Tworzenie grafiki online: 6 top darmowych programów graficznych

Tworzenie grafiki online

Interesuje cię tworzenie grafiki online i szukasz do tego narzędzi? Chcesz poznać listę stron do tworzenia grafiki na social media, które są łatwe w użyciu, a jednocześnie mają ogromny potencjał? Jesteś we właściwym miejscu!

W ostatnich latach rozwój mediów społecznościowych, takich jak Instagram, zmienił komunikację, czyniąc ją czysto wizualną. Jednak wiele małych firm lub menedżerów mediów społecznościowych nie ma możliwości współpracy z profesjonalnym grafikiem w celu opracowania treści.

Na szczęście istnieje obecnie kilka narzędzi do tworzenia darmowych grafik online, które pozwalają uzyskać profesjonalne i atrakcyjne rezultaty w kilka sekund, bez posiadania szczególnych umiejętności graficznych, a zwłaszcza bez konieczności instalowania na komputerze skomplikowanych i trudnych w obsłudze programów.

Poniżej zobaczymy, jakie są najlepsze strony do tworzenia grafiki online, takiej jak treści dla sieci społecznościowych, prezentacje, infografiki, wizytówki, loga i wiele więcej!

Program do grafiki online: najlepsze strony

Wszystkie strony, które przedstawimy, oferują mniej więcej te same funkcje, takie jak darmowe szablony, obrazy i ilustracje gotowe do użycia oraz wiele czcionek do wykorzystania. Jednak każde narzędzie ma swoją specyfikę, swoje mocne strony i cennik (we wszystkich przypadkach istnieje także wersja całkowicie darmowa). Zobaczmy teraz najlepsze z nich!

1. Tworzenie grafiki online: Canva

Canva (tutaj oficjalna strona) jest jedną z najpopularniejszych na rynku platform graficznych i oferuje szereg funkcji, które czynią ją bardzo łatwą w użyciu.

program do grafiki canva

Ta powstała w Australii w 2012 roku platforma jest używana przez ponad 30 milionów użytkowników na całym świecie do tworzenia wszelkiego rodzaju profesjonalnych grafik za pomocą kilku kliknięć i do współpracy z zespołem w jednym miejscu.

Rozpoczynając nowy projekt, możesz użyć istniejącego szablonu lub zacząć od zera, wybierając niestandardowe rozmiary. Domyślne formaty Canvy są różnorodne: ulotki, wizytówki, plakaty, relacje na Instagram, broszury, prezentacje, posty na Facebooku, loga i każdy inny format, który może być potrzebny do tworzenia grafiki na social media.

Tworzenie grafiki jest niezwykle proste dzięki ogromnej ilości darmowych, profesjonalnych szablonów, zdjęć, ilustracji, animacji, ikon i czcionek gotowych do użycia, ale także dzięki intuicyjnemu interfejsowi typu drag & drop.

W Canva zawsze masz pełną kontrolę nad każdym elementem tworzonej grafiki (możesz zmieniać rozmiar, kolor, przezroczystość i kolejność warstw), masz wiele możliwości edycji zdjęć (dodawanie filtrów, zmiana jasności i nasycenia) i możesz eksportować treści w różnych formatach (.pdf, .jpg, .png). Pamiętaj, że program ten posiada nieograniczoną czasowo wersję darmową oraz płatną wersję pro.

Wersja premium kosztuje 37,49 zł miesięcznie i jest najpotężniejszym narzędziem do tworzenia grafiki online. Oferuje ogromną ilość szablonów i dodatkowych elementów graficznych, 100 GB przestrzeni dyskowej w chmurze, możliwość planowania treści na social media oraz opcję pozwalającą na publikowanie treści bez tła. Możesz wypróbować wersję Canva Pro za darmo przez 14 dni, rejestrując się tutaj.

2. Grafika online za darmo: Snappa

Snappa (oficjalna strona tutaj) to świetna platforma do tworzenia treści graficznych, specjalizująca się w tworzeniu bannerów i postów dla mediów społecznościowych, ale również przydatna do tworzenia reklam i treści na bloga.

Wyróżnia się przede wszystkim wysoką integracją z mediami społecznościowymi oraz dużą liczbą narzędzi i funkcji, które można wykorzystać do tworzenia bardzo atrakcyjnych obrazów.

Snappa oferuje swoim użytkownikom duży zasób zdjęć i grafik w wysokiej rozdzielczości (ponad 5 mln) oraz gotowych szablonów (ponad 6 tys.), dzięki którym niezwykle łatwo będzie można tworzyć treści na Facebooka, YouTube, LinkedIn, Twittera i Twitcha. Co więcej, dzięki Snappa możesz bezpośrednio z aplikacji zaplanować publikację takich treści, także dzięki integracji z Bufferem.

Snappa oferuje szeroki wachlarz funkcji, które możesz wykorzystać do modyfikacji swoich grafik, takich jak zmiana rozmiaru obrazu, usuwanie tła czy importowanie niestandardowych czcionek.

Darmowa wersja Snappa pozwala na pobranie tylko 3 utworzonych przez ciebie grafik miesięcznie. Jeśli chcesz usunąć ten limit i wyciągnąć jak najwięcej z tego narzędzia, możesz wykupić wersję pro za jedyne 10 dolarów miesięcznie. Kliknij tutaj, aby wypróbować Snappa za darmo.

3. Program do grafiki na social media: Crello

Trzecim narzędziem, które przedstawimy jest Crello (oficjalna strona tutaj), darmowe narzędzie projektowe do tworzenia niesamowitych treści w kilka minut, które posiada jedną z największych galerii profesjonalnych szablonów, gotowych do edycji i użycia.

Na pozór podobny do innych stron do projektowania graficznego, które już opisaliśmy, Crello wyróżnia się tym, że ma bardzo dużą bibliotekę grafik. W darmowej wersji aplikacji będziesz miał dostęp do ponad 25 000 statycznych i 9 000 animowanych szablonów gotowych do użycia oraz dostęp do biblioteki obrazów zawierającej 70 milionów plików i innych wyjątkowych treści.

Różne szablony dostępne na tej platformie graficznej są zróżnicowane i można je podzielić na 7 głównych kategorii: animowane projekty, posty w mediach społecznościowych, okładki i nagłówki, materiały marketingowe, wydarzenia i reklamy.

Jeśli wolisz zacząć od zera, możesz wybrać format treści i stworzyć super niestandardowy projekt, korzystając z różnych funkcji oferowanych przez aplikację.

Crello oferuje wiele opcji, które czynią go jednym z najlepszych rozwiązań do tworzenia grafiki online. Możesz na przykład usuwać tło, wstawiać ramki, ustawiać przezroczystość warstw, ale także dodawać animacje, a nawet elementy audio lub wideo do swoich treści.

Wiele z bardziej zaawansowanych funkcji jest dostępnych tylko w wersji pro aplikacji, która kosztuje $7.99 miesięcznie. W wersji darmowej, która jest nieograniczona czasowo, masz możliwość pobrania tylko 5 grafik miesięcznie. Kliknij tutaj i wypróbuj Crello za darmo.

4. Grafika social media: Easil

Easil (oficjalna strona tutaj) to kolejny program to tworzenia grafiki online. Jest on bardzo podobny do Canvy, wyróżnia się jednak kilkoma cechami.

Easil posiada ogromną bibliotekę grafik, szablonów i obrazów, w której możesz wybierać z tysięcy dostępnych opcji. Nawet jeśli nie jesteś profesjonalistą, z Easil możesz bawić się kolorami, czcionkami, warstwami i wykorzystywać elementy z różnych projektów.

W tym programie dostępne są również różne efekty tekstowe oraz możliwość zapisywania własnych kolorów i czcionek. Wszystkie projekty możesz następnie łatwo pogrupować w foldery. Do tego, możliwa jest także kreacja animowanych gifów ze zdjęć, obrazków czy tekstu.

Jeśli chodzi o ceny, dostępna jest oczywiście wersja zupełnie darmowa, która wbrew pozorom wcale nie jest uboga w funkcje. Jeśli jednak nadal chcesz czegoś więcej, proponujemy wersję Easil Plus za 7.50$ miesięcznie. W tym pakiecie będziesz mógł skorzystać ze zdjęć premium oraz zapisywać swoje prace w wysokiej rozdzielczości. Istnieje również wersja Easil Edge za 59$ miesięcznie, gdzie dodatkowo masz do dyspozycji wsparcie projektantów programu.

5. Program do grafiki social media: Adobe Spark

Adobe Spark to program online firmy Adobe do tworzenia grafiki do social media. Niezwykle łatwy w użyciu dzięki intuicyjnemu interfejsowi, w ciągu kilku minut pozwoli ci tworzyć treści i dzielić się swoimi relacjami.

Chociaż Adobe Spark jest jednym z najprostszych narzędzi do tworzenia darmowej grafiki online, rezultaty, które możesz osiągnąć są zawsze wysokiej jakości. Aby tworzyć treści cyfrowe za pośrednictwem tej platformy, wystarczy poszukać formatu, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom, lub skorzystać z gotowego szablonu.

Podobnie jak w przypadku Canvy i Crello, również w Adobe Spark możesz modyfikować udostępnione przez aplikację szablony lub tworzyć własne grafiki od podstaw. Masz do dyspozycji dużą bibliotekę zdjęć online, do których możesz dodawać ikony, grafiki i tekst, zawsze mając maksymalną kontrolę nad kolorami, czcionkami i rozmiarami wszystkich elementów.

Ponadto jednym kliknięciem możesz zaimportować wszystkie materiały, które wcześniej opracowałeś na różnych platformach Adobe (Lightroom, Photoshop itp.) lub które masz w swoich chmurach (Adobe Creative Cloud, Dropbox lub Google Photos).

Adobe Spark to jedna platforma, ale podzielona jest ona na 3 różne sekcje. Każda jest dedykowana innemu rodzajowi treści: Spark Post (do tworzenia postów w mediach społecznościowych i innych rodzajów grafiki online), Spark Page (do tworzenia pojedynczych stron internetowych, prezentacji lub reklam) oraz Spark Video (do tworzenia treści wideo).

W darmowej wersji programu masz już wiele narzędzi i szablonów do tworzenia swoich postów społecznościowych, ale dopiero w wersji premium będziesz mógł usunąć znak wodny Adobe Spark ze swoich projektów i będziesz mógł pracować razem ze swoim zespołem. Cena to 9,99$ miesięcznie, ale dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

6. Grafika wektorowa online: Gravit Designer

Gravit Designer to program online do grafiki wektorowej i obrazów, cieszący się uznaniem za względu na swoje możliwości, precyzję i elastyczność.

Z Gravit Designer możesz tworzyć kształty i kreować własne ilustracje graficzne. Ponadto znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz do projektowania interfejsów, makiet i struktur graficznych dla stron internetowych lub urządzeń mobilnych. Na dodatek program oferuje wszystkie narzędzia potrzebne do retuszu obrazów i zdjęć, takie jak filtry oraz korekty kolorów i oświetlenia.

Funkcje, które użytkownicy doceniają najbardziej, to tak zwane prymitywne kształty z magicznymi punktami kontrolnymi do szybkiego tworzenia kształtów geometrycznych, narzędzie pióra, które pozwala na tworzenie konturów, wielofunkcyjne narzędzie do zaznaczania i wiele innych.

Gravit Designer działa podobnie jak Adobe Illustrator i pozwala rozwijać pracę na różnych warstwach lub poziomach, dzięki czemu można pracować oddzielnie nad różnymi częściami obrazów, tworząc jako wynik końcowy grafiki wektorowe (z możliwością nieskończonego powiększania).

Narzędzie posiada nielimitowaną darmową wersję, ale także wersję płatną, która oferuje kilka korzyści, takich jak: nieograniczona przestrzeń dyskowa w chmurze, możliwość pracy w trybie offline oraz zaawansowane opcje eksportu. Koszt wersji premium to 180 zł rocznie.

Tworzenie grafiki online: częste pytania

Podsumowując, możemy powiedzieć, że oferta stron do tworzenia darmowych grafik społecznościowych jest bardzo szeroka, choć każda z nich ma inne funkcje i cechy. Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Jaka jest najlepsza strona do tworzenia grafiki online?

Najbardziej znanym i profesjonalnym serwisem do tworzenia grafik online jest obecnie Canva Pro. Pozwala tworzyć grafiki do social media, ale także prezentacje, CV, infografiki, wizytówki, loga i broszury.

Jak tworzyć grafiki na social media?

Istnieje kilka narzędzi do tworzenia darmowych grafik dla różnych sieci społecznościowych, takich jak Instagram, Facebook, LinkedIn, Twitter, Twitch czy YouTube. Najlepszymi stronami do tworzenia takich treści są Canva, Snappa i Crello.

Czy możliwe jest tworzenie grafiki online za darmo?

Tak, tworzenie grafiki social media nigdy nie było łatwiejsze. W rzeczywistości istnieje kilka stron internetowych, które pozwalają na opracowanie treści wizualnych dla mediów społecznościowych całkowicie za darmo, takich jak Canva lub Crello.

Czy istnieje program, w którym może być tworzona grafika wektorowa online?

Tak, takim programem jest na przykład Gravit Designer. Pozwala on rozwijać pracę na różnych warstwach lub poziomach, dzięki czemu można pracować oddzielnie nad różnymi częściami obrazów, tworząc jako wynik końcowy grafiki wektorowe.

5/5 - (4 votes)

Czytaj również: