NapoleonCat: opinie, cennik i recenzja usług na social media

napoleoncat

Jeśli prowadzisz konta w mediach społecznościowych (szczególnie jeśli robisz albo zamierzasz robić to profesjonalnie), niezwykle pomocne mogą okazać się narzędzia social media, łączące różne przydatne funkcje, dzięki którym twoje social media będą działały szybko i efektywnie. Jednym z serwisów oferujących takie rozwiązania jest NapoleonCat, o którym dziś sobie powiemy.

Wyjaśnię, czym dokładnie jest NapoleonCat i do kogo skierowana jest jego oferta. Zobaczysz, jak stawiać pierwsze kroki w tym serwisie oraz jakie funkcje proponuje swoim klientom. Omówimy sobie także cennik usług, a na koniec zaprezentuję opinie o tej firmie.

Zapewne zdajesz już sobie sprawę, że to, w jaki sposób publikujesz treści w social media, ma fundamentalne znaczenie dla skuteczności tych treści. Dobra analiza i praktyczne narzędzia pomogą ci obrać najlepszą strategię. Jeśli jesteś specjalistą od mediów społecznościowych lub prowadzisz bloga, przyjrzyj się bliżej NapoleonCat, bo to usługa właśnie dla ciebie!

NapoleonCat: co to i dla kogo?

Jak wiadomo, Napoleon był znakomitym strategiem i to właśnie do tej cechy historycznego wodza odwołują się twórcy serwisu NapoleonCat (tutaj oficjalna strona). W odpowiedniej strategii tkwi bowiem sekret sukcesu w social media.

NapoleonCat to polski serwis oferujący różnego rodzaju narzędzia i rozwiązania związane z prowadzeniem profilu w mediach społecznościowych. Swoje usługi kieruje do mniejszych i większych firm, agencji i specjalistów social media, ale też blogerów i influencerów, którym dedykowana jest specjalna oferta.

Za chwilę przyjrzymy się z bliska dostępnym w serwisie rozwiązaniom. Teraz tylko wspomnę, że głównym polem działań NapoleonCat jest obsługa klientów w social media, analityka mediów społecznościowych oraz raportowanie, automatyzacja i planery. Serwis obsługuje platformy: Facebook, Instagram, Instagram Ads, Twitter, Messenger, Linkedin, YouTube i Google My Business.

Możemy przyjąć, że NapoleonCat jest numerem jeden w swojej dziedzinie. Może pochwalić się bowiem współpracą z takimi markami jak Play, Avon, Biedronka, Ceneo.pl, Olx, CCC i wiele innych, równie rozpoznawalnych. I ty możesz dołączyć do tego zacnego grona, w dodatku na próbę zrobisz to zupełnie za darmo, o czym powiemy sobie w następnych akapitach.

Przeczytaj też: Recenzja SocialPilot

Założenia konta i okres próbny

Aby założyć konto w NapoleonCat, wystarczy podać swój firmowy adres e-mail i ustalić hasło. Alternatywnie można utworzyć konto za pośrednictwem Facebooka.

Do wyboru mamy trzy pakiety usług: Standard, Pro i Enterprise, przy czym ten ostatni dotyczy zindywidualizowanej oferty, którą ustala się i wycenia po skontaktowaniu z obsługą NapoleonCat. Dla pakietu Standard i Pro serwis proponuje wszystkim klientom aż 14-dniowy okres próbny!

Żeby z niego skorzystać, należy kliknąć w prawym górnym rogu „Wypróbuj NapoleonCat za darmo” lub wejść w zakładkę  Cennik i również kliknąć „Wypróbuj za darmo” pod danym pakietem. Ale przede wszystkim najpierw trzeba przejść do strony NapoleonCat, to możesz uczynić, klikając poniższy przycisk:

Po założeniu konta możesz zacząć stawiać pierwsze kroki w NapoleonCat. Przede wszystkim konieczne będzie dodanie profilu. W tym celu należy wejść w Ustawienia projektu, następnie w Profile i na koniec kliknąć żółty przycisk +Dodaj Zarządzany.

napoleoncat tworzenie konta

Kolejnym krokiem będzie wybór platformy, na której mamy nasz profil i udostępnienie go NapoleonCat. Następnie możesz dodać również profile obserwowane, wybierając daną platformę i wklejając link.

napoleoncat pierwsze kroki

Co oferuje NapoleonCat?

NapoleonCat oferuje systemy narzędzi usprawniających pracę w mediach społecznościowych. Omówimy po kolei te najważniejsze, a póki co poniżej możesz zorientować się, które z nich wchodzą w pakiet Standard, a które dostępne są wyłącznie w planie Pro.

napoleoncat pricing

Analityka

Po podłączeniu profilu do NapoleonCat oprogramowanie pobierze dane z ostatnich 2 miesięcy. W przyszłości w pakiecie Standard NapoleonCat będzie archiwizował twoje dane przez 12 miesięcy, a w pakiecie Pro – przez 24 miesiące.

napoleoncat analizy

Narzędzia analityczne NapoleonCat mogą zmierzyć skuteczność działania twojego profilu pod kątem:

  • Zasięgu (organicznego, wirusowego i płatnego)
  • Zaangażowania
  • Treści

Dzięki temu będziesz w stanie ocenić, co przynosi najlepsze efekty i jaki jest optymalny czas publikowania postów. Dla poszczególnych platform społecznościowych powyższe dane będą poszerzone o dodatkowe informacja np. na temat oglądalności czy hashtagów.

Co więcej możesz uczyć się od innych dzięki możliwości wglądu w statystyki innych profili publicznych. W ten sposób dowiesz się, jakie strategie i taktyki stosuje twoja konkurencja i jakie efekty dzięki nim osiąga.

Social Media Inbox

Wszechstronnym i szalenie przydatnym narzędziem dostępnym na NapoleonCat jest Social Media Inbox. Znajdziemy tu szereg rozwiązań ułatwiających sprawne prowadzenie kont w mediach społecznościowych.

napoleoncat social media inbox

Po pierwsze możesz zarządzać wiadomościami i społecznością, opatrując wiadomości i użytkowników tagami. Dodatkowo wiadomości i komentarze z wszystkich platform społecznościowych masz teraz skupione w jednym miejscu, co znacznie przyspiesza twoje reakcje na kontakt ze strony klientów.

Po drugie możesz ustawić automatyczne odpowiedzi na komentarze lub tak skonfigurować ustawienia, by przy występowaniu określonych słów kluczowych i fraz można było ukrywać lub usuwać niektóre komentarze. To samo możesz zrobić w przypadku wiadomości, by na niektóre z nich odpowiadać automatycznie oraz dostawać powiadomienia w pilnych przypadkach.

Kolejne zalety mają związek z organizacją pracy w zespole. Social Media Inbox pozwala szybko i skutecznie kontaktować się między sobą, by lepiej zarządzać profilami na różnych mediach bez nieporozumień.

Dodatkowo narzędzie to pomoże ci w zarządzaniu reklamami na Facebooku i Instagramie oraz monitorowaniu opinii klientów w Google Moja Firma.

Dashboardy dla influencerów

Jeśli jesteś influencerem, NapoleonCat ma dla ciebie niezależną ofertę, która łączy wszystkie najpotrzebniejsze funkcje, a przy tym jest bardzo atrakcyjna cenowo.

Dashboard NapoleonCat to twoje centrum dowodzenia, z którego możesz monitorować twój rozwój na Facebooku, Instagramie, Twitterze, YouTube oraz na blogu. Otrzymujesz dostęp do pakietu statystyk twoich profili i działalności na blogu, co umożliwia ci szybkie tworzenie i wysyłanie raportów.

napoleoncat dashboard

Po co to wszystko? Jako influencer swoją karierę napędzasz dzięki współpracy z innymi firmami i markami. Aby do tej współpracy je przekonać, najskuteczniej jest przedstawić im swoje osiągnięcia, zasięgi i zaangażowanie obserwujących cię użytkowników. Dzięki tym danym twoja współpraca z partnerami biznesowymi będzie przebiegała sprawnie, dobrze rokując na przyszłość, a ty staniesz się profesjonalistą z krwi i kości!

Dashboardy dla influencerów to usługa niezależna od dotychczas wspominanych pakietów. Jej koszt to 29 zł miesięcznie, ale podobnie jak inne oferty możesz wypróbować ją za darmo, wystarczy kliknąć poniżej:

Automatyzacja

Automatyzacja to kolejny zestaw rozwiązań od NapoleonCat, który ma na celu nadać tempo twojej pracy, jednocześnie odciążając cię, byś mógł poświęcić czas i uwagę na naprawdę ważne rzeczy.

napoleoncat automatyczna moderacja

Oto, co możesz zautomatyzować dzięki NapoleonCat:

  • odpowiedzi na wiadomości i komentarze oraz przekierowania do odpowiednich osób;
  • moderację reklam na Facebooku i Instagramie;
  • powtarzające się działania na social media;
  • wiadomości wysyłane do członków twojego zespołu;
  • ukrywanie określone komentarze i usuwanie spamu;
  • publikowanie treści (Facebook, Twitter, Instagram);
  • generowanie raportów.

Raporty

NapoleonCat pozwala przygotować raporty w sposób szybki i automatyczny, uwzględniające różne dane.

Możesz np. skonfigurować raporty tak, by uwzględniały najważniejsze dla ciebie i dla danej platformy wskaźniki. Co miesiąc raport wygeneruje się automatycznie i będzie mógł zostać przekazany do członków twojego zespołu w formacie PDF lub XLS.

napoleoncat raporty

Oprócz tego możesz tworzyć raporty porównawcze, które pozwolą ci lepiej analizować działania konkurencji. W jednym takich raporcie może się znaleźć nawet 20 różnych marek!

Ponadto dzięki raportom z łatwością zaprezentujesz swoje ostatnie osiągnięcia oraz będziesz mógł monitorować zespoły obsługi klienta w social media za pomocą raportów z moderacji.

Planery

Na NapoleonCat dostępne są również narzędzia do planowania publikacji: jedno ogólne, a drugie specjalnie pod kątem Instagrama.

W przypadku tego pierwszego możemy korzystać z wygodnego kalendarza publikacji, który pozwoli nam zaplanować posty i zautomatyzować ich publikację. Dostępne jest również publikowanie zbiorcze na wielu profilach jednocześnie, co widocznie skróci czas twojej pracy. Ponadto możliwe jest monitorowanie tagami UTM.

napoleoncat planer

NapoleonCat Instagram Planer to z kolei narzędzie organizacji publikacji na Instagramie, z którego może korzystać cały twój zespół. Dzięki niemu zaplanujesz treści z wyprzedzeniem, opublikujesz je automatycznie i rozdysponujesz pracę w zespole. Co więcej, do dyspozycji masz kreator postów, w którym możesz zapisywać szkice, by usprawnić wykonywanie zadań na przyszłość.

Instagram Planer, podobnie jak Dashboard, jest oddzielną usługą, która kosztuje 59 zł miesięcznie. Przez 7 dni możesz wypróbować ją za darmo. Cena obejmuje obsługę 5 kont biznesowych na Instagramie i dostęp dla 3 użytkowników. Liczba postów jest nielimitowana. Każdy dodatkowy profil to 15 zł, a użytkownik – 30 zł.

NapoleonCat: cennik i płatności

Przypominam, że pierwsze 14 dni, bez względu na to, który pakiet wybierzesz, jest za darmo. Warto tu dodatkowo wspomnieć, że aby rozpocząć okres próbny, nie trzeba podawać danych do swojej karty kredytowej lub debetowej! To ogromny plus, ponieważ nie musisz się obawiać, że zapomnisz o zrezygnowaniu z usługi na czas i zostanie potrącona opłata za abonament.

Jeśli w ciągu 14 dni zorientujesz się, że chcesz kontynuować swoją współpracę z NapoleonCat, wystarczy, że klikniesz ikonę swojego profilu i wejdziesz w zakładkę Konto. Tam uzupełnij sekcję Dane do faktury, a następnie przejdź do sekcji Płatność. Wybierz plan (Standard lub Pro), a na suwaku ustaw liczbę profili i użytkowników. Płatności możesz dokonać kartą.

napoleoncat płatność

Ile to kosztuje? Wszystko zależy od rodzaju pakietu i ustawionych parametrów oraz okresu subskrypcji:

Pakiet Standard

Dla jednego profilu i jednego użytkownika miesięczny koszt wynosi 61 zł przy abonamencie rocznym i 81 zł w subskrypcji miesięcznej. Każdy kolejny profil to wzrost ceny o kilkanaście złotych (lub 21 zł w przypadku miesięcznej subskrypcji). Każdy kolejny użytkownik to wzrost ceny od 45 (subskrypcja roczna) do 60 zł (subskrypcja miesięczna).

Pakiet Pro

Dla jednego profilu i jednego użytkownika miesięczny koszt wynosi 124 zł przy abonamencie rocznym i 165 zł w subskrypcji miesięcznej. Każdy kolejny profil to wzrost ceny o 23 zł (lub 30 zł w przypadku miesięcznej subskrypcji). Każdy kolejny użytkownik to wzrost ceny od 45 (subskrypcja roczna) do 60 zł (subskrypcja miesięczna).

napoleoncat cennik

Poza tym, jak już wspominałem, mamy do dyspozycji niezależne narzędzia, które mogą zastąpić powyższe pakiety. Jeśli jesteś influencerem i blogerem, możliwe, że zainteresuje cię wyłącznie Dashboard za symboliczną kwotę 29 zł miesięcznie. Jeśli potrzebujesz wyłącznie narzędzia do projektowania i planowania postów na Instagramie, prawdopodobnie zadowolisz się Planerem za 59 zł miesięcznie.

Pamiętaj, że wszystkie te opcje możesz wypróbować zupełnie za darmo, bez podawania danych do karty płatniczej. Kliknij poniżej i rozpocznij bezpłatny okres próbny:

NapoleonCat: opinie klientów

Jak już zdążyłem napomknąć, nazwy marek przewijających się na stronie NapoleonCat mówią same za siebie: to narzędzie dla profesjonalistów, które zdobyło już znaczną renomę. Strona funkcjonuje równie sprawnie w języku angielskim, dzięki czemu zyskała sobie już uznanie także zagranicznych użytkowników.

W serwisie G2 regularnie nagradzana jest oznaczeniem „High Performer”. Na tej stronie znajdziemy kilkadziesiąt wyczerpujących opinii na temat NapoleonCat, których autorami są zarówno polscy, jak i zagraniczni klienci. Najczęściej są to pracownicy (analitycy danych, specjaliści od marketingu) oraz właściciele małych i średnich firm. Nie muszę już chyba mówić, że NapoleonCat uzyskał od nich ocenę 5/5 gwiazdek. Kliknij tutaj, żeby przeczytać opinie.

napoleoncat opinie

Kolejnym źródłem opinii są Google. Opinie te należą do bardziej oszczędnych, ale to, co je łączy to jednogłośna ocena na 5 gwiazdek.

napoleoncat opinie google

Użytkownicy chwalą firmę za rzetelność i sumienność oraz sprawnie działające narzędzia, które znacznie poprawiają skuteczność działań w social media. Ponadto zwracają uwagę na to, że pracownicy NapoleonCat szybko odpowiadają na pytania i ewentualne problemy zostają błyskawicznie rozwiązane.

Cóż więcej można dodać? NapoleonCat to bardzo przyjazny serwis, o miłym dla oka interfejsie i bogatej ofercie narzędzi, które są niezbędne, jeśli chcemy prowadzić konta w mediach społecznościowych na wysokim poziomie i osiągać satysfakcjonujące efekty. Oferta jest uczciwa, przejrzysta i sprawdzona, a okres próbny bez zobowiązań zdecydowanie zachęca do przetestowania możliwości kociego Napoleona.

5/5 - (3 votes)

Czytaj również: