Kursy Photoshop: 8 najlepszych szkoleń online

kursy photoshop

Czy kursy Photoshop to najlepszy sposób, aby zdobyć niezbędną wiedzę na temat korzystania z najpopularniejszego programu graficznego, przeznaczonego do obróbki i tworzenia grafiki? Sprawdź proponowane przeze mnie szkolenia i przekonaj się!

Adobe Photoshop oferuje jedne z najnowocześniejszych mechanizmów do obróbki grafiki oraz liczne narzędzia, pozwalające na retuszowanie obrazów.

Aby móc efektywnie go używać i świadomie korzystać z wszystkich jego funkcji, należy zapoznać się zarówno z teorią jak i praktyką. Tę możliwość dają nam kursy Photoshop online, które przekazują najpotrzebniejszą wiedzę na temat tego programu.

Przyjrzyjmy się zatem, co oferuje każdy z poniższych kursów Adobe Photoshop, jak jest skonstruowany i jakie efekty dzięki niemu możesz osiągnąć.

1. Photoshop CC dla początkujących – Michał Machowina

Kurs „Photoshop CC dla początkujących” prowadzony przez Michała Machowinę to kompendium wiedzy na temat podstaw użytkowania Adobe Photoshop CC 2018. Warsztaty są przeznaczone zarówno dla osób poważnie myślących o karierze grafika, jak i osób chcących używać programu Photoshop na własny użytek.

Dzięki szkoleniu będziesz potrafił samodzielnie edytować grafikę oraz zaznajomisz się z najlepszymi i najbardziej efektywnymi technikami pracy grafika. Poznasz m.in. interfejs i narzędzia Photoshopa, tajniki retuszowania, tworzenia banerów internetowych czy rysunków odręcznych.

Biorąc udział w kursie odkryjesz najważniejsze porady i wskazówki, które pozwolą ci rozwijać umiejętności graficzne.

2. Adobe Photoshop CC – zaawansowany – Michał Machowina

Adobe Photoshop CC – zaawansowany” to kolejny kurs Michała Machowiny na temat pracy w programie Photoshop, tym razem na poziomie zaawansowanym. Podczas szkolenia poznasz bardziej skomplikowane techniki, z których korzystają profesjonaliści.

Ten kurs Photoshop nauczy cię tworzenia profesjonalnych fotomontaży, ułatwiających realizowanie bardziej złożonych projektów oraz korzystania z gotowych szablonów, tzw. mockupów.

Co więcej, będziesz mieć możliwość nauczenia się zaawansowanych metod edytowania filmów, tworzenia animacji czy zautomatyzowanych procesów.

Szkolenie jest również pełne technik oraz sztuczek, które pomogą ci tworzyć zaawansowane technicznie obrazy.

3. Photoshop w biznesie i marketingu – Martyna Wiśniewska

Photoshop w biznesie i marketingu” to kurs, z którego dowiesz się, jak samodzielnie stworzyć materiały marketingowe, takie jak grafiki do social media, banery reklamowe do Google Ads/AdWords, wizytówki czy ulotki promocyjne.

Udział w szkoleniu pozwoli ci również poznać wskazówki dotyczące retuszu zdjęć produktowych i eksponowania ich w sieci. Ponadto nauczysz się zabezpieczania zdjęć znakiem wodnym, przygotowywania landing page od podstaw czy projektowania logo i tworzenia spójnej identyfikacji wizualnej.

Kurs będzie idealny dla osób prowadzących własny biznes, które chciałyby zadbać o materiały graficzne i w atrakcyjnej formie przedstawiać ofertę firmy, tworząc przyciągające projekty graficzne.

4. Photoshop dla fotografa – Ksawery Kargól

Photoshop dla fotografa” to szkolenie przygotowane przez Ksawerego Kargóla, doświadczonego designera i web developera. Ten kurs Photoshop dostarczy ci wszelkich wskazówek na temat obróbki zdjęć oraz tworzenia przyciągających wzrok i budzących zachwyt fotografii.

Dzięki temu szkoleniu nauczysz się pracy z warstwami, kreatywnego używania kolorów, korekcji tonów, łączenia obrazów czy tworzenia kompozycji. Ponadto nauczysz się różnych korekcji, m.in. balansu bieli oraz wielu przydatnych technik, takich jak techniki zaznaczania i wyostrzania.

Kurs prowadzony jest na poziomie średniozaawansowanym, jednak zakres poruszanych tematów podczas szkolenia jest bardzo szeroki, dlatego może w nim uczestniczyć każda zainteresowana osoba.

5. Fotomontaż w Photoshopie – Michał Machowina

Fotomontaż w Photoshopie” to szkolenie, dzięki któremu poznasz tajniki tworzenia fotomontaży. Poziom kursu jest średniozaawansowany, jednak każdy fotograf-amator, znający podstawową obsługę Photoshopa, doskonale sobie poradzi i będzie miał okazję do zdobycia całkiem nowej wiedzy.

Ten kurs Photoshop nauczy cię tworzenia szybkiego szkicu fotomontażu, cieni, odbić obiektów, czy źródeł światła oraz dopasowywania perspektywy obiektu i kolorystyki. Co więcej, poznasz podstawy obsługi modułu CameraRaw oraz dowiesz się, jak usuwać ze zdjęć zbędne elementy i jak wkomponować jedno zdjęcie w drugie.

Skorzystaj z tego szkolenia, które poprowadzi cię krok po kroku przez etapy tworzenia fotomontażu i zacznij samodzielnie tworzyć niesamowite projekty!

6. Photoshop - 3D i animacja – Ksawery Kargól

Kurs „Photoshop – 3D i animacja” został stworzony, aby dostarczyć ci wszelkich niezbędnych wskazówek dotyczących tworzenia animacji i grafik 3D. Podczas szkolenia poznasz najważniejsze techniki i metody, które będą pomocne w pracy nad prostymi projektami graficznymi.

Podczas kursu, razem z autorem, będziesz uczył się między innymi tworzenia prezentacji produktu wraz z realistycznymi wizualizacjami. Ponadto przygotujesz animowane banery, animacje poklatkowe, ożywisz zdjęcia oraz połączysz obrazy nieruchome z ruchomymi.

Uczestnicy, biorący udział w tych warsztatach, ocenili ich poziom jako bardzo wysoki. Dlatego jeśli zależy ci na zaznajomieniu się z tworzeniem animacji i 3D, koniecznie sprawdź ofertę kursu!

7. Photoshop CC od Podstaw – Grzegorz Róg

Photoshop CC od Podstaw” to kurs Photoshop, dzięki któremu poznasz podstawy grafiki komputerowej i nauczysz się profesjonalnej obróbki zdjęć. Szkolenie dedykowane jest osobom początkującym, zaczynającym swoją przygodę z grafiką komputerową.

W kursie znajdziesz wyjaśnienia zagadnień teoretycznych związanych z pracą z grafiką, a także szereg praktycznych przykładów, które ułatwią ci poznawanie tajników programu Photoshop. Szkolenie to omówi między innymi interfejs, panele programu i podstawowe narzędzia, a także zapozna cię z wieloma wskazówkami i skrótami.

Jeśli chcesz nabyć dobre nawyki pracy z Photoshopem i wykorzystać pełen potencjał tego cennego narzędzia, to szkolenie będzie dla ciebie idealne!

8. Photoshop Designer – Ksawery Kargól / Michał Machowina / Martyna Wiśniewska

Photoshop Designer” to kompleksowe szkolenie online z egzaminem certyfikującym z zakresu użytkowania programu Photoshop. Dzięki niemu poznasz ciekawe sztuczki i kreatywne techniki pracy oraz nauczysz się tworzenia nowych kompozycji.

W jego skład wchodzi 5 kursów: Photoshop kreatywne techniki pracy, Adobe Photoshop CC – zaawansowany, Fotomontaż w Photoshopie, Photoshop – 3D i animacja, a także Photoshop w biznesie w marketingu. Pod koniec modułów zamieszczony jest egzamin, którego pozytywne zaliczenie zagwarantuje ci imienny certyfikat specjalisty, w języku polskim i angielskim.

Kursy, prowadzone przez najlepszych specjalistów z dziedziny grafiki komputerowej, pomogą ci zdobyć najważniejsze umiejętności dotyczące użytkowania Photoshopa oraz zaznajomią cię z modułem Camera RAW.

W tym artykule zobaczyliśmy wspólnie najciekawsze i najbardziej wartościowe kursy Photoshop, które są obecnie oferowane na rynku.

Mamy nadzieję, że choć jeden z nich przyciągnął twoją uwagę. Jak zapewne zdążyłeś zauważyć, każdy może znaleźć dla siebie odpowiedni kurs, ponieważ są one prowadzone na różnych stopniach zaawansowania. W związku z tym, przedstawione szkolenia wprowadzą cię w świat Photoshopa lub pogłębią twoją wiedzę na temat tego popularnego programu graficznego.

5/5 - (2 votes)

Czytaj również: