Kursy HTML i CSS: 6 najlepszych szkoleń online

Kursy HTML

Zastanawiasz się nad nauką kodowania? Chcesz zacząć własnoręcznie tworzyć strony www, ale nie wiesz jak? Kursy HTML i CSS to w takim razie coś dla ciebie!

Mówiąc o tworzeniu stron www, nie można nie wspomnieć o HTML. To podstawa, która pozwala tworzyć i zmieniać strukturę stron internetowych.

Ich użytkowanie wcale nie jest takie trudne, jak się może wydawać, a przynieść ci może spore korzyści. Takie umiejętności są obecnie bardzo pożądane na rynku pracy.

Aby zdobyć wiedzę, wystarczy wziąć udział w jednym z kursów HTML i CSS online. Szkolenia tego typu nie są drogie, a wszystkie wykłady i zadania można odbyć bez wychodzenia z domu lub z dowolnego miejsca na Ziemi. Czytaj dalej i znajdź kurs HTML, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom!

Kursy HTML i CSS: top 6

1. Fundamenty języka HTML - Krystian Lisowski

Kurs „Fundamenty języka HTML – kodowanie stron od podstaw” to szkolenie stworzone przez Krystiana Lisowskiego. Kurs nadaje się świetnie dla tych, którzy o HTML nie mają na razie zielonego pojęcia.

Nauczysz się tutaj używania podstawowych znaczników, dodawania elementów tekstowych, takich jak nagłówki czy akapity, tworzenia formularzy oraz wstawiania grafik, wideo i audio.

Dodatkowo dowiesz się, jak budować nawigację, treść oraz stopkę i jak pracować z grafiką SVG. Pod koniec kursu będziesz w stanie zbudować od początku do końca własną stronę internetową.

2. Fundamenty CSS - Krystian Lisowski

Szkolenie „Fundamenty CSS – stylowanie stron od podstaw” to kolejny kurs stworzony przez znawcę tematu Krystiana Lisowskiego. Również to szkolenie przeznaczone jest dla osób początkujących.

Podczas kursu poznasz zasady pisania stylów CSS, najważniejsze selektory oraz różne sposoby pozycjonowania elementów. Zdobędziesz wiedzę o nowoczesnych technikach flexbox i grid. Do tego nauczysz się technik pracy z kolorami, dodawania tła oraz tworzenia responsywnych układów.

Na koniec będziesz w stanie samodzielnie wykonać zaawansowany projekt stylu dla strony. To bardzo przydatna umiejętność, która pozwoli ci tworzyć estetyczne strony internetowe.

3. Kurs HTML5 zaawansowany - Ksawery Kargól

Kurs HTML5 zaawansowany” to szkolenie przygotowane przez Ksawerego Kargóla dla osób, które znają już podstawy kodowania w HTML.

Jest to świetne uzupełnienie kursu podstawowego, dlatego jeśli chcesz się dalej rozwijać w temacie tworzenia stron internetowych, to szkolenie będzie dla ciebie idealne.

Podczas kursu nauczysz się tworzyć nowoczesne strony i tworzyć witryny wyposażone w liczne funkcjonalności, które dotychczas wymagały użycia złożonych aplikacji wykonywanych po stronie serwera. Wykorzystasz do tego najnowszą wersję HTML.

Dodatkowo, dowiesz się, jak połączyć HTML5 z JavaScript i CSS3 a to da ci nieograniczone możliwości w temacie projektowania stron.

4. Kurs HTML5 dla zielonych - Edugrafia.pl

Kurs HTML5 dla zielonych” to szkolenie dostępne na platformie kursowej Udemy. Kurs w całości dostępny jest w języku polskim.

Podczas kursu poznasz fundamenty języka HTML. Zrozumiesz, co to, do czego służy i dlaczego jest on taki istotny w dzisiejszych czasach. Zaczynając od teorii i zrozumienia składni oraz struktury dokumentów HTML, przejdziesz do tworzenia podstawowych elementów, odnośników, list, tabel i formularzy.

Nauczysz się dodawać różnego rodzaju multimedia, znaczniki i wykorzystywać atrybuty zdarzeń. Cały kurs trwa 9 godzin i składa się z 62 wykładów dostępnych dożywotnio online.

5. Introduction to Responsive Web Development with HTML and CSS - Javier Usobiaga Ferrer

Kurs „Introduction to Responsive Web Development with HTML and CSS”  to szkolenie stworzone przez profesjonalnego web designera Javiera Usobiagę Ferrer.

Kurs ten przeznaczony jest dla zupełnie początkujących. Oznacza to, że poznasz HTML i CSS od podstaw, a następnie dowiesz się, jak przełożyć własne projekty i pomysły do internetowej rzeczywistości. Prowadzący doradzi ci, jak stworzyć bardziej responsywne, nowoczesne i przyciągające uwagę strony internetowe.

Na koniec kursu wykonasz samodzielnie projekt, w którym wykorzystasz całą zdobytą wiedzę. Projekt dostępny będzie dla innych uczestników kursu. W ten sposób możesz wymieniać się doświadczeniem i uwagami z innymi początkującymi programistami z całego świata.

6. Kurs Tworzenia Stron WWW w HTML i CSS od Podstaw do Eksperta - Arkadiusz Włodarczyk

Kurs Tworzenia Stron WWW w HTML i CSS od Podstaw do Eksperta” to jeden z najbardziej kompleksowych kursów, jakie tu prezentujemy. Jego autor Arkadiusz Włodarczyk przygotował ponad 50 godzin materiału, w którym wyjaśnia zupełnie od podstaw działanie języków programowania HTML i CSS.

Podczas szkolenia dowiesz się, jak stworzyć stronę www od zera, czym są, jakie są oraz jak korzystać z tagów HTML/selektorów CSS, jakie są różnice między HTML, XHTML, HTML 5, CSS i CSS 3 oraz jak tworzyć grafikę 2D / 3D (element canvas).

Krótko mówiąc, bo obejrzeniu wszystkich wideo i wykonaniu zadań praktycznych, staniesz się prawdziwym ekspertem i nic nie będzie ci straszne w temacie budowania stron online.

Czy kursy HTML i CSS są warte uwagi?

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie życie bez stron internetowych i mobilnych. Dlatego też tak pożądaną umiejętnością jest kodowanie w HTML i CSS.

HTML (Hypertext Markup Language) to język kodowania, który pozwala na tworzenie dokumentów hipertekstowych oraz na opisywanie struktury stron internetowych. To właśnie ten kod pozwala ustalać nagłówki, akapity tekstu, hiperłącza i wszystkie inne elementy, które znajdziemy na stronie internetowej.

CSS (Cascading Style Sheets) z kolei to świetne uzupełnienie, które pozwala na określenie formy prezentacji strony w przeglądarce.

Znając HTML i CSS, będziesz w stanie samodzielnie stworzyć i modyfikować strony internetowe. To bardzo ceniona w dzisiejszych czasach umiejętność. Z kolei najlepszym sposobem, aby ją zdobyć, są kursy internetowe.

Większość wyżej zaproponowanych kursów HTML i CSS oferuje certyfikat ukończenia kursu, a więc będziesz w stanie wzbogacić twoje CV i tym samym pomóc zaprezentować zdobyte kompetencje przed potencjalnym pracodawcą.

Ponadto, warto podkreślić, że są to kursy niezwykle praktyczne, które nie ograniczają się do teorii, a tym samym pozwolą ci się od razu uniezależnić: będziesz mógł natychmiast zacząć pracę z kodowaniem HTML!

Czy istnieją darmowe kursy HTML i CSS?

Wielu zastanawia się pewnie, czy za kursy HTML trzeba płacić. Jak się okazuje, nie zawsze.

Jeśli dobrze poszuka się w internecie, istnieją darmowe źródła wiedzy. Oczywiście warto sprawdzić ich jakość i pochodzenie informacji. My polecamy portal W3Schools.

Znajdziesz tu kursy, lekcje i ćwiczenia, które pozwolą ci poznać świat HTML i CSS, ale nie tylko. Nic nie płacąc, nauczysz się tutaj również kodowania w JavaScript czy w Pythonie. Dostępne tutoriale obejmują kilkadziesiąt języków programowania, o wielu z nich pewnie nawet nie słyszałeś.

Warto jednak podkreślić, że jeśli chcesz zdobyć rzetelną wiedzę na temat kodowania HTML, warto zdecydować na płatny kurs. Nie są one drogie, a jednocześnie gwarantują wysoką jakość nauczania i wykorzystywanych materiałów.

5/5 - (1 vote)

Czytaj również: