Szukaj
Close this search box.

Szkolenie SEO i kursy pozycjonowania: top 6 dostępnych online

kursy seo

Chciałbyś znaleźć szkolenie SEO online, aby zostać certyfikowanym specjalistą SEO? Interesują cię kursy pozycjonowania dostępne zdalnie? Dobrze trafiłeś!

SEO to kluczowa umiejętność zarówno w karierze zawodowej w branży marketingu cyfrowego (czy to jako pracownik w firmie, czy jako freelancer), jak i w przypadku rozwijania własnego biznesu online czy tworzenia bloga, który ma odnieść sukces.

Kurs SEO online pomoże ci postawić pierwsze kroki w tej jakże interesującej profesji. Dostarczy ci wszelkich podstaw, koniecznych, by od razu wykorzystać w praktyce nabytą wiedzę, a także wzbogaci twoje CV.

Najlepsze kursy SEO online: ranking

Poniżej znajdziesz kursy SEO online – recenzje 6 wybranych, najlepszych szkoleń, jakie znalazłem (i przetestowałem) w sieci. Niektóre z nich są przeznaczone dla początkujących, którzy dopiero zapoznają się z tematem SEO.

Inne natomiast są znacznie bardziej pogłębione, a zatem i odpowiednie dla tych, którzy chcą osiągnąć wyższy poziom wtajemniczenia, uzyskując być może przy okazji certyfikat specjalisty SEO lub SEM.

1. Kurs SEO - jak skutecznie pozycjonować stronę - T. Stopka

Kurs SEO – jak skutecznie pozycjonować stronę” to szkolenie SEO online oferowane przez Strefę Kursów, przygotowane przez Tomasza Stopkę. Jest to kompleksowy kurs dla początkujących, który doskonale wprowadzi cię we wszystkie najważniejsze tematy związane ze sztuką SEO.

Dowiesz się zatem, jak wyszukiwać i dobierać odpowiednio frazy kluczowe, jak badać i wykorzystywać ich trendy, a w końcu jak tworzyć treści zoptymalizowane pod wyszukiwarki.

Poznasz sekrety linkowania i nauczysz się obsługiwać takie narzędzia jak Google Search Console czy SENUTO. Do tego przygotujesz się na awaryjne sytuacje typu atak hakerów czy problemy z indeksowaniem stron.

To wszystko w jednym kursie, składającym się z 59 wykładów oraz testów i zadań, zakończonym certyfikatem. Co więcej, zakup kursu upoważnia cię do aż 30% zniżki na SENUTO i Semstorm.

2. Jak przyspieszać i optymalizować strony - K. Kargól

Jak przyspieszać i optymalizować strony” to kurs pozycjonowania na poziomie zaawansowanym, przygotowany przez Ksawerego Kargóla i dostępny na platformie Strefa Kursów. Ma on za zadanie nauczyć cię tak poprawić wydajność twojej strony, by zagwarantować jej lepsze pozycjonowanie w wyszukiwarce Google.

Szybko działająca, wydajna strona internetowa jest w znacznym stopniu odpowiedzialna za twój sukces online. Dzięki temu kursowi poznasz sposoby na jej optymalizację: od testowania szybkości, przez modyfikację grafiki, skryptów i stylów po techniki poprawiające pozycjonowanie w wyszukiwarce Google. Jeśli więc chcesz wskoczyć na wyższy poziom znajomości tematu, ten kurs jest dla ciebie.

Aż 79 wykładów, testy sprawdzające i certyfikat ukończenia to solidne dowody na to, że znasz się na rzeczy i że dysponujesz wiedzą, która nie jest powszechnie dostępna i spotykana. Na pewno zaimponujesz pracodawcy, a też przyda ci się niewątpliwie do rozwijania własnego biznesu.

3. SEO 2022 - M. Lubaszewski

SEO 2021 – Pozycjonowanie Od Podstaw” połączony z kursem „SEO dla WordPress” Michała Lubaszewskiego na platformie Udemy to jedno z najbardziej kompletnych szkoleń z zakresu SEO. Usatysfakcjonuje nie tylko nowicjusza, ale i tych uczestników, którzy podstawy SEO już znają.

To szkolenie to nie tylko wszystkie podstawy SEO i wiedza praktyczna. Kurs pozwoli ci zaplanować wszelkie działania SEO służące poprawie pozycjonowania w Google.

Dowiesz się, jak odpowiednio linkować, czym się różni On-Page i Off-Page SEO, jak zbudować i wykorzystać bazę fraz kluczowych oraz jak przeanalizować działania konkurencji.

Ponadto szkolenie zawiera pakiet informacji dotyczących SEO Copywritingu oraz SEO na WordPress i media społecznościowe. Po odbyciu 69 wykładów otrzymasz certyfikat ukończenia.

4. SEO: Od Podstaw do Pozycjonera Stron WWW - A. Włodarczyk

SEO: Od Podstaw do Pozycjonera Stron WWW” to nieco bardziej zaawansowany kurs autorstwa Arkadiusza Włodarczyka, dostępny na platformie Udemy. Aby w nim uczestniczyć powinniśmy znać podstawy HTML. Poza tym możemy być zupełnie zieloni w temacie SEO.

Czego nauczymy się podczas kursu? Przede wszystkim wszelkich technik SEO związanych z wyszukiwaniem i używaniem słów kluczowych, linkowaniem i ogólnie optymalizacją.

Poznasz również lepiej roboty Google i opanujesz korzystanie z Google Webmaster Tools. Dowiesz się również, jak i po co tworzyć mapę strony w HTML i XML.

Wykorzystując w praktyce nabytą podczas szkolenia SEO wiedzę, zdołasz poprawić pozycjonowanie swojej strony i zapewnić jej większy ruch. Po odbyciu 36 wykładów i zapoznaniu się z zasobami do pobrania otrzymasz certyfikat ukończenia kursu.

5. Ogarnij SEO - S. Owedyk

Ogarnij SEO i pozycjonowanie stron WWW” to kolejny kurs SEO online dostępny na platformie Udemy. Jego autorem jest Szymon Owedyk, który od ponad dekady zajmuje się profesjonalnie SEO i tworzeniem stron internetowych. Wprowadzi cię w świat pozycjonowania, dzięki czemu sam będziesz mógł zadbać o ten ważny aspekt twojego wizerunku i działalności online.

Jeśli wciąż nie wiesz, jak zoptymalizować swoją stronę, by znalazła się na szczycie wyników wyszukiwania, ten kurs jest dla ciebie.

Poznasz sposoby na poprawę pozycjonowania i narzędzia, które pomogą ci monitorować sytuację i na bieżąco modyfikować stronę. Odkryjesz sekrety reklam i promocji strony, a także dowiesz się, jak korzystać z Google Search Console i Google Analytics.

Kurs w dużym stopniu wyczerpuje temat. Jego cena jest bardzo przystępna, zważywszy na zawartość: to aż 58 wykładów i ponad 30 różnych zasobów do pobrania. Zdobędziesz praktyczną wiedzę, sprawdzisz ją i potwierdzisz wszystko certyfikatem.

6. Kurs SEO - S. Słownik

Jako ostatni na liście polecam „Kurs SEO” Szymona Słownika dostępny na platformie Eduweb. Jest to szkolenie SEO online poprowadzone w formie wykładów, w których wiedzę teoretyczną uzupełniają praktyczne porady, przydatne dla copywriterów, blogerów czy przedsiębiorców – jednym słowem wszystkich, którzy mają do czynienia z publikowaniem treści w Internecie.

Dzięki kursowi poznasz podstawy SEO oraz dowiesz się, jak zbudować treści dla swojej strony z uwzględnieniem słów kluczowych.

Dowiesz się, co zrobić, by twoja witryna „spodobała się” Google, jak wpłynąć na sprzedaż dzięki zwiększaniu ruchu organicznego na stronie, oraz zdobędziesz wiedzę na temat linkowania. Ponadto nauczysz się samodzielnie przeprowadzać audyt SEO.

Kurs zakończony jest certyfikatem. Jego standardowa cena to 159 zł, ale w ramach abonamentu na platformie możesz go nabyć za 79 zł.

Szkolenie SEO online: czemu służy?

SEO (search engine optimization) to jedna z najważniejszych technicznych umiejętności w zakresie web marketingu. Choć istnieje od ponad 20 lat, nadal jest stosunkowo elitarną kompetencją, która stanowi ogromną przewagę dla małej firmy czy biznesu online.

Najlepsze w SEO jest to, że dzięki niemu możesz poprawić ruch na twojej stronie internetowej, nie wydając ani grosza. To oznacza, że umożliwia ci pozyskiwanie kontaktów i klientów w sposób stały i darmowy.

Jeśli chcesz zacząć zdobywać wiedzę w tej dyscyplinie, kurs SEO online to właśnie to, czego ci potrzeba. Uczestnicząc w jednym ze zrecenzowanych wyżej szkoleń, dowiesz się:

  • jak stosować techniki SEO na twoim blogu lub stronie internetowej;
  • na jakie słowa kluczowe powinieneś się pozycjonować, aby zdobyć klientów;
  • jak wejść na rynek pracy jako specjalista SEO;
  • jak tworzyć treści pod SEO, które będą pozycjonowały się na pierwszych pozycjach wyników wyszukiwania;
  • jak skutecznie prowadzić kampanię link buildingową.

Wszystkie wyżej zaproponowane szkolenia SEO oferują również certyfikat ukończenia kursu, a więc będą w stanie wzbogacić twoje CV i tym samym pomóc ci zaprezetować zdobyte kompetencje.

Ponadto, warto podkreślić, że są to kursy niezwykle praktyczne, które nie ograniczają się do teorii, a tym samym pozwolą ci się od razu uniezależnić: będziesz mógł natychmiast zacząć pracę z SEO!

Przeczytaj też: Kursy copywritingu

5/5 - (2 votes)

Czytaj również: