiednich technik.

Najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w kurs Excel dla początkujących i zaawansowanych, który w krótkim czasie nauczy cię wszystkich potrzebnych działań i trików. Do tego, są to szkolenia online, więc możesz korzystać z nich bez wychodzenia z domu.

W ten sposób poznasz nieco wskazówek specjalistów w tej dziedzinie. Do tego dostęp do materiałów będziesz miał jeszcze długo, więc jeśli za jakiś czas będziesz potrzebował jakiejś informacji, wystarczy zajrzeć do wykładów z kursu.

Mamy nadzieję, że kursy Excela, które zostały zaprezentowane w naszym rankingu, pozwolą ci osiągnąć właśnie takie rezultaty. Większość z nich oferuje certyfikat ukończenia kursu, a więc będziesz w stanie wzbogacić twoje CV i tym samym pomóc zaprezentować zdobyte kompetencje.

Ponadto warto podkreślić, że są to kursy niezwykle praktyczne, które nie ograniczają się do teorii, a tym samym pozwolą ci się od razu uniezależnić.

5/5 - (1 vote)

Czytaj również: