Chcesz lepiej poznać aplikację Storrito? Zastanawiasz się, czy ma dobre opinie, ile kosztuje i na jakie działania pozwala? Czytaj dalej!
Korzystanie z różnych narzędzi wspierających zarządzanie kontem na Instagramie stało się wręcz koniecznością. Nie chodzi tu bowiem tylko o zabawę oryginalnymi szablonami, ale wybicie się, wyróżnienie, co przekłada się na zysk.
Choć aplikacja Storrito na pierwszy rzut oka robi wrażenie kolejnego programu dla nastolatków, to tak naprawdę poważne narzędzie, dzięki któremu stworzysz niepowtarzalne relacje na Instagramie!
W dzisiejszym wpisie przedstawimy wszystkie funkcje tej aplikacji, tutorial, jak z niej korzystać, oraz opinie na jej temat. Z pewnością skusisz się, żeby ją wypróbować!
Czym jest Storrito?
Storrito (oficjalna strona tutaj) jest najbardziej wszechstronnym narzędziem do planowania relacji na Instagramie. Pozwala zaplanować automatyczną publikację relacji, a także bezpośrednio wstawiać naklejki, GIF-y, pytania lub ankiety, tak jak w aplikacji Instagram.

Aplikacja Storrito to niemiecki projekt, z główną siedzibą w Kolonii. Zarządza nią międzynarodowy zespół, w którym jest także jeden Polak.
Program jest jak najbardziej wiarygodny, czego dowodem jest to, że korzysta z niego ponad 200 tys. social media menedżerów. Aktualnie blisko 150 tys. kont jest powiązanych ze Storrito i na bieżąco korzysta z funkcji aplikacji.
Co wyróżnia ten program? Przede wszystkim jest to jedyna aplikacja, która jest kompatybilna niemal ze wszystkimi naklejkami na Instagramie, pozwalając z nich swobodnie korzystać w edytorze Storrito i tworzyć skuteczne relacje.
Z aplikacji możesz korzystać zarówno z poziomu przeglądarki komputera, jak i na smartfonie, pobierając apkę na Androida lub iOS.
Funkcje Storrito
Przejdźmy teraz do omówienia po kolei wszystkich funkcji programu Storrito. Następnie przedstawimy tutorial krok po kroku, jak zacząć korzystać z tej aplikacji.
1. Przeglądarkowy edytor Instastories
Podstawową funkcją Storrito jest rozbudowany edytor Instastories. Pozwala on na zaprojektowanie atrakcyjnej relacji na IG oraz dodawanie i modyfikowanie wielu elementów.

Edytor jest bardzo przejrzysty. Po lewej stronie masz opcje tekstu, dodawania zdjęć, kształtów, GIF-ów i emoji. Możesz dodawać własne GIF-y z zewnątrz i wykorzystać je w programie.
Do wyboru masz wiele czcionek i wszelkie niezbędne narzędzia edycji tekstu. Dodatkowo uzyskujesz dostęp do darmowej, profesjonalnej stockowej biblioteki mediów.
Przede wszystkim jednak masz dostęp do istotnych naklejek takich jak hashtagi, tagowanie innych użytkowników, quizy, ankiety, linki i wiele innych. Oprócz tego możesz pobrać wszystkie profesjonalne szablony z programu Canva.
2. Planer publikacji relacji
Kolejną istotną funkcją Storrito jest planer publikacji relacji na Instagramie. W istocie, nie wszystkie programy do tworzenia postów i stories są jednocześnie planerami.

Możesz określić dokładny czas i kolejność publikowania relacji na Instagramie, łącząc z programem dowolną liczbę profili. Jak widzisz, wystarczy stworzyć relację, wybrać konto, wpisać datę i godzinę i gotowe!
Co więcej, program pozwala na jednoczesne opublikowanie treści również na Facebooku. Wszystko jest niesamowicie proste i ułatwi ci zarządzanie znaczną liczbą treści. Możesz wszystko zaplanować, zająć się czymś innym, a Storrito zadba o resztę.
Storrito zajmuje pierwsze miejsce w naszym rankingu najlepszych aplikacji do planowanie relacji na Instagramie. Sprawdź tutaj.
3. Zarządzanie relacjami na wielu kontach
Kolejną istotną stroną Storrito jest to, że pozwala także na pracę zespołową. To czyni aplikację prawdziwie profesjonalnym narzędziem w rękach social media menedżerów.

Do projektu możesz zaprosić cały zespół współpracowników i pracować wspólnie nad wieloma profilami na Instagramie. Jedno konto Storrito pozwala ci więc na zarządzanie całkiem złożonymi zleceniami, w które zaangażowane są inne osoby.
Możesz planować masowo relacje na Instagramie i wielokrotnie je zapisywać. Dostęp do galerii mediów ułatwi tobie i twojemu zespołowi wspólną pracę.
W sekcji Bulk Scheduling znajdziesz opcje masowego planowania publikacji. W sekcji Team natomiast znajdują się informacje dotyczące twojego zespołu.
4. Szablony na Instastory
Na Storrito możesz korzystać z różnych gotowych szablonów, a następnie dowolnie modyfikować swoją relację. Istnieje możliwość m.in. użycia szablonów z biblioteki programu Canva.

Co więcej, możesz szybko i w profesjonalny sposób przekształcić zwykłe zdjęcie w animowane wideo-story. Wystarczy, że zamiast opcji Static, wybierzesz którąś z animacji, sprawiając, że twoja relacja stanie się ruchoma tak, jak sobie to zaprojektujesz.
W dalszym ciągu możesz dodawać wszystkie wspomniane elementy, takie jak wszelkiego rodzaju naklejki i także je animować. Do wyboru masz różne tła i różne style, dzięki czemu stworzysz atrakcyjną wizualnie relację.
5. Edytor wideo i GIF-y
Jedną z ciekawszych opcji jest edytor wideo. To z jednej strony narzędzie podobne do zwykłego edytora Instastories, pozwala bowiem na dodawanie wszystkich wspomnianych elementów jak napisy, naklejki, kształty itd.

Z drugiej strony możesz modyfikować także długość samego wideo. To bardzo przejrzyste i wygodne narzędzia do tworzenia relacji z wykorzystaniem filmiku.
Oprócz tego, że możesz wgrywać własne GIF-y, program pozwala na dostęp do biblioteki Giphy.com, skąd bezpośrednio możesz pobrać wszystkie elementy.
W relacjach wideo możesz także zamieszczać niewidzialne hashtagi i oznaczenia innych użytkowników oraz uzyskać dostęp do bardziej zaawansowanych naklejek.
Storrito: przewodnik użytkownika
Przedstawmy teraz krok po kroku, jak korzystać ze Storrito. Przede wszystkim na stronie głównej aplikacji musisz założyć sobie konto. Możesz wykorzystać do tego konto Google lub po prostu utworzyć profil za pomocą maila i hasła.
Następnie zaloguj się i przejdź do głównego kokpitu programu. Jak widać na poniższym obrazku, wszystko jest dość przejrzyste, choć wyłącznie w języku angielskim. Zobaczysz tu przede wszystkim historię swoich projektów oraz relacje czekające na opublikowanie.

Jeśli jednak pierwszy raz korzystasz z programu, musisz przede wszystkim podłączyć swoje konto na Instagramie. Wybierz kraj i miasto, podaj nazwę użytkownika i hasło. Jest to konieczne, by Storrito miał możliwość bezpośredniego publikowania na twoim koncie.
Możesz teraz przesyłać zdjęcia (.jpg, .png) lub filmy (.mp4) do swojej galerii poprzez panel kontrolny Storrito. Po przesłaniu treści możesz bezpośrednio zaplanować jej publikację w swoich relacjach lub ją edytować.

Możesz od razu przejść do publikacji lub zaplanowania publikacji (post/schedule) albo skorzystać z edytora (edit). Jeśli wybierzesz to drugie, będziesz mógł robić wszystko to, o czym zostało już powiedziane w części artykułu poświęconej funkcjom Storrito.

Kiedy skończysz wprowadzać zmiany, po prostu zapisz relację i przejdź do publikacji. Dodaj link do strony, wybierz datę i czas publikacji (lub kliknij przycisk „post now”, aby opublikować natychmiast) i gotowe!

Wypróbuj Storrito już teraz i stwórz swoją pierwszą relację na Instagramie. Zobacz, jak działają wszystkie dostępne opcje i zaplanuj publikację Instastory.
Storrito: cennik i darmowa wersja
Przejdźmy teraz do jednej z najważniejszych dla potencjalnego użytkownika informacji, czyli cennika.
Jak większość aplikacji tego typu, Storrito posiada pewien wariant darmowy, który pozwala wypróbować program, ale standardowo jest płatny. Podczas gdy niektóre programy oferują nieograniczony dostęp do darmowej wersji, która po prostu jest uboższa od wersji Pro, Storrito działa na nieco innej zasadzie.
Za darmo możemy aktualnie opublikować maksymalnie 15 relacji na Instagramie. To tyle, by móc wypróbować sobie wszystkie narzędzia i opcje, jakie oferuje Storrito. Warto więc dobrze przemyśleć, jak się wykorzysta tę darmową pulę. Na tym etapie nie musimy dodawać żadnej karty płatniczej.
Po wykorzystaniu pakietu próbnego, musimy wykupić subskrypcję. Przy jednym koncie Instagram jest to 174,74 zł za jeden miesiąc, a w subskrypcji rocznej – 121,35 zł miesięcznie.
Dodawanie kolejnych kont Instagrama równa się zwielokrotnieniu podanej wyżej ceny. Od 5 kont w górę Storrito dodatkowo daje zniżkę 10%, a od 10 kont w górę – 20%.
Czy to dużo? Na pewno nie jest to mało, ale jeśli zajmujesz się profesjonalnie zarządzaniem social media lub zarabiasz swoim profilem na Insta, ta inwestycja szybko ci się zwróci.
Storrito: opinie i nasza recenzja
Przyszedł czas na zapoznanie się z opiniami o Storrito i przedstawienie naszej krótkiej recenzji tego programu. W pierwszej kwestii postanowiliśmy zajrzeć na Trustpilot, który dostarcza wiarygodnych opinii o wszelkiego rodzaju usługach. Tu Storrito ma całkiem dobrą ocenę 4,4/5 gwiazdek.

Opinii na razie jest jeszcze niewiele, ale ponad 90% ocen to maksymalna liczba gwiazdek. Użytkownicy w komentarzach chwalą Storrito jako jedno z lepszych narzędzi do publikowania relacji na Instagramie, dzięki któremu ta czynność stała się prosta i przyjemna, a efekty naprawdę satysfakcjonujące.
Naszym zdaniem Storrito to jedna z najlepszych aplikacji, dzięki którym możesz zrobić ładne Instastory, które przyciągnie uwagę, wyróżni się i przyniesie ci korzyści w postaci wzrostu popularności na Instagramie.
Zaletą programu jest zakres opcji, kompatybilność z naklejkami i dostęp do zewnętrznych bibliotek Canvy i Giphy.com. To świetne narzędzie, jeśli chcesz mieć zaawansowany edytor i planer publikacji w jednym.
Cena Storrito nie jest może najniższa, ale odpowiada jego możliwościom. Pamiętaj, że dzięki temu nie musisz płacić dodatkowych subskrypcji za inne programy graficzne, bazy zdjęć czy planery publikacji.
Alternatywy dla Storrito
Na rynku mamy dostęp do wielu aplikacji graficznych, które umożliwiają również projektowanie i publikowanie relacji na Instagramie (a także przygotowywanie treści na inne media społecznościowe).
Podczas gdy Storrito jest dedykowany Instastories (które można też udostępnić na Facebooku), inne programy pozwalają na przygotowanie postów na różne social media, a także tworzenie infografik czy wideo.
Alternatywę może stanowić popularny program graficzny Canva, który posiada bardzo przyjemny kreator relacji, choć nie tak zaawansowany jak Storrito. Płatna wersja Canva Pro jest też tańsza. Nie pozwoli nam jednak na bezpośrednie planowanie relacji.
Wspomnieliśmy już też, że Storrito daje ci dostęp do szablonów Canvy, z których możesz korzystać za pośrednictwem aplikacji.
Z drugiej strony mamy program Snappa, podobny do Canvy pod względem zakresu narzędzi, który jest zintegrowany z Bufferem i za jego pośrednictwem pozwala na publikację. Ale znów musimy w tym wypadku wykupić subskrypcję i do Snappy, i do Buffera.
Na tym tle Storrito i tak prezentuje się jako najlepsza opcja w kategorii planowania i tworzenia relacji na Insta. Zobacz porównanie wszystkich aplikacji w tym wpisie.
Częste pytania i odpowiedzi
Storrito to aplikacja przeglądarkowa i na smartfony pomagająca w tworzeniu i publikowaniu relacji na Instagramie. Za jej pomocą możesz edytować relacje, dodawać różne elementy, w tym zaawansowane naklejki, opublikować Instastory lub zaplanować publikację w przyszłości.
Wystarczy utworzyć konto, zalogować się i połączyć swoje konto Instagram. Następnie możemy wgrywać elementy, korzystać z bibliotek i tworzyć i publikować Instatories.
Pierwsze 15 publikacji Instastory jest za darmo. Następnie musisz wykupić subskrypcję, która kosztuje od 121,35 zł miesięcznie przy jednym koncie Instagram.
Canva to niedrogi program graficzny, który ma też bogatą wersję darmową, pozwalający na projektowanie różnych grafik, w tym treści na wiele mediów społecznościowych. Storrito koncentruje się na Instastory i udostępnianiu ich na Facebooku, ale za to pozwala na dostęp do szablonów z bazy Canvy, a jednocześnie posiada planer publikacji i można go połączyć z kontem na IG.