Kursy WordPress: najlepsze szkolenia online

kursy wordpress

Zastanawiasz się, jak działa i na czym polega praca w WordPress? Chcesz zacząć własnoręcznie korzystać z tego narzędzia, ale nie wiesz jak? Kursy WordPress to w takim razie coś dla ciebie!

WordPress to, jak już zapewne wiesz, otwarte oprogramowanie umożliwiające łatwe tworzenie stron internetowych bez konieczności używania skomplikowanych języków programowania (HTML, CSS, PHP), ale też bez konieczności rezygnowania z przyjemnych graficznie efektów.

Użytkowanie WordPress jest bardzo łatwe, jednak wymaga minimum przygotowania i nauki.

Aby zdobyć tę wiedzę, wystarczy wziąć udział w jednym z kursów WordPress. Szkolenia tego typu nie są drogie, a wszystkie wykłady i zadania można odbyć bez wychodzenia z domu lub z dowolnego miejsca na Ziemi. Czytaj dalej i znajdź kurs WordPress, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom!

Kursy WordPress online: 6 najlepszych

1. Kurs WordPress dla zielonych - Honorata Gruszecka

Kurs „WordPress dla zielonych – własna strona od podstaw” to szkolenie przygotowane przez znawczynię tematu Honoratę Gruszecką.

Jest to kurs przygotowany z myślą o zupełnie początkujących osobach, które pragną tworzyć strony internetowe bez znajomości języków programowania. Podczas kursu dowiesz się, jak budować bloga na WordPress, tworzyć newsletter i nowoczesne wizytówki firmowe oraz jak budować bazę odbiorców.

Nauczysz się również podstaw SEO i pozycjonowania strony w Google, aktualizowania treści, zarządzania stroną i jej edycją. Dowiesz się, jak wykorzystać wtyczki, aby dodać więcej funkcji do istniejącej już witryny.

2. Kurs WordPress - tworzenie stron od podstaw - Dominik Gwóźdź

Kurs „WordPress – tworzenie stron od podstaw” to szkolenie stworzone przez Dominika Gwóździa przeznaczone dla zupłenie początkujących użytkownikó WordPressa.

Podczas szkolenia dowiesz się, jak zainstalować i skonfigurować WordPress, jak spersonalizować stronkę pod kontem własnych preferencji estetycznych, jak administrować stroną i użytkownikami i jak wykonywać aktualizacje i dbać o bezpieczeństwo.

Dodatkowo nauczysz się optymalizować stronę pod względem SEO i instalować przydatne wtyczki. Na koniec dowiesz się również, jak tworzyć podstrony i jak podrasować całość.

3. Tworzenie profesjonalnych stron z WordPress - Ksawery Kargól

Kurs „Tworzenie profesjonalnych stron z WordPress” autorstwa Ksawerego Kargóla to szkolenie, które pozwoli ci poznać najpopularniejszy system do tworzenia stron internetowych używany przez miliony osób na całym świecie.

Obojętne, czy miałeś już do czynienia z tym narzędziem, czy jesteś zupełnie zielony. Szkolenie pozwoli ci dowiedzieć się, jak użyć WordPress do stworzenia kompletnej witryny, która jest gotowa do wdrożenia. Do tego, poznasz wiele ciekawych wskazówek, które możesz wykorzystać do tworzenia stron i dopasowania ich do twoich preferencji.

Kurs składa się z 80 wykładów i trwa niecałe 9 godzin. Na koniec możesz otrzymać certyfikat ukończenia kursu.

4. Projektowanie stron internetowych w WordPress - Ignacio Cruz Moreno

Kurs „Projektowanie stron internetowych w WordPress” to kolejne szkolenie, które pozwoli ci budować strony na WordPress. Autorem jest projektant stron Ignacio Cruz Moreno.

Za pomocą WordPress stworzysz profesjonalne strony internetowe pod czujnym okiem Moreno. Nauczysz się, jak wykorzystywać wtyczki, dodawać odpowiednie moduły, tworzyć szablony i korzystać już istniejących.

Całość trwa jedynie niecałe pięć godzin, a wszystkie wykłady dostępne są online z dożywotnim dostępem, więc zawsze możesz do nich wrócić. Kurs jest również na bieżąco aktualizowany i dotrzymuje kroku zmianom zachodzącym w WordPress.

5. Tworzenie sklepu internetowego WordPress - Joan Boluda

Tworzenie sklepu internetowego WordPress” to szkolenie stworzone przez Joana Boludę, strategicznego konsultanta ds. marketingu online i WordPress. Dzięki kursowi nauczysz się tworzyć i konfigurować sklep internetowy za pomocą dwóch bardzo znanych i darmowych narzędzi: WordPress.org i WooCommerce.

Podczas szkolenia poznasz główne funkcje tych serwisów, które pomogą ci stworzyć wymarzony sklep internetowy. Następnie nauczysz się konfigurować go według twoich potrzeb i gustu, zajmować się podatkami, wysyłką i płatnościami.

Kurs trwa niecałe 4 godziny i podzielony jest na 21 lekcji. Całość nagrana została w języku hiszpańskim, jednak do dyspozycji uczestników są napisy w wielu językach, w tym po polsku i angielsku. Na koniec możesz ubiegać się o certyfikat ukończenia kursu.

6. WordPress dla nieprogramistów. Stwórz niesamowitą stronę www - Infolia Business Academy

Kurs „WordPress dla nieprogramistów. Stwórz niesamowitą stronę www” to szkolenie przygotowane przez Infolia Business Academy.

Podczas 5,5 godzin kursu dowiesz się, jak tworzyć i obsługiwać strony WordPress, jak stworzyć firmową wizytówkę, jak zainstalować i skonfigurować program i jak zaprojektować wygląd strony.

Do tego, nauczysz się obsługiwać panel WordPress, tworzyć blogi prywatne i firmowe, konfigurować wtyczki i optymalizować strony pod względem SEO.

Czym jest WordPress?

Po przedstawieniu najlepszych szkoleń WordPress, warto wyjaśnić, czym właściwie on jest. WordPress to „content management system„, czyli narzędzie, które pozwala zarządzać treścią. Pozwala ono tworzyć profesjonalne strony internetowe, blogi oraz sklepy online i zarządzać nimi z wygodnego panelu.

Jest to chyba najbardziej znany program tego typu na świecie. Korzystają z niego miliony osób. A to dlatego, że praca w WordPress nie wymaga znajomości języków programowania. Nawet największy komputerowy laik będzie w stanie stworzyć przyzwoicie wyglądającą stronę.

Jeśli chcesz zacząć pracować z WordPress, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z jednego ze szkoleń online. Wiedza tam dostępna może być bardzo przydatna do:

  • pracy w firmie i zarządzania firmowym blogiem lub stroną internetową;
  • pracy jako niezależny copywriter lub twórca stron internetowych;
  • tworzenia własnego projektu blogowego lub strony internetowej.

Większość wyżej zaproponowanych kursów WordPress oferuje certyfikat ukończenia kursu, a więc będziesz w stanie wzbogacić twoje CV i tym samym pomóc zaprezentować zdobyte kompetencje przed potencjalnym pracodawcą.

Ponadto, warto podkreślić, że są to kursy niezwykle praktyczne, które nie ograniczają się do teorii, a tym samym pozwolą ci się od razu uniezależnić: będziesz mógł natychmiast zacząć pracę przy tworzeniu stron internetowych w WordPress!

Darmowe kursy WordPress

Wszystkie wyżej wymienione kursy WordPress to kursy płatne. Ceny są bardzo atrakcyjne, jednak jeśli nie masz odpowiednich środków, o nic się nie martw. Istnieją darmowe kursy WordPress, które pozwolą ci zdobyć nieco wiedzy bez wydawania nawet grosza.

Na YouTube można znaleźć wiele darmowych kursów WordPress, czyli poradników, jak stworzyć własną stronę internetową lub bloga od podstaw. Oto przykład:

Warto jednak zauważyć, że płatny kurs WordPress jest znacznie bardziej wartościowy, ponieważ nie jest to tylko krótki samouczek, a szkolenie, które oferuje o wiele więcej przydatnej wiedzy na temat platformy. Jeśli więc chcesz szybko stworzyć stronę internetową i nie masz specjalnych wymagań, może ci wystarczyć skorzystanie z samouczka na YouTube, w przeciwnym razie radzimy wykupić jeden z prezentowanych wyżej kursów WordPress.

 

5/5 - (1 vote)

Czytaj również: