Szukaj
Close this search box.

Onlypult: recenzja, opinie, cennik i kompletny przewodnik

onlypult

Szukasz informacji o Onlypult, serwisie do zarządzania social media? Dobrze trafiłeś!

Jeśli profesjonalnie podchodzisz do zarządzania social media lub też pod twoją opieką znajduje się więcej niż jeden profil, nie możesz obejść się bez dobrego narzędzia. Takiego, które przyspieszy i ułatwi twoją pracę.

Właśnie do takich narzędzi należy Onlypult, którego recenzja jest przedmiotem dzisiejszego wpisu. Przedstawimy funkcje tego serwisu, zalety i wady oraz omówimy plany taryfowe. Poznasz również opinie o tym narzędziu, by na koniec móc zdecydować, czy i ty chcesz go używać. Gotowy? Zaczynajmy!

Czym jest Onlypult i do czego służy?

Onlypult (tutaj oficjalna strona) to doskonałe narzędzie do zarządzania profilami społecznościowymi, wybierane również przez duże firmy, takie jak Samsung czy Coca-Cola. Posiada wiele niezwykle użytecznych funkcji, zbiera mnóstwo pozytywnych recenzji, a przy tym należy do bardzo przystępnych cenowo.

Onlypult jest skorelowany z najważniejszymi platformami społecznościowymi, takimi jak: Instagram, Facebook, Twitter, LinkedIn, Google My Business, YouTube, Tok Tok, Tumblr czy Telegram. Dla każdej z nich przewiduje szereg funkcji usprawniających przede wszystkim publikowanie treści i monitorowanie efektów.

Z tym narzędziem nie tylko zautomatyzujesz publikację postów, zdjęć, wideo czy relacji. Program zoptymalizuje twoje działania poprzez doskonałe funkcje monitoringu i Social Media Listening. Ponadto zasugeruje ci najlepszy czas publikacji.

Program może być obsługiwany zarówno z poziomu komputera, jak i smartfona, dzięki wygodnej i funkcjonalnej aplikacji. Jego największe plusy to:

  • Niezwykła łatwość użytkowania;
  • Bardzo intuicyjny interfejs graficzny;
  • Korzystne, konkurencyjne plany taryfowe;
  • Zintegrowany kalendarz redakcyjny;
  • Narzędzia do projektowania atrakcyjnych wizualnie treści;
  • Wiele niedrogich lub nawet darmowych opcji.

Co więcej, Onlypult oferuje 7-dniowy darmowy okres próbny, z którego już teraz możesz skorzystać. Wystarczy, że klikniesz poniżej:

Onlypult: najważniejsze funkcje

Jak już zostało zasygnalizowane wyżej, Onlypult posiada szereg użytecznych funkcji dedykowanych różnym platformom społecznościowym. Pojedynczych narzędzi i opcji jest oczywiście bardzo dużo, ale my postanowiliśmy pogrupować je w cztery najważniejsze kategorie.

Poniżej znajduje się zatem przegląd głównych funkcji serwisu Onlypult wraz z wyjaśnieniem, jakie mają zastosowanie przy najbardziej popularnych mediach społecznościowych.

Wcześniej tylko ci powiem, że utworzenie konta na Onlypult jest bezpłatne i możesz to z powodzeniem zrobić, logując się np. przez konto Google czy Facebook. Niektóre opcje są bezpłatne, więc możesz korzystać z programu nawet bez wykupienia abonamentu. Zachęcam cię do szybkiego przetestowania narzędzia i oswojenia się z jego interfejsem i funkcjami – w tym celu kliknij tutaj.

Planowanie postów

Podstawowym narzędziem, które szalenie ułatwia zarządzanie social media, jest planowanie postów. Tak naprawdę możesz zaplanować każdą publikację typową dla każdej platformy, od relacji na Instagramie, przez post na Facebooku, po wideo na YouTube.

onlypult instagram planner

Po pierwsze do dyspozycji masz kalendarz redakcyjny, dzięki czemu z wyprzedzeniem ustalisz, kiedy, co chcesz opublikować. Kalendarz służy również do zautomatyzowania publikacji – nie będziesz musiał robić tego ręcznie. Wystarczy, że przygotujesz pakiet postów, zaplanujesz publikację, a program zrobi za ciebie resztę.

Co więcej Onlypult pomoże ci przygotować idealne treści na twoje social media. Zawiera narzędzia do edycji zdjęć i filmów wideo, pomoże ci znaleźć odpowiednie hashtagi, a także zasugeruje najbardziej optymalny czas publikacji. Inspiracji możesz szukać też na wybranych profilach konkurencji, przeglądając ich posty i śledząc ich hashtagi.

Nie muszę chyba dodawać, że z poziomu Onlypult zaprojektujesz i zaplanujesz publikację treści na różnych profilach i na różnych mediach społecznościowych jednocześnie.

Page builder

Onlypult posiada bardzo przydatne i przyjemne w użyciu narzędzie służące do tworzenia niewielkich landing page. Z builderem dostępnym w tym serwisie stworzysz błyskawicznie stronę, a edycja będzie banalnie prosta.

Filmik powyżej to tutorial z tworzenia stron za pomocą Onlypult. Jak widzisz, wszystko opiera się na wypełnieniu prostych rubryk, załadowaniu zdjęcia i łatwej edycji, której efekty wyświetlają się od razu po prawej stronie.

Stronę możesz podzielić na kolejne sektory, dodawać zdjęcia, wideo, całe galerie, sekcje z odpowiedziami na najczęstsze pytania. Bez problemu wstawisz też przyciski czy odnośniki do profilu w różnych mediach społecznościowych. Dzięki temu narzędziu stworzenie landing page zajmie ci zaledwie kilka minut!

Co więcej, jedną prostą stronę możesz zrobić zupełnie za darmo – opcje będą tu oczywiście ograniczone, a strona będzie mogła się składać wyłącznie z 10 bloków. To jednak sposób na to, by wypróbować program bez żadnego ryzyka.

Monitorowanie social media

Kolejnym polem działań Onlypult jest monitoring social media. Oznacza to, że możesz śledzić swoje rezultaty, być na bieżąco z działaniami konkurencji, przeprowadzać analizy i korzystać z opcji social media listening.

Narzędzie monitorowania, mówiąc w skrócie, pozwala ci śledzić, kto i co o tobie mówi. W zależności od tego możesz dostosować swoje działania. Mówiliśmy już o tym, że dzięki Onlypult możesz śledzić konkurencję, analizować jej działania i naśladować je, jeśli uważasz to za korzystne.

Gdy do tego dochodzi opcja social media listening masz już cały obraz tego, co dzieje się poza twoim profilem. Będziesz informowany na bieżąco, kiedy pojawi się gdzieś wzmianka na temat twojego profilu. Bez trudu dotrzesz w ten sposób do opinii klientów, na które możesz na bieżąco reagować.

Zyskasz dostęp do dyskusji na swój temat i nigdy nie przegapisz, jeśli będzie się działo coś niepokojącego. Możesz w ten sposób bronić swojej reputacji i nie pozwolić na to, by ktoś za plecami robił ci czarny PR. Co więcej, 300 wzmianek miesięcznie możesz monitorować zupełnie za darmo.

Wiele kont i praca zespołowa

Onlypult, mimo swojej prostoty, nie jest narzędziem dla amatorów. Z całą pewnością polecane jest profesjonalistom, zarządzającym wieloma kontami i pracującym w zespole.

Jedna marka jest najczęściej obecna na wielu mediach społecznościowych. Ale nie tylko. Bywa, że ta sama firma ma wiele marek, a dla każdej z nich przewiduje jakąś inną strategię marketingową. Z kolei jeden specjalista od social media może opiekować się kontami różnych klientów. Gdy do tego dochodzi jeszcze praca zespołowa… można łatwo stracić głowę.

onlypult kalendarz redakcyjny

Dlatego zawsze, wybierając narzędzie do zarządzania social media, powinniśmy zwracać uwagę na to, iloma kontami można zarządzać i ile osób może to robić. Na szczęście Onlypult przewiduje na tym polu różne konfiguracje.

Serwis oferuje obsługę od 3 do nawet 40 różnych profili na mediach społecznościowych, do których dostęp ma do 5 menedżerów social media. Ponadto, dzięki korzystaniu z Onlypult nie musisz dawać swoim współpracownikom pełnego dostępu do danego profilu. Wystarczy, że przydzielisz zadania.

Cennik planów taryfowych

Ogromną zaletą Onlypult jest cennik oferty, który sprawia, że narzędzie jest w zasięgu każdego, nie tylko dużych firm i zespołów social media menedżerów. Zasadniczo, do wyboru mamy 4 plany taryfowe:

  • START za $10,50 miesięcznie przy rocznym abonamencie. Pozwala na obsługę 3 kont przez jedną osobę. Nie ma limitu planowania postów, możemy śledzić do 10 użytkowników. W pakiecie są też darmowe usługi buildera dla jednej landing page oraz monitorowania 300 wzmianek. Limit wielkości plików to 50 MB.
  • SMM za $17, 50 miesięcznie przy rocznym abonamencie. Pozwala na obsługę 7 kont przez dwie osoby i śledzenie 15 użytkowników. Od wcześniejszego pakietu różni się jeszcze limitem wielkości plików – 100 MB.
  • AGENCY za $34,30 miesięcznie przy rocznym abonamencie. Pozwala na obsługę 20 kont przez 3 osoby i śledzenie 20 użytkowników. Pozostałe cechy takie same jak w SMM.
  • PRO za $55,30 miesięcznie przy rocznym abonamencie. Podobnie jak w poprzednim wypadku różnica polega na liczbie obsługiwanych kont (40), menedżerów (5) i śledzonych użytkowników (30).

Jak widzisz podstawowy pakiet jest bardzo przystępny cenowo. Warto wiedzieć, że opcja page builder i monitoring social media mają oddzielne cenniki. Zakres usług page buildera można zwiększyć od $5 dolarów. W przypadku chęci śledzenia większej liczby wzmianek dla większej liczby projektów musimy wykupić dostęp (od $19).

Nie zapominaj, że przez 7 dni możesz przetestować płatne opcje Onlypult za darmo!

Onlypult: opinie i oceny

Onlypult zasłużył na ocenę 4,6 na 5 gwiazdek w serwisie Trust Pilot, będącym autorytetem w kwestii opinii użytkowników o różnych serwisach i usługach.

onlypult opinie

Recenzje potwierdzają fakt, że Onlypult jest bardzo skutecznym oprogramowaniem o fantastycznym stosunku jakości do ceny. Działa bez ryzyka blokady ze strony platform społecznościowych i po skonfigurowaniu nigdy nie przegapi żadnej publikacji.

Klienci doceniają także kalendarz redakcyjny, wsparcie klienta, analitykę i wygodną aplikację na smartfony.

Z kolei agencje internetowe i specjaliści social media chwalą sobie skuteczne narzędzia delegowania i współpracy, które pozwalają im uzyskać lub zapewnić dostęp do publikowania treści na różnych kontach bez konieczności udostępniania wielu haseł.

Alternatywy dla Onlypult

Jak zapewne się domyślasz, jest wiele alternatywnych narzędzi oferujących podobne funkcje co Onlypult. Ten ostatni z pewnością pozytywnie wyróżnia się ceną, ale warto rozważyć również inne serwisy.

Poniżej znajduje się tabela z 3 innymi serwisami dysponującymi narzędziami do zarządzania social media. Polecam ci szczególnie NapoleonCat, który jest polskim serwisem, co dla wielu użytkowników może okazać się znacznym plusem. Jego zaletą jest też dłuższy okres próbny niż w przypadku Onlypult.

Bardzo dobrym narzędziem jest także Iconosquare, jednak początkujących użytkowników będzie odstraszać cena – najtańszy pakiet kosztuje aż cztery razy więcej niż w Onlypult.

NAJLEPSZE NARZĘDZIA SOCIAL MEDIA

Ocena: 4.9/5

Ocena: 4.8/5

Ocena: 4.6/5

Odpowiedzi na najczęstsze pytania

Na koniec wpisu przygotowaliśmy krótkie podsumowanie w postaci odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Do czego służy Onlypult?

Onlypult (oficjalna strona) to złożone narzędzie do zarządzania social media. Dzięki niemu możesz zaprojektować posty, zaplanować ich publikację oraz monitorować swoje profile na social media. Program umożliwia pracę w zespole i zarządzanie wieloma kontami jednocześnie.

Na czym polega planowanie postów?

Dzięki Onlypult możesz z wyprzedzeniem zaprojektować swoje posty i ustawić w kalendarzu, kiedy zostaną automatycznie opublikowane. Serwis pomoże ci dobrać odpowiednie hashtagi i zasugeruje najlepszy czas publikacji.

Ile kosztuje Onlypult?

Ceny abonamentów Onlypult zaczynają się już od $10,50 miesięcznie przy rocznym abonamencie. W ramach tego pakietu możesz zarządzać 3 kontami na social media. Oprócz tego są jeszcze 3 większe plany taryfowe.

Jakie są najlepsze alternatywy dla Onlypult?

Jest wiele narzędzi social media, ale Onlypult zdecydowanie kusi ceną. Jako alternatywę mogę polecić ci polski serwis NapoleonCat.

Czy mogę wypróbować Onlypult za darmo?

Tak! Kliknij tutaj, by rozpocząć 7-dniowy bezpłatny okres próbny, po którym zdecydujesz, czy chcesz wykupić abonament.

5/5 - (2 votes)

Czytaj również: