Landing page builder: 6 najlepszych narzędzi do tworzenia landing page

Landing page builder

Szukasz informacji na temat programów typu landing page builder? Chcesz wiedzieć, jakie są najlepsze aplikacje do tworzenia landing pages? Trafiłeś we właściwe miejsce!

Jeśli pracujesz w świecie marketingu internetowego od dłuższego czasu, ale także jeśli stawiasz pierwsze kroki w promowaniu swojej marki, produktów i usług online, jesteś już świadomy tego, jak ważna jest umiejętność tworzenia skutecznych landing pages.

W tym artykule dowiemy się, jakie są najlepsze kreatory landing page dostępne obecnie na rynku. Omówimy wszystkie te programy do tworzenia landing page, które pozwalają na uzyskanie świetnych wyników, nawet jeśli nie jesteś programistą czy web designerem. Gotowy? Zaczynajmy!

Landing page builder: co to i do czego służą?

Landing page to specjalnie skonstruowana strona internetowa, na którą trafia odwiedzający po kliknięciu w link lub reklamę. Zazwyczaj każda landing page ma bardzo konkretny cel, którym może być nakłonienie użytkownika do zakupu produktu lub usługi, albo do wykonania innej akcji.

Oczywiście, jeśli landing page jest zbyt wolna, mało funkcjonalna lub kiepska pod względem graficznym, znacznie trudniej będzie skłonić użytkownika do wykonania pożądanej akcji. Dlatego też tworzenie dobrej strony sprzedażowej ma kluczowe znaczenie dla każdej strategii marketingowej mającej na celu monetyzację!

Do stworzenia landing page możesz wykorzystać kod HTML wraz z innymi językami programowania (php, asp, javascript, itp.). Do tworzenia stron w ten sposób niezbędne jest posiadanie umiejętności technicznych i graficznych lub zwrócenie się do zespołu profesjonalistów mogących zarządzać całym procesem.

Istnieje jeszcze jedna możliwość. W ostatnich latach powstało wiele landing page builderów czyli specjalnych programów, które pozwalają na tworzenie stron i serwisów internetowych szybko i profesjonalnie, bez konieczności bycia web designerem.

Oczywiście, programy te są płatne, ale cena jest bardzo niska, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystko, co oferują i ile czasu możesz dzięki nim zaoszczędzić. Niektóre narzędzia do tworzenia stron docelowych posiadają szablony i gotowe wzorce, z których możesz korzystać i modyfikować je według własnych upodobań. W ten sposób można stworzyć stronę internetową dosłownie w 5 minut!

Najlepsze programy do tworzenia landing page

Teraz możemy przejść do rankingu najlepszych kreatorów landing page 2021 roku. Poniżej znajdziesz listę, porównanie i recenzję najskuteczniejszych z nich, wraz z cennikiem.

1. GetResponse

GetResponse (oficjalna strona tutaj) to zdecydowanie jeden z najlepszych landing page builderów na rynku. Oferuje on zestaw wysokiej jakości narzędzi zintegrowanych w jednej platformie: tworzenie landing page, marketing automation i webinar.

Jest to auto-hostingowy landing page builder, co oznacza, że nie musisz używać w nim własnej domeny lub witryny internetowej. Strony, które zbudujesz z GetResponse będą hostowane bezpośrednio na domenie i na serwerach programu. Jeśli posiadasz własną domenę, możesz jej użyć i połączyć ją z GetResponse.

GetResponse pozwala na tworzenie i publikację stron w kilka minut, dzięki ogromnej ilości gotowych szablonów i wygodnemu interfejsowi. Za pomocą edytora „przeciągnij i upuść” możesz przesuwać, zmieniać rozmiar, kadrować, grupować, kolorować i zmieniać kształt każdego elementu strony, aby uzyskać wymarzone rezultaty.

Możesz tworzyć zarówno strony informacyjne, jak i prawdziwe strony sprzedażowe (GetResponse oferuje wszystko, czego potrzebujesz do sprzedaży produktów cyfrowych), czy też squeeze pages, które zbierają emaile od twoich użytkowników.

Cena usługi jest naprawdę niska. Za 13 euro miesięcznie otrzymujesz wszystkie funkcje kreatora landing page (który pozwala na tworzenie nieograniczonej liczby landing pages), a także narzędzie email marketing do 1000 kontaktów. Dodatkowo, przy abonamencie rocznym otrzymasz rabat w wysokości 18%.

Poza tym, przed zakupem pakietu możesz skorzystać z 30-dniowego bezpłatnego okresu próbnego bez konieczności podawania danych karty kredytowej! Zarejestruj się tutaj.

2. Leadpages

Leadpages (oficjalna strona tutaj) to internetowy i samoobsługowy kreator stron docelowych, idealny do budowania małych stron internetowych, stron sprzedażowych, popupów i systemów zbierania e-maili.

Jest to idealne rozwiązanie dla małych firm lub freelancerów, którzy nie chcą marnować czasu, a chcą stworzyć profesjonalną stronę lub sprzedawać swoje produkty i usługi bez konieczności uciekania się do bardziej złożonych platform takich jak WordPress.

Leadpages działa jako host dla twojej strony internetowej i oszczędza ci kłopotów związanych z samodzielnym zarządzaniem takimi kwestiami jak instalacje, wtyczki czy aktualizacje. Jest to w rzeczywistości pojedyncza platforma, która zajmuje się wszystkim w twoim imieniu.

Pozwala na tworzenie doskonale zoptymalizowanych i responsywnych stron docelowych w kilka minut. Możesz zacząć od jednego z wielu dostępnych szablonów, edytować go dzięki kreatorowi drag&drop i bez problemu opublikować stronę.

Zaawansowana analityka i funkcja split testing dają ci możliwość ciągłego śledzenia wyników, jakie uzyskujesz, oraz dokonywania szybkich optymalizacji w celu zwiększenia konwersji.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to świetna, łatwa w użyciu i bogata w funkcje usługa. Jej cena zaczyna się od 25 dolarów miesięcznie, ale można skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego, klikając tutaj.

3. Unbounce

Unbounce (oficjalna strona tutaj) to program do tworzenia średniozaawansowanych stron docelowych, zaprojektowany specjalnie dla marketerów internetowych, zespołów marketingowych i agencji internetowych.

To potężne narzędzie pozwoli ci bez wysiłku zbudować stronę sprzedażową o wysokiej konwersji, opublikować ją w sieci za pomocą jednego kliknięcia i przetestować (dzięki zaawansowanej funkcji testowania A/B), bez konieczności posiadania jakiejkolwiek wiedzy na temat kodu HTML.

Wszystkie strony są hostowane przez Unbounce, ale alternatywnie mogą być również publikowane na własnej domenie, takiej jak strona internetowa lub blog zarządzany przez WordPress.

Kreator stron typu „przeciągnij i upuść”, obecność ponad 125 gotowych szablonów stron, liczne integracje oraz inne bardzo zaawansowane funkcje takie jak dynamic text replacement czynią z Unbounce narzędzie z najwyższej półki.

Kolejną wielką zaletą Unbounce jest to, że zapewnia on kilka domen, które można połączyć z kontem osobistym (mimo że tylko jedna domena jest dostępna w planie podstawowym). Opcja ta jest szczególnie przydatna dla tych, którzy potrzebują stworzyć kilka stron docelowych dla wielu projektów lub klientów.

Ceny są nieco wyższe niż w przypadku innych kreatorów landing page – zaczynają się od 72 dolarów miesięcznie. Jednak łatwe zarządzanie stroną i zaawansowane funkcje oferowane przez Unbounce w pełni uzasadniają taki koszt.

Unbounce posiada bezpłatny okres próbny, który pozwoli ci wypróbować to wspaniałe narzędzie, zanim zdecydujesz się na subskrypcję. Można skorzystać z niego tutaj.

4. Instapage

Instapage (oficjalna strona tutaj) używa ponad 250 000 użytkowników. Program ten jest promowany jako najpotężniejszy generator stron docelowych w historii.

Oprogramowanie dostarcza ponad 200 gotowych do użycia i w pełni zoptymalizowanych pod kątem konwersji szablonów landing page. Możesz je szybko wykorzystać i edytować dzięki wygodnemu edytorowi drag-and-drop.

Jedną z zalet jest to, że szablony podzielone są na kategorie zgodnie z celem strony docelowej (np. sprzedaż lub generowanie leadów) oraz twoją niszą rynkową lub branżą.

Dzięki Instapage elementy i bloki, które możesz dodać do swojej landing page są praktycznie nieograniczone (i w pełni mobilne między jedną stroną a drugą). Znajdziemy tu m.in. przyciski, call to action, liczniki czasu, formularze kontaktowe i subskrypcji newslettera, karuzele zdjęć, referencje i wiele innych.

Dodatkowo funkcjonalność testów A/B, dynamiczne zastępowanie tekstów oraz integracja z narzędziem do zarządzania Facebook Ads (a także z Zapierem i wszystkimi najważniejszymi platformami CRM i email marketingu) sprawiają, że jest to narzędzie naprawdę kompletne.

W przeciwieństwie do innych kreatorów stron docelowych Instapage pozwala ci publikować twoje strony na wszystkich domenach, na których chcesz, zgodnie z potrzebami twoimi i twoich klientów. Należy kupić swoje domeny oddzielnie, a wówczas Instapage będzie hostem wszystkich twoich witryn, oferując przy tym certyfikaty SSL bez dodatkowych kosztów.

Jeśli masz już witrynę WordPress lub Drupal, nie martw się – Instapage pozwala budować i publikować strony także na tych domenach!

Mowa tu o naprawdę potężnym, kompletnym i wysokiej klasy narzędziu do tworzenia landing page. Dlatego też cena jest dość wysoka (149$ miesięcznie). Możesz jednak skorzystać z bezpłatnego 14-dniowego okresu próbnego, klikając tutaj.

5. Elementor Pro

Elementor Pro (oficjalna strona tutaj) jest bez cienia wątpliwości najlepszym konstruktorem landing pages dla WordPressa. To coś więcej niż zwykły landing page builder: Elementor Pro jest prawdziwym kreatorem stron internetowych, zapewniającym maksymalną kontrolę nad całą stroną.

Nie jest to rozwiązanie z auto-hostingiem. Musisz mieć własną stronę stworzoną w WordPressie, aby móc korzystać z Elementora, który należy zainstalować osobno jako wtyczkę.

Po zainstalowaniu wersji Pro Elementora, możesz używać go do budowania konkretnych stron docelowych, a także stron statycznych (np. strony głównej), szablonów artykułów i kategorii, nagłówka, stopki i wielu innych.

Elementor jest kreatorem typu „przeciągnij i upuść”, oferującym setki szablonów i setki bloków, które możesz wykorzystać do szybkiego i łatwego tworzenia landing page. Przykładowe bloki w Elementor Pro to call to action, formularze zapisu do newslettera, popupy, countdown, referencje, przyciski, karuzele obrazów, zakładki i ikony.

Aby zobaczyć kilka przykładów stron zbudowanych za pomocą Elementora lub odkryć dostępne szablony i bloki, kliknij tutaj.

Elementor oferuje również wersję darmową, ale aby w pełni wykorzystać jego możliwości, należy wykupić licencję Pro, która kosztuje 49$ na rok.

6. OptimizePress

OptimizePress (oficjalna strona tutaj) to kolejny kreator landing page dla WordPressa, ale w przeciwieństwie do Elementora jest on znacznie bardziej ukierunkowany w stronę budowania pojedynczych, wysoko konwertujących stron sprzedaży, a zatem bardziej odpowiedni dla profesjonalnych marketerów.

Pozwala na tworzenie stron o różnych stylach i odpowiednich dla różnych celów marketingowych: sprzedaż produktów lub usług, rejestracja na kursy, generowanie leadów i wiele innych. Niezależnie od tego, jaki jest twój cel, na OptimizePress na pewno znajdziesz funkcje, których szukasz!

OptimizePress bezproblemowo integruje się z wszystkimi głównymi systemami płatności i programami e-mail marketingu. Udostępnia również ponad 250 gotowych i zoptymalizowanych pod kątem marketingowym stron, z których możesz czerpać inspirację lub bezpośrednio korzystać. Do tego dochodzą ważna funkcjonalność split testów, narzędzia do generowania leadów oraz możliwość tworzenia lejków.

Cena obejmuje roczną subskrypcję, a podstawowy pakiet (dla jednej strony internetowej) kosztuje 99 dolarów. To całkiem niedrogo, biorąc pod uwagę wszystko, co oferuje to oprogramowanie.

Landing page builder: pytania i odpowiedzi

Czym jest landing page builder?

Landing page builder to narzędzie, które pozwala na szybkie i łatwe tworzenie profesjonalnych stron sprzedażowych, bez konieczności posiadania specjalnych umiejętności w zakresie programowania i projektowania stron internetowych.

Jaki jest najlepszy kreator landing page dla WordPressa?

Najlepszym konstruktorem landing page do wykorzystania w ramach strony zarządzanej za pomocą WordPressa jest zdecydowanie Elementor Pro. Poprzez metodę „przeciągnij i upuść” oraz wykorzystanie setek gotowych szablonów, pozwala on na stworzenie świetnych stron sprzedażowych w kilka minut.

Jaki jest najlepszy self-hosted landing page builder?

Najlepszym rozwiązaniem do tworzenia stron docelowych na powyższych warunkach jest prawdopodobnie GetResponse, który oferuje naprawdę wyjątkowy stosunek jakości do ceny.

5/5 - (4 votes)

Czytaj również: