Szukaj
Close this search box.

Limity na Instagramie w 2024 roku: polubienia, obserwujący i inne

limity na instagramie

Jakie są limity na Instagramie w 2024 roku?

Instagram jest jednym z najlepszych narzędzi dla tych, którzy chcą zostać influencerami lub dla tych, którzy chcą promować markę lub usługę. Rzeczywiście, jeśli jest właściwie używany, pozwala osiągnąć ważne cele w stosunkowo krótkim czasie.

Istnieją jednak zasady, których należy przestrzegać! Istnieją bowiem limity możliwości w procesie rozwoju.

W tym artykule wyjaśnimy wszystkie limity na Instagramie w 2024 roku, których nie należy przekraczać, aby konto nie zostało zablokowane.

Limity na Instagramie w 2024 roku

AkcjaLimit na godzinęLimit dzienny
Follow/unfollow50200
Polubienia50200
Komentarze20200
Relacje (publikowanie)100100
Hashtag (na post)3030
DM2070

Limity na Instagramie: dlaczego istnieją?

Zanim przejdziemy do meritum tego przewodnika, wymieniając limity dla każdej indywidualnej operacji, którą można wykonać na IG, konieczne jest wyjaśnienie, dlaczego te ograniczenia zostały nałożone.

Powód jest zasadniczo jeden: przeciwdziałanie aktywności botów i automatyzacji. Rzeczywiście, szczególnie w pierwszych latach po wprowadzeniu, rozwój na IG przy użyciu tych narzędzi był stosunkowo łatwy.

Praktyka ta była jednak szkodliwa dla tych, którzy próbowali przebić się bez żadnych skrótów i obniżyła jakość korzystania z IG dla czystej rozrywki.

Tak więc, aby rozwiązać ten problem, platforma postanowiła nałożyć limity na działania, które można podjąć. Poniżej poznamy maksymalną liczbę operacji, które można wykonać dla każdej funkcji Instagrama.

Limity na Instagramie w 2024 roku

Przeanalizujmy zatem limity na Instagramie w 2024 r. dotyczące followersów, polubień i wszystkich innych działań, które można wykonać na IG.

1. Limity na IG – obserwujący i obserwacje

Wcześniej można było śledzić do 200 nowych profili w ciągu godziny, maksymalnie 2000 dziennie. Jednak od 2021 r. deweloperzy IG zmniejszyli tę liczbę do 150-200 dziennie, redukując dzienny limit do jednej dziesiątej.

W tym miejscu konieczne jest jednak pewne wyjaśnienie. W rzeczywistości limit różni się w zależności od wieku konta. Na przykład dla profilu, który ma mniej niż trzy miesiące, limit wynosi 100-150 w ciągu 24 godzin.

Jednak zawsze najlepiej jest zachować umiar i pozostać poniżej progu, aby uniknąć zablokowania. Zwróć na to uwagę, jeśli planujesz kupić obserwujących.

Dlatego też, jeśli naprawdę chcesz przeprowadzić masową operację follow-unfollow, będziesz musiał najpierw wykonać tak zwaną rozgrzewkę, tj. stopniowo zwiększać liczbę profili, które zamierzasz zaobserwować.

Oto jak powinieneś to zrobić:

 • tydzień 1: nie więcej niż 10 operacji na godzinę, maksymalnie 50 dziennie;
 • tydzień 2: nie więcej niż 15 operacji na godzinę, maksymalnie 75 dziennie;
 • tydzień 3: nie więcej niż 20 operacji na godzinę, maksymalnie 100 dziennie.

Dla profili z ponad 3-miesięczną aktywnością, w obszarze follow/unfollow, maksymalna dozwolona liczba dziennych operacji wynosi 200.

Również w tym przypadku nie radziłbym zaczynać szybko, ale stopniowo osiągać 200 operacji, aby pozostać z dala od „oczu” algorytmu Instagrama i uniknąć tymczasowego blokowania niektórych działań na twoim profilu.

W każdym razie pamiętaj: maksymalna liczba użytkowników, których możesz obserwować za pomocą jednego konta, wynosi 7500, a limit ten nie zależy od stażu konta.

OperacjaLimit
Obserwuj/przestań obserwować150 na dzień (konto młodsze niż 3 miesiące)
Obserwuj/przestań obserwować200 na dzień (starsze konto)

2. Limity na IG – polubienia

Jeśli chodzi o polubienia, limity podlegają tym samym zasadom, co w poprzednim przypadku. Dlatego będziesz mógł zrobić więcej z kontem, które zostało utworzone wcześniej i nadal będziesz musiał powoli nabierać rozpędu, aby nie denerwować systemu kontroli IG.

Zacznij więc stopniowo i nie przekraczaj 200 polubień dziennie. Jeśli chcesz czuć się naprawdę komfortowo, dobrze jest utrzymać się nieco poniżej tego progu.

Jeśli sam chcesz otrzymać więcej lajków, warto zrobić to z głową i użyć do tego odpowiedniego bota lub aplikacji do automatycznych lajków.

OperacjaLimit
Polubienia150 na dzień (konto młodsze niż 3 miesiące)
Polubienia200 na dzień (starsze konto)

3. Ograniczenia na Instagramie – komentarze

Istnieją również ograniczenia dotyczące komentarzy. Instagram pozwala na pozostawienie do 200 komentarzy dziennie.

Podobnie jak w poprzednich przypadkach, rzeczywisty limit zostanie określony na podstawie miesięcy aktywności konta.

limity na ig

Jak łatwo się domyślić, najlepiej jest pozostać poniżej 200 komentarzy przez cały czas i nie osiągać maksimum od pierwszego dnia aktywności. Mimo to różne serwisy nadal sprzedają większe pakiety komentarzy, ale ich dodawanie jest zwykle rozłożone w czasie.

I odwrotnie, najlepiej podchodzić do tego stopniowo i rozkładać interakcje w przeciągu 24 godzin. Należy jednak pamiętać, że niezależnie od wieku profilu, dobrze jest zawsze pozostawać poniżej 50 interakcji na godzinę.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że mimo wszystko korzystanie z botów do rozwoju na Instagramie jest nadal czymś do rozważenia, ale tylko pod warunkiem, że są one zgodne z powyższymi instrukcjami.

OperacjaLimit
Komentarze150 na dzień (konto młodsze niż 3 miesiące)
Komentarze200 na dzień (starsze konto)

4. Limity na Instagramie – DM

Chociaż niewielu zdaje sobie z tego sprawę, istnieje również maksymalna liczba DM, które można wysłać dziennie. Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, DM to wiadomości wysyłane bezpośrednio na konto za pośrednictwem czatu.

Limit wynosi 20 DM na godzinę i 100 DM dziennie.

Należy jednak pamiętać, że liczone są tylko wiadomości wysłane do osób nieobserwujących twojego konta. Możesz wysłać tylko jeden DM na konto, które cię nie obserwuje, przynajmniej na początku. W rzeczywistości rozmowa może być kontynuowana po zaakceptowaniu prośby o wiadomość przez właściciela konta.

Oznacza to, że jeśli jesteś w kontakcie z osobą (przyjaciółmi, partnerem, członkami rodziny) za pośrednictwem Instagrama i obserwujecie się nawzajem, nie masz się czego obawiać: możecie wysyłać do siebie wiadomości bez ryzyka blokad.

Zwróć na to uwagę, jeśli korzystasz z narzędzi do automatycznego wysyłania DM na Instagramie.

OperacjaLimit na dzień
DM (na konto, które cię nie obserwuje)20 na godzinę, 100 na dzień
DM (na konto, które cię nie obserwuje, nowy profil)5 na godzinę, 20 na dzień

5. Limity na Instagramie – posty wideo

Na Instagramie istnieje wiele możliwości publikowania wideo, zarówno na żywo, jak i tych nagranych wcześniej. Należy jednak wiedzieć, że każdy rodzaj ma swoje ograniczenia czasowe.

Jeśli chcesz, na przykład, opublikować w relacjach dłuższe wideo, warto podzielić je na kilka krótszych filmików. W przeciwnym wypadku Instagram zrobi to za ciebie.

Ograniczenia czasowe prezentują się to tak:

Rodzaj wideoLimit czasowy
PostMin. 3 s., max. 60 sekund
InstastoriesMax. 15 sekund
Transmisja na żywoMax. 1 godzina
IG TVMin. 59 s., max. 15 minut

6. Limity na IG – relacje

Ograniczenie dotyczące relacji na Instagramie jest przypadkiem, który różni się od innych.

W przypadku przeglądania relacji przesłanych przez innych użytkowników nie ma żadnych ograniczeń, ale istnieje limit liczby relacji, które można dodać, wynosi on 100 dziennie. Oznacza to, że można przeglądać dowolną liczbę relacji bez podejmowania żadnego ryzyka.

W rezultacie rynek botów podążył w tym kierunku. Do tej pory masowe wyświetlanie relacji przesyłanych przez innych użytkowników jest jedną z najskuteczniejszych metod zwiększania liczby obserwujących.

Jeśli jesteś zainteresowany rozwiązaniem do promowania swojego profilu, przeczytaj nasz przewodnik po najlepszych botach do wyświetlania relacji na Instagramie.

OperacjaLimit
Relacje (dodawanie)100

7. Limit na IG – znaki w opisie posta

Jak zapewne ci wiadomo, opis każdego posta to kluczowa sprawa. Niestety, jeśli chciałbyś się rozpisać, Instagram skasuje część lub cały tekst łącznie z hashtagami.

Platforma nakłada limit 2200 znaków na cały tekst znajdujący się pod publikowaną grafiką. W liczbę tę wchodzą zarówno litery, cyfry, spacje, jak i same hashtagi. Takie ograniczenie nie bierze się z obawy przed działalnością botów, a z chęci utrzymania pierwotnego zamysłu IG, jakim są krótkie wiadomości i informacje.

Jeśli chcesz więc pisać więcej i dłużej, polecamy założyć bloga i przekierowywać tam swoich obserwujących z Instagrama.

OperacjaLimit
Opis postów2200 znaków

8. Limity na Instagramie – hashtagi

Zamykamy naszą listę limitów Instagrama na 2024 rok, omawiając temat hashtagów.

Maksymalna liczba hashtagów, które można umieścić w jednym poście, wynosi 30, łącznie z tymi w opisie.

Używanie zbyt wielu hashtagów jest nie tylko niezgodne z zasadami, ale także przynosi efekt przeciwny do zamierzonego, ponieważ algorytm preferuje autorów, którzy wstawiają maksymalnie dziesięć na post.

W tym sensie zaleca się wybieranie hashtagów, które są bardziej istotne dla treści, przyciągając odbiorców, którzy mają większy potencjał do interakcji z postami i śledzenia cię.

OperacjaLimit
Hashtag (na post)30, polecana ilość to ok. 10

Kary za przekroczone limity na Instagramie

Teraz, gdy wszyscy znamy limity na Instagramie, nadszedł czas, aby zobaczyć, co się stanie, jeśli te wartości zostaną przekroczone.

Cóż, jak się łatwo domyślić, dla tych, którzy nie przestrzegają limitów na Instagramie, są kary. Przyjmują one formę blokad operacji.

Na przykład, użytkownik nie będzie mógł:

 • dawać polubień;
 • komentować;
 • obserwować/przestać obserwować profili.

Będziesz jednak mógł kontynuować scrollowanie swoich kanałów i przeglądanie relacji. Nie jest to jednak problem, który należy lekceważyć, ponieważ kary będą eskalować, jeśli jesteś „recydywistą”.

Chociaż nie ma pisemnego prawa ani ścisłej regulacji, eskalacja jest następująca:

 • pierwsze naruszenie limitów – 24-godzinna blokada;
 • drugie naruszenie – blokada na 48/72 godz;
 • trzecie naruszenie – całkowita blokada profilu;
 • wielokrotne podejrzane i powtarzające się działania – usunięcie konta.

Tak więc, jeśli padłeś ofiarą blokady, najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie konta na kilka dni, aby uniknąć gorszych problemów.

Jeśli blokada przedłuża się, możesz skontaktować się z personelem technicznym. Można to zrobić na 2 sposoby:

 • zgłosić sprawę do pomocy technicznej, klikając „Wyślij„, gdy pojawi się ekran blokowania;
 • przejść do „Ustawień„, a następnie do „Pomocy„, zgłaszając swój problem.

Oczywiście, jak we wszystkim, zapobieganie problemom jest znacznie łatwiejsze niż ich rozwiązywanie! Tak więc, aby uniknąć blokad, ograniczeń i irytacji:

 • odczekaj 3 miesiące od utworzenia konta, zanim zaczniesz działać;
 • wykonaj drobniejsze ruchy przed rozpoczęciem masowych operacji;
 • nigdy nie przesadzaj z interakcjami;
 • staraj się nigdy nie przekraczać limitów IG.

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z bota, a powinieneś, jeśli chcesz przyspieszyć proces rozwoju, wybierz niezawodnego bota.

Wreszcie, zawsze dobrze jest połączyć swoje konta społecznościowe (Facebook, Instagram, Twitter/X, Tik Tok itp.), aby zyskać „zaufanie” w oczach Instagrama, co często nie ma zastosowania w przypadku fałszywych profili.

Jeśli naprawdę chcesz zrobić wszystko jak najlepiej, możesz również dodać numer telefonu, dedykowany wyłącznie twojemu projektowi społecznościowemu.

Vote

Czytaj również: