Tool YouTube: 7 najlepszych narzędzi do rozwoju twojego kanału

tool youtube

Jakie są najlepsze tool YouTube?

Wchodząc w świat YouTube i chcąc traktować go poważnie, trzeba wyposażyć się w najlepsze możliwe narzędzia i nie mówimy tu tylko o tych technicznych.

W tym artykule przyjrzymy się najlepszym narzędziom dla YouTube, czyli oprogramowaniu stworzonemu specjalnie dla YouTuberów i twórców treści na tej platformie.

Rozwiązania, które zobaczymy poniżej, pomogą ci na każdym etapie zarządzania twoim kanałem, od edycji filmów po zwiększanie liczby wyświetleń i subskrybentów.

Jesteś gotowy? Zaczynamy!

Tool YouTube: top 7

Poniżej znajdziesz 7 najlepszych narzędzi YouTube, wybranych według przydatności, funkcjonalności, ceny i skuteczności. Ważne jest, aby wiedzieć, że jest to lista, a nie ranking, choć ostatecznie pierwsze, które pokażemy okazały się tymi z najlepszymi opiniami.

1. VidIQ

VidIQ (oficjalna strona tutaj) jest jednym z najlepszych serwisów w kategorii tool YouTube dostępnych na rynku. Jest także jednym z najbardziej popularnych w skali międzynarodowej, używanym przez YouTuberów na całym świecie.

VidIQ youtube tool

VidIQ to bardzo dobre narzędzie, jeśli zdecydowałeś się na rozwój swojego kanału. Dzięki temu rozszerzeniu możesz zarządzać wszystkimi aspektami swojego kanału tak, aby osiągnąć organiczny i liniowy wzrost. Używając tego narzędzia dla YouTube, możesz:

 • Monitorować zachowanie konkurentów w twojej niszy;
 • Analizować trend wyświetleń i subskrypcji;
 • Wyszukiwać słowa kluczowe w serwisie YouTube;
 • Zautomatyzować powtarzające się zadania (opisy wideo, itp…);
 • Otrzymywać powiadomienia o trendach wyszukiwania różnych słów kluczowych;
 • Uzyskać statystyki dotyczące twoich filmów w czasie rzeczywistym;
 • Łatwo generować podglądy swoich filmów.

Jeśli chodzi o cenę, można zacząć od darmowej wersji (kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji), która daje możliwość przetestowania różnych funkcji. Istnieją różne plany cenowe, które są przystępne i pozwalają na odblokowanie dodatkowych funkcji, co przyspiesza pracę.

2. TubeBuddy

TubeBuddy (oficjalna strona tutaj), wraz z VidIQ, jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej używanych narzędzi YouTube, ze względu na swoją wysoką wydajność i szeroki zakres funkcji.

tubebuddy tool youtube

Wielofunkcyjność tego YouTube tool jest naprawdę bardzo bogata: od zarządzania treścią przez automatyzację najbardziej nudnych i powtarzalnych praktyk, aż do badań SEO. Mówiąc bardziej szczegółowo, najważniejsze funkcje to:

 • Analiza danych i statystyk twoich filmów, także w odniesieniu do konkurencji, dzięki różnym narzędziom do analizy danych i badań;
 • Optymalizacja produktywności poprzez wykorzystanie wielu narzędzi przyspieszających proces tworzenia nowych filmów, dzięki czemu możesz szybko rozwijać się w ramach platformy;
 • Automatyzacja niektórych kluczowych elementów edycji: podgląd i ekran końcowy, kluczowe elementy marketingowe;
 • Ułatwianie operacji, które pozwolą ci uzyskać ranking twoich filmów dzięki narzędziom do analizy SEO (nie dotyczy to tylko algorytmu YouTube!);
 • Reklama treści na innych portalach społecznościowych i określenie najlepszego czasu na publikację filmów.

TubeBuddy istnieje jako aplikacja internetowa i rozszerzenie przeglądarki. Działa na wszystkich systemach operacyjnych, zarówno stacjonarnych, jak i mobilnych. To narzędzie YouTube jest wysoko oceniane w Chrome i ma ponad milion użytkowników.

Rejestracja jest bezpłatna, więc możesz zacząć rozwijać się na YouTube od razu. Wersje premium (aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj) są naprawdę na każdą kieszeń i oferują szereg naprawdę przydatnych i łatwych w użyciu narzędzi YouTube.

3. Filmora

Przejdźmy do Filmora Wondershare (oficjalna strona tutaj), który jak można się domyślić z jego nazwy, jest narzędziem YouTube, który pozwala edytować filmy w prosty i intuicyjny sposób.

fimora narzedzie youtube

Filmora pozwala na zastosowanie wszystkich tych operacji, które sprawiają, że twoja treść stanie się płynna i atrakcyjna: dodawanie filtrów, tekstu, muzyki lub przejść, dzielenie zawartości lub wykonywanie cięć.

Możesz również użyć tego narzędzia YouTube, aby usunąć wszystkie szumy audio i wideo, które występują podczas nagrywania, takie jak szum tła lub drgania kamery. Wystarczy kilka kliknięć, aby uzyskać takie efekty jak spowolnienie obrazu lub efekt odwrócenia.

Jeśli chodzi o ceny, dostępna jest darmowa wersja Filmora (można ją znaleźć, klikając tutaj), która pozwala na wypróbowanie funkcji związanych z edycją wideo. Jeśli chodzi o wersję premium, cena jest bardzo przystępna.

4. Camtasia

Kolejne narzędzie YouTube jest również związane z edycją wideo. Camtasia (oficjalna strona tutaj) to oprogramowanie, które pozwala nagrywać i tworzyć filmy w prosty, ale pomysłowy sposób.

camtasia youtube tool

To narzędzie jest kompatybilne zarówno z oprogramowaniem Mac, jak i Windows, i jest idealne do tworzenia pewnych typów treści, takich jak:

 • Tutoriale, filmy demonstracyjne i dema;
 • Nagrania ze spotkań i warsztatów;
 • Filmy szkoleniowe, objaśniające, instruktażowe i kursy wideo.

Camtasia jest również idealna dla lżejszych treści, takich jak gry, ponieważ pozwala na płynne nagrywanie tego, co widzisz na ekranie i dodawanie efektów. Masz również możliwość tworzenia indywidualnych szablonów wideo dla twojego zespołu i/lub firmy.

Jeśli chodzi o ceny, istnieje darmowa wersja (można ją znaleźć pod tym linkiem), która pozwala poznać zalety korzystania z tego narzędzia, podczas gdy wersja premium jest dość elastyczna i dostosowana do twoich potrzeb.

5. Animaker

Animaker (oficjalna strona tutaj) to kolejne narzędzie YouTube, które pozwala tworzyć wysokiej jakości animacje wideo, nawet jeśli jesteś zupełnie początkujący w tej dziedzinie.

animaker tool youtube

To, co jest w nim wyjątkowe, to fakt, że jest zbudowany jak chmura, w której znajduje się jedna z największych bibliotek animacji na świecie, z ponad 1 milionem subskrybentów.

To narzędzie YouTube pozwala nie tylko tworzyć filmy, ale także tworzyć własne serie animowane w kilku krokach. Brak zdolności rysunkowych nie jest przeszkodą. Dostępne są tam podstawowe elementy animacji, które pozwolą ci stworzyć, na przykład, swoje pierwszy anime w ciągu zaledwie kilku kliknięć.

Ponadto, jak wspomnieliśmy powyżej, dostępny jest szeroki wybór teł, ikon, obrazów, filmów i wiele innych. Uwierz nam, w krótszym czasie, niż myślisz, będziesz w stanie stworzyć wyjątkowo dobre animacje! Jeśli jesteś ciekawy i chcesz spróbować, kliknij tutaj i daj się ponieść wyobraźni.

Jeśli chodzi o ceny, istnieje darmowa wersja, która pozwala na stworzenie do 5 filmów. Masz wtedy dostęp do różnych efektów dźwiękowych, muzyki, ikon, map i innych. Za zaledwie kilka euro można uzyskać dostęp do wersji premium. Te natomiast udostępniają wiele opcji, a roczna subskrypcja pozwala wykorzystać pełny potencjał Animakera.

6. OnlyPult

OnlyPult (oficjalna strona tutaj) to narzędzie, które pozwala przyspieszyć programowanie i publikację treści na twoim kanale.

onlypult tool youtube

Jego interfejs graficzny jest bardzo prosty i intuicyjny, a w zaledwie kilku krokach pozwoli ci połączyć i zaprogramować cały harmonogram. W skrócie, po nagraniu filmów, to narzędzie YouTube zajmie się ich publikacją w czasie, który ustawisz.

Dodatkowo będziesz mógł monitorować statystyki wzrostu twojej społeczności, a najlepszy czas na publikację treści zostanie określony automatycznie. OnlyPult jest bardzo elastyczny, ponieważ można z niego korzystać zarówno z przeglądarki na komputerze, jak i z telefonu komórkowego, za pośrednictwem aplikacji.

Jeśli chciałbyś wypróbować OnlyPult za darmo, możesz aktywować 7-dniową darmową wersję próbną, klikając tutaj. Plany abonamentowe zaczynają się już od mniej niż 10 euro miesięcznie.

7. Keyword Tool

Na koniec przeanalizujemy Keyword Tool (oficjalną stronę znajdziesz tutaj), czyli narzędzie do analizy słów kluczowych, które pozwala określić liczbę miesięcznych wyszukiwań na YouTube (ale także w Google, Amazon i Instagram) dla każdego istniejącego słowa kluczowego i tematu.

keyword tool youtube

Korzystanie z niego jest naprawdę proste i wymaga tylko kilku kroków. Wpisz słowo, które chcesz poznać, język, a następnie odczytaj wyniki.

To bardzo ważne narzędzie SEO pozwoli ci skierować swoje wysiłki we właściwym kierunku. Wiedząc, jakie tematy są najczęściej wyszukiwane w twojej niszy, będziesz w stanie tworzyć treści, które są zawsze skuteczne i zoptymalizowane pod kątem najważniejszych słów kluczowych. W ten sposób twoje odsłony będą sukcesywnie rosły.

Keyword Tool ma znacznie wyższy koszt niż inne przedstawione do tej pory programy. Pozostaje jednak bardzo istotnym i niezbędnym narzędziem dla tych, którzy chcą, aby ich kanał YouTube znacznie się rozwinął.

Cóż, mój drogi czytelniku, ten artykuł kończy się w tym miejscu. Mamy nadzieję, że używając przynajmniej jednego z tych narzędzi YouTube, rozwiniesz swój kanał i polepszysz jakość i popularność twoich treści. Pamiętaj jednak, że wszystko zależy od ciebie, twojej siły woli i wytrwałości.

5/5 - (2 votes)

Czytaj również: