Programy graficzne online: 10 najlepszych darmowych i płatnych

programy graficzne online

Obecnie, pracując choćby w marketingu, rzadko możesz się obejść się bez obsługi choćby najprostszych graficznych oprogramowań. Na pewno miałeś choćby pośrednio do czynienia Adobe Photoshop czy Illustrator. Jedne są bardziej podstawowe, inne zdecydowanie zaawansowane. Niezwykle użyteczne są też programy graficzne online, stanowiące konkurencję dla tych, które musimy instalować na komputerze.

W dzisiejszym wpisie zaprezentujemy 10 najbardziej polecanych programów graficznych dostępnych z przeglądarki. Są wśród nich zarówno te całkowicie darmowe, jak i płatne (które i tak zwykle mają limitowany darmowy wariant). Przydadzą ci się do tworzenia grafik na social media, projektowania i obróbki zdjęć. Znajdziesz tu propozycje dla zawodowych designerów i osób, które sporadycznie muszą pracować z grafiką.

Mam nadzieję, że dzięki poniższym krótkim recenzjom, zdołasz wybrać program graficzny online, który najlepiej się sprawdzi w twoim przypadku. W razie wątpliwości na końcu wpisu znajdziesz podsumowanie w postaci odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Programy graficzne online: 10 najlepszych

Przejdźmy zatem do naszych recenzji 10 programów graficznych online. Przekonasz się, że nawet darmowe, dostępne z przeglądarki aplikacje mogą całkowicie usatysfakcjonować wymagania specjalisty od social media, a nawet profesjonalnego grafika.

Przeczytaj też: Tworzenie grafiki online

1. Canva

Canva (tutaj oficjalna strona) to program graficzny online, który zna już niemal każdy. Jego zaletą jest szeroki wachlarz funkcji i prostota użytkowania.

program do grafiki canva

Ta powstała w Australii w 2012 roku platforma jest używana przez ponad 30 milionów użytkowników na całym świecie do tworzenia wszelkiego rodzaju profesjonalnych grafik za pomocą kilku kliknięć i dzielenia się pracą z zespołem.

Możesz użyć istniejącego szablonu lub zacząć od zera, wybierając niestandardowe rozmiary. Domyślne formaty Canvy są zróżnicowane: ulotki, wizytówki, plakaty, relacje na Instagram, broszury, prezentacje, posty na Facebooku, loga itp.

Tworzenie grafiki jest niezwykle proste dzięki masie darmowych, profesjonalnych szablonów, zdjęć, ilustracji, animacji, ikon i czcionek gotowych do użycia, ale także dzięki intuicyjnemu interfejsowi typu drag & drop.

W Canva zawsze masz pełną kontrolę nad każdym elementem tworzonej grafiki (możesz zmieniać rozmiar, kolor, przezroczystość i kolejność warstw), masz wiele możliwości edycji zdjęć (dodawanie filtrów, zmiana jasności i nasycenia) i możesz eksportować pliki w różnych formatach (.pdf, .jpg, .png). Pamiętaj, że program ten posiada nieograniczoną czasowo wersję darmową oraz płatną wersję Pro.

Wersja Pro kosztuje od 55,48 zł miesięcznie. Oferuje mnóstwo szablonów i dodatkowych elementów graficznych, 100 GB przestrzeni dyskowej w chmurze, możliwość planowania treści na social media oraz przydatną opcję usuwania tła. Możesz wypróbować wersję Canva Pro za darmo przez 30 dni, rejestrując się tutaj.

2. Crello

Crello (oficjalna strona tutaj) to darmowe narzędzie projektowe do tworzenia projektów graficznych wysokiej jakości w kilka minut. Posiada jedną z największych galerii profesjonalnych szablonów, gotowych do edycji i użycia.

grafika online za darmo

Crello wyróżnia się tym, że ma bardzo dużą bibliotekę grafik. W darmowej wersji aplikacji będziesz miał dostęp do ponad 30 000 szablonów (w tym animowanych) gotowych do użycia oraz biblioteki zawierającej 70 milionów plików graficznych.

Podobnie jak Canva, ten program graficzny online oferuje gotowe wzory projektów (np. na media społecznościowe czy do reklamy i marketingu), ale możesz stworzyć swój projekt również zupełnie od zera, nadając mu własne parametry.

Crello oferuje wiele opcji, które czynią go jednym z najlepszych rozwiązań do tworzenia grafiki online. Możesz na przykład usuwać tło, wstawiać ramki, ustawiać przezroczystość warstw, ale także dodawać animacje, a nawet elementy audio lub wideo do swoich treści.

Bardziej zaawansowane funkcje dostępne są w wersji Pro aplikacji, która kosztuje $7.99 miesięcznie. W wersji darmowej, która jest nieograniczona czasowo, masz możliwość pobrania tylko 5 grafik miesięcznie. Kliknij tutaj i wypróbuj Crello za darmo.

3. Snappa

Snappa (oficjalna strona tutaj) to świetna platforma do tworzenia treści graficznych, specjalizująca się w tworzeniu bannerów i postów dla mediów społecznościowych, ale również przydatna do tworzenia reklam i treści na bloga.

grafiki social media snappa

Snappa to przede wszystkim program graficzny online nadający się do przygotowania grafiki na social media. A to za sprawą doskonałej integracji z najbardziej popularnymi platformami jak Facebook, YouTube, LinkedIn, Twitter czy Twitch. Co więcej, program działa w połączeniu z Bufferem, dzięki czemu możesz zaplanować publikację zaprojektowanych postów.

Aplikacja oferuje swoim użytkownikom duży zasób zdjęć i grafik w wysokiej rozdzielczości (ponad 5 mln) oraz gotowych szablonów (ponad 6 tys.). Ponadto dysponuje szerokim wachlarzem funkcji, które możesz wykorzystać do modyfikacji swoich grafik, takich jak zmiana rozmiaru obrazu, usuwanie tła czy importowanie niestandardowych czcionek.

Darmowa wersja programu pozwala na pobranie tylko 3 utworzonych przez ciebie grafik miesięcznie. Jeśli chcesz usunąć ten limit i wyciągnąć jak najwięcej z tego narzędzia, możesz wykupić wersję Pro za jedyne $10 miesięcznieKliknij tutaj, aby wypróbować Snappa za darmo.

4. Easil

Easil (oficjalna strona tutaj) to kolejny program graficzny online. Jest on bardzo podobny do Canvy, wyróżnia się jednak kilkoma cechami, a przy tym posiada korzystny cenowo plan rozszerzony.

easil

Easil posiada ogromną bibliotekę grafik, szablonów i obrazów. Nawet jeśli nie jesteś profesjonalistą, z Easil możesz bawić się kolorami, czcionkami, warstwami i wykorzystywać elementy z różnych projektów.

W tym programie dostępne są również różne efekty tekstowe oraz możliwość zapisywania własnych kolorów i czcionek. Wszystkie projekty możesz następnie łatwo pogrupować w foldery. Do tego, możliwa jest także kreacja animowanych gifów ze zdjęć, obrazków czy tekstu.

Jeśli chodzi o ceny, dostępna jest wersja zupełnie darmowa, która wbrew pozorom wcale nie jest uboga w funkcje. Jeśli jednak nadal chcesz czegoś więcej, proponujemy wersję Easil Plus za $7.50 miesięcznie. W tym pakiecie będziesz mógł skorzystać ze zdjęć Premium oraz zapisywać swoje prace w wysokiej rozdzielczości. Istnieje również wersja Easil Edge za 59$ miesięcznie, gdzie dodatkowo masz do dyspozycji wsparcie projektantów programu.

5. Gravit Designer

Gravit Designer to program graficzny online służący do tworzenia grafiki wektorowej i obrazów, cieszący się uznaniem za względu na swoje możliwości, precyzję i elastyczność.

gravit designer

Z Gravit Designer możesz tworzyć kształty i kreować własne ilustracje graficzne. Ponadto znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz do projektowania interfejsów, makiet i struktur graficznych dla stron internetowych lub urządzeń mobilnych. Na dodatek program oferuje wszystkie narzędzia potrzebne do retuszu obrazów i zdjęć, takie jak filtry oraz korekty kolorów i oświetlenia.

Gravit Designer działa podobnie jak Adobe Illustrator i pozwala rozwijać pracę na różnych warstwach lub poziomach, dzięki czemu można pracować oddzielnie nad różnymi częściami obrazów, tworząc jako wynik końcowy grafiki wektorowe (z możliwością nieskończonego powiększania).

Narzędzie posiada nielimitowaną darmową wersję, ale także wersję płatną, która oferuje kilka korzyści, takich jak: nieograniczona przestrzeń dyskowa w chmurze, możliwość pracy w trybie offline oraz zaawansowane opcje eksportu. Koszt wersji premium to 180 zł rocznie.

6. Fotor

Fotor to kolejny na naszej liście program do pracy nad grafiką online. Przez wielu oceniany jest jako nieco prostsza wersja Photoshopa. Pozwala na edycję zdjęć, tworzenie projektów graficznych i kolaży.

program graficzny online fotor

Jeśli chcemy szybko edytować zdjęcie, Fotor ma wszystko, czego nam trzeba. Możemy przycinać, zmieniać różne ustawienia, nakładać filtry, upiększać itd. Istnieje również biblioteka dodatkowych elementów graficznych, które możemy nałożyć.

Jeśli chodzi o tworzenie projektów graficznych, Fotor przypomina (nawet swoim interfejsem) Canvę. Oferuje różne gotowe szablony (typu logo, plakat, post na media społecznościowe), ale pozwala również na tworzenie niestandardowych projektów.

Do prostej edycji zdjęć wystarczy nam wersja bezpłatna online. Jeśli jednak chcemy skorzystać ze wszystkich dostępnych opcji i dodatkowo móc tworzyć projekty graficzne, musimy wykupić wersję płatną Fotor Pro, która kosztuje $8.99 miesięcznie.

7. Pixlr

Pixlr to bardzo użyteczne narzędzie graficzne online, z którego w dużej mierze możemy korzystać za darmo. Jego zaletą jest też polska wersja językowa.

programy graficzne online pixlr

Pixlr pozwala na szybką i bezproblemową podstawową edycję zdjęć. Jest bardzo intuicyjny i zawiera wszelkie potrzebne nam funkcje. Możemy zmieniać dowolnie rozmiar, przycinać, kadrować, nakładać filtry, ustawiać jasność/kontrast/nasycenie, upiększać, wyostrzać itd.

To także program do tworzenia grafik na różne potrzeby. Dostępne są gotowe szablony na potrzeby marketingu i mediów społecznościowych oraz biblioteka zdjęć. Możemy tworzyć własny projekt lub edytować szablony, dodając i usuwając elementy. Obsługa jest bardzo intuicyjna.

Jak większość tego typu programów Pixlr posiada wersję płatną Premium, dzięki której w naszym zasięgu są wszystkie opcje, elementy i zasoby. W przypadku subskrypcji rocznej koszt to tylko 4.90 euro miesięcznie. Przez 30 dni możemy wypróbować wersję rozszerzoną za darmo.

8. Vectr

Vectr to z kolei program online do tworzenia grafiki wektorowej. To idealny wybór w przypadku początkujących użytkowników. Jest swego rodzaju alternatywą dla CorelDRAW.

programy graficzne online vectr

W tym programie do dyspozycji mamy takie narzędzia jak ołówek i pędzel oraz zestaw różnych kształtów i możliwość wstawienia tekstu. Wszystkie stworzone elementy możemy dowolnie edytować pod względem rozmiaru, proporcji, kolorystyki itd. oraz dodawać dostępne w opcjach efekty.

Vectr pozwoli ci postawić swoje pierwsze kroki z grafiką wektorową. Obecność samouczka sprawi, że szybko opanujesz jego funkcje, nawet jeśli początkowo nie wydadzą ci się one intuicyjny. Gotowe projekty możesz pobierać oraz łatwo udostępniać innym użytkownikom.

Program jest darmowy, a na stronie jest wiele tutoriali, dzięki którym dowiesz się, jak krok po kroku stworzyć grafiki na różne potrzeby i okazje.

9. Sketch

Sketch to z kolei coś dla fanów Apple’a. Tę komercyjną aplikację do projektowania grafiki możemy ściągnąć na Maca lub korzystać z niej z poziomu przeglądarki.

program graficzny online sketch

Rozwijany od 2010 roku Sketch to bardzo chwalony program do tworzenia grafiki wektorowej. Posiada wszelkie niezbędne opcje i narzędzia pozwalające na profesjonalne projektowanie. To idealny wybór, jeśli chcemy zaprojektować stronę internetową, interfejs czy ikony.

Jeśli jesteśmy właścicielami sprzętu marki Apple (czy to komputera czy telefonu), Sketch może okazać się bardzo dobrym wyborem, jako przeznaczony jest właśnie na te urządzenia. Doskonale z nimi współpracuje i pozwala na łatwy dostęp do projektów z każdego z nich. Oprócz tego mamy wersję przeglądarkową.

Jest to aplikacje komercyjna, w związku z czym nie ma właściwie bezpłatnego wariantu. Najtańszy kosztuje $9 miesięcznie lub $99 rocznie. Możemy go jednak wypróbować za darmo przez 30 dni.

10. Sumo Paint

Zamykając to zestawienie, w którym znalazły się najlepsze programy graficzne online, przedstawimy program Sumo Paint. To program dostępny z przeglądarki, który bardzo przypomina Photoshop.

programy graficzne online sumo paint

Jeśli potrzebujesz darmowego programu do tworzenia grafiki i obróbki zdjęć, który będzie posiadał nie tylko podstawowe funkcje, ale pozwoli też na bardziej profesjonalną pracę, Sumo Paint to coś dla ciebie. Szeroki wachlarz narzędzi i filtrów pozwala na osiągnięcie w zasadzie każdego efektu.

Pliki możemy zapisywać w formacie .jpg lub .png. Prawdziwe korzyści z tego narzędzia będzie mogła wyciągnąć osoba, która miała już trochę do czynienia z programami graficznymi i, nie oszukujmy się, potrafi co nieco narysować.

Sumo Paint jest praktycznie darmowy. Istnieje wersja Pro, która nie ma limitów przechowywania i opcji, pozwala na pobieranie grafik i nie ma reklam. Kosztuje $9 miesięcznie.

Dobry program graficzny online: pytania

Jaki jest najbardziej uniwersalny program graficzny online dla początkujących?

Początkującym użytkownikom polecamy szczególnie programy Canva i Easil. Mają bogatą bibliotekę gotowych szablonów, zdjęć i elementów, są bardzo intuicyjne w użyciu, a w wersji podstawowej zupełnie darmowe.

Jaki program graficzny online jest dobry dla zaawansowanych?

Bardziej zaawansowanym użytkownikom polecamy Sketch od Apple’a oraz darmowy Sumo Paint. Opcje są zbliżone do programów graficznych Adobe.

Który program graficzny online jest odpowiedni dla social media?

Jeśli tworzysz projekty grafik na media społecznościowe, skorzystaj ze Snappa lub Crello – są świetnie zintegrowane z platformami społecznościowymi i posiadają opcje planowania publikacji.

Czy programy graficzne online są za darmo?

Większość zaprezentowanych w tym wpisie programów jest za darmo w podstawowej wersji. Niemal każdy program graficzny online ma wersję rozszerzoną płatną, którą wykupuje się w formie subskrypcji miesięcznej lub rocznej.

Jaki jest dobry program do grafiki wektorowej online?

Do grafiki wektorowej online sprawdzi się Gravit Designer oraz Vectr. Oba są proste w obsłudze i zasadzie darmowe (Gravit Designer ma płatną wersję Pro).

Jakie są polecane programy graficzne online do obróbki zdjęć?

Do obróbki zdjęć (podstawowe ustawienia, filtry, kadrowanie) polecam ci Pixlr oraz Fotor.

5/5 - (4 votes)

Czytaj również: