Kursy tworzenia stron internetowych: najlepsze szkolenia online

kursy tworzenia stron internetowych

Zastanawiasz się, jak działa i na czym polega praca kreatora stron internetowych? Chcesz zacząć własnoręcznie tworzyć strony www, ale nie wiesz jak? Kursy tworzenia stron internetowych to w takim razie coś dla ciebie!

Mówiąc o tworzeniu stron www, nie skupiamy się na jednej metodzie. Istnieje bowiem wiele języków programowania, które na to pozwalają. Wystarczy więc wybrać i zgłębić jeden z nich.

Jeśli natomiast nie widzisz się w roli programisty, istnieją również gotowe narzędzia, takie jak WordPress, których umiejętna obsługa pozwala na stworzenie równie dobrej witryny.

Aby zdobyć tę wiedzę, wystarczy wziąć udział w jednym z kursów tworzenia stron internetowych online. Szkolenia tego typu nie są drogie, a wszystkie wykłady i zadania można odbyć bez wychodzenia z domu lub z dowolnego miejsca na Ziemi. Czytaj dalej i znajdź kurs tworzenia stron www, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom!

Kursy tworzenia stron internetowych: top 8

1. Kurs Tworzenie stron internetowych - praktyczne projekty - Krystian Lisowski

Kurs „Tworzenie stron internetowych – praktyczne projekty” to szkolenie przygotowane przez Krystiana Lisowskiego. Nie musisz być ekspertem w tej dziedzinie, aby móc skorzystać z kursu, jest on bowiem przeznaczony dla średniozaawansowanych twórców stron.

Podczas szkolenia poznasz podstawy pracy w SCSS. Nauczysz się tworzyć i wykorzystywać moduły, budować menu dla wersji mobilnych i dodawać animacje do strony. Podczas wykładów poznasz  całą istotną teorię, a projekty do wykonania pozwolą ci wykorzystać praktyczne wskazówki i stworzyć 3 strony internetowe.

Kurs kosztuje jedynie 64 zł i składa się z 46 wykładów. Na koniec otrzymasz certyfikat ukończenia kursu, który potwierdzi nabyte przez ciebie umiejętności.

2. Kurs Tworzenie stron internetowych bez kodowania - Arkadiusz Wrzos

Kurs „Tworzenie stron internetowych bez kodowania” to idealne rozwiązanie, jeśli chciałbyś się nauczyć budowania stron bez znajomości żadnego z języków programowania.

Autor kursu Arkadiusz Wrzos przedstawi ci skuteczne i proste w użyciu narzędzia no-code, które pozwolą ci przygotować i odpowiednio rozmieścić wszystkie pożądane elementy na stronie. Do tego, dowiesz się, jak przyspieszyć pracę dzięki wykorzystaniu szablonów i wzbogacisz twoje witryny o przydatne funkcjonalności.

Ten kurs tworzenia stron www trwa jedynie 7 godzin i podzielony jest na 48 wykładów online. Wszystkiego nauczysz się więc bez wychodzenia z domu.

3. Kurs WordPress dla zielonych - własna strona od podstaw - Honorata Gruszecka

Kurs „WordPress dla zielonych – własna strona od podstaw” to szkolenie przygotowane przez znawczynię tematu Honoratę Gruszecką.

Jest to szkolenie przygotowane z myślą o zupełnie początkujących osobach, które pragną tworzyć strony internetowe bez znajomości języków programowania. Podczas kursu dowiesz się, jak budować bloga na WordPress, tworzyć newsletter i nowoczesne wizytówki firmowe oraz jak budować bazę odbiorców.

Nauczysz się również podstaw SEO i pozycjonowania strony w Google, aktualizowania treści, zarządzania stroną i jej edycją. Dowiesz się, jak wykorzystać wtyczki, aby dodać więcej funkcji do istniejącej już witryny.

4. Kurs Tworzenia Stron WWW cz. I - HTML, CSS, RWD - Mateusz Maj

Kurs Tworzenia Stron WWW cz. I – HTML, CSS, RWD” to szkolenie stworzone przez Mateusza Maja przeznaczone dla początkujących zainteresowanych programowaniem i tworzeniem stron.

Podczas kursu poznasz języki HTML, CSS i RWD, nauczysz się podstaw pisania kodu, tworzenia responsywnych stron internetowych i dowiesz się wielu przydatnych wskazówek i ułatwień.

Kurs ten posiada także swoją drugą część: „Kurs Tworzenia Stron WWW cz. II – SASS, JS, Bootstrap„, która skupia się na kolejnych językach programowania. Możesz więc wybrać, który język będzie dla ciebie bardziej przydatny i skorzystać tylko z jednej części, lub zdecydować się na kompleksową naukę wszystkiego.

5. Kurs Tworzenia Stron WWW w HTML i CSS od Podstaw do Eksperta - Arkadiusz Włodarczyk

Kurs Tworzenia Stron WWW w HTML i CSS od Podstaw do Eksperta” to jeden z najbardziej kompleksowych kursów, jakie tu prezentujemy. Jego autor Arkadiusz Włodarczyk przygotował ponad 50 godzin materiału, w którym wyjaśnia zupełnie od podstaw działanie języków programowania HTML i CSS.

Podczas szkolenia dowiesz się, jak stworzyć stronę www od zera, czym są, jakie są oraz jak korzystać z tagów HTML/selektorów CSS, jakie są różnice między HTML, XHTML, HTML 5, CSS i CSS 3 oraz jak tworzyć grafikę 2D / 3D (element canvas).

Krótko mówiąc, bo obejrzeniu wszystkich wideo i wykonaniu zadań praktycznych, staniesz się prawdziwym ekspertem i nic nie będzie ci straszne w temacie budowania stron online.

6. Tworzenie stron internetowych w Webflow bez kodowania - Jan Losert

Tworzenie stron internetowych w Webflow bez kodowania” to szkolenie przygotowane przez profesjonalnego projektanta stron Jana Loserta. Także ten kurs przeznaczony jest dla początkujących, którzy nie mają zamiaru uczyć języka programowania, ale i tak chcą spróbować swoich sił w tworzeniu witryn web.

Podczas kursu dowiesz się, jak wykorzystać narzędzie Webflow do budowania estetycznych i poprawnie działających stron internetowych. Na początek zapoznasz się z programem i poznasz część teoretyczną, aby następnie przejść do praktycznych zadań i wykonać projekt końcowy.

Dodatkowym atutem kursu jest możliwość konwersacji na forum z innymi uczestnikami, a nawet z prowadzącym. W ten sposób można zobaczyć progres innych i zainspirować się ich internetowymi kreacjami.

7. Projektowanie stron internetowych w WordPress - Ignacio Cruz Moreno

Kurs „Projektowanie stron internetowych w WordPress” to kolejne szkolenie, które pozwoli ci budować strony bez znajomości języków programowania. Autorem jest projektant stron Ignacio Cruz Moreno.

Za pomocą WordPress stworzysz profesjonalne strony internetowe pod czujnym okiem Moreno. Nauczysz się, jak wykorzystywać wtyczki, dodawać odpowiednie moduły, tworzyć szablony i korzystać już istniejących.

Całość trwa jedynie niecałe pięć godzin, a wszystkie wykłady dostępne są online z dożywotnim dostępem, więc zawsze możesz do nich wrócić. Kurs jest również na bieżąco aktualizowany i dotrzymuje kroku zmianom zachodzącym w WordPress.

8. Fundamenty języka HTML - kodowanie stron od podstaw - Krystian Lisowski

Jeśli nie chcesz iść na łatwiznę i uczyć się tylko obsługi przygotowanych narzędzi do tworzenia stron, „Fundamenty języka HTML – kodowanie stron od podstaw” to coś dla ciebie. Kurs przygotował znawca tematu Krystian Lisowski.

Szkolenie przeznaczone jest dla zupełnie początkujących. I nie musisz się obawiać. Mimo że programowanie brzmi skomplikowanie, autor kursu wyjaśnił wszystko w małych, przystępnych krokach.

Podczas szkolenia nauczysz się najważniejszych znaczników HTML, dodawania elementów tekstowych, tworzenia interaktywnych formularzy, wstawiania grafiki, audio oraz wideo na stronę oraz budowania nawigacji, treści oraz stopki strony.

Kurs tworzenia stron internetowych: dlaczego warto?

Jak wiadomo, wszystkie usługi powoli przenoszą się do świata wirtualnego. Każdy, nawet najmniejszy sklep, posiadając stronę internetową, może zwiększyć liczbę klientów i tym samym obroty. Dlatego też, umiejętność tworzenia stron internetowych jest niezwykle pożądana na rynku pracy.

Aby się tego nauczyć, należy poznać jeden z wielu istniejących już języków programowania lub opanować obsługę narzędzi przeznaczonych do budowania stron internetowych – np. WordPress.

Jednak aby skutecznie tworzyć strony, należy poświęcić trochę czasu na praktykę. Duża liczba różnego rodzaju funkcji wymaga skupienia i poznania odpowiednich metod. Najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w kursy tworzenia stron internetowych, które w krótkim czasie nauczą cię wszystkich potrzebnych działań i trików.

Większość wyżej zaproponowanych kursów tworzenia stron www oferuje certyfikat ukończenia kursu, a więc będziesz w stanie wzbogacić twoje CV i tym samym pomóc zaprezentować zdobyte kompetencje przed potencjalnym pracodawcą.

Ponadto, warto podkreślić, że są to kursy niezwykle praktyczne, które nie ograniczają się do teorii, a tym samym pozwolą ci się od razu uniezależnić: będziesz mógł natychmiast zacząć pracę przy tworzeniu stron internetowych!

Przeczytaj też: Szkolenie SEO i kursy pozycjonowania

5/5 - (1 vote)

Czytaj również: