Kursy Influencer Marketing: najlepsze szkolenia online

kurs influencer marketing

Zastanawiasz się, jak działa i na czym polega influencer marketing? Chcesz zwiększyć rozpoznawalność twojej marki dzięki współpracy z influencerami? Jeśli tak, to kursy influencer marketing to coś dla ciebie!

Influencer marketing to obecnie głośny temat. Rosnąca liczba znaczących influencerów zachęca wiele firm do współpracy i pokazania się w internecie

Obojętne, czy twoja firma to mały, początkujący startup, czy potężna korporacja, influencer marketing może przynieść ci dużo korzyści. Warto wiedzieć więc, jak rozpocząć współpracę, przygotowywać strategię czy zwiększyć widoczność swojej firmy w wirtualnym świecie. A szkolenie influencer marketing to wprost idealne rozwiązanie, by zdobyć takie umiejętności.

W tym artykule przedstawimy najlepsze kursy influencer marketing, jakie możesz znaleźć w sieci. Będzie to zbiór najskuteczniejszych szkoleń online oferowanych na godnych zaufania platformach szkoleniowych.

Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ aby zdobyć gruntowną wiedzę, nie musisz nawet wychodzić z domu. Zaczynajmy!

Kursy Influencer Marketing: top 6 szkoleń

1. Kurs Influencer marketing - Mateusz Buczkowski

Jeśli szukasz sposobu na rozwój twojej firmy i szybkie zwiększenie sprzedaży, polecamy „Kurs Influencer marketing – współpraca reklamowa z influencerami od A do Z” autorstwa Mateucza Buczkowskiego.

Podczas szkolenia nauczysz się, jak określać konkretne cele współpracy z influencerami, jak dobierać odpowiednie dla twojej marki i branży znane osoby oraz jak wyceniać całe przedsięwzięcie. Do tego, nauczysz się budować spójną strategię, mierzyć wyniki i skuteczność kampanii oraz utrzymywać stałe relacje z tiktokerami i instagramerami.

Kurs kosztuje 79 zł i oferuje 6,5 godziny materiałów online. Oznacza to, że wszystkiego nauczysz się bez wychodzenia z domu i zawsze będziesz mógł wrócić do interesujących cię zagadnień.

2. Influencer Marketing: Launch Powerful Campaigns In 10 Steps - Nik Swami

Influencer Marketing: Launch Powerful Campaigns in 10 Steps” to szkolenie stworzone przez Nika Swami, internetowego biznesmena, którego firmy przynoszą ogromne zyski. Bazując na własnym doświadczeniu, Nik zdradza podczas kursu skuteczne triki i wskazówki.

Szkolenie pozwoli ci dowiedzieć się, jak stworzyć spójną i logiczną strategię współpracy z influencerami. Poznasz sposoby na znalezienie odpowiednich osób, które będą pasowały do twojej marki. Następnie nauczysz się, jak nawiązać i utrzymać lukratywną współpracę.

Szkolenie trwa zaledwie 1 godzinę i 45 minut. Na koniec możesz ubiegać się o certyfikat ukończenia kursu, który wzbogaci twoje CV.

3. Influencer Marketing Mastery 2024 - Henry Zhang

Influencer Marketing Mastery 2024 – Million Dollars Challenge” to mini-szkolenie stworzone prze Henry’ego Zhanga, biznesmena, konsultanta i informatyka.

Ten kurs influencer marketingu ukazuje temat z zupełnie innej strony, a mianowicie, z punktu widzenia influencera. Jeśli chcesz zostać influencerem i pracować ze znanymi markami, tutaj znajdziesz wskazówki, jak to osiągnąć krok po kroku.

Dowiesz się, jak zacząć od zera, stać się mikro- a następnie top-influencerem w wybranej dziedzinie. Następnie nauczysz się nawiązywać współpracę z wybranymi firmami i sukces gotowy.

4. Infuencer Marketing - kurs ONLINE - Szkoła Żak

Influencer Marketing – kurs ONLINE” to nie typowy kurs wideo, a szkolenie live z prawdziwymi trenerami. Plusem tego typu kursu jest możliwość zadawania pytań oraz interakcja z trenerem i innymi uczestnikami.

Podczas szkolenia dowiesz się, czym jest influencer marketing i jakie są jego wady i zalety, jak nawiązać kontakt, a następnie współpracę z internetowymi celebrytami oraz jak wybrać odpowiednie kanały i zrealizować cały projekt.

Kurs ten trwa 24 godziny, dlatego też warto zaplanować wcześniej uczestnictwo w nim. Na koniec każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia kursu.

5. Influencer marketing - More Bananas

Influencer Marketing” to również szkolenie online live z doświadczonym trenerem, który odpowie na wszystkie twoje pytania, rozwieje wątpliwości i na bieżąco wyjaśni dodatkowe zagadnienia.

Podczas kursu dowiesz się, co influencer marketing może dać twojej firmie, jakie są i powinny być zasady pracy z influencerami, jak dobrać odpowiednią osobę do rodzaju marki oraz jak sformalizować współpracę i ocenić pracę influencerów.

Kurs trwa 5 godzin, podczas których zostanie zaprezentowanych 7 tematów. W każdym terminie dostępna ilość miejsc to 19, więc warto zadeklarować chęć uczestnictwa wcześniej.

6. Szkolenie Influencer Marketing - PRETACADEMY

Szkolenie Influencer Marketing” to już ostatnie prezentowane szkolenie. Również jest to kurs online live prowadzony przez Michała Bednarka, prawdziwego specjalistę z wieloletnim stażem w dziedzinie marketingu.

Kurs przeznaczony jest zarówno dla marketingowców i właścicieli małych i średnich firm, jak i dla influencerów. Dowiesz się m.in. kiedy i dlaczego warto zainwestować we współpracę z influencerami, jak stworzyć wartościową współpracę, jak oceniać i analizować wyniki oraz ile to wszystko może cię kosztować.

Poznasz również wszystkie etapy i elementy współpracy z influencerami, również z prawnego i finansowego punktu widzenia.

Czym jest influencer marketing?

Influencer marketing to forma marketingu internetowego, która wykorzystuje współpracę ze znanymi i rozpoznawalnymi twórcami treści w social mediach do promowania produktu lub marki.

Dziedzina ta bardzo szybko się rozwija i cieszy się dużym powodzeniem, szczególnie jeśli chodzi o produkty i usługi dla młodych ludzi. Całość napędza również coraz większa liczba znanych polskich i zagranicznych influencerów.

Kursy influencer marketing pozwolą ci dowiedzieć się wszystkiego, co potrzebne, aby nawiązać współpracę, zbudować strategię i zacząć promować własny biznes w ten sposób. Wszystkiego nauczysz się bez wychodzenia z domu, a twoja firma zyska rozgłos i nowych klientów.

Takie działa pozwolą bowiem wprowadzić twoją firmę w świat social mediów i internetowych nowinek, stać się bardziej rozpoznawalną i kojarzoną ze znanymi i lubianymi internetowymi celebrytami.

5/5 - (2 votes)

Czytaj również: