Szkolenie storytelling: najlepsze kursy dostępne online

szkolenie storytelling

Chciałbyś znaleźć szkolenie storytelling, które spełni twoje oczekiwania? Zastanawiasz się, na czym dokładnie polega storytelling i jak można wykorzystać takie umiejętności? Świetnie trafiłeś!

Storytelling to umiejętność opowiadania historii w ciekawy i angażujący słuchaczy sposób. Może być to świetne hobby, które przyciągnie do ciebie nowych znajomych, ale może też okazać się to doskonałą umiejętnością do rozwijania własnego biznesu. Moda na storytelling nadal trwa i certyfikat ukończenia takiego szkolenia świetnie wygląda w każdym CV.

W tym artykule przedstawimy najlepsze szkolenia storytelling, jakie możesz znaleźć w sieci. Będzie to 6 najskuteczniejszych kursów online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ, aby zdobyć gruntowną wiedzę, nie musisz nawet wychodzić z domu. Zaczynajmy!

Szkolenie storytelling: top 6

1. Kurs Storytelling w biznesie i marketingu - Agata Bijak

Jeśli chcesz zacząć wykorzystywać storytelling do działań marketingowych twojej firmy, polecamy „Kurs Storytelling w biznesie i marketingu” przygotowany przez Agatę Bijak.

Podczas szkolenia nauczysz się określać grupy docelowe twoich opowieści i budować relacje z klientami za ich pomocą. Dowiesz się, jak wykorzystać storytelling w mediach społecznościowych i jak opowiadać o twoim biznesie w ciekawy, wciągający sposób.

Dzięki temu kursowi twoje opowieści zaczną wzbudzać emocje, a ty zaczniesz zyskiwać więcej wiernych klientów. Kurs trwa jedynie 5,5 godziny i podzielony jest na 39 wykładów w formie wideo.

2. Storytelling w biznesie - Jerzy Zientkowski

Szkolenie „Storytelling w biznesie” to kurs, który rozwieje wszystkie wątpliwości dotyczące wykorzystywania tej techniki w firmie. Jeśli zastanawiasz się, co to, po co to i jak to działa, tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.

Jest to kurs przeznaczony dla ludzi, którzy chcą zacząć wykorzystywać storytelling we własnym biznesie lub w firmie, w której pracują. Nauczysz się tutaj, jakie elementy i cechy powinna posiadać historia, żeby była ona atrakcyjna dla słuchacza. Dowiesz się, jak samodzielnie tworzyć ciekawe opowieści, zarówno w piśmie, jak i w mowie.

Kurs ten zawiera 72 wykłady w formie wideo dostępnych online. Wraz zakupem kursu otrzymujesz dożywotni dostęp do jego treści. Na koniec możesz ubiegać się o certyfikat ukończenia szkolenia.

3. Wprowadzenie do storytellingu osobistego - Antonio Nunez Lopez

Wprowadzenie do storytellingu osobistego” to kurs prowadzony przez hiszpańskiego specjalistę do spraw komunikacji Antonia Nunez Lopez. To nieco inne podejście do storytellingu w biznesie, niż to prezentowane w poprzednich dwóch kursach.

W tym szkoleniu skupisz się na korzystaniu z zasobów własnych historii i wykorzystywaniu ich w biznesie. Wprowadzenie w życie wskazówek zaprezentowanych w kursie pozwoli ci stać się charyzmatycznym profesjonalistą, który za pomocą opowieści jest w stanie zjednać sobie nowych klientów.

Kurs składa się z 19 lekcji i kosztuje jedyne 42,99 zł. Szkolenie jest w języku hiszpańskim, jednak dostępne są napisy w kilku językach, w tym polskie. Jeśli uda ci się ukończyć kurs, otrzymasz certyfikat, którym potwierdzić możesz wiedzę zdobytą podczas szkolenia.

4. Storytelling marki: Naucz się wyróżniać - Guillaume Lamarre

W kursie „Storytelling marki: naucz się wyróżniać” francuski pisarz i trener Guillaume Lamarre  opowie ci o mocy storytellingu. Jak się okazuje, storytelling pozwala zjednywać sobie ludzi.

Jest to świetne narzędzie do wykorzystania podczas prowadzenia własnego biznesu. Podczas szkolenia poznasz podstawy storytellingu. Dowiesz się, jak wykorzystać tę metodę do rozwijania własnej marki, znajdowania nowych klientów i analizowania ich potrzeb.

Kurs kosztuje jedynie 39,99 zł, dostępny jest na platformie Domestika i składa się z 16 lekcji w języku francuskim. Dostępne są oczywiście również napisy po polsku i w kilku innych językach.

5. Techniki storytellingu, które przekażą twoje przesłanie - Gabriel García de Oro

Szkolenie „Techniki storytellingu, które przekażą twoje przesłanie” stworzył hiszpański doradzca strategiczny Gabriel García de Oro. W kursie skupia się on na cechach storytellingu, które pozwalają nie tylko rozwinąć własną markę czy biznes, ale również poradzić sobie z emocjami i przekazać własną historię innym ludziom.

Podczas kursu dowiesz się, jak zaprojektować i stworzyć przyciągającą uwagę historię. Nauczysz się opowiadać i pisać w atrakcyjny dla odbiorcy sposób, wplatając w opowieść własne przeżycia.

Kurs ten trwa około 2,5 godziny i zawiera 17 lekcji w formie wideo dostępnych online. Do tego, podczas kursu wykonasz kilka ćwiczeń i stworzysz projekt końcowy. To pozwoli ci wykorzystać nabyte umiejętności i otrzymać certyfikat ukończenia kursu.

6. Visual storytelling dla twojej marki osobistej na Instagramie - Marioly Vázquez

Przyszedł czas na ostatni kurs w naszym rankingu szkoleń o storytellingu. Tym razem prezentujemy „Visual storytelling dla twojej marki osobistej na Instagramie” hiszpańskiej fotografki i projektantki Marioly Vázquez.

Jak się okazuje, storytelling nie dotyczy tylko historii mówionych i pisanych, ale także tych przedstawianych za pomocą zdjęć i grafik. Podczas kursu nauczysz się, jak tworzyć strategię wizualną, aby uzyskać atrakcyjną narrację, na przykład na prywatnym lub biznesowym koncie Instagram.

Kurs trwa około 2 godzin i kosztuje 49,99 zł. Składa się z 17 lekcji w formie wideo, do których będziesz miał dożywotni dostęp. Na koniec szkolenia zostaniesz poproszony o wykonanie końcowego projektu, który pozwoli ci przećwiczyć wszystkie nabyte umiejętności.

Storytelling to świetne narzędzie, które pozwoli ci rozwinąć twój biznes. Dzięki niemu jesteś w stanie dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów i zamienić zwykłych internautów w fanów twojej marki. Obojętne, czy jesteś właścicielem małej prywatnej firmy, czy wielkiego międzynarodowego kolosa.

Umiejętność ciekawego opowiadania historii możesz wykorzystać również w prywatnym życiu, na przykład jako hobby. Jeśli nie wiesz, jak się za to zabrać, najlepszym wyjściem będzie wzięcie udziału w kursie storytellingu online.

To bardzo wygodna metoda, nie musisz nawet wychodzić z domu, a wykupując dostęp do kursu, możesz powrócić do zawartych w nim materiałów kiedy tylko zechcesz.

Wszystkie wyżej zaproponowane szkolenia storytellingu oferują również certyfikat ukończenia kursu, a więc będą w stanie wzbogacić twoje CV i tym samym pomóc ci zaprezetować zdobyte kompetencje.

Ponadto, warto podkreślić, że są to kursy niezwykle praktyczne, które nie ograniczają się do teorii, a wymagają od ciebie wykonania ćwiczeń lub projektu.

5/5 - (1 vote)

Czytaj również: