Jeśli szukasz informacji o SocialCaptain, trafiłeś we właściwe miejsce!
Z tej recenzji dowiesz się, czym jest SocialCaptain, jakie funkcje oferuje swoim klientom, jakie korzyści może ci przynieść oraz z jakimi kosztami wiąże się jego użytkowanie.
SocialCaptain to bot na Instagram, który służy rozwijaniu twojego profilu. O ile nie muszę z pewnością przedstawiać tego medium społecznościowego, o tyle platforma SocialCaptain zasługuje na kilka wyjaśnień. Zacznijmy zatem właśnie od nich…
Uwaga! W 2021 roku serwis SocialCaptain zakończył swoją aktywność. W celu znalezienia najlepszych alternatyw, przejdź do wpisu Najlepsze boty na Instagram
NAJLEPSZE BOTY NA INSTAGRAM
- Web based bot
- Najlepszy w swojej kategorii
- Automatyczne obserwacje i lajki
- Wyświetlenia stories
- W promocji pakiet promo od 9 euro za dwa tygodnie
- Oprogramowanie do pobrania
- Duża efektywność
- Planer publikacji
- Automatyzacje i wyszukiwanie
- Doskonały stosunek jakości do ceny
- Web based bot
- Funkcja „HyperVote”
- Doskonały stosunek jakości do ceny
- Zaawansowane narzędzia analiz i filtry targetu
- Wypróbuj za jedyne 0,99 euro
SocialCaptain: co to jest?
SocialCaptain (przejdź do oficjalnej strony internetowej) to bot na Instagram czyli rodzaj oprogramowania, które w sposób automatyczny wykonuje całą serię operacji w celu zwiększenia liczby obserwujących i popularności powierzonego mu profilu.

Jeśli jesteś początkującym influencerem lub jeśli stwierdziłeś, że dla twojej firmy przyszedł czas, by poświęcić więcej uwagi marketingowi w social media, szerokie grono zainteresowanych i zaangażowanych odbiorców jest twoim celem numer jeden.
Czym byłby koncert bez widzów albo stadion bez kibiców? Taki sam sens miałoby konto na Instagramie bez obserwujących. Fani są wszystkim: żadna treść, niezależnie od jakości i wartości, nie będzie miała znaczenia, jeśli nie będzie miała żadnych odbiorców.
Oczywiście przeciętna treść nie poprawi się tylko dlatego, że wyświetlą ją tysiące użytkowników (może mieć to nawet zgubny wpływ na wizerunek), ale jeśli post jest naprawdę dobry, to fakt, czy wyświetliła go garstka ludzi czy tłum robi konkretną różnicę. To obserwujący decydują o tym, jak dana treść się rozprzestrzeni, czy stanie się viralem.
Tu właśnie do gry wkracza SocialCaptain, którego zadaniem jest rozwijanie twojego profilu. I chodzi tu nie tylko o jednorazowy szybki skok liczb, ale ich organiczny wzrost. Na czym polega różnica?

Jeśli jakiejś firmie zależy na tym, żebyś ją promował, oczekuje, że odbiorcy, do których będziesz się zwracał, przynajmniej cię wysłuchają, a jeszcze lepiej – okażą zainteresowanie i zaangażowanie, które przejawia się obecnością lajków i komentarzy oraz wejściami na stronę firmy i odpowiedzią na jej ofertę. To tzw. engagement, który generują publikowane przez ciebie treści.
Firmy zdążyły się już dawno zorientować, że followersów można kupić. Co więcej, potrafią rozpoznać, kiedy konto na Instagramie ma mnóstwo obserwujących z innych krajów, zwłaszcza mało prawdopodobnych azjatyckich, którzy zostawiają ogólne, identyczne komentarze pasujące do wszystkiego, od konta wysokiej jakości, zdolnego przyciągnąć potencjalnych klientów i faktycznie wpływającego na wyniki sprzedażowe.
Nie wystarczy jednak skorzystać z jakiegokolwiek bota – tych mamy zresztą na pęczki. Trzeba wybrać takiego, który faktycznie zagwarantuje nam najlepszą jakość usługi.
Dodatkowo należy pamiętać, że prócz bota użytkownik powinien wykazać się faktycznym zaangażowaniem. Z jednej strony jest bowiem uwolniony, dzięki używaniu bota, od powtarzających się, nudnych czynności, które normalnie musiałby wykonywać samodzielnie, z drugiej zaś – powinien skoncentrować się na oryginalności i kreatywności postów, nadając im wartość, która wyróżni je na tle konkurencji i zyska wiernych fanów – tak, by nie zmarnować też potencjału bota.
SocialCaptain: jak działa?
Wszystkie boty na Instagram wykonują pewne operacje, które uznawane są za podstawowe, jak automatyczne follow/unfollow, lajki czy komentarze.
To czynności, które w zasadzie mógłby wykonać użytkownik, jednak wymagają one od niego sporo czasu, do tego nie należą do szczególnie fascynujących, a jednocześnie są konieczne, jeśli chcemy osiągnąć pewien określony poziom. Któż mógłby zrobić to lepiej niż maszyna – pracująca szybko i precyzyjnie?

Koncepcja jest w zasadzie bardzo prosta: bot automatycznie obserwuje i lajkuje profile, które być może byłyby zainteresowane publikowanymi przez ciebie treściami, a tym samym mogłyby w przyszłości odwdzięczyć ci się tym samym.
I rzeczywiście się tak dzieje, ponieważ obserwowane profile są dobierane pod względem określonego targetu. Jeśli dajmy na to, głównym tematem na twoim profilu jest tenis, to lepiej, żeby nie obserwowały go osoby zainteresowane zdobieniem paznokci, bo jedno nie ma nic do drugiego.
Bot to maszyna, która wykonuje polecenia – najważniejsze jest więc to, żeby właściwie te polecenia sformułować, tak, by osiągnąć zamierzone cele. Przede wszystkim więc ustawiamy hashtagi i wskazujemy podobne profile po to, by bot wiedział, czym ma się kierować.
Oczywiście to, czy bot jest dobry czy zły, związane jest z rezultatami, jakie udaje mu się osiągnąć, pamiętajmy jednak, że to zależy w dużej mierze od naszych ustawień początkowych. Jeśli nie będą one celne, nawet najlepszy bot może okazać się bezużyteczny.

Kolejnym krokiem, by bot mógł właściwie i skutecznie wykonywać swoje zadania, jest określenie, co dokładnie ma robić każdego dnia – jakie operacje ma realizować.
Nie zapominaj, że używanie botów nie jest zezwolone przez Instagram. Jeśli zostaniesz zdemaskowany, twoje konto może zostać czasowo zablokowane, co naturalnie nie robi ci dobrej reklamy. Co zrobić, żeby tego uniknąć? Wystarczy tak dostosować zachowania bota, by wydawały się możliwie najbardziej „ludzkie”.
Powinieneś zatem unikać włączania go bez przerwy przez całą dobę, bo już to wskazuje, że mamy do czynienia z automatem. Poza tym ogranicz się do rozsądnej liczby obserwacji, lajków i komentarzy oraz zdecyduj, po ilu dniach bot zrobi unfollow. Rezultaty będą satysfakcjonujące tylko, jeśli dopracujesz maksymalnie szczegółowo działanie bota.
Do tego wszystkiego SocialCaptain dołącza jeszcze jedną zaawansowaną funkcję: sztuczną inteligencję. Ryzyko, które niesie ze sobą automat jest takie, że nie jest on zwykle wolny od błędów. Może się zdarzyć, że zacznie robić coś bezsensownego, np. obserwować profil, który w żaden sposób nie współgra z twoim albo zostawiać nieadekwatne komentarze do kiepskich postów.
Na tym twój wizerunek może tracić, ale niestety tak to jest, kiedy korzystamy z usługi, która nie jest w stanie jednocześnie samodzielnie myśleć, wnioskować i podejmować racjonalne decyzje. Chyba, że wyposażona jest w sztuczną inteligencję mającą na celu poprawę funkcjonowania maszyny.

W przypadku SocialCaptain sztuczna inteligencja naprawdę robi różnicę i znacznie podwyższa jakość tego narzędzia, czyniąc jego działania bardzo naturalnymi i dostosowując je do okoliczności tak, by nie wzbudziły podejrzeń Instagrama.
SocialCaptain będzie również dysponował możliwością wysyłania prywatnych wiadomości, tzw. DM do followersów, natomiast funkcja ta jest jeszcze w fazie przygotowań.
Inną interesującą i użyteczną opcją, szczególnie, jeśli mamy obawy przez zbanowaniem, jest ustawienie intensywności pracy bota. Do wyboru mamy 4 programy: wolny – 400 akcji dziennie, normalny – 1000, szybki – 2000 oraz turbo.
W przypadku tego ostatniego musimy zachować jednak dużą ostrożność i skupić się wyłącznie na jakości publikowanych treści, zostawiając całą resztę roboty automatowi.
Na początek zawsze lepiej jest zaczynać stopniowo po to, by nie wzbudzać niepotrzebnie podejrzeń, a wraz z rozwojem konta można sobie później pozwolić na pełniejsze wykorzystanie potencjału bota.
Rejestracja i darmowy okres próbny
Rejestracja na platformie SocialCaptain jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę, wypełnić standardowy formularz i rozpocząć darmowy okres próbny. Ten zaś jest niestety tylko jednodniowy: bot ustawiony jest w trybie wolnym, bez opcji sztucznej inteligencji.

Po dokonaniu rejestracji musisz podać hashtagi, które najlepiej cię określają, wskazać target, ewentualnie podać, jaki obszar geograficzny cię interesuje. Wszystkie te ustawienia bardzo łatwo i intuicyjnie można wprowadzić w głównym kokpicie. Bot jest gotowy do działania.
Personalizacja ustawień jest oczywiście bardzo użyteczna, ale nie należy z nią przesadzać. Zbyt radykalne opcje dotyczące pochodzenia, wieku, płci czy języka mogą znacznie ograniczyć nasze grono odbiorców.
SocialCaptain: zalety i korzyści
SocialCaptain to z pewnością szybki i skuteczny bot, posiadający wszystkie podstawowe funkcje, których oczekujemy od narzędzia tego typu. Jest łatwy i przyjemny w użytkowaniu dzięki dobrze przemyślanemu interfejsowi.
Poza tym SocialCaptain, i jest to jego niewątpliwą zaletą, bardzo dobrze reaguje na wszystkie aktualizacje Instagrama, czym nie każdy bot może się pochwalić. Dzięki temu sprawnie analizuje dane i zapewnia zawsze jak najlepsze rezultaty.

Platforma dysponuje dobrze przygotowanym wsparciem technicznym. Mamy możliwość skontaktowania się i szybkiego uzyskania odpowiedzi na nasze wątpliwości zarówno przez live chat, jak i przez maila.
Dodatkowo, jeśli zdecydujemy się na najbardziej zaawansowany pakiet usług, zostanie przydzielony nam asystent, który pomoże nam lepiej zaplanować naszą kampanię promocyjną za pomocą opcji bota.
SocialCaptain: ile kosztuje?
Darmowy okres próbny, jak już mówiłem, trwa niestety tylko jeden dzień. Mamy jednak to dyspozycji również krótki, 7-dniowy abonament, który pozwoli nam przekonać się, czy chcemy na dłużej wiązać nasze konto z SocialCaptain.

7-dniowa usługa kosztuje $15 i dotyczy programu Growth, który normalnie, w abonamencie miesięcznym, kosztuje $39.
Drugą opcją jest program Turbo, który kosztuje $99 miesięcznie. Za tę cenę otrzymujemy jednak wiele zaawansowanych opcji, w tym sztuczną inteligencję, dedykowany suport i gwarancję 10-krotnie szybszego wzrostu liczby followersów i reakcji.
W przypadku dwóch opcji abonamentu mamy możliwość wykupienie subskrypcji rocznej, która pozwala nam znacznie zaoszczędzić, dzięki czemu pakiet Growth wyniesie nas $29 miesięcznie, a pakiet Turbo – tylko $58 miesięcznie.
SocialCaptain: opinie
Najlepszym sposobem na ocenienie produktu lub usługi przed zakupem jest przejrzenie obecnych w sieci opinii na ten temat. Wiele serwisów umieszcza fałszywe recenzje i dopiero po fakcie rzeczywistość je weryfikuje. Na szczęście SocialCaptain nie rozczarowuje użytkowników zachęconych pozytywnymi opiniami do wypróbowania jego możliwości.

Według faktycznych użytkowników platformy SocialCaptain już po kilku tygodniach zauważymy bardzo satysfakcjonujące rezultaty. Ponadto wszyscy są zgodni co do tego, że bot jest w stanie zdobyć followersów, którzy w 100% odpowiadają naszemu targetowi.
Ci, którzy mieli już okazję skorzystać z SocialCaptain, zachwalają program i polecają go każdemu, kto chce szybko, skutecznie i bezpiecznie pozwolić się rozwinąć swojemu profilowi na Instagramie.
Innymi podkreślanymi pozytywami są szybki wzrost popularności i widoczności oraz niezawodna obsługa techniczna.
Najczęściej zadawane pytania
Na koniec podsumujmy recenzję platformy SocialCaptain odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.
SocialCaptain to jeden z wielu dostępnych botów na Instagram, a więc narzędzie, które pozwala zautomatyzować niektóre czynności takie jak obserwowanie czy zostawianie lajków i komentarzy, co skutkuje zaoszczędzeniem czasu, ale przede wszystkim skutecznie rozwija twoje konto na Instagramie, ponieważ zachęca innych użytkowników do interakcji. SocialCaptain jest botem typu web-based czyli obsługiwany jest z poziomu przeglądarki. Możemy zaprogramować w nim określone operacje, a przy tym ustawić target tak, by program nie zaczynał np. obserwować profili, które nie korespondują z tematyką naszego. Aby z niego skorzystać, wystarczy zarejestrować się i wykupić dostęp.
SocialCaptain możemy wypróbować przez pierwszy dzień za darmo. Tygodniowe użytkowanie w pakiecie Growth kosztuje $15, miesięczne $39 (przy abonamencie rocznym – $29 miesięcznie). Bardziej zaawansowany pakiet Turbo kosztuje miesięcznie $99 (w abonamencie rocznym – $58).
Używanie SocialCaptain jest bezpieczne, ponieważ mimo tego, że Instagram nie patrzy przychylnie na boty, program ten potrafi wykonywać operacje w bardzo naturalny sposób, który imituje rzeczywiste działania człowieka. Dostosowuje się do aktualizacji, a także pozwala na regulowanie intensywności działania. Musimy jednak zachować ostrożność przy opcji Turbo, przy której bot wykonuje bardzo dużo operacji.
Do dyspozycji mamy inne boty web-based, np. Inflact czy FollowPlanner, a także oprogramowania do pobrania na komputer jak FollowAdder. Pełny ranking botów na Instagram wraz z recenzjami i promocyjnymi kodami znajdziesz pod tym linkiem.