Kursy marketingu internetowego: najlepsze szkolenia online

kursy marketingu internetowego

Zastanawiasz się, jak działa i na czym polega marketing internetowy? Chcesz zacząć przygotowywać strategię i analizować sprzedaż przez Internet? Jeśli tak, to kursy marketingu internetowego to coś dla ciebie!

Marketing internetowy to obecnie głośny temat. Skoro sprzedaż produktów i reklama przeniosły się już do Internetu, dlaczego nie zrobić tego także z działaniami marketingowymi?

Obojętne, czy twoja firma to mały, początkujący startup, czy potężna korporacja, marketing internetowy to przyszłość. Warto wiedzieć więc, jak komunikować się z rynkiem, przygotowywać strategię czy zwiększyć widoczność swojej firmy w wirtualnym świecie. A szkolenie digital marketingu to wprost idealne rozwiązanie, by zdobyć takie umiejętności.

W tym artykule przedstawimy najlepsze kursy marketingu internetowego, jakie możesz znaleźć w sieci. Będzie to zbiór najskuteczniejszych szkoleń online oferowanych na godnych zaufania platformach szkoleniowych.

Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ aby zdobyć gruntowną wiedzę, nie musisz nawet wychodzić z domu. Zaczynajmy!

1. Google Internetowe Rewolucje

Firma Google zapewne jest ci dobrze znana. To jedno z największych amerykańskich przedsiębiorstw informatycznych. Jego najbardziej znanym produktem jest wyszukiwarka internetowa Google. Ale na tym działania tej firmy się nie kończą. Wiedziałeś, że Google oferuje także sporo kursów doszkalających?

kurs marketingu internetowego google

Program ten nazywa się Internetowe Rewolucje i oferuje on darmowe kursy dotyczące biznesu, rozwoju firmy i własnych umiejętności w Internecie. Nie brakuje oczywiście kursów o marketingu internetowym. Znajdziesz tu szkolenia zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych.

Kursy są bardzo zróżnicowane. Niektóre składają się zaledwie z jednego modułu i trwają dwie godziny, inne modułów mogą mieć nawet ponad 20 i trwać 40 godzin. W zależności od ilości czasu i potrzeb możesz dostosować kurs pod względem objętości.

Warto zwrócić również uwagę na fakt, że wszystkie kursy oferują certyfikat końcowy. To bardzo ważny element tego typu szkoleń, ponieważ pozwoli ci to potwierdzić zdobyte umiejętności. Co więcej, wydanie certyfikatu jest bezpłatne. Kurs marketingu internetowego Google to zatem naprawdę ciekawa opcja.

Oto wybrane kursy marketingu internetowego oferowane przez Google Internetowe Rewolucje:

2. Strefa Kursów

Jeśli jesteś gotowy zapłacić co nieco za kurs marketingu internetowego, zapraszamy na platformę Strefa Kursów. Specjalizuje się ona w szkoleniach online o różnej tematyce.

kursy marketingowe
Strona ta na bieżąco aktualizuje bazę kursów, co oznacza, że cięgle pojawiają się tam interesujące nowości, a starsze kursy zostają unowocześnione i uzupełnione o nowe informacje.

Ceny kursów wahają się tutaj od kilkudziesięciu do 200 zł. Patrząc na ilość materiałów i wykładów w każdym z nich, jest to świetny stosunek jakości do ceny. Warto też wspomnieć, że jest to polska platforma, nie będzie więc problemu z kursami w obcych językach.

Każdy kurs prowadzony jest przez specjalistę w dziedzinie, co oznacza, że nie tylko nauczysz się sporo teorii, ale poznasz tricki i skróty, z których korzystają najlepsi w danej branży. Na koniec możesz otrzymać certyfikat ukończenia kursu.

Oto proponowane kursy marketingowe oferowane przez Strefę Kursów:

3. Domestika

Inną platformą, która oferuje kursy marketingu internetowego jest Domestika. Jest to hiszpańska firma oferująca niedrogie, wiecznie przecenione kursy z przeróżnych dziedzin, od szydełkowania po biznes.

kursy z marketingu internetowego

Kursy oferowane na tej platformie to świetna szansa na podciągnięcie konkretnej umiejętności w krótkim czasie. Nie są one zbyt obszerne, zazwyczaj trwają zaledwie kilka godzin. Prowadzone są przez profesjonalistów, którzy często na co dzień zajmują się marketingiem internetowym.

Prowadzący pochodzą z różnych krajów, w tym z Hiszpanii, Holandii, Niemiec czy Wielkiej Brytanii. w przypadku wszystkich kursów dostępne są napisy bądź lektor w innych językach, często także w języku polskim.

Każde szkolenie kończy się projektem do wykonania. Projektami można dzielić się ze społecznością czyli innymi ludźmi z całego świata, którzy także zdecydowali się wykupić ten sam kurs, co ty.

Oto niektóre propozycje z zakresu marketingu internetowego oferowane na tej platformie:

4. Udemy

Ostatnią platformą, jaką zaprezentujemy, jest Udemy. To amerykańska platforma oferująca możliwości uczenia się i nauczania przez Internet. Wybór kursów jest ogromny, nie brakuje również tych dotyczących digital marketingu.

kurs marketingu internetowego z certyfikatem

Zazwyczaj kursy marketingowe Udemy są dość kosztowne (od 100 do 400 zł), jednak często można trafić na promocję i znaleźć kurs za 30-40 zł.

Kursy prowadzone są zarówno przez Polaków, jak i obcokrajowców. Szkolenia w innych językach zazwyczaj oferują również napisy po angielsku lub polsku. Większość kursów trwa od kilku do kilkunastu godzin. Nie znajdziesz tu bardzo krótkich, szybkich szkoleń. Większość składa się z kilkudziesięciu wykładów i dodatkowych materiałów.

W momencie wykupienia kursu otrzymujesz dożywotni dostęp do wszystkich materiałów. Na koniec możesz ubiegać o certyfikat ukończenia kursu, a oferowane materiały dodatkowe pozwolą ci samodzielnie doskonalić twoje umiejętności.

W zakresie marketingu internetowego, Udemy oferuje między innymi:

Czym jest marketing internetowy?

Marketing internetowy to gałąź należąca do tradycyjnego marketingu. Są to więc działania wspierające sprzedaż produktów bądź usług wykonywane przez Internet. Wspierają one kreowanie odpowiedniego wizerunku firmy, pomagają tworzyć różnorodne strategie oraz analizować dane sprzedażowe.

Aby skutecznie korzystać z digital marketingu, należy poświęcić trochę czasu na praktykę. Duża liczba  różnego rodzaju możliwości wymaga skupienia i poznania odpowiednich metod. Najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w kurs marketingu internetowego, który w krótkim czasie nauczy cię wszystkich potrzebnych działań i tricków.

W ten sposób skorzystasz ze wskazówek specjalistów w tej dziedzinie. Do tego dostęp do materiałów będziesz miał jeszcze długo, więc jeśli za jakiś czas będziesz potrzebował jakiejś informacji, wystarczy zajrzeć do wykładów z kursu.

Mam nadzieję, że kursy marketingu internetowego, które zostały zaprezentowane w naszym rankingu, pozwolą ci osiągnąć właśnie takie rezultaty. Większość z nich oferuje certyfikat ukończenia kursu, a więc będziesz w stanie wzbogacić twoje CV i tym samym pomóc zaprezentować zdobyte kompetencje.

Ponadto warto podkreślić, że są to kursy niezwykle praktyczne, które nie ograniczają się do teorii, a tym samym pozwolą ci się od razu uniezależnić.

5/5 - (2 votes)

Czytaj również: