Kursy Illustrator: najskuteczniejsze szkolenia online

Kursy Illustrator

Interesujeą cię kursy Illustrator, które pozwoliłyby ci opanować podstawy tego programu? Pracujesz z Illustratorem już od jakiegoś czasu, ale czujesz, że mógłbyś lepiej wykorzystać jego możliwości? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu!

W tym artykule zaprezentujemy najlepsze kursy Illustrator. Będzie to lista najskuteczniejszych szkoleń online. Żeby wziąć w nich udział nie musisz nawet wychodzić z domu, a stale dostępne materiały pozwolą ci wrócić do trudniejszych tematów.

Przystępne ceny, doświadczeni prowadzący, wartościowe materiały i spora dawka wiedzy sprawią, że będzie to czas spędzony przyjemnie i pożytecznie. Mam nadzieję, że dzięki poniższym krótkim recenzjom zdołasz wybrać kurs Illustrator, który najlepiej się sprawdzi w twoim przypadku.

1. Kurs Illustrator CC od podstaw - Michał Machowina

Kurs „Illustrator CC od podstaw” został stworzony przez Michała Machowinę. Jest to szkolenie przeznaczone głównie dla początkujących użytkowników, jednak wielu zaznajomionych już z programem twórców chwali sobie wiedzę zawartą w wykładach.

Podczas kursu nauczysz się tworzyć podstawowe i niestandardowe kształty, pracować na warstwach i podwarstwach, tworzyć gradienty i nakładać efekty na obiekty. Do tego dowiesz się, jak z kolorów globalnych i motywów Adobe Color tworzyć własne style graficzne.

Zawartość kursu to 87 wykładów, które w sumie trwają 9,5 godziny. Do tego do twojej dyspozycji są również testy i zadania, aby wykorzystać przyswojoną wiedzę w praktyce. Na koniec kursu możesz ubiegać się o certyfikat.

2. Kurs Adobe Illustrator CS5 - esencja - Ksawery Kargól

Kurs Adobe Illustrator CS5 – esencja” to autorskie szkolenie Ksawerego Kargóla. Zostało ono stworzone z myślą o wszystkich, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Illustratorem i chcą poznać zupełne podstawy podstaw. Każdy krok jest w kursie szczegółowo opisany i wytłumaczony.

Podczas szkolenia nauczysz się, jak stworzyć nowy dokument i zdefiniować obszar roboczy. Dowiesz się, jak tworzyć i edytować ścieżki, kształty, wypełnienie i obrys. Zdobędziesz również wiedzę o efektach, perspektywie i grafice rastrowej. Na koniec będziesz mógł wykonać kilka projektów, aby wprawić się w sztuce Illustratora.

Kurs składa się z 95 wykładów. Całość trwa około 7 godzin. Do twojej dyspozycji, oprócz lekcji wideo, są również testy i zadania. W ramach gratisu otrzymujesz kurs Adobe Bridge CS5. Dostęp do kursu jest dożywotni, a co więcej możesz korzystać z niego również w aplikacji mobilnej.

3. Kurs Liternictwo - od szkicu do druku - Arkadiusz Radek

Kurs Liternictwo – od szkicu do druku” różni się znacząco od opisanych już szkoleń. Tutaj Arkadiusz Radek, bazując na programie Adobe Illustrator, skupia się na projektowaniu liter i napisów. Kurs przeznaczony jest dla osób początkujących, jednak nawet zaawansowani użytkownicy mogą sporo z niego wynieść.

Podczas szkolenia dowiesz się, jak projektować czytelne, unikalne litery, jak posługiwać się brushpenami i piórami kaligraficznymi oraz jak budować wektory z wykorzystaniem ekstremów krzywych. Nauczysz się również, jak tworzyć kompozycje i projektować logotypy oraz jak przygotować plik do druku w profesjonalnej drukarni.

Kurs trwa około 5 godzin i obejmuje 36 wykładów w formie wideo. Do twojej dyspozycji masz również testy i zadania, podczas których możesz sprawdzić swoją wiedzę w praktyce. Na koniec możesz ubiegać się o certyfikat ukończenia szkolenia.

4. Adobe Illustrator od podstaw - CGwisdom

Adobe Illustrator od podstaw” to kolejny kurs przeznaczony dla początkujących. Zaprojektowany został przez CGwisdom, firmę, która od lat zajmuje się tworzeniem szkoleń online o tematyce komputerowej.

Podczas tego kursu nauczysz się korzystać z programu Adobe Illustrator CC 2017. Na początek dowiesz się sporo o samym programie. W następnym kroku poznasz najważniejsze narzędzia i funkcje Illustratora, aż w końcu przejdziesz do praktycznej części, w której wykonasz kilka projektów, od prostych do tych bardziej zaawansowanych.

Kurs trwa 5,5 godziny i składa się z 65 wykładów w formie wideo. Kupując kurs, otrzymujesz dożywotni dostęp do oferowanych materiałów. Na koniec, jeśli przejdziesz przez całe szkolenie, otrzymasz certyfikat ukończenia kursu.

5. Illustrator w praktyce dla początkujących i nie tylko - Dawid Tumiński

Illustrator w praktyce dla początkujących i nie tylko” to autorskie szkolenie Dawida Tumińskiego. Bazując na własnym doświadczeniu, stworzył on zbiór wykładów pełnych skondensowanej wiedzy o Illustratorze.

Kurs trwa tylko 2 godziny, ale nie znaczy to, że jest mniej wartościowy od znacznie dłuższych kursów. Jest tutaj wszystko to, czego potrzebujesz, żeby zacząć swoją przygodę z Adobe Illustratorem i nauczyć się sztuczek godnych mistrzów.

Oprócz wiedzy teoretycznej, do twojej dyspozycji jest też 10 projektów, dzięki którym nauczysz się wykorzystywać wiedzę w praktyce.

Kurs składa się z 27 wykładów w formie wideo dostępnych online. Możesz korzystać z nich dożywotnio, także z aplikacji mobilnej. Na koniec kursu możesz ubiegać się o certyfikat ukończenia szkolenia.

6. Kurs Adobe Illustrator - IT Media

Kurs Adobe Illustrator„, organizowany przez IT Media, ma formę nieco inną niż kursy opisane wyżej. Jest to kurs na żywo, w którym można wziąć udział zarówno stacjonarnie, jak i przez Internet. Są to trzy dni intensywnej nauki pod okiem doświadczonych trenerów.

Podczas kursu nauczysz się, jak korzystać z podstawowych narzędzi i funkcji Illustratora, czyli pędzli, symboli, próbek, personalizacji ustawień programu. Dowiesz się, jak tworzyć grafiki wektorowe, ikonki oraz elementy aplikacji mobilnych i stron www.

Po kursie będziesz w stanie samodzielnie tworzyć infografiki, piktogramy, logotypy, reklamy, plakaty i banery internetowe. Szkolenie jest szczególnie wartościowe dla początkujących użytkowników, ilustratorów i web designerów.

Dlaczego warto skorzystać z kursu Illustrator?

Adobe Illustrator to profesjonalny program graficzny, którego możliwości są w zasadzie nieskończone. Korzystają z niego zarówno profesjonalni graficy, jak i twórcy treści online, influencerzy i biznesmeni.

Nie wszystkie funkcje i narzędzia Illustratora są jednak intuicyjne i proste. Na szczęście w Internecie istnieje wielu profesjonalistów, którzy zdecydowali się stworzyć kursy online wprowadzające w tajniki Adobe Illustrator.

Warto z takiego kursu skorzystać, ponieważ w wygodny i szybki sposób zdobędziesz profesjonalną wiedzę, jak tworzyć ikony i grafiki i jak używać ich w celach rozrywkowych, biznesowych czy hobbistycznych. Prowadzący krok po kroku przeprowadzi cię przez kolejne tematy, tłumacząc wszystko od początku.

Dostęp do materiałów z kursu jest zazwyczaj dożywotni, więc jeśli w przyszłości czegoś zapomnisz lub będziesz potrzebował powtórki, wiedza stoi dla ciebie otworem.

Umiejętność obsługi Adobe Illustrator jest cenna w różnych środowiskach zawodowych. Zdobądź ją już dziś dzięki jednemu z polecanych wyżej kursów!

5/5 - (2 votes)

Czytaj również: