Kursy fotografii online: najlepsze i najskuteczniejsze szkolenia

kursy fotografii online

Planujesz zacząć przygodę z fotografią? A może chcesz poznać bardziej zaawansowane techniki i metody stosowane w sztuce robienia zdjęć? Jeśli tak, kursy fotografii online to coś, czego potrzebujesz!

Fotografia to dziś dziedzina, w której może odnaleźć się każdy. Wystarczy podstawowy aparat, tablet, a czasem i telefon komórkowy. Możesz więc zacząć nowe hobby, nie musząc inwestować w nowy, drogi sprzęt. Jednak aby twoje zdjęcia nabrały charakteru i przyciągały wzrok widzów, trzeba mieć nieco wiedzy i umiejętności.

Aby zdobyć tę wiedzę, wystarczy wziąć udział w jednym z kursów fotograficznych online. Szkolenia tego typu nie są drogie, a wszystkie wykłady i zadania można odbyć bez wychodzenia z domu lub z dowolnego miejsca na Ziemi. Czytaj dalej i znajdź kurs fotografii online, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom!

Kursy fotografii online: 7 najlepszych szkoleń

1. Fundamenty i teoria fotografii - Wojciech Franus

Fundamenty i teoria fotografii” to kurs fotografii dla początkujących Wojciecha Franusa przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą poznać reguły rządzące fotografią.

Jak się okazuje, fotografowanie to nie tylko korzystanie z aparatu lub telefonu. Aby wykonywać oryginalne, dobrej jakości zdjęcia, trzeba znać i teorię. Dzięki temu szkoleniu dowiesz się, jak układać kompozycję, jaki sprzęt wybrać i jak dostosować ustawienia do własnych preferencji i jak manipulować kolorem.

Całe szkolenie dostępne jest w 100% online, co oznacza, że wiedzę zdobędziesz bez konieczności wychodzenia z domu. Co więcej, w momencie zakupu kursu, otrzymujesz dożywotni dostęp do wszystkich materiałów.

2. Kurs fotografii dla każdego - Adrian Wzorek

Kurs fotografii dla każdego” to kurs fotograficzny dla początkujących, ale i nieco bardziej wtajemniczonych fotografów, autorstwa Adriana Wzorka.

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sztuką robienia zdjęć, podczas szkolenia dowiesz się, jaki aparat warto wybrać, a jeśli już jakiś posiadasz, jak wykorzystać pełen potencjał twojego sprzętu. Następnie poznasz wszystkie zasady świadomej fotografii: jak ustawić światło, kolory, perspektywę.

Nauczysz się też wykonywać konkretne rodzaje zdjęć, takie jak krajobraz, portret, zdjęcia sportowe, czy o konkretnej porze roku. Jeśli jesteś miłośnikiem szczegółów, insektów lub kwiatów, poznasz również techniki wykonywania zdjęć w trybie makro.

3. Kurs Fotografia nieruchomości - Jan Bystrzonowski

Kurs fotografia nieruchomości” to kurs fotografii wnętrz przeznaczony dla wszystkich, którzy zajmują się sprzedażą lub wynajmem nieruchomości czy też planują wynajęcie własnego domu czy mieszkania.

Podczas kursu dowiesz się, jak przygotować dom czy mieszkanie do sesji zdjęciowej, zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Nauczysz się dobierać odpowiednie oświetlenie do wnętrze i fotografować budynki nawet telefonem.

Poznasz również rodzaje sprzętu i akcesoriów, w które warto zainwestować, zgłębisz tajniki obróbki zdjęć, aby wyglądały jeszcze lepiej i przyciągały klientów, oraz poszerzysz swoją wiedzę o fotografii nieruchomości.

4. Kurs Fotografia produktowa - Adrian Wzorek

Kurs Fotografia produktowa” to kurs fotograficzny online autorstwa Adriana Wzorka. Przeznaczony jest dla każdego, kto chce skuteczniej sprzedawać produkty i przyciągać więcej klientów.

Podczas kursu nauczysz się robić perfekcyjne zdjęcia twoich produktów, skompletujesz porządny sprzęt nie wydając przy tym fortuny, dowiesz się, jak fotografować nawet najtrudniejsze do uchwycenia przedmioty ze szkła czy metalu oraz poznasz tajniki obrabiania zdjęć w znanych programach komputerowych.

Po tym szkoleniu fotografia produktowa nie będzie już dla ciebie problemem, a twoje produkty sprzedawać się będą same.

5. Kurs Fotografia krajobrazu - Wojciech Franus

Jeśli interesujesz się fotografią i pragniesz przywozić zapierające dech w piersiach zdjęcia z wakacji, polecamy ci „Kurs Fotografia krajobrazu” autorstwa Wojciecha Franusa.

Jest to kurs fotografii krajobrazowej online przeznaczony dla każdego, kto chce zdobyć nowe umiejętności w dziedzinie fotografii i nauczyć się robić zdjęcia tak wspaniałe, jak te z magazynów podróżniczych.

Podczas kursu nauczysz się korzystać z filtrów polaryzacyjnych, komponować zdjęcia krajobrazowe, korzystać z naturalnego światła oraz dobierać optymalne ustawienia w twoim aparacie. Do tego dowiesz się, jak zacząć zarabiać na swoich zdjęciach.

6. Photoshop dla fotografa – Ksawery Kargól

Photoshop dla fotografa” to szkolenie przygotowane przez Ksawerego Kargóla, doświadczonego designera i web developera. Ten kurs fotografii dostarczy ci wszelkich wskazówek na temat obróbki zdjęć oraz tworzenia przyciągających wzrok i budzących zachwyt fotografii.

Dzięki temu szkoleniu nauczysz się pracy z warstwami, kreatywnego używania kolorów, korekcji tonów, łączenia obrazów czy tworzenia kompozycji. Ponadto nauczysz się różnych korekcji, m.in. balansu bieli oraz wielu przydatnych technik, takich jak techniki zaznaczania i wyostrzania.

Kurs prowadzony jest na poziomie średniozaawansowanym, jednak zakres poruszanych tematów podczas szkolenia jest bardzo szeroki, dlatego może w nim uczestniczyć każda zainteresowana osoba.

7. Fotograf - Ścieżka Kariery

Fotograf” to kompleksowy kurs fotograficzny z certyfikatem, który pozwoli ci stać się profesjonalnym fotografem w każdym tego słowa znaczeniu. Kurs składa się z 11 mniejszych szkoleń, które skupiają się na poszczególnych, istotnych zagadnieniach. Całość podzielona jest na 3 moduły + końcowy egzamin i certyfikat.

Jest to szkolenie przeznaczone zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących pasjonatów robienia zdjęć. Podczas kursu poznasz podstawy teoretyczne fotografii, nauczysz się obsługiwać lustrzankę cyfrową oraz bezlusterkowce. W ten sposób żaden aparat nie będzie dla ciebie problemem.

Dodatkowo nauczysz się, jak edytować twoje zdjęcia w kilku różnych programach komputerowych. Na koniec poznasz tajniki konkretnych rodzajów  fotografii, w tym fotografii nieruchomości i krajobrazu.

Dlaczego i jak wybrać kurs fotografii online?

Fotografia wykorzystywana jest obecnie w wielu zawodach, szczególnie tych, które obecne są w Internecie i social mediach.

W zależności, czy chcesz zdobyć nowe umiejętności w ramach swojego hobby lub pracy zawodowej, chcesz zainwestować w drogi sprzęt lub pozostać przy fotografowaniu telefonem, poznać różne techniki wykonywania zdjęć lub dowiedzieć się, jak edytować je w programach komputerowych, musisz wybrać kurs, który będzie pasował do twoich potrzeb.

Dlatego też, musisz zwrócić uwagę na rodzaj kursu. Istnieje ich wiele i poruszają one różne tematy:

  • teoria fotografii;
  • oświetlenie;
  • kompozycja;
  • techniki fotografii;
  • rodzaje sprzętu;
  • edycja zdjęć;
  • temat fotografii.

Pamiętaj, że fotografia portretowa, krajobrazowa, wnętrzarska, produktowa czy makro wymaga za każdym razem innego podejścia i innej wiedzy.

Aby nauczyć się tworzenia dobrych zdjęć lub aby wzbogacić swoje umiejętności, wybierz kurs fotografii online dostosowany do twoich celów i potrzeb. Dzięki szkoleniom możesz w krótkim czasie nauczyć się wszystkich niezbędnych działań i ciekawych sztuczek. W ten sposób zdobędziesz cenne umiejętności, które obecnie są niezwykle pożądane, szczególnie w świecie social mediów.

Wszystkie zaprezentowane wyżej kursy są bardzo praktyczne, gdyż oprócz teorii zawierają mnóstwo ćwiczeń, zadań oraz przykładów. Dodatkowo oferują one certyfikat ukończenia kursu, co potwierdzi zdobyte przez ciebie umiejętności. A wszystko to bez wychodzenia z domu.

5/5 - (2 votes)

Czytaj również: