Szpiegowanie Snapchat: aplikacje do sprawdzania Snapchata

szpiegowanie snapchat

Czym jest szpiegowanie Snapchat? Jak można śledzić cudzy profil na Snapchacie?

Snapchat wciąż należy do najbardziej popularnych aplikacji społecznościowych. Z szybkiego dzielenia się zdjęciami i filmikami chętnie korzystali zwłaszcza młodsi użytkownicy smartfona – ci niepełnoletni, którzy musieli mieć jednak ukończone 13 lat. Między innymi z tego powodu rozpoczęła się publiczna dyskusja na temat bezpieczeństwa Snapchata.

Pojawiły się obawy, czy Snapchat nie staje się doskonałym kanałem dostępu dla pedofili czy choćby hejterów. Nic więc dziwnego, że zaczęto interesować się również możliwościami szpiegowania Snapchata.

Istnieją oprogramowania do zainstalowania na telefonie, które pozwalają kontrolować poczynania użytkownika w aplikacji Snapchat. W dzisiejszym wpisie przedstawimy ich recenzje, a także powiemy więcej na temat bezpieczeństwa tej sieci społecznościowej.

Szpiegowanie Snapchat: 3 najlepsze programy

Przyjrzyjmy się od razu liście najlepszych aplikacji do szpiegowania Snapchata. Warto zwrócić uwagę, że zazwyczaj nie ograniczają się one wyłącznie do śledzenia tej jednej aplikacji, ale posiadają wiele innych funkcji pozwalających na szpiegowanie aktywności w telefonie, nie tylko w mediach społecznościowych i komunikatorach.

Przeczytaj też: Jak sprawdzić Messengera innej osoby?

1. mSpy

Doskonałym, łatwo dostępnym i jak najbardziej aktualnym narzędziem, które pozwala na szpiegowanie Snapchata jest mSpy (przejdź do oficjalnej strony). Dzięki tej aplikacji zdołasz wyśledzić całkiem sporo posunięć drugiej osoby w różnych mediach społecznościowych i nie tylko. Przede wszystkim jednak zyskasz możliwość obserwowania konwersacji na Snapchacie.

szpiegowanie messengera mspy

W panelu sterowania mSpy wystarczy, że w menu po lewej stronie wybierzesz spośród różnych aplikacji Snapchat. Od razu wyświetlą ci się wiadomości wysyłane i odbierane przez śledzonego użytkownika, a także jego lista kontaktów. Nie umkną ci również wiadomości multimedialne, a nawet znikające zdjęcia.

Używanie tej aplikacji jest stosunkowo proste. Aby zacząć, wystarczy kliknąć tutaj i stworzyć konto. Następnie będziesz musiał pobrać aplikację na telefon, który chcesz mieć pod kontrolą. Ten ostatni etap wymaga tylko kilku sekund (możesz spróbować to zrobić, np. udając że chcesz zadzwonić albo sprawdzić coś w Internecie na tym telefonie).

Mimo wszystko najlepszym sposobem na upewnienie się, że twój plan się powiódł, jest podarowanie komuś telefonu mającego już wcześniej zainstalowaną aplikację. Po zainstalowaniu aplikacja nie będzie widoczna. Dlatego też docelowy użytkownik nigdy nie będzie mógł się zorientować, że ktoś go kontroluje.

śledzenie messengera mspy

Na stronie mSpy możesz zobaczyć wersję demo panelu sterowania i uprzednio się z nią zapoznać. Dodatkowo możesz sprawdzić, czy dany model telefonu jest kompatybilny z oprogramowaniem.

Aby korzystać ze wszystkich opcji aplikacji, musimy wykupić subskrypcję. Miesięczna cena zaczyna się już od 19,85 zł. Aby uzyskać więcej informacji, kliknij poniżej:

2. iKeyMonitor

Kolejną aplikacją na naszej liście jest iKeyMonitor (oficjalna strona), posiadający wiele wspólnych funkcji z poprzednikiem. Jest skorelowana z większością popularnych aplikacji, w tym ze Snapchatem, dzięki czemu bez trudu będziemy mogli za jej pomocą śledzić posunięcia właściciela telefonu (z Androidem i iOS).

szpiegowanie na fb ikeymonitor

Klikając tutaj, możesz zobaczyć demonstracyjny widok programu, by zapoznać się dobrze z jego opcjami. Jak widzisz, jest tam dostęp zarówno do wiadomości, czatów, połączeń, jak i do publikowanych treści takich jak zdjęcia.

Szpiegowanie Snapchata z iKeyMonitor jest proste i bardzo pomocne. Program śledzi naciśnięcia klawiszy, więc wiesz dokładnie, jakie są treści wysyłanych wiadomości. Co więcej automatycznie robi zrzuty ekranu wszystkich zdjęć. Wiesz też dokładnie, jaka jest data i godzina poszczególnych akcji.

Jeśli chcesz skorzystać z aplikacji w celu kontroli rodzicielskiej, dodatkowo masz przydatne opcje geolokalizacji i limitu czasowego ustalonego zgodnie z harmonogramem. Poza tym aplikacja jest tak ustawiona, by od razu informować cię powiadomieniem, kiedy wykryje niepokojące treści (np. wymianę wiadomości z obcą osobą, która proponuje spotkanie na żywo).

jak śledzić kogoś na messengerze ikeymonitor

Aby móc skorzystać z aplikacji, musisz mieć dostęp do sprzętu, który chcesz śledzić. Należy zainstalować iKeyMonitor na telefonie z Androidem/iOS lub na komputerze z systemem Microsoft. Ewentualnie możesz to zrobić, podarowując sprzęt drugiej osobie, jak w przypadku poprzedniej apki.

Kiedy już przebrniesz przez najtrudniejszy etap, czyli zainstalowanie aplikacji na cudzym sprzęcie, będziesz w stanie wszystko robić zdalnie (łącznie z odinstalowaniem jej).

Część funkcji jest zupełnie za darmo, ale żeby móc szpiegować Snapchata, koniecznie jest wykupienie planu taryfowego. Może to być długoterminowa subskrypcja lub jednorazowe wykupienie dostępu nawet na kilka dni. Pełny cennik znajdziesz, klikając poniżej.

3. Snoopza

Na trzecim miejscu znalazła się aplikacja Snoopza (oficjalna strona), której działanie jest również zbliżone do poprzednich propozycji. Różnica polega na tym, że jest ona kompatybilna tylko z Androidem – nie posłuży nam zatem do szpiegowania Snapchata na urządzeniu z systemem iOS bądź komputerze z Windowsem.

aplikacja szpiegująca messengera snoopza

Aby skorzystać z tej aplikacji, należy założyć darmowe konto, ściągnąć pliki instalacyjne i zainstalować Snoopza na wybranym sprzęcie. Sama instalacja zajmuje mniej niż minutę. Musimy mieć jednak fizyczny dostęp do sprzętu.

Aplikacja śledzi kamerę, rejestruje połączenia przychodzące i wychodzące (można nagrywać rozmowy), zarządza wiadomościami SMS, pozwala na robienie zrzutów ekranu, a także nie przestaje działać nawet, jeśli zostanie w międzyczasie zmieniona karta SIM.

Oprócz tego posiada rzecz jasna narzędzia umożliwiające szpiegowanie Snapchat. Zyskasz dostęp do wiadomości, zdjęć i filmów wideo, a także będziesz mógł wykonać zrzuty ekranu.

jak szpiegować messengera snoopza

Minusem jest brak obecności innych aplikacji, np. Tindera czy Instagrama. Dostępne opcje mogą się więc okazać niewystarczające w celu śledzenia konkurencji czy podejrzewanego o niewierność partnera. Natomiast sprawdzą się w przypadku kontroli rodzicielskiej.

Aby uzyskać dostęp do szpiegowania Snapchata, musimy wykupić plan taryfowy. Ceny zaczynają się od 8,32 euro za miesiąc przy rocznej opłacie (porównywalne do iKeyMonitor, ale aktualnie droższe od mSpy). Kliknij poniżej, aby dowiedzieć się więcej.

Czy zawsze można szpiegować czyjegoś Snapchata?

Jak już zostało wspomniane, przedstawione oprogramowania pozwalają na całkowity wgląd w Snapchata innej osoby. W dodatku użytkownik telefonu nie ma praktycznie szansy, żeby zorientować się, że szpiegująca aplikacja jest zainstalowana.

Niemniej jednak trzeba przyznać, że nie da się zawsze szpiegować czyjegoś Snapchata. Warunkiem jest dostęp, choćby na chwilę, do telefonu danej osoby. Musimy mieć go fizycznie w ręku i musi być on odblokowany. Zwykle, gdy chodzi o telefon dziecka, nie jest to takie trudne, u dorosłego – pojawiają się schody.

Można spróbować poprosić osobę o udostępnienie telefonu w celu zadzwonienia czy lepiej – wysłania wiadomości. Gwarantowany efekt daje podarowany telefon (dziecku lub np. służbowy telefon dla pracownika). Zaletą zrecenzowanych wyżej programów jest to, że zainstalowanie ich na cudzym telefonie to już ostatnia prosta. I zajmuje to zaledwie chwilkę, tak by użytkownik się nie zorientował.

Czy Snapchat jest bezpieczny?

Kiedy powstał Snapchat, właściwie od początku było wiadomo, że głównymi użytkownikami aplikacji są osoby między 13 a 17 rokiem życia. Pojawiły się obawy i przesłanki świadczące o tym, że Snapchat może być łatwo dostępnym narzędziem do przekazywania np. treści o charakterze pornograficznym. Co więcej, informacje, do których Snapchat miał dostęp, umożliwiały w teorii namierzenie kryjącego się za profilem niepełnoletniego użytkownika.

szpiegowanie snapchata

W związku z tym sami twórcy aplikacji postanowili odpowiedzieć na te obawy. Dodali narzędzia, które mają na celu edukować, wspierać i dbać o bezpieczeństwo. Niektóre z nich oferują pomoc dla ofiar sieciowych „drapieżników”. Inne edukują w kwestiach prywatności. Dodatkowe opcje są przeznaczone na użytkowników poniżej 18 roku życia.

Ponadto istnieje szereg opcji, które można ustawiać w celu maksymalnego ograniczenia dostępu nieodpowiednim treściom. Poniżej wyjaśniam, na czym one polegają i czy mają sens.

Kontrola rodzicielska na Snapchacie

Aby chronić siebie lub swoje dzieci przed cyberprzemocą i innymi niepożądanymi treściami, możemy ustawić na Snapchacie różne opcje.

Podobnie jak wiele innych aplikacji społecznościowych, Snapchat pozwala na wyciszanie powiadomień, blokowanie użytkowników czy brak zgody na wzmianki. Możemy też ustawić, że tylko osoby z grona znajomych mogą się z nami bezpośrednio skontaktować. Ten sam filtr dotyczy tego, od kogo dostaniemy powiadomienia, kto będzie mógł zobaczyć nasze relacje itd.

Bardzo ważną rzeczą jest również kwestia lokalizacji. Najbezpieczniej ustawić ją tak, by nie wyświetlała się ona żadnemu innemu użytkownikowi, a co najwyżej tylko wybranym osobom z najbliższego otoczenia.

Warto jednak mieć na uwadze jedną kwestię. O ile szpiegowanie za pomogą odpowiedniego oprogramowania, takiego jak mSpy czy iKeyMonitor, wymaga zainstalowania go na danym telefonie, o tyle dopilnowanie, by profil miał odpowiednio ustawione opcje również wymaga pewnej ingerencji.

W przypadku kontroli rodzicielskiej polegającej np. na ukryciu lokalizacji należy zalogować się do aplikacji i przejść do ustawień profilu dziecka. Nie zmienia to jednak faktu, że młody użytkownik będzie mógł samodzielnie te ustawienia zmienić, a co więcej nie chroni go to całkowicie przed dopuszczeniem do siebie osób, które chcą go skrzywdzić. Dlatego tylko oprogramowanie daje całkowitą kontrolę nad tym, co się dzieje na Snapchacie drugiej osoby.

Szpiegowanie Snapchat: pytania i odpowiedzi

Dotarliśmy do końca wpisu wyjaśniającego, jak sprawdzić, co druga osoba robi na Snapchacie. W podsumowaniu zamieściłem kilka najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi.

Szpiegowanie Snapchat – czy to jest legalne?

Ogólnie rzecz biorąc tak, chociaż może być uznane za nieetyczne. Mało kto jednak zakwestionuje kontrolę rodzicielską, której priorytetem jest bezpieczeństwo.

Czy szpiegowanie Snapchata może zostać odkryte?

Aplikacje zaprezentowane w tym wpisie, takie jak mSpy czy iKeyMonitor, są tak skonstruowane, by po instalacji pozostać niewidoczne. Możesz nimi sterować wówczas zdalnie, a użytkownik telefonu się nie zorientuje. Możesz je także zdalnie odinstalować, gdy nie będą ci już potrzebne. Teoretycznie tylko program antywirusowy mógłby wykryć aplikację jako coś podejrzanego i usunąć ją.

Jak jeszcze można kontrolować Snapchata?

W celu kontroli rodzicielskiej możemy dokonać odpowiednich ustawień na profilu dziecka – zablokować użytkowników, ukryć lokalizację, wyciszyć powiadomienia itp. Jednak po pierwsze, trzeba mieć bezpośredni dostęp do profilu, a po drugie – mieć pewność, że dziecko samo nie zmieni ustawień i będzie świadome, kiedy powinno kogoś zablokować.

Czy Snapchat jest bezpieczny?

Korzystanie ze Snapchata dozwolone jest od 13 roku życia. Większość jego użytkowników to jednak osoby młode, szczególnie narażone na niebezpieczne i nieodpowiednie treści. Snapchat umożliwia szybkie i krótkotrwałe dzielenie się zdjęciami i filmami oraz udostępnia wiele informacji o użytkowniku. Choć aplikacja włączyła narzędzia służące edukacji i bezpieczeństwu, na pewno warto zachować ostrożność. W tym celu aplikacje mSpy i iKeyMonitor mogą okazać się bardzo pomocne.

5/5 - (2 votes)

Czytaj również: