Kursy Google Ads: najlepsze szkolenia online

Kursy Google Ads

Zastanawiasz się, jak działają i na czym polegają Google Ads? Chcesz zacząć używać ich w twojej firmie? Jeśli tak, to kursy Google Ads to coś dla ciebie!

Google Ads to świetne narzędzie do online marketingu. Obojętne, czy twoja firma to mały, początkujący startup, czy potężna korporacja.

Warto wiedzieć, jak te reklamy działają i wykorzystać wiedzę do rozwinięcia własnej marki i rozbudowania strategii marketingowej dla swojego biznesu. A szkolenie Google Ads to wprost idealne rozwiązanie, by ten efekt osiągnąć.

W tym artykule przedstawimy najlepsze kursy Google Ads, jakie możesz znaleźć w sieci. Będzie to 7 najskuteczniejszych szkoleń online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ, aby zdobyć gruntowną wiedzę, nie musisz nawet wychodzić z domu. Zaczynajmy!

Najlepsze kursy Google Ads

1. Podstawy reklamy w Google Ads (AdWords) - Krzysztof Marzec

Jeśli chcesz poznać narzędzia reklamowe oferowane przez Google Ads, kurs dla początkujących „Podstawy reklamy w Google Ads (AdWords)” Krzysztofa Marca to coś dla ciebie.

Obojętne, czy prowadzisz biznes online, czy posiadasz małą lokalną firmę. Podczas kursu poznasz rozwiązania idealne dla twojego biznesu. Nauczysz się, jak założyć i konfigurować konto reklamowe Google Ads, jak znaleźć odpowiednich odbiorców po ich zainteresowaniach oraz jak prowadzić marketing w wyszukiwarce internetowej.

Do tego dowiesz się, jak wykorzystywać trafne i często kontrowersyjne słowa kluczowe i jak mierzyć wyniki swojej kampanii. Sam dobierzesz narzędzia reklamowe, które najbardziej ci odpowiadają.

Kurs ten to 41 wykładów dostępnych online. Oprócz tego, dostaniesz również dostęp do testów i zadań, które uporządkują twoją wiedzę. Na koniec jest możliwość otrzymania certyfikatu ukończenia kursu.

2. Kurs Google Ads - optymalizacja kampanii w praktyce - Krzysztof Marzec

Prowadzisz własny biznes i miałeś już do czynienia z Google Ads? Szukasz informacji na temat optymalizacji kampanii reklamowej? Odpowiedzią na twoje potrzeby może być „Kurs Google Ads – optymalizacja kampanii w praktyce” Krzysztofa Marca.

Kurs ten przeznaczony jest dla wtajemniczonych w podstawy Google Ads użytkowników. Nauczysz się tu, jak optymalizować kampanię i skutecznie korzystać z budżetu,  jak zwiększyć sprzedaż i przyspieszyć pracę, oraz dowiesz się, jak korzystać z edytora AdWords.

Do tego poznasz metody pozyskiwania klientów za pomocą kampanii wideo, wykorzystywania dynamicznych kampanii w wyszukiwarce i dowiesz się, jak optymalizować słowa kluczowe.

Kurs składa się z 30 wykładów, a całość zajmuje jedynie 6,5 godziny. To naprawdę niewiele, szczególnie, że nawet nie musisz wychodzić z domu.

3. Google Ads (AdWords) 2022 - Fundamenty Marketingu PPC - Michał Lubaszewski

Google Ads (AdWords) 2022 – Fundamenty Marketingu PPC” Michała Lubaszewskiego to kolejny kurs, który nie wymaga od ciebie żadnej wcześniejszej wiedzy o działaniu Google Ads.

Podczas kursu dowiesz się, jak skutecznie korzystać z Google Ads w celu rozwinięcia swojego biznesu, jak zaplanować i przeprowadzić skuteczną kampanię marketingową, jak tworzyć, konfigurować i instalować Kody Konwersji oraz jak korzystać ze słów kluczowych i znaleźć te odpowiednie dla twojej firmy.

Aby móc wykonać zawarte w kursie zadania będziesz potrzebował dostępu do Internetu, komputera, tabletu lub telefonu oraz strony internetowej, strony lądowania lub fanpage na Facebooku.

Kurs składa się z 77 wykładów, a całość trwa około 7 godzin. Wykupując kurs dostajesz dożywotni dostęp do wszystkich zawartych w nim treści.

4. Google Ads (AdWords) - 2020 - Podstawy - Ernest Gurgól

Ernest Gurgól  stworzył swój kurs „Google Ads (AdWords) – 2020 – Podstawy” z myślą o zupełnie początkujących internetowych marketingowcach. To jeden z najdłuższych prezentowanych tu kursów, a to dlatego, że każdy krok jest tutaj bardzo dokładnie wytłumaczony.

Podczas kursu dowiesz się, jak obsługiwać interfejs Google Ads, jak krok po kroku stworzyć kampanię reklamową dla twojej firmy, jak dopasować słowa kluczowe oraz jak przyciągnąć klientów.

Autor kursu oferuje również listę wskazówek, które ulepszą twoje działania. Nauczysz się oceniać postępy konkurencji, poznasz błędy, których warto unikać, oraz dowiesz się, jak stale poprawiać skuteczność reklam.

Kurs trwa 11 godzin i składa się 95 wykładów. Zawiera sporo ćwiczeń i zadań, które pozwolą ci zdobyć wiedzę praktyczną. Na koniec możesz ubiegać się o certyfikat ukończenia kursu.

5. Ultimate Google Ads Training 2021: Profit with Pay Per Click - Isaac Rudansky

Ultimate Google Ads Training 2021: Profit with Pay Per Click” to kolejny kurs Google Ads przeznaczony zarówno dla początkujących, jak i nieco obeznanych użytkowników tego narzędzia. Kurs przygotował Isaac Rudansky i wszystkie wideo są w języku angielskim.

Podczas tego kursu nauczysz się obsługiwać interfejs Google Ads. Dowiesz się, jak od początku przygotować kampanię reklamową odpowiadającą potrzebom twojej firmy. Poznasz metody, które pozwolą zwiększyć ruch i sprzedaż na twojej stronie internetowej.

Podczas kursu przyda się dostęp do laptopa, tabletu lub telefonu z dobrym połączeniem internetowym. Warto też posiadać własną stronę internetową, stronę lądowania lub fanpage na Facebooku.

Kurs trwa aż 24,5 godziny i składa się ze 136 wykładów. Do tego dostępne są 4 artykuły do przeczytania i wiele zadań praktycznych.

6. Szkolenie Google Ads i Ads PRO - Bartosz Berliński, Łukasz Chwiszczuk

Prezentowany tu kurs „Szkolenie Google Ads i Ads PRO„to w zasadzie 2 szkolenia stworzone przez Bartosza Berlińskiego i Łukasza Chwiszczuka. Są to szkolenia na żywo, w których można wziąć udział osobiście w Poznaniu i Warszawie lub wybrać wersję online.

Podczas kursu konieczny będzie laptop. Cała wiedza przekazywana podczas pierwszego dnia kursu skierowana jest do osób początkujących w temacie Google Ads. Uczestnicy poznają platformę Google Ads, uczą się kreować kampanię reklamową od podstaw, poznają metody optymalizacji kampanii oraz jak zwiększyć zwrot z inwestycji w reklamę.

Drugi dzień kursu przeznaczony jest dla zaawansowanych użytkowników lub absolwentów pierwszego dnia kursu. Tutaj uczestnicy poznają zaawansowane narzędzia reklamy w wyszukiwarce. Zostaną omówione takie narzędzia jak Youtube Ads, GSP i GDN.

Całość prowadzona jest przez specjalistów od lat zajmujących się marketingiem internetowym. Szkolenie na żywo to świetna okazja do zadania nurtujących cię pytań i poznania zdania ekspertów.

7. Explore the Value of Discovery Ads

Jak się okazuje, sam Google Ads przygotował wiele kursów, które dostępne są na platformie Skillshop zupełnie za darmo. Należy jednak zarejestrować się lub zalogować za pomocą konta Google.

Można znaleźć tu wiele kursów, które dokładnie omawiają poszczególne zagadnienia związane z Google Ads. Wiele z nich oferuje również oficjalne certyfikaty, którymi możesz udokumentować zdobytą wiedzę.

My zaprezentujemy tutaj kurs o Discovery Ads – „Explore the Value of Discovery Ads„. Trwa on 1,1 godziny i składa się z kilku krótkich modułów. Podczas kursu dowiesz się, jakie korzyści niosą ze sobą Discovery Ads. Nauczysz się wykorzystywać własne umiejętności do osiągania swoich marketingowych celów.

Google Ads to świetne narzędzie, które pozwoli ci rozwinąć twój biznes. Dzięki niemu jesteś w stanie dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów i zamienić zwykłych internautów w fanów twojej marki. Obojętne, czy jesteś właścicielem małej prywatnej firmy, czy wielkiego międzynarodowego kolosa.

Aby skutecznie korzystać z Google Ads, należy poświęcić trochę czasu na praktykę. Duża liczba  różnego rodzaju funkcji wymaga skupienia i poznania odpowiednich metod. Najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w szkolenia Google Ads, które w krótkim czasie nauczą cię wszystkich potrzebnych działań i trików.

W kilka godzin dowiesz się, jak zautomatyzować wiele czynności i jak szybko poszerzyć grono odbiorców. Do tego, dostęp do materiałów będziesz miał jeszcze długo, więc jeśli twoje działania SEO będą wymagały unowocześnienia i odświeżenia, wystarczy zajrzeć do wykładów z kursu.

Mam nadzieję, że kursy Google Ads, które zostały zaprezentowane w naszym rankingu, pozwolą ci osiągnąć właśnie takie rezultaty.

5/5 - (2 votes)

Czytaj również: