Kursy Youtube: ranking 6 najlepszych szkoleń dla youtuberów

kursy youtube

Jakie są najlepsze kursy Youtube, które pozwolą czerpać więcej korzyści z możliwości tej platformy? Czy istnieje coś takiego jak kurs youtubera?

Youtube to chyba jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych. Nie tylko zapewnia ona rozrywkę, ale także daje różnorodne możliwości zarobku i rozwijania swojego potencjału. Wielu ludzi i firm zdecydowało się otworzyć własny kanał na Youtube w celach zarobkowych i reklamowych.

Może i ty zastanawiasz się nad własnym kanałem i rozpoczęciem kariery jako youtuber i influencer? Dobrym pierwszym krokiem jest przejście kursu Youtube. Takich programów jest obecnie na rynku całkiem sporo. Niektóre są darmowe, inne płatne. Każdy kurs skupia się na konkretnym temacie związanym z karierą i zarabianiem na Youtube.

W tym artykule przedstawimy najlepsze kursy Youtube, dokładnie je opiszemy i ocenimy, abyś mógł wybrać z nich ten, który najlepiej odpowie twoim potrzebom. Niektóre z nich oferowane są przez samą platformę Youtube, inne to owoc pracy indywidualnych znawców tematu.

Nieważne, czy jesteś zupełnie początkującym youtuberem, czy masz już trochę wiedzy na ten temat. Na pewno znajdziesz tu coś, co pozwoli ci rozwinąć twoje umiejętności w tym zakresie i przyspieszy rozwój twojego kanału.

Kursy YouTube online: 6 najlepszych

1. Jak zarabiać na Youtube - Michał Barczak

Pierwszy z prezentowanych kursów to coś dla zupełnie początkujących. Od dwóch bardzo zorientowanych w temacie sympatycznych chłopaków dowiesz się wszystkiego, co potrzebne ci będzie, żeby wystartować ze swoim kanałem.

Z kursu „Jak zarabiać na Youtube” dowiesz się, między innymi, jak konfigurować nowe konto, jak wybrać niszę, w której będziesz się dobrze czuł i jak znaleźć ludzi, którzy będą cię oglądać.

Do tego, czeka na ciebie sporo ciekawostek i wskazówek, jak sprawić, żeby treści, które publikujesz były naprawdę ciekawe i wartościowe. A wszystko to zawarte w 5 godzinach filmików.

Bardzo ciekawym dodatkiem jest temat technicznej strony tworzenia filmów na Youtube. Nauczysz się, jak dobrać i ustawić oświetlenie, jak przygotować mikrofon, wybrać tło i, co niesłychanie ważne, jak i gdzie obrabiać materiał.

Za 79 złotych otrzymasz dostęp do 35 nagrań, do których będziesz mógł wracać, kiedy tylko zechcesz. W dodatku, dla twórców bardzo ważny jest konkret, dlatego nie znudzisz się zbędnymi monologami, bo ich tu poprostu nie znajdziesz.

2. Jak prowadzić kanał na YouTube i zarabiać - Patryk Małecki

Jak prowadzić kanał na YouTube i zarabiać” to kurs prowadzony przez Patryka Małeckiego, który może pochwalić się długim, bo siedmioletnim doświadczeniem na Youtube.

Ten kurs przeznaczony jest raczej dla początkujących. Polecamy więc go osobom, które startują zupełnie od zera albo od pewnego czasu próbują samodzielnie walczyć na Youtube, jednak nie są usatysfakcjonowane z wyników.

Kurs składa się z 59 wykładów, podczas których dowiesz się, jak montować filmiki, jak nawiązywać współpracę z firmami i innymi youtuberami oraz jak zwiększyć zarobki.

Do tego, poznasz tricki i techniki stosowane przez największych polskich youtuberów. To właśnie te elementy pozwoliły im wybić się ponad innych i osiągnąć sukces.

Oprócz lekcji, do twojej dyspozycji są też testy, zadania i pytania, które usystematyzują twoją wiedzę i pozwolą wypróbować ją w praktyce. Na koniec kursu otrzymasz certyfikat ukończenia.

3. Jak wybić się na YouTube - Informatek Kursy

Czas na coś dla bardziej wtajemniczonych. Jeśli posiadasz już kanał na Youtube i podoba ci się praca youtubera, warto nadal rozwijać swój potencjał i umiejętności. Kurs „Jak wybić się na Youtube” będzie w takim przypadku dla ciebie idealny.

Całe szkolenie to 7 godzin filmików. Dowiesz się z nich, jak wyróżnić się z tłumu na Youtube. Poznasz wiele metod rozwijania swojego kanału i zarabiania sporych pieniędzy.

Nauczysz się, między innymi, jak zdobywać więcej wyświetleń i subskrypcji, jak nawiązać współpracę z firmami, na których ci zależy, i jak najbardziej na tym skorzystać.

Poznasz również wiele drobnych wskazówek i tricków, które sprawią, że twój kanał będzie wyglądał bardziej zachęcająco i przyciągnie lojalnych subskrybentów. A wszystko to za jedyne 69,99 złotych. Na koniec otrzymasz certyfikat ukończenia kursu.

4. YouTube Marketing – jak prowadzić kanał na YT - Szymon Owedyk

YouTube Marketing – jak prowadzić kanał na YT” to kurs Youtube, który obejmuje w zasadzie wszystko, co powinieneś wiedzieć, zakładając swój kanał. Znajdziesz tu sporo technicznych wskazówek na początek.

To jednak nie wszystko. Kiedy kanał będzie już gotowy, warto nauczyć się również, jak tworzyć treści atrakcyjne dla publiczności. Także tego nauczy cię Szymon Owedyk, twórca kursu.

W ciągu tych niecałych 5 godzin szkolenia zdobędziesz wiedzę o tym, jak zdobywać lojalnych subskrybentów, jak szybko osiągnąć duże liczby wyświetleń i jak zacząć zarabiać na Youtube. Bardzo istotne są tu wskazówki dotyczące optymalizowania filmów pod względem SEO.

Za 39 wykładów, z których składa się cały program, zapłacisz 144,99 złotych. Czasem możesz jednak trafić na zniżkę. Wtedy za cały kurs zapłacisz tylko 47,99 PLN.

5. The Complete YouTube Course by YouTubers with 100mn+ Views - Chris Haroun, Sacha Stevenson

Jeśli język angielski nie jest dla ciebie przeszkodzą, polecamy kurs „The Complete YouTube Course by YouTubers with 100mn+ Views„. Stworzony został on przez parę profesjonalnych youtuberów z wieloletnim doświadczeniem.

Kurs jest niesamowicie obszerny – 18,5 godzin filmików. Co więcej, jest on dostosowany zarówno dla zupełnie początkujących, jak i zaawansowanych youtuberów.

Jeśli stawiasz już pierwsze kroki na tej platformie i podstawowe informacje masz w małym palcu, może zainteresuje cię część poświęcona kreowaniu idealnych tytułów, które przyciągną nowych subskrybentów.

Możesz też nauczyć się projektowania własnej strategii, robienia różnego rodzaju filmów przy użyciu różnych kamer i rozumienia Youtube Analytics.

W ramach bonusu, do pierwszej lekcji załączony jest podręcznik w pdf, który możesz pobrać i zawsze mieć pod ręką. To ponad 400 stron solidnej wiedzy i nieoczywistych wskazówek.

6. Akademia twórców - Youtube

Jako ostatnią pozycję zaproponujemy wam nie jeden kurs, a całą platformę kursów stworzonych przez sam Youtube. „Akademia twórców Youtube” to zbiór filmów podzielonych na różne tematy, z których niektóre dostępne są zupełnie za darmo.

Do twojej dyspozycji dostępne są kursy o tym jak: zacząć przygodę z Youtube, produkować dobre filmy, zarabiać pieniądze i prowadzić firmę, zoptymalizować swój kanał i wiele innych. Z tych bardziej szczegółowych dowiesz się, jak kreować własną markę, prowadzić kanał gamingowy czy zarządzać prawami autorskimi.

Tematów jest tyle, że na pewno znajdziesz tu coś dla siebie. Kursy mają bardzo różną długość, od 15 minut do kilku godzin. Każdy kurs składa się z filmików oraz egzaminu końcowego. Filmiki podzielone są na poszczególne lekcje. Aby otrzymać potwierdzenie ukończenia kursu, konieczne jest uzyskanie minimum 75% poprawnych odpowiedzi na teście.

Każdy kurs ma także przyporządkowany poziom. To sprawia, że możesz dopasować trudność i rodzaj wiedzy do twojego doświadczenia i potrzeb.

Tym sposobem udało nam się poznać najciekawsze kursy Youtube, które są dostępne na rynku. Mamy nadzieję, że choć jeden z nich przyciągnął twoją uwagę. Jak zapewne zauważyłeś, to idealny początek przygody z Youtube i dobra okazja do rozpoczęcia kariery jako influencer. A wszystko przedstawione w jasny i przystępny sposób.

5/5 - (2 votes)

Czytaj również: