Program do tworzenia postów na Instagramie: top 8 narzędzi

program do tworzenia postów na instagramie

Potrzebny ci program do tworzenia postów na Instagramie? Chcesz wiedzieć, jakie narzędzia są najbardziej przydatne i zapewniają profesjonalne efekty? Dobrze trafiłeś!

Istnieje wiele programów, które pozwalają na tworzenie postów na Instagramie i opracowanie idealnego contentu za pomocą kilku kliknięć.

Tworzenie świetnych treści wizualnych jest jednym z kluczy do bycia bardziej popularnym na Instagramie. Czasem wystarczy edycja zdjęcia z użyciem światła i kontrastu, ale często przydatne może być tworzenie treści i infografik od podstaw, które przykują uwagę twoich odbiorców i zostaną przez nich docenione. Na szczęście istnieją aplikacje na każdą potrzebę!

Spójrzmy więc na listę 8 najlepszych aplikacji do tworzenia postów na Instagramie. Omówimy ich główne cechy, wyjaśnimy czy można je pobrać na smartfona, czy używać z przeglądarki, a także czy oferują integrację z Instagramem, aby publikować posty bezpośrednio.

PROGRAMY DO POSTÓW NA INSTAGRAMIE

Ocena: 4.9/5

Ocena: 4.8/5

Ocena: 4.7/5

Program do tworzenia postów na Instagramie: top 8

Poniżej przedstawię 8 programów do tworzenia postów i relacji na Instagramie. Oferowane przez nie funkcje to przede wszystkim darmowe szablony, zdjęcia i ilustracje dostępne bezpośrednio w aplikacji.

Korzystanie z tych narzędzi sprawia, że naprawdę łatwo jest tworzyć wspaniałe treści dla profilu osobistego lub biznesowego. Co istotne, dostępne są również w wersjach mobilnych.

1. Canva

Canva (tutaj oficjalna strona) jest jedną z najpopularniejszych na rynku platform graficznych i oferuje szereg funkcji, które czynią ją bardzo łatwą w użyciu. Do nich należy niezwykle intuicyjny kreator postów Instagram i Instastory.

program do grafiki canva jak wybić się na ig

Platforma jest używana przez ponad 30 milionów użytkowników na całym świecie do tworzenia wszelkiego rodzaju profesjonalnych grafik za pomocą kilku kliknięć i do współpracy z zespołem w jednym miejscu.

Aby stworzyć post na Instagramie, musisz kliknąć w menu na fioletowym tle „Media”, a następnie „Wpis na Instagram„. Otworzy ci się pusty projekt dostosowany już do wymagań publikacji na tej platformie społecznościowej.

Po lewej stronie znajdziesz bibliotekę szablonów, które podzielone są na różne kategorie. Znajdziesz tu typowe posty marketingowe, np. informacje o wyprzedażach, urodziny firmy, posty świąteczne, a także dostosowane do konkretnej branży (np. jedzenie).

Canva posiada ponadto bogatą bibliotekę zdjęć, elementów i czcionek. Możesz też przesłać swoje pliki. Przydatna jest również funkcja tworzenia relacji na Instagramie, która działa na podobnej zasadzie. Szablon jest po prostu dopasowany do tego formatu.

W Canva możesz zmieniać rozmiar, kolor, przezroczystość i kolejność warstw, masz wiele możliwości edycji zdjęć (dodawanie filtrów, zmiana jasności i nasycenia) i możesz eksportować treści w różnych formatach. Program ten posiada nieograniczoną czasowo wersję darmową oraz płatną wersję Pro.

Wersja Pro kosztuje 49,99 zł miesięcznie i jest najpotężniejszym narzędziem do tworzenia grafiki online. Oferuje ogromną liczbę szablonów i dodatkowych elementów graficznych, 100 GB w chmurze, możliwość planowania treści na social media oraz opcję pozwalającą na publikowanie treści bez tła.

Możesz wypróbować wersję Canva Pro za darmo przez 14 dni, rejestrując się tutaj.

Strona głównahttps://www.canva.com/
FunkcjeBiblioteka szablonów, pełna edycja postów, edytor zdjęć
CenaBezpłatnie lub wersja Pro za 49,99 zł miesięcznie (14 dni za darmo)

2. Snappa

Snappa (oficjalna strona tutaj) to świetna platforma do tworzenia treści graficznych, specjalizująca się w tworzeniu bannerów i postów dla mediów społecznościowych, ale również przydatna do tworzenia reklam i treści na bloga.

snappa homepage

To, co dla nas jest ważne, to, że Snappa wyróżnia się przede wszystkim wysoką integracją z mediami społecznościowymi oraz dużą liczbą narzędzi i funkcji, które można wykorzystać do tworzenia bardzo atrakcyjnych postów.

Snappa oferuje swoim użytkownikom duży zasób zdjęć i grafik w wysokiej rozdzielczości (ponad 5 mln) oraz gotowych szablonów (ponad 6 tys.), dzięki którym niezwykle łatwo będzie można tworzyć treści na Instagram, ale i na inne social media.

Masz wybór między zwykłymi postami i relacjami na Insta. Co więcej, dzięki Snappa możesz bezpośrednio z aplikacji zaplanować publikację takich treści, także dzięki integracji z Bufferem.

Snappa oferuje szeroki wachlarz funkcji, które możesz wykorzystać do modyfikacji swoich grafik, takich jak zmiana rozmiaru obrazu, usuwanie tła czy importowanie niestandardowych czcionek.

Aby zacząć pracę z programem, wystarczy uruchomić darmowe konto Starter i wybrać szablon dedykowany Instagramowi. W celu np. integracji z Bufferem oraz nielimitowanego pobierania stworzonych projektów, trzeba opłacić wersję Pro, która kosztuje między 10 a 20$, w zależności od tego, czy jest to abonament roczny czy tylko miesięczny.

Strona głównahttps://snappa.com/
FunkcjeBiblioteka szablonów, pełna edycja postów, edytor zdjęć, integracja z Bufferem
CenaBezpłatnie lub wersja Pro od $10 miesięcznie

3. Vista Create

Vista Create, dawniej Crello, (oficjalna strona tutaj), trzeci na naszej liście, to darmowe narzędzie projektowe do tworzenia niesamowitych treści w kilka minut. Posiada jedną z największych galerii profesjonalnych szablonów, gotowych do edycji i użycia.

vista create

Na pozór podobny do innych stron do projektowania graficznego, które już opisaliśmy, Vista Create wyróżnia się tym, że ma bardzo dużą bibliotekę grafik.

W darmowej wersji aplikacji będziesz miał dostęp do ponad 25 000 statycznych i 9 000 animowanych szablonów gotowych do użycia oraz dostęp do biblioteki obrazów zawierającej 70 milionów plików i innych wyjątkowych treści.

Szablony dostępne na tej platformie graficznej są zróżnicowane. Tych dotyczących bezpośrednio Instagrama mamy 3. Jest to kreator postów Instagram, relacji i reels. Aby rozpocząć pracę, po kliknięciu w górnym menu „Twórz” wybieramy np. „Post na Instagram” i tworzymy projekt.

Program jest bardzo intuicyjny i w zasadzie pod wieloma względami przypomina Canvę. Po lewej stronie mamy menu z opcjami i bibliotekami szablonów i elementów graficznych, a nawet dźwiękowych. Szablony są podzielone na kategorie.

Vista Create oferuje wiele opcji, które czynią go jednym z najlepszych rozwiązań do tworzenia grafiki online. Możesz na przykład usuwać tło, wstawiać ramki, ustawiać przezroczystość warstw, ale także dodawać animacje, a nawet elementy audio lub wideo do swoich treści.

Wiele z bardziej zaawansowanych funkcji jest dostępnych tylko w wersji pro aplikacji, która kosztuje $10 miesięcznie (jest okres próbny gratis). Kliknij tutaj i wypróbuj Vista Create za darmo.

Strona głównahttps://create.vista.com/
FunkcjeBiblioteka szablonów, pełna edycja postów (z audio i wideo), edytor zdjęć
CenaBezpłatnie lub wersja Pro za $10 miesięcznie (14 dni za darmo)

4. Easil

Easil (oficjalna strona tutaj) to kolejny program to tworzenia postów na Instagramie i Instastories. Jest on bardzo podobny do Canvy, wyróżnia się jednak kilkoma cechami.

program do tworzenia postów na instagram easil

Easil posiada ogromną bibliotekę grafik, szablonów i obrazów, w której możesz wybierać z tysięcy dostępnych opcji. Nawet jeśli nie jesteś profesjonalistą, z Easil możesz bawić się kolorami, czcionkami, warstwami i wykorzystywać elementy z różnych projektów.

W tym programie dostępne są również różne efekty tekstowe oraz możliwość zapisywania własnych kolorów i czcionek. Wszystkie projekty możesz następnie łatwo pogrupować w foldery. Na Instagram przygotujesz zarówno posty, jak i relacje, na podstawie szablonów bądź własnych elementów.

Jeśli chodzi o ceny, dostępna jest oczywiście wersja zupełnie darmowa, która wbrew pozorom wcale nie jest uboga w funkcje. Jeśli jednak nadal chcesz czegoś więcej, proponujemy wersję Easil Plus za 7.50$ miesięcznie. W tym pakiecie będziesz mógł skorzystać ze zdjęć premium oraz zapisywać swoje prace w wysokiej rozdzielczości.

Istnieje również wersja Easil Edge za 59$ miesięcznie, gdzie dodatkowo masz do dyspozycji wsparcie projektantów programu.

Strona głównahttps://about.easil.com/
FunkcjeBiblioteka szablonów, pełna edycja postów, tworzenie relacji, edytor zdjęć
CenaBezpłatnie lub wersja Plus za $7,50 miesięcznie (30 dni za darmo)

5. Adobe Express

Adobe Express to program online firmy Adobe do tworzenia grafiki na social media. Niezwykle łatwy w użyciu dzięki intuicyjnemu interfejsowi, w ciągu kilku minut pozwoli ci tworzyć treści i dzielić się swoimi relacjami.

kreator postów instagram adobe

Dzięki Adobe Express możesz tworzyć własne posty na Instagramie w ciągu kilku sekund, korzystając z gotowych przykuwających uwagę szablonów i udostępniać je bezpośrednio na portalach społecznościowych za pomocą aplikacji na iOS lub Android albo poręcznej aplikacji internetowej z poziomu przeglądarki.

Adobe Express to nie tylko kreator postów Instagram. Pozwala również na tworzenie relacji oraz reels. Możesz także połączyć z nim swoje konto na Instagramie i zaplanować automatyczne publikacje w kalendarzu redakcyjnym.

W darmowej wersji programu masz wiele narzędzi i szablonów do tworzenia swoich postów społecznościowych, ale dopiero w wersji premium będziesz mógł usunąć znak wodny ze swoich projektów i będziesz mógł pracować razem ze swoim zespołem. Cena to 9,99$ miesięcznie, ale dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

Strona głównahttps://www.adobe.com/express/
FunkcjeBiblioteka szablonów, pełna edycja postów, tworzenie relacji i reels, edytor zdjęć, planer do automatycznych publikacji
CenaBezpłatnie lub wersja Premium od $8,33 miesięcznie (30 dni za darmo)

6. StoryArt

StoryArt to aplikacja do tworzenia własnych Instastories. Oferująca tysiące szablonów i wzorów do tworzenia kolaży i przycinania zdjęć, a także setki wysokiej jakości filtrów i narzędzi do tworzenia relacji.

program do tworzenia postów na instagram storyart

StoryArt posiada bardzo rozbudowaną bibliotekę elementów, które możesz dodawać do swoich relacji. Są to czcionki, teksty, naklejki, animacje i inne. Znajdziesz w nim również narzędzia przydatne w storytellingu.

Aplikacja, dostępna zarówno w Apple Store, jak i Google Play, jest bardzo prosta w użyciu i pozwala na bezpośrednie publikowanie treści za pomocą kilku kliknięć. Wielu użytkowników docenia ją ze względu na jego liczne funkcje oraz fakt, że jest całkowicie darmowa.

Strona głównahttps://download.storyart.design/
FunkcjeBiblioteka szablonów, pełna edycja postów, automatyczna publikacja
CenaBezpłatnie

7. Pablo

Pablo to program do tworzenia postów na Instagramie zaproponowany Buffera – popularną aplikację do zarządzania kontami na mediach społecznościowych (znalazła się w tym rankingu).

pablo program do tworzenia postów

Pablo może być dodany jako rozszerzenie do przeglądarki oraz naturalnie może zostać doskonale skorelowany z Bufferem, jeśli z niego korzystasz.

Jako edytor Pablo posiada dosyć podstawowe funkcje, jednak idealnie dopasowane do potrzeb mediów społecznościowych. Z jego pomocą stworzysz atrakcyjne wizualnie posty za pomocą kilku kliknięć.

Gotowe posty możesz udostępnić bezpośrednio na platformie społecznościowej, ponieważ odpowiadają już wymaganemu formatowi.

Strona głównahttps://pablo.buffer.com/
FunkcjeBiblioteka szablonów, pełna edycja postów, bezpośrednia publikacja, integracja z Bufferem
CenaBezpłatnie

8. Photovisi

Photovisi to wygodna aplikacja graficzna do robienia efektownych kolaży ze zdjęć. Korzystanie z niej nie wymaga zakładania konta, ale w wersji bezpłatnej ma ona pewne ograniczenia.

programy do postów na instagramie photovisi

Dostępne są różne szablony z układami zdjęć, a także tła, opcje wprowadzania tekstu, kształtów i innych efektów. Program nie jest skomplikowany, ale i tak daje spore możliwości edycji fotografii. Możesz załadować zdjęcia bezpośrednio z Instagrama.

Po zakończeniu pracy gotowy kolaż można pobrać na komputer lub od razu udostępnić w mediach społecznościowych (ale niestety nie na Instagramie – tu musisz pobrać kolaż najpierw na komputer). Należy jednak pamiętać, że w wersji bezpłatnej będzie on posiadał znak wodny.

Aby tego uniknąć, wystarczy wykupić dostęp premium za $4,99 miesięcznie.

Strona głównahttps://www.photovisi.com/
FunkcjeBiblioteka szablonów, tworzenie kolaży zdjęć
CenaBezpłatnie ze znakiem wodnym lub za $4,99 miesięcznie

Tworzenie postów na Instagram: narzędzia do planowania

Obok aplikacji czysto graficznych, opisanych wyżej, można wykorzystać też program do tworzenia postów na Instagramie połączony z funkcjami menagera social media. Są to programy, które jednocześnie służą do planowania publikacji, monitorowania wyników i wielu, wielu innych.

Na rynku jest ich oczywiście całe mnóstwo, ale tu w skrócie zaproponuję ci dwa z nich: NapoleonCat i Onlypult.

1. NapoleonCat

NapoleonCat to polski serwis kompleksowo zajmujący się zarządzaniem mediami społecznościowymi. Po utworzeniu konta w serwisie łączymy je z naszym profilem na Instagramie. Do dyspozycji dostajemy kalendarz redakcyjny, w którym planujemy publikację zaprojektowanych w programie postów.

Możemy dodać materiały graficzne, opis, hashtagi itd., a w okienku obok będzie wyświetlał nam się podgląd na Instagramie. Możemy zapisywać nasze szablony, a także wyświetlić podgląd feedu.

NapoleonCat możesz wypróbować zupełnie za darmo przez 14 dni, klikając tutaj.

2. Onlypult

Onlypult to również tego typu serwis, dość korzystny cenowo. Pomoże ci przygotować idealne treści na twojego Instagrama. Zawiera narzędzia do edycji zdjęć i filmów wideo, a także zasugeruje najbardziej optymalny czas publikacji. Inspiracji możesz szukać też na wybranych profilach konkurencji, przeglądając ich posty.

Przez 7 dni możesz wypróbować Onlypult za darmo, a następnie masz do dyspozycji 4 plany taryfowe. Najtańszy z nich kosztuje 10,50$ miesięcznie w rocznym abonamencie. Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj też: Kreator postów na Facebooku

Pytania i odpowiedzi

Dotarliśmy do końca tego wpisu, ale jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, odpowiedzi na nie znajdziesz w poniższym podsumowaniu.

Jaki jest najlepszy program do tworzenia postów na Instagramie?

Najlepsze są darmowe programy graficzne online posiadające specjalne szablony do tworzenia postów na Instagram. Najbardziej popularnym programem tego typu jest Canva, ale polecamy również inne jak Snappa czy Crello, które mają jeszcze więcej ciekawych szablonów i elementów.

Czy są szablony do relacji na Instagramie?

Tak, wymienione w tym wpisie programy mają również oddzielne szablony do relacji na Instagramie oraz do relacji wideo na IG.

Czy gotowy post mogę opublikować bezpośrednio z aplikacji?

Czasami jest to możliwe. Na przykład program Snappa pozwala na integrację z Bufferem i planowanie publikacji postów. Tak czy inaczej ze wszystkimi przedstawionymi aplikacjami opublikowanie postu na profilu będzie szybkie i proste.

Jak tworzyć i planować publikację postów na IG?

Jeśli tworzenie postów to tylko część twojej pracy, a profil na Instagramie prowadzisz profesjonalnie, przyda ci się bardziej rozbudowane narzędzie, jak np. NapoleonCat. Możesz przygotowywać posty na Instagram zespołowo, planować ich publikację, korzystać z kalendarza i wyświetlać podgląd feedu.

5/5 - (3 votes)

Czytaj również: