Szkolenie email marketing: 6 najskuteczniejszych kursów online

kurs email marketing

Zastanawiasz się jak działa i na czym polega email marketing? Chcesz zacząć używać go w twojej firmie? Szkolenie email marketing to coś dla ciebie!

Email marketing to bardzo ważne działanie strategiczne. Obojętne, czy twoja firma to mały, początkujący startup, czy potężna korporacja.

Warto wiedzieć, jak działa email marketing i wykorzystać wiedzę do rozwinięcia własnej marki i rozbudowania strategii marketingowej dla swojego biznesu. A szkolenie email marketing to wprost idealne rozwiązanie, by ten efekt osiągnąć.

W tym artykule przedstawimy najlepsze kursy email marketingu, jakie możesz znaleźć w sieci. Będzie to 6 najskuteczniejszych szkoleń online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ, aby zdobyć gruntowną wiedzę, nie musisz nawet wychodzić z domu. Zaczynajmy!

Kurs email marketing: 6 najlepszych

1. Skuteczny e-mail marketing od podstaw - W. Wiśniewski

Skuteczny e-mail marketing od podstaw” Wojciecha Wiśniewskiego to świetny kurs nawet dla zupełnie początkujących w świecie email marketingu. Znajdziesz tu nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także wiele praktycznych wskazówek.

Podczas kursu dowiesz się, jak tworzyć kampanie mailingowe i jak dzięki nim zwiększyć sprzedaż twoich produktów lub usług. Dzięki mądrym poradom samodzielnie wybierzesz odpowiedni dla ciebie i twojego przedsiębiorstwa program mailingowy.

Nauczysz się również, jak segregować bazę mailingową i automatyzować kampanie oraz jak pozyskać więcej subskrybentów do twojego newslettera. W kursie sporo uwagi jest poświęcone również RODO i ochronie danych osobowych.

Kurs składa się z 32 wykładów  oraz testów i zadań, które pomogą ci utrwalić wiedzę. Całość trwa 4,5 godziny, a na koniec masz możliwość otrzymania certyfikatu ukończenia szkolenia.

2. MailChimp od podstaw - email marketing - Edugrafia.pl

MailChimp od podstaw – email marketing” to kurs dostępny na platformie Udemy. Dotyczy on konkretnego narzędzia do mailingu, a mianowicie MailChimp.

Podczas kursu dokładnie poznasz działanie MailChimp, programu używanego już przez 8 milionów ludzi na świecie. Nauczysz się tutaj wszystkiego po kolei: jak tworzyć listy odbiorców, konfigurować kampanie, czy tworzyć formularze i ankiety.

Kurs trwa tylko 2,5 godziny i składa się z 14 wykładów. To stosunkowo niewiele i uwierz nam, oszczędzi to dużo twojego czasu, w porównaniu z tym, gdybyś na przykład sam miał błądzić po wszystkich dostępnych funkcjach tego programu.

Dodatkowo, nawet po zakończeniu kursu, będziesz miał do niego dożywotni dostęp. Możesz także otrzymać certyfikat ukończenia szkolenia.

3. Tworzenie responsywnych wiadomości e-mail - K. Kargól

Tworzenie responsywnych wiadomości e-mail” Ksawerego Kargóla to już bardziej specyficzny, jeśli chodzi o tematykę, kurs online. Nie bój się jednak, że materiał cię przerośnie. Wszystko przygotowane jest nawet dla początkującego użytkownika.

W kursie tym dowiesz się, jak tworzyć responsywne maile w formacie HTML.  W ten sposób sam będziesz w stanie kodować maile i tworzyć ambitne projekty, które będą się odpowiednio wyświetlały na najpopularniejszych urządzeniach i programach dostępnych w Polsce.

Podczas kursu wykonasz 3 pełne projekty. Wszystko w modnym i nowoczesnym stylu. Cały kurs potrwa 11,5 godzin i zawiera 103 wykłady. Do tego, na koniec możesz ubiegać się o certyfikat ukończenia kursu.

4. Jak zbudować dużą listę mailingową - M. Kobak

Jak zbudować dużą listę mailingową – 1000 emaili w 30 dni” to kurs na platformie Udemy prowadzony przez Mariusza Kobaka. Do skorzystania ze szkolenia nie potrzebujesz żadnej wiedzy – wystarczą chęci i Internet.

W tym kursie dowiesz się, jak tworzyć własną listę mailingową. Takie rozwiązanie oszczędzi twój cenny czas oraz pozwoli ci zarabiać wtedy, kiedy nie ma cię przy komputerze. W trakcie trwania kursu stworzysz listę zawierającą nawet 1000 maili!

Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz w stanie stworzyć dużą i zaangażowaną społeczność wokół twojego biznesu. Zautomatyzujesz również wiele czynności, na które do tej pory traciłeś sporo czasu. A do tego wykreujesz silną markę!

Kurs składa się z 42 wykładów i trwa 7 godzin. Kupując dostęp do szkolenia, zyskujesz dożywotnią możliwość korzystania z materiałów. Na koniec możesz również uzyskać certyfikat ukończenia kursu.

5. Turbo Lista Mailingowa - Joanna Ceplin

Turbo Lista Mailingowa” to kurs autorski Joanny Ceplin. Przeprowadzi cię on przez cały proces tworzenia listy mailingowej.

Kurs trwa około 3 miesiące i składa się z wykładów wideo. Jest to zarówno wiedza teoretyczna, jak i praktyczne wskazówki. Stosując je, nie tylko powiększysz swoją bazę subskrybentów, ale także zamienisz ich w wiernych klientów twojej marki.

Dowiesz się również, jak przygotować wartościową i atrakcyjną ofertę. Nauczysz się obserwować zachowania klientów i na nie reagować. To niewątpliwie kompletne szkolenie email marketing, które jest warte swojej ceny.

Po zakupie kursu będziesz miał dostęp do wszystkich materiałów przez 2 lata. Wchodzą w to materiały wideo, pliki pdf do pobrania oraz check listy.

6. 10 Email Marketing Strategies That Make Me 6-Figures - Nik Swami

10 Email Marketing Strategies That Make Me 6-Figures” to jedyny kurs na naszej liście w języku angielskim. Jest to autorskie szkolenie Nika Swami, znanego przedsiębiorcy, który może pochwalić się niezłymi zarobkami.

Podczas kursu poznasz 10 strategii marketingowych, które pozwolą ci zdobywać tysiące nowych subskrybentów każdego miesiąca. Nauczysz się tworzyć maile, które przyciągną uwagę czytelników, oraz opracujesz własny model email marketingu, dopasowany do twojego biznesu i twoich potrzeb.

Dowiesz się również, jak dywersyfikować maile pod względem ich przeznaczenia. Nauczysz się tworzyć między innymi maile powitalne, promocyjne, przypominające itd.

Cały kurs trwa 2,5 godziny i składa się z 12 wykładów w formie wideo. Na koniec możesz otrzymać certyfikat ukończenia kursu.

Szkolenie email marketing: dlaczego warto je zrobić?

Email marketing to potężne działanie strategiczne, które pozwoli ci rozwinąć twój biznes. Dzięki niemu jesteś w stanie dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów i zamienić dotychczasowych subskrybentów w fanów twojej marki. Obojętne, czy jesteś właścicielem małej prywatnej firmy, czy wielkiego międzynarodowego kolosa.

Aby skutecznie korzystać z narzędzi do email marketingu, należy poświęcić trochę czasu na praktykę. Duża liczba  różnego rodzaju funkcji wymaga skupienia i poznania odpowiednich metod. Najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w szkolenie email marketingu, które w krótkim czasie nauczy cię wszystkich potrzebnych działań i tricków.

W kilka godzin dowiesz się, jak zautomatyzować wiele czynności, które do tej pory robiłeś ręcznie. Ze wskazówkami specjalistów ulepszysz i unowocześnisz styl swoich maili. Do tego, dostęp do materiałów będziesz miał jeszcze długo, więc jeśli za jakiś czas twoje maile lub lista będą wymagały unowocześnienia i odświeżenia, wystarczy zajrzeć do wykładów z kursu.

Mam nadzieję, że kursy email marketing, które zostały zaprezentowane w naszym rankingu, pozwolą ci osiągnąć właśnie takie rezultaty.

5/5 - (2 votes)

Czytaj również: